Monika Pawłowska - finalistka LIII Olimpiada Literatury i Języka Polskiego i laureatka Ogólnopolskiego Konkursu dla Młodzieży pro-life
Największy sukces odniosła Monika Pawłowska z klasy IIIc, która została finalistką LIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego i zagwarantowała sobie zwolnienie z przyszłorocznego egzaminu maturalnego z języka polskiego. Została też laureatką XIX Ogólnopolskiego Konkursu dla Młodzieży pro-life „Pomóż ocalić życie bezbronnemu” o nagrodę bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Jej wiersz „[Miłość stworzyła świat…]” znalazł się w gronie dwunastu tekstów spośród ponad 700 prac.
Kolejne sukcesy uczennic II LO
W IV edycji Międzynarodowego Konkursu Artystyczno-Literackiego „Dodaj barw, ubierz w słowa: Inspirujące kobiety nauki, sztuki i literatury” I miejsce zajęła Patrycja Sobieska z klasy IIIc. W tych samych zmaganiach wyróżnienia zdobyły inne uczennice tej szkoły: Justyna Bożewicz z klasy IIIc oraz Dominika Dadura z klasy Ia. Z kolei w X Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Anny Markowej wyróżnienie zdobyła Paulina Karycka z klasy IIIc, którą doceniono za dojrzały warsztat pisarski.
Justyna Bożewicz zdobyła tytuł finalistki IX Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „W kręgu poezji i prozy łagrowej więźniarek KL Ravensbrück”. Wcześniej zwyciężyła w półfinale konkursu zorganizowanego przez Białostocki Oddział Instytutu Pamięci Narodowej. Zajęła także II miejsce w XXI Powiatowym Konkursie Młodego Aktora oraz zwyciężyła w Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Wisława Szymborska w poezji”. W tych samych zmaganiach II miejsce zajęła Aleksandra Konopko z klasy IIIa, wyróżnienie zdobyła Sofiia Lymar, uczennica klasy I b, która przybyła do Polski z Ukrainy.
Zuzanna Klukowska z klasy Ib w Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym „Z poprawną polszczyzną na co dzień” została uhonorowana zaszczytnym tytułem „Mistrzyni Poprawnej Polszczyzny 2023”.
-To ogromna przyjemność i niezwykły zaszczyt pracować z tak niesamowitymi osobami, widzieć radość, pasję, przeżywać wzruszenia, cieszyć z ich rozwoju i ciągłego dążenia do perfekcji. To jest właśnie wartość dodana zawodu nauczyciela, której nie da się przeliczyć na żadne pieniądze -podkreśla Tomasz Choroszewski, opiekun naukowy i artystyczny utalentowanych humanistek.
Napisz komentarz
Komentarze