Bartosz Lipiński
Lepszych warunków do odbywania lekcji wychowania fizycznego mają doczekać się dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Szkoły Podstawowej nr 3 w Augustowie. Fundusze na ten cel miasto otrzymało z rządowego programu Polski Ład. Przy okazji debaty nad koncepcją hali sportowej przy ulicy Rajgrodzkiej, wiele kontrowersji spowodował wpis na Facebooku zastępcy burmistrza. Filip Chodkiewicz sugerował w nim złą wolę opozycji. Radni opozycyjni przekonują, że Chodkiewicz świadomie dopuszcza się manipulacji i wprowadza w błąd opinię publiczną. Na poparcie tej opinii można przywołać wydarzenia z przeszłości.
Opozycja domagała się inwestycji
25 listopada 2019 roku na sesji rady miejskiej Aleksandra Sigillewska informuje o niezwykle trudnych warunkach do odbywania lekcji wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 2. Radna odczytuje odpowiedź na interpelację zastępcy burmistrza Filipa Chodkiewicza. Dowiadujemy się, że uczniowie realizują lekcje na korytarzu, gdzie skaczą przez skrzynię, grają w piłkę ręczną i siatkową. Sigillewska pyta burmistrza, czy w budżecie na rok 2020 znajdą się środki na salę gimnastyczną przy szkole na ul. Rajgrodzkiej. W listopadzie 2021 roku Filip Chodkiewicz wymienia Aleksandrę Sigillewską w swoim wpisie w mediach społecznościowych. W notatce sugeruje, iż radni opozycji mają wątpliwości, czy inwestycja związana z powstaniem sali gimnastycznej przy szkole jest potrzebna, czy może jednak trzeba byłoby z tego zrezygnować. Chichot losu?
Pamiętamy dyskusję na sesji rady
Bardzo podobna dyskusja może dotyczyć remontu bloku sportowego w popularnej „trójce”. Jeżeli ponownie ktoś będzie chciał dopuścić się manipulacji w internetowym wpisie, już dziś należy przypomnieć, że radni opozycji od kilku lat mocno walczą o taką inwestycję. 30 grudnia 2019 roku podczas sesji budżetowej radni opozycji zasypują burmistrza pytaniami o remont sali gimnastycznej i całego zaplecza sportowego Szkoły Podstawowej nr 3. Aleksandra Sigillewska przypomina, że proponowała nawet poprawkę do budżetu. Na sesji pojawia się także ówczesna dyrektor szkoły przy ulicy Mickiewicza, Wiesława Chrulska. Dyrektor mówi o bardzo trudnych warunkach i przychyla się do prośby opozycji o przeprowadzenie remontu.
Pod koniec obrad deklarację składa burmistrz Mirosław Karolczuk. Zapowiada, że remont bloku sportowego w „trójce” zostanie przeprowadzony w 2020 roku i ma nadzieję, że stanie się to jeszcze przed wakacjami. Jak wiemy, deklaracja okazała się pusta. Wiesława Chrulska, która apelowała o wykonanie zadania, kilka miesięcy później otrzymuje od włodarzy miasta negatywną ocenę pracy. Jeden z zarzutów w ocenie podpisanej przez Filipa Chodkiewicza dotyczy złych warunków na bloku sportowym.
*Artykuł ukazał się w 48/2021 numerze "Przeglądu Powiatowego".
Napisz komentarz
Komentarze