-W trakcie swojej pracy w miejskiej spółce przekształciłem ją w Augustowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, w której podejmowaliśmy inwestycje związane z zabezpieczeniem średniozamożnych mieszkańców w lokale mieszkalne. Przez ostatnie sześć lat pracowałem już w Spółdzielni Mieszkaniowej w Augustowie na stanowisku kierownika gospodarki zasobami mieszkaniowymi. W skrócie zajmowałem się utrzymaniem stanu technicznego obiektów.
Teraz przed panem nowe wyzwanie. Jakie działania planuje pan wykonać w Spółdzielni Mieszkaniowej?
-W trakcie konkursu na stanowisko prezesa przedstawiłem swój program, który chciałbym wykonać. Najważniejszym zadaniem jest dokończenie wieloletniego programu termomodernizacyjnego. W kolejnych dwóch latach zamierzam, zgodnie ze zmieniającymi się przepisami i coraz nowszą technologią dostosowywać istniejące budynków w taki sposób, by polepszać życie ich mieszkańcom. Prace termomodernizacyjne są od lat prowadzone, ale nie obejmowały one docieplenia stropodachów, pokryć dachowych i kominów wentylacyjnych. Musimy wyrównać szanse termiczne we wszystkich obiektach. Chcę jak najszybciej w uzgodnieniu z radą nadzorczą opracować program dostosowania wszystkich budynków, także ocieplonych dawniej, by dostosować je do nowych, obowiązujących w Polsce parametrów technicznych. Drugą sprawą, na której skupię swoją uwagę, jest poprawa struktury osiedli.
Na czym ta poprawa ma polegać?
-Przede wszystkim na poprawie jakości dróg wewnętrznych, chodników i zwiększenie w miarę naszych możliwości miejsc parkingowych. Przy każdej nowej inwestycji, czy też termomodernizacji, wykonujemy dodatkowe parkingi. Odtwarzamy ciągi komunikacyjne. Mając na myśli poprawę infrastruktury nie możemy zapomnieć o kupowaniu ciepła z Miejskiego Przedsiębiorstwa Energii Cieplnej „GIGA” w Augustowie. Mieliśmy skokowe, wysokie podwyżki za energię cieplną. Już wcześniej spółdzielnia podjęła kroki, by zindywidualizować koszty poszczególnych mieszkań. Mieszkańcy co miesiąc płacą na ten cel zaliczki. Koszty podgrzewania wody są różne w zależności od węzłów cieplnych. W większości węzły są własnością MPEC-u. Przeprowadziliśmy pełną identyfikację tych węzłów. Ze strony techników z „GIGI” mamy deklaracje, że wszystkie nasze sugestie będą brane pod uwagę i wspólnie z zarządem miejskiej spółki spróbujemy znaleźć rozwiązanie, by zniwelować różnice w kosztach poszczególnych budynków. Remonty węzłów należących do „GIGI” są w gestii ich właściciela.
Napisz komentarz
Komentarze