Projekt skierowany był do uczniów szkół ponadpodstawowych oraz wszystkich nauczycieli, którzy chcieliby wykorzystać technologię wirtualnej rzeczywistości jako efektywne narzędzie edukacyjne. Pokaz dla uczniów składał się z projekcji dwóch filmów o tematyce historycznej : „Kartka z powstania” oraz „Wiktoria 1920”. W auli Centrum Organizatorzy zamontowali okazałą scenografię o wymiarach 13m x 19m, specjalistyczne nagłośnienie oraz dostarczyli obrotowe fotele. Wszystko po to, by jak najpełniej doświadczyć przekazu historycznego. Nieodzownym elementem pozwalającym na przeniesienie się do wirtualnej rzeczywistości były gogle VR. Druga część pokazu adresowana była do nauczycieli, którzy przy pomocy ekspertów zapoznawali się z obsługą urządzeń VR oraz chętnie poznawali najnowocześniejsze narzędzia edukacyjne do prowadzenia różnorodnych zajęć edukacyjnych. W ciągu pięciu dni pokaz obejrzało kilkuset uczniów augustowskich szkół średnich.
Celem projektu oprócz rozwijania kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli było zainteresowanie młodego pokolenia historią Polski. Technologia VR pozwoliła na przeniesienie się w czasoprzestrzeni i obserwację wydarzeń z punktu widzenia naocznego świadka. Ta niezwykła podróż umożliwiła wielowymiarowe doświadczenie historii naszych przodków, a tym samym włączenie wielu emocji w odbiór dzieła. Po pokazie uczniowie chętnie dzielili się swoimi odczuciami, zwłaszcza tymi skrajnymi, gdyż doświadczenie wirtualnej rzeczywistości było bardzo realne.
Dyrektor Augustowskiego Centrum Edukacyjnego wyraził ogromne zadowolenie z tego typu akcji. ACE jako szkoła techniczna stara się korzystać z nowoczesnych rozwiązań technologicznych na wielu płaszczyznach, a technologia VR to kolejna odsłona możliwości nowoczesnej edukacji. To doskonałe połączenie nowoczesności oraz historii dało efekt przeżycia niesamowitej przygody.
ACE
Napisz komentarz
Komentarze