-Program wychowania wodnego w naszej placówce z powodzeniem jest prowadzony od lat. Dlatego stale go kontynuujemy, tym bardziej, że mamy pomoc finansową ze środków starostwa, za co dziękujemy. Program realizowany jest od listopada do końca marca. Uczniowie będą uczęszczać na basen raz w tygodniu. Co i raz będą organizowane zawody. Już wkrótce wychowankowie zmierzą się w zmaganiach Mikołajkowych. W marcu odbędą się zajęcia podsumowujące cały cykl programowy. Dzisiaj odbyła się uroczysta inauguracja tego programu. Obecni na niej byli Bożena Kondracka Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu oraz gospodarz pływalni Andrzej Zarzecki –informuje Roman Krzyżopolski, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych. –Podczas dzisiejszego spotkania wychowankowie, którzy umieją pływać wzięli udział w mini zawodach, natomiast pozostali uczniowie oddawali się wodnej zabawie w mniejszym basenie.
Dyrektor placówki Roman Krzyżopolski dodał, że realizowany program umożliwia nie tylko naukę pływania i doskonalenie już nabytych umiejętności w wodzie, ale przygotowuje też uczniów do bezpiecznego korzystania z otwartych akwenów.
Szef szkoły specjalnej podkreślał także, że wychowanie wodne jest również bardzo istotną formą rehabilitacji ruchowej jego wychowanków. Hydroterapia jest jedną z bardziej skutecznych metod zajęć z dziećmi z niepełnosprawnością.
- Woda bowiem oddziałuje na wszystkie zmysły oraz poprawia równowagę i powoduje rozluźnienie mięśni -wylicza zalety pływania Roman Krzyżopolski. –W czasie kąpieli dzieci przebywają w grupie, co zwiększa motywację do wykonywania ćwiczeń i znacząco wpływa na poprawę jakości stosunków społecznych. Jest to także pewna forma nauki do życia do samodzielności, co w przypadku naszych dzieci jest bardzo istotne.
Podczas wspólnych zajęć na augustowskiej pływalni bezcenna jest nie tylko rehabilitacja i nauka pływania, ale przede wszystkim ogromna radość dzieci obcujących z wodnym żywiołem, w którym czują się doskonale.
Napisz komentarz
Komentarze