Edukacja przyszłości będzie diametralnie różniła się od współczesnej. Głównym powodem prognozowanej rewolucji jest fakt, że aktualny system kształcenia jest przestarzały i nie spełnia już wymagań nowoczesnego świata. Takie refleksje towarzyszyły prelegentom panelu edukacyjnego w trakcie konferencji pt. „Augustów i Ziemia Augustowska za 20 lat. Szanse i zagrożenia”.
Bartosz Lipiński
18.04.2019 08:00
(aktualizacja 14.04.2023 09:05)
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku!
Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.
Piotr Augustyniak jest dzisiaj kierownikiem ds. pracowniczych firmy Ślepsk, ale w karierze zawodowej był również związany z oświatą. Dlatego temat panelu był mu wyjątkowo bliski. Jako były nauczyciel jest teraz też ogniwem łączącym edukację z przemysłem. Meritum jego rozważań dotyczyło tego, w jaki sposób oświata w naszym regionie może przyczynić się do dynamicznego rozwoju branży stoczniowej. Mówił też np. o szansach i zagrożeniach wobec współdziałania edukacji i reprezentowanej przez niego branży. P. Augustyniak przypomniał, że firma Ślepsk, która bardzo prężnie się rozwija ma duże związki ze szkolnictwem, a także prowadzi działania edukacyjne. Także na szczeblu studiów wyższych. Firma Ślepsk posiada imponujący dział technologiczny. Jest to bardzo istotne, gdyż partnerami przedsiębiorstwa są osoby z całego świata m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Japonii czy Skandynawii. Dzięki tym relacjom na grunt augustowski sprowadzane są najnowsze technologie.
Napisz komentarz
Komentarze
Nauczyciel
18.04.2019 12:01
Niestety trzeba ogromnych pieniedzy i olbrzymiej reorganizacji szkolnictwa aby mozna bylo wprowadzic system finski. 16 uczniow w klasie, w kazdej szkole obiady, panstwo zapewnia dowóz do miejsc zamieszkania, odpowiedzialny rozwoj wlasny kazdego ucznia w zdobywaniu okreslonych celow edukacyjnych, ktore weryfikuja egzaminy panstwowe. Nie jest to realne w naszym nieodpowiedzialnym spoleczenstwie
Napisz komentarz
Komentarze