Dzięki realizacji zadania powstała grupa taneczna utworzona na bazie młodzieży z okolicznych wsi znajdujących się na terenie województwa podlaskiego oraz miasta Augustowa, która poznała folklor regionalny i narodowy. Realizacja wymienionej oferty opierała się na zajęciach tanecznych i warsztatach taneczno-wokalnych prowadzonych przez instruktora zespołu „Bystry” Halinę Poźniakowską oraz instruktora grupy tanecznej „Woda na Młyn” Mariusza Żwierko.
Dzięki wytężonej pracy zarówno prowadzących jak też i uczestników oferty, grupa przygotowała program taneczny z regionu augustowsko-suwalskiego na koncert ZTL „Bystry” pn.„Ludowe to wyjątkowe – ocalmy od zapomnienia”. Koncert odbył się 26 maja na Rynku Zygmunta Augusta w Augustowie. Dzięki koncertowi społeczność poznała tańce, gwarę, pieśni lokalne oraz folklor innych regionów Polski, szczególnie tych ościennych, tj. kurpiowski i podlaski.
Dbałość o ciągłość istnienia grup taneczno-wokalnych jest podstawą przetrwania zespołu. Dlatego też, nowo utworzona grupa taneczna została wcielona do Zespołu Tańca Ludowego "Bystry", który kultywuje folklor augustowsko-suwalski i podlaski na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej.
Realizacja naszej oferty, tj. utworzenie nowej grupy tanecznej rozwiązała problem kadrowy zespołu
"Bystry" i zapewni mu ciągłość istnienia na kilka lat. Należy dodać, że uczestnicy oferty, którzy wyróżnili się talentem tanecznym zostali nagrodzeni wyjazdem na festiwal do Włoch z grupą reprezentacyjną ZTL „Bystry”.
Zespół Tańca Ludowego „Bystry”
Napisz komentarz
Komentarze