Krzysztof Przekop
W weekend będzie słonecznie i ciepło.
„Przegląd Powiatowy” ukaże się w czwartek, ale najnowsze artykuły można czytać kilka dni wcześniej na naszym portalu dziennikpowiatowy.pl. Każdy, kto zostaje naszym patronem i wykupi niedrogą subskrypcję, może przeglądać nasz portal bez reklam, a także ma dostęp do archiwum Augustowskiego Kalejdoskopu Telewizyjnego sprzed 26 lat. Nowe odcinki AKT publikujemy w czwartki. W tym tygodniu będzie o sportowych feriach, o obronie cywilnej, o konsultacjach społecznych budżetu miasta, o ulicy Śliwkowej, która wówczas była bagienną i wreszcie o budżecie na rok 1995. Ten ostatni materiał jest szczególnie ciekawy dla obecnych radnych.
Historia demokracji mówi, że władza nie może być przyłapana na kłamstwie. Ale to historia. Prezydent Stanów Zjednoczonych jest mistrzem mówienia nieprawdy. „Washington Post” policzył, że Donald Trump kłamie średnio 13,4 razy dziennie. Premier Morawiecki w kampanii samorządowej przegrał dwie sprawy sądowe i był zmuszony sprostować nieprawdziwe wypowiedzi. Żyjemy w świecie postprawdy, ale urzędnicy państwowi i samorządowi nie mogą kłamać, powinniśmy władzy ufać. Jeśli burmistrz mówi, że podległy mu kierownik nie wypełnia funkcji prawidłowo, to nie powinniśmy mieć żadnych wątpliwości, że tak jest. Powinniśmy zobaczyć, jakich procedur użyto do oceny tego kierownika, jakie powstały protokoły, jakie kontrole zdecydowały o wystawieniu takiej oceny. Banalnie proste, zwykła urzędnicza rutyna, której celem jest jak najlepsze zobiektywizowanie wystawianych ocen. Śledzę historię dyrektor Wiesławy Chrulskiej i zaprawdę nie wiem, co myśleć. Jedno jest pewne, ktoś mówi nieprawdę. Niewiarygodne jest to, że kłamie albo dyrektor największej szkoły wraz z radnymi opozycyjnymi, nauczycielami i rodzicami albo zastępca burmistrza wraz z szefem Naszego Miasta i radnymi koalicyjnymi oraz urzędnikami wydziału oświaty. Mam nadzieję, że sprawa znajdzie swój finał w sądzie, gdyż pachnie mi tu mobbingiem, a zwracam uwagę, że mobbowany może być również przełożony. Strona, która przegra sprawę powinna pożegnać się honorowo ze służbą samorządową i państwową na zawsze. Zapraszam do przeczytania tekstu Bartosza Lipińskiego „Ciężkie oskarżenia wobec szkoły”, a także listu Wiesławy Chrulskiej.
Dobra zmiana dotarła do Augustowa, a konkretnie do augustowskiej rady miejskiej. Tak wynika ze słów przewodniczącej rady miejskiej Alicji Dobrowolskiej. Przewodnicząca chwali dynamikę rozwoju miasta, liczne inwestycje i ogromne pieniądze pozyskiwane przez władze miejskie. Wywiad zatytułowany jest „Dobra zmiana w Augustowie”.
Przejmowanie wszystkich komisji w radzie miejskiej przez ekipę Naszego Miasta i PiS zostało prawie domknięte. Z przewodniczenia komisji społeczno-oświatowej zrezygnowała Aleksandra Sigillewska, która od jakiegoś czasu jest w opozycji do burmistrza. Pozostało tylko desygnowanie na tę funkcję kogoś z koalicji. Opisujemy to w artykule „Upadł ostatni bastion opozycji”.
Chciałbym przypomnieć, że w marcu, gdy było kilkadziesiąt przypadków Covid-19 w Polsce, nastąpiło zatrzymanie całej gospodarki, szkół, urzędów. Kiedy piszę te słowa w okolicach Augustowa mamy 8 nowych przypadków, a w Polsce niedługo przekroczymy tysiąc dziennych wykrytych zakażeń. Nie piszę tego, by kogokolwiek przestraszyć, proszę tylko, abyśmy byli ostrożni, zwłaszcza ludzie starsi i chorzy na inne schorzenia. Maseczki i higiena rąk, unikanie dużych skupisk są wystarczającą profilaktyką koronawirusa. Bądźmy zdrowi.
Zapraszam do czytania naszych artykułów w wersji papierowej i elektronicznej, bo w tym wydaniu piszemy jeszcze o wielu ciekawych sprawach.
Jest co poczytać.
Krzysztof Przekop
Redaktor naczelny
Napisz komentarz
Komentarze