Trwa nabór do Augustowskiego Teatru Tańca, w którym pełnisz rolę reżyserki i choreografki, ale z tego co wiem sama także występowałaś na scenie.
-Zgadza się, przez rok pracowałam dla Gdańskiego Teatru "Pinezka", który prowadzi znany lalkarz i tancerz Przemysław Grządziela. Spędziłam także 12 miesięcy w Warszawskim Teatrze Tańca Jazzgot, lecz najdłużej, bo około dziewięć lat występowałam w Ełckim Teatrze Tańca, który po latach zatrudnił mnie jako instruktorkę. Natomiast, by przygotować się jak należy do roli reżysera, ukończyłam trzyletnie studia w Kieleckim Teatrze Tańca. Augustowski Teatr Tańca jest owocem mojej pasji, był to czas, w którym sama stałam na scenie, dziś sprawia mi przyjemność podziwianie moich tancerzy grających w spektaklach.
Augustowski Teatr Tańca istnieje już sporo lat. Przypomnij, ile? Wiem, że na koncie ma też spore sukcesy.
-Pierwszy mój autorski spektakl miał premierę 17 marca 2014 r. Nosił tytuł "Dzieci chciwości". To były moje początki. Rok później wystawiłam "Prawie jak Musical", w którym główną tancerką i wokalistką była znana dziś Martyna Tober. Następnie powstało „Widzenie Jana" oraz „Oswoić własne demony”. Ostatnim spektaklem było „Plemię" i myślę, że to ono będzie najbardziej kojarzone przez mieszkańców Augustowa. A to dlatego, że graliśmy go stosunkowo niedawno, około dwa lata temu.
Przybliż osobom, które zechciałyby zapisać się do twojego teatru, jakich dokładnie form tańca uczysz.
-Tancerz teatralny powinien być wszechstronny. Na studiach w Kieleckim Teatrze Tańca uczono mnie podstaw z każdej dziedziny tanecznej, następnie wybierało się specjalizację z jednego stylu, a na dyplomie należało wystawić własną sztukę teatralną. Dlatego na moich zajęciach uczymy się podstaw różnorodnych form tańca. Dominujący jest taniec jazzowy i nowoczesny. Tak naprawdę wszystko zależy od tematu spektaklu, który przygotowujemy. Obecnie tańczymy punjabi, bollywood oraz belly dance, gdyż szykujemy się do spektaklu w klimacie hinduskim. Zanim stworzę spektakl, który dotyka innych kultur, lubię najpierw o nich poczytać oraz doświadczyć, dlatego przed "Plemieniem" wyleciałam do Afryki, a rok temu odwiedziłam Indie.
Jakie są zasady zapisu i uczestnictwa w zajęciach?
-Zajęcia odbywają na ul. Żabiej w poniedziałki i środy o godz. 18.00 i trwają 1,5 godziny. Aby do nas dołączyć wystarczy zadzwonić pod nr 515 036 133 lub napisać do nas na fb ATT- Augustowski Teatr Tańca.
Kto może zapisać się do Teatru?
-Zapraszamy osoby dorosłe oraz młodzież od około 14 roku życia. Zapraszamy też mężczyzn, gdyż Panów jest w zespole nieco mniej niż Pań. Doświadczenie taneczne jest mile widziane, lecz nie jest wymagane. Uważam, że każdy kto ma w sobie chęci i zamiłowanie do tańca, może szybko przyswoić podstawy. A z pewnością dla każdego znajdę fajną rolę. Dostosowaną do jego możliwości.
Czy jest coś, co chciałabyś na koniec dodać? Może coś przekazać potencjalnym tancerzom ATT?
-Wiem, że często powstrzymuje ludzi myśl typu: pewnie się nie nadaję, ten zespół już się zna, ja nikogo nie znam, będę odstawać od grupy, to nie na moje lata. Jeżeli masz w sobie ciekawość, chęci, lubisz tańczyć i chciałabyś/chciałbyś dołączyć, ale obawiasz się pewnych rzeczy, bardzo Cię proszę nie rezygnuj. Nie rób tego sobie samemu. Nie porzucaj swoich marzeń ze względu na strach. Odważ się i przyjdź, a my Cię przyjmiemy jak starego dobrego przyjaciela. Uwierz mi, doskonale znamy te uczucie i te myśli, dlatego tym bardziej otrzymasz od nas akceptację i wsparcie zamiast oceny. Teatr to niezwykły bardzo przyjemny, magiczny, radosny świat, do którego serdecznie Was zapraszam. Jesteśmy w trakcie przygotowań do hinduskiego spektaklu dołącz do nas i weź w nim udział.
Napisz komentarz
Komentarze