Relacja video (Źródło: esesja.tv - Starostwo Powiatowe w Augustowie/ Rada Powiatu Augustowskiego):
Na ostatniej sesji rady powiatu starosta Piotr Rusiecki poinformował o spotkaniu dotyczącym przedstawienia wariantów lokalizacji sali gimnastycznej przy ACE. Podczas spotkania zostały przedstawione cztery warianty lokalizacyjne ze wskazaniem zalet i wad każdego z nich.
-Zarząd powiatu dokonał rekomendacji wariantu czwartego, który zakłada lokalizację budynku sali w miejscu obecnie istniejącego boiska wielofunkcyjnego -przekazał starosta.
Z relacji urzędniczki dowiedzieliśmy się o plusach i minusach wariantu. Korzyścią ma być stworzenie łącznika między obiektem i szkołą, dzięki któremu uczniowie ACE będą mogli przemieszczać się w komfortowych warunkach, zwłaszcza w porze jesienno-zimowej. Kolejne plusy to zachowanie drzewostanu i zlokalizowanie obiektów sportowych w bliskiej odległości. Podkreślono, że ta lokalizacja ułatwi prowadzenie budowy w kontekście np. dojazdu na teren inwestycji od strony lasu i posiadania miejsca na zaplecze budowy.
-Minusy to m.in. rozbiórka i budowa boiska, długa droga pożarowa, brak boisk piaskowych do siatkówki i powierzchnia do ogrzania łącznika -wskazała urzędniczka.
Koncepcję tę popiera dyrektor ACE Grzegorz Augusewicz. Zaznaczył, że zakłada odtworzenie boiska wielofunkcyjnego, na którego miejscu powstałaby sala gimnastyczna.
Boisko przy szkole przeszło remont
Krytycznie o planach i działaniach zarządu powiatu wypowiedział się Dariusz Szkiłądź.
-Jestem zdziwiony ubogą informacją, jaką uzyskaliśmy na sesji. Nie mówi się nic o kosztach związanych z wariantami. Orlik w ACE powstawał równolegle z Orlikiem budowanym przeze mnie i urząd miasta przy Szkole Podstawowej nr 3 i był to koszt ok. 3,5 mln zł. Rozbiórka i odtworzenie boiska będzie dodatkowym wydatkiem przy budowie sali. Jaki będzie koszt tego, że będziecie niszczyć wybudowane i użytkowane boisko wielofunkcyjne? To boisko dwa lata temu podlegało generalnemu remontowi za publiczne pieniądze -mówił Szkiłądź.
-Należałoby rozpatrzeć warianty, które nie będą generowały kosztów i nie będą nas ośmieszać. Rozebranie boiska po to, by zbudować kolejny obiekt, a później budowa boiska w bliżej nieokreślonym czasie i za bliżej nieokreślony koszt mija się z uczciwym podejściem do tego zagadnienia -dodał były wicestarosta.
Szkiłądź zaznaczył, że argument związany z łącznikiem nie powinien być kluczowy, bo zgodnie z pierwotnymi planami sala służyć ma nie tylko uczniom ACE, ale także II LO, Zespołu Szkół Specjalnych i użytkownikom bursy.
Istotny był komentarz Wiesławy Chrulskiej. Radna odniosła się do dofinansowania zdobytego przez poprzedni zarząd powiatu.
-Jeśli rozebrana zostanie dotychczasowa infrastruktura sportowa, a we wniosku jest zapis, że ma być ona zachowana, to czy nie trzeba będzie zwracać pieniędzy? -zapytała radna.
Niepokój radnych próbował tonować starosta.
-To boisko jak najbardziej można odbudować, ale nie za 3 mln zł. Myślę, że nawet przy rozbiórce większość elementów zewnętrznych boiska zostanie ponownie wykorzystana -ocenił Piotr Rusiecki.
Napisz komentarz
Komentarze