Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 8 listopada 2024 17:35
Reklama

Dobrowolska: "Jestem tutaj na służbie"

Podziel się
Oceń

Rozmowa z przewodniczącą rady miejskiej w Augustowie Alicją Dobrowolską, m.in. o refleksjach towarzyszących jej po zachowaniu funkcji i o zarzutach kierowanych wobec niej przez radnych opozycji.
Dobrowolska: "Jestem tutaj na służbie"

Bartosz Lipiński

Jestem tutaj na służbie

Decyzją rady miejskiej podjętą na marcowej sesji zachowała pani fotel przewodniczącej. Czy poczuła pani ulgę po ogłoszeniu wyników tajnego głosowania?

-Wniosek o odwołanie mnie z funkcji przewodniczącej złożyła Koalicja Obywatelska. Stało się tak po zerwanej sesji z 6 lutego. Radni Koalicji Obywatelskiej ogłosili złożenie takiego wniosku dwa dni później, podczas wspólnej konferencji prasowej z panami Kleczkowskim i Miklasem. Odniosłam wrażenie, że po tym jak zerwali sesję, pozostał duży niesmak wśród mieszkańców, dlatego chcieli usprawiedliwić swoją postawę zrzucając całą winę na moją osobę. Dokładnie z tego wynikał wniosek o moje odwołanie, który ostatecznie upadł. Zawsze powtarzam, że pełnienie przeze mnie funkcji przewodniczącej zależy od koleżanek i kolegów z rady. Osobiście nie jestem przywiązana do tej funkcji i traktuję ją, jako służbę. Także teraz byłam przygotowana na każdą decyzję wysokiej rady. Chciałabym podziękować za zaufanie. Postaram się jak najlepiej pełnić powierzone mi stanowisko.

Opozycja w ostatnim czasie zarzucała pani wiele negatywnych działań. Mówiono m.in. o tym, że bywa pani stronnicza i faworyzuje radnych koalicji rządzącej. Dowodem na to miał być sposób prowadzenia dyskusji. Czy zarzuty pani oponentów były uzasadnione?

-Zarzuty w stosunku do mnie uważam za bezzasadne, bo na wcześniejszych sesjach przed tą zerwaną, najczęściej i najdłużej wypowiadała się opozycja. Czasami po pięciu minutach lub nawet dłuższym czasie próbowałam zdyscyplinować czas wypowiedzi radnych. To budziło u niektórych oburzenie, ale moją rolą jest pilnowanie procedur. Zawsze starałam się jednak być obiektywna. Na większości sesji rzadko zabierałam głos. Jedynie podczas obrad z 6 lutego kilka razy włączyłam się do dyskusji w sprawie planów południowo-wschodniej obwodnicy Augustowa, ale nie robiłam tego częściej od innych. Nadmienię też, że sześć nieszczęsnych wariantów zaproponowanych przez GDDKiA przebiega przez mój okręg wyborczy i nie wyobrażam sobie, abym nie mogła wyartykułować stanowiska moich wyborców podczas dyskusji.

Jak odniesie się pani do innych sugestii, związanych np. z przerywaniem wypowiedzi radnych i komentowaniem przez panią opinii wygłaszanych przez członków rady?

-Każdy radny ma prawo wygłaszać swoje opinie. Także dla mnie przysługuje taka możliwość. Oczywiście moi oponenci nie muszą zgadzać się z prezentowaną przeze mnie narracją, jednak ostatecznym finałem dyskusji jest głosowanie. Wtedy każdy może podjąć decyzję zgodną ze swoją wiedzą i sumieniem.

Dużo kontrowersji wzbudził przyjęty przez panią styl twardego trzymania się zapisów statutu. Chodzi np. o możliwość zabrania głosu przez dwie minuty. Dlaczego wcześniej nie stosowała pani tak restrykcyjnych przepisów, a teraz wypowiedzi radnych są liczone, co do sekundy?

-Pomna doświadczeń z zerwanej sesji doszłam do wniosku, że muszę twardo stosować zapisy zawarte w statucie, aby obrady nie trwały zbyt długo, co zresztą wcześniej mi zarzucano. Ale zauważyłam też, że kiedy obecnie wypowiedzi trwają dwie minuty, są one jednocześnie dużo bardziej merytoryczne, skondensowane i przede wszystkim na temat.

Gdyby porównała pani styl prowadzenia obrad przez pani poprzednika z tym, jak wyglądają sesje pod pani kierownictwem, zauważa pani jakieś znaczące różnice?

-Uważam, że styl prowadzenia obrad nie różni się niczym szczególnym. Z jednym wyjątkiem, że mój poprzednik zawsze zabierał głos w dyskusji bez uprzedniego zgłoszenia się poprzez system e-sesja. Myślę, że porównywanie nas i ocenę należy zostawić wyborcom.

Przed głosowaniem nad pani odwołaniem wnioskodawca dużo miejsca poświęcił kwestii organizacji obrad. Opozycja twierdzi, że otrzymuje materiały na sesje i komisje często niemal w ostatniej chwili, co jest niezgodne z zapisami statutu.

-Opóźnienia z wpływaniem projektów uchwał, zwłaszcza dotyczących zmian w budżecie nie są zjawiskiem dotyczącym jedynie mojego okresu urzędowania. Zdarzało się tak za czasów mojego poprzednika, ale również wiem, że miało to miejsce też w poprzedniej kadencji rady. Bywa czasami tak, że w ostatniej chwili pojawiają się możliwości pozyskania dofinansowania do danego projektu. Mówię tu chociażby o budowie dróg, współfinansowaniu chodników na ulicach powiatowych czy drogach wojewódzkich. Stąd zachodzą zmiany w budżecie, które opóźniają kompletowanie materiałów. Myślę, że nie tylko dla mnie, ale dla wszystkich radnych najważniejsze jest dobro naszych mieszkańców. Reagujemy na bieżąco, dlatego też czasami zupełnie nowe projekty są wnoszone do porządku obrad podczas sesji. Wszystkie te projekty muszą jednak być przyjęte przy akceptacji ustawowej większości rady. Podobną sytuację mieliśmy na nadzwyczajnej sesji 12 marca, kiedy rozmawialiśmy o zagrożeniach wynikających z epidemii koronawirusa. Projekt stosownej uchwały został wniesiony na kilka godzin przed sesją, a autopoprawki już podczas omawiania budżetu. Chodziło o pomoc finansową powiatowi augustowskiemu na zakup respiratora i innych ważnych urządzeń. Po to jesteśmy radnymi, aby reagować na bieżąco dla dobra mieszkańców, szybko i skutecznie w związku z zaistniałą sytuacją. Oczywiście w ramach obowiązującego prawa.

Pojawił się również zarzut związany z brakiem informacji na temat rady na oficjalnej stronie urzędu miasta. Chodzi m.in. o brak planu pracy rady, a także o brak służbowych adresów e-mail do kontaktów z poszczególnymi radnymi. Czy uważa pani, że poruszone argumenty pod pani adresem są zasadne?

-Nasuwa mi się pytanie, dlaczego radna Sigillewska, która wywołała ten temat, wcześniej nie sygnalizowała swoich uwag i nie zgłaszała takiego zapotrzebowania. W każdej chwili mogła i nadal może zgłosić chęć posiadania odrębnej poczty e-mail. Ponadto te postulaty nie powinny być kierowane pod moim adresem, ponieważ nie jestem informatykiem. Uważam, że używany przez nas system e-sesja jest dostatecznym narzędziem komunikacji. Posiadamy też sprawnie funkcjonujące biuro obsługi rady, które na bieżąco komunikuje radnych z naszymi mieszkańcami. Jeśli chodzi o plan pracy rady, to został on zaakceptowany dopiero w lutym. Jest już zamieszczony na stronie internetowej urzędu miejskiego.

Faktem jest jednak, że na początku kadencji padały deklaracje związane z tym, że sesje mają być zwoływane w ostatni czwartek miesiąca. Dlaczego od dłuższego czasu te ustalenia nie są już przestrzegane?

-Faktycznie były takie propozycje, aby zwoływać sesje w ostatnie czwartki miesiąca, ale nie zawsze da się wszystko przewidzieć. Choćby w styczniu istotnie zaplanowałam sesję w ostatni czwartek. Ale wiedziałam też, że ze względu na wyjazdy urlopowe części radnych może być problem z zebraniem kworum. Dlatego ostatecznie zwołałam sesję 6 lutego, co skutkowało nagromadzeniem bardzo dużej ilości projektów uchwał. Jak wiemy, ta sesja została zerwana. Z wymienionych powodów uważam, że terminy sesji powinny być dostosowane do potrzeb naszego samorządu. Nie muszą nawet odbywać się w każdym miesiącu, ale zwoływane będą zawsze zgodnie z terminem przewidzianym w ustawie o samorządzie gminnym.

Padły również sugestie, że nie poinformowała pani radnych o korespondencji. Radny M. Kleczkowski oznajmił, że korespondencja do rady wpłynęła 5 lutego, a już później na sesji zaprzeczała pani, aby taka korespondencja miała miejsce.

-Pan radny Kleczkowski zarzuca różne rzeczy, które nie miały miejsca. Miałam rzekomo otrzymać jakąś korespondencję na moją prywatną pocztę e-mailową. Tak jak powiedziałam na sesji, nic takiego do mnie nie dotarło. Oznajmiłam też panu radnemu, że sprawy służbowe powinny być kierowane na adres pocztowy lub e-mailowy urzędu miasta, do sprawnego biura obsługi rady. Zarzuty radnego uważam za bezzasadne.

W ostatnim czasie doszło do zmiany przewodniczącego w komisji ds. budżetu. Dlaczego głosowała pani za przyjęciem do porządku obrad komisji punktu, dotyczącego zmiany przewodniczącej? Domyślam się, że wynikało to z jakichś zastrzeżeń do pracy radnej Aleksandry Sigillewskiej. Jeśli tak, czego dotyczyły zastrzeżenia?

-Radni opozycji zerwali sesję z 6 lutego, przed głosowaniem zmian w budżecie. Uważam, że taka postawa była z ich strony nieodpowiedzialna. Zastanawiać może jedynie fakt, że wśród tych radnych była też ówczesna przewodnicząca komisji ds. budżetu, pani radna Sigillewska. Najwyraźniej sama poczuła dyskomfort i podała się do dymisji, a członkowie komisji, w tym ja, przyjęliśmy jej decyzję o rezygnacji z przewodniczenia komisji.

Dziękuję za rozmowę.

*Artykuł ukazał się w 11/2020 numerze "Przeglądu Powiatowego".


Napisz komentarz

Komentarze

Darek 03.04.2020 10:52
Kobieto dalej sie osmieszasz

Fgbc 03.04.2020 09:29
Niech pani lepiej powie za co panią z PiSu wyrzucili? Kleczkowski był taki zły , a jednak to nie on poleciał.

Błazen 04.04.2020 10:16
I słusznie ze wyleciała. Razem z innymi. Reszta też powinna ponieść konsekwencje

BBBBBrak 02.04.2020 22:49
Niestety brak wiedzy, brak horyzontów, brak zrozumienia roli rady widać na każdym kroku a właściwie co miesiąc. Każda wypowiedź budzi uśmiech politowania.

Piekarz 02.04.2020 17:18
Pani, daj już spokojnej. Na prawdę. Żenujące

23f 02.04.2020 16:15
"Wysoka rado". Juz dajcie spokój z takimi okeśleniemi, bo to jest śmieszne. Jakaś pseudo nobilitacja, bo tak jest w sejmie? To świadczy o małomiasteczkowości.

zachmurzenie małe

Temperatura: 6°C Miasto: Augustów

Ciśnienie: 1037 hPa
Wiatr: 7 km/h

Czy w tej kadencji powstanie kładka nad rzeką Nettą? Już od lat słyszymy o założeniach budowy kładki, łączącej ze sobą dwa brzegi rzeki Netty. Na przestrzeni lat słyszeliśmy o różnych pomysłach np. powstaniu monumentalnej konstrukcji dla pieszych i rowerzystów, padały nawet propozycje budowy dodatkowo tężni i wieży widokowej. W poprzedniej kadencji augustowskiego samorządu rozmawiano o kwotach przedsięwzięcia i w pamięci wielu osób pozostała kalkulacja rzędu ponad 50 mln zł. Ta koncepcja budzi mieszane uczucia od entuzjazmu, po sceptycyzm. Jeden z wybitnych architektów, profesor Politechniki Białostockiej, wyrażał obawy, że zbudowanie ogromnej kładki może istotnie wpłynąć na krajobraz ujścia rzeki do jeziora Necko. Profesor sugerował rozważenie alternatywy, jaką mogłaby być np. budowa kolejki linowej, łączącej oba brzegi rzeki Netty. Czy kładka nad Nettą zostanie wykonana w obecnej kadencji? O sprawę pytał na ostatniej sesji rady miejskiej radny Mirosław Chudecki. Zauważył, że od dłuższego czasu nie przedstawiono nowych informacji, m.in. w zakresie finansowania. Zastępca burmistrza odparł, że cały czas trwa proces związany z projektowaniem, a po ukończeniu prac nad dokumentacją możliwe będzie złożenie wniosku o dofinansowanie. Urzędnik jest dobrej myśli - jeżeli chodzi o „rozpoczęcie” inwestycji w tejże kadencji. Poniżej materiał video z ostatniej sesji.Data dodania artykułu: 07.11.2024 11:55Liczba komentarzy artykułu: 3Zdjęcie ilustracyjne: rzeka Netta w Augustowie (archiwum PP).
Reklama
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 24
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 1Strona nr 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 2Strona nr 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 3Strona nr 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 4Strona nr 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 5Strona nr 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 6Strona nr 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 7Strona nr 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 8Strona nr 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 9Strona nr 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 10Strona nr 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 11Strona nr 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 12Strona nr 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 13Strona nr 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 14Strona nr 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 15Strona nr 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 16Strona nr 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 17Strona nr 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 18Strona nr 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 19Strona nr 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 20Strona nr 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 21Strona nr 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 22Strona nr 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 23Strona nr 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 24Strona nr 24
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: turysta z mazurTreść komentarza: Kładka powinna powstać , zwiększy to atrakcyjność obu stron NettyData dodania komentarza: 8.11.2024, 09:55Źródło komentarza: Czy w tej kadencji powstanie kładka nad rzeką Nettą?Autor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: Może ulicę Armii Krajowej byście zrobili????Data dodania komentarza: 8.11.2024, 06:18Źródło komentarza: Czy w tej kadencji powstanie kładka nad rzeką Nettą?Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Po prostu chłopaki uciekli ,bo nie lubią pani WojtData dodania komentarza: 7.11.2024, 21:30Źródło komentarza: Ciąg dalszy głośnej sprawy NowinkiAutor komentarza: ☝️💪🎉🥳👉🛸🤡🚀👈🥸💰🤝👏Treść komentarza: Czy kładka stanie się "lekiem" na postępujące za rządów burmiszcza Karolczuka i drużyny NM wyludnianie się i zapaść Augustowa? Moim zdaniem można rozsądniej wydać 50 mln zł. Znając symptomatyczną zdolność obecnej ekipy rządzącej miastem do zwiększania pierwotnych kwot kosztorysowych realizacji miejskich inwestycji (patrz: baza kajakarzy, ratusz), może okazać się, iż z 50 mln zł zrobi się 150 mln zł.🤑Data dodania komentarza: 7.11.2024, 19:00Źródło komentarza: Czy w tej kadencji powstanie kładka nad rzeką Nettą?Autor komentarza: oolooTreść komentarza: Zmiany w statucie zostały poczynione na poczet zamordzia i matactw poprzedniej ekipy zgodnie z wzorcami pisowskimi. Czas przywrócić poprzedni statut..Data dodania komentarza: 6.11.2024, 03:10Źródło komentarza: Izabela Piasecka złożyła interpelacje w imieniu mieszkańców Augustowa (video)Autor komentarza: Spróchniałe kasztanowceTreść komentarza: Czy radny Kotlarski mógłby w obecnej kadencji Rady Powiatu, zobligować starostę Rusieckiego do zweryfikowania bieżącego stanu zdrowia kasztanowców rosnących na ul. Kościelnej poprzez zlecenie wykonania badań drzew przez eksperta-dendrologa i sporządzenie aktualnej ekspertyzy?Data dodania komentarza: 6.11.2024, 00:19Źródło komentarza: Upadło wielkie drzewo i zablokowało bulwary (video/ zdjęcia)Autor komentarza: JSTreść komentarza: Zobaczyłem że zrobiło się głośno pod tym artykułem i postanowiłem wyjątkowo napisać dłuższy komentarz: Szczerze mówiąc, wygląda na to, że miasto mogłoby się bardziej przyłożyć do tych problemów, zwłaszcza z drzewami i opłatami za śmieci. Skoro wiadomo, że kasztanowce na ul. Kościelnej są w opłakanym stanie i zagrażają bezpieczeństwu, to dlaczego miasto zwleka z ich usunięciem? A co do śmieci – tu jest jeszcze więcej kontrowersji. Pomysł, żeby w blokach płacić za śmieci według zużycia wody, wydaje się niesprawiedliwy, zwłaszcza że w domkach jednorodzinnych opłaty pozostają na poziomie 39 zł od osoby. I na koniec, sprawa kosztów w urzędzie – jeśli miasto płaci tyle pieniędzy na utrzymanie stanowiska drugiego zastępcy burmistrza, które nie jest absolutnie niezbędne, to chyba jest coś nie tak. Może warto byłoby te pieniądze przeznaczyć na inne potrzeby, np. poprawienie stanu bulwarów, wsparcie bezpieczeństwa czy właśnie na obniżenie opłat za śmieci. No to trzymamy kciuki, żeby drzewa się nie obraziły i nie zrzucały swoich gałęzi z zazdrości, że blokowi mieszkańcy płacą więcej za śmieci! 🌳😁 Albo może najwyższy czas, żeby wszystkie stare dęby i kasztanowce dostały solidne SPA – remont zieleni na zdrowie dla nas wszystkich!Data dodania komentarza: 5.11.2024, 19:09Źródło komentarza: Upadło wielkie drzewo i zablokowało bulwary (video/ zdjęcia)Autor komentarza: JSTreść komentarza: Tacy radni są potrzebni – którzy walczą o to, co jest dla mieszkańców ważne, i są otwarci na dialog.Data dodania komentarza: 5.11.2024, 18:57Źródło komentarza: Izabela Piasecka złożyła interpelacje w imieniu mieszkańców Augustowa (video)Autor komentarza: Art. 160 kkTreść komentarza: Nie ma ubezpieczenia od świadomego narażania innych osób na utratę życia lub spowodowania uszczerbku na zdrowiu. Jest przecież opinia dendrologa odnośnie złego stanu kasztanowców na ul. Kościelnej związanego z postępującą korozją biologiczną.Data dodania komentarza: 5.11.2024, 16:27Źródło komentarza: Upadło wielkie drzewo i zablokowało bulwary (video/ zdjęcia)Autor komentarza: leśny ludekTreść komentarza: Powiat, bo on jest zarządcą drogi. Ale mają od tego ubezpieczenie.Data dodania komentarza: 5.11.2024, 15:21Źródło komentarza: Upadło wielkie drzewo i zablokowało bulwary (video/ zdjęcia)Autor komentarza: Art. 160 kkTreść komentarza: Czy, jeśli dojdzie do sytuacji, że konar któregoś z kasztanowców lub całe drzewo naruszone już dość mocno zębem czasu i robakami pożywiajacymi się kasztanowcami na ul. Kościelnej spadnie na kogoś lub coś i dojdzie do śmiertelnego zdarzenia, poważnego uszczerbku na zdrowiu lub uszkodzeniu mienia, kto będzie pociągnięty do odpowiedzialności za zaistniałą sytuację? Zarządca drogi, KOZA, czy UM w Augustowie?Data dodania komentarza: 5.11.2024, 15:17Źródło komentarza: Upadło wielkie drzewo i zablokowało bulwary (video/ zdjęcia)Autor komentarza: Fundusze Norweskie welcome to!Treść komentarza: Jeśli burmiszcz Karolczuk z remontem basenu poradzi sobie tak ekstrawagancko i koncertowo jak ostatnio z niedołężnym pozyskiwaniem dla Augustowa i jego mieszkańców milionów złotych z Funduszy Norweskich to stawiam w ciemno, iż w Augustowie poza remontem mocno naruszonego już przez ząb czasu miejskiego basenu zbudowanego za burmistrza Cieślika, powstaną co najmniej dwa supernowoczesne aquaparki, w tym jeden z źródłami termalnymi i całoroczną plażą z palmami. Wszystko to oczywiście będzie, ale na muralach malowanych pod auspicjami naszomiastowych pozerow, picerów i festyniarzy.Data dodania komentarza: 5.11.2024, 01:09Źródło komentarza: Niezbędny remont augustowskiej pływalniAutor komentarza: PerriTreść komentarza: A w uzasadnieniu wykazano wprost proporcjonalny związek między ilością zużytej wody a ilością wyprodukowanych śmieci???Data dodania komentarza: 4.11.2024, 23:56Źródło komentarza: Upadło wielkie drzewo i zablokowało bulwary (video/ zdjęcia)Autor komentarza: PerriTreść komentarza: Ciekawe, jak długo tam leżały te konary... No to teraz pora na kasztanowce na Kościelnej. One są w tak tragicznym stanie, że może dojść do podobnej sytuacji. Niech się władze miasta modlą, aby nikt nie zginął, bo inaczej będą w kłopotach.Data dodania komentarza: 4.11.2024, 23:54Źródło komentarza: Upadło wielkie drzewo i zablokowało bulwary (video/ zdjęcia)Autor komentarza: Homo compulsus populistus cabotynus megalomaus egotycusTreść komentarza: Domniemam, iż finansowanie remontu i modernizacji augustowskiego miejskiego basenu burmiszcz Karolczuk pewnikiem zamierza zrealizować w 100% z Funduszy Norweskich. Jak to się mówi burmiszczu Karolczuk - do trzech razy sztuka, heheh!Data dodania komentarza: 4.11.2024, 20:26Źródło komentarza: Niezbędny remont augustowskiej pływalniAutor komentarza: Basen closed do wyborówTreść komentarza: Remont miejskiej pływalni to nie jest budowa nowego obiektu basenowego i powinien trwać nie dłużej niż kilka miesięcy. No, chyba że naszomiastowe fachury chcą najpierw zburzyć basen wybudowany za czasów burmistrzowania Cieślika, a następnie wybudować naszomiastową pływalnię. Prawdopodobnie chodzi o możliwie długie zamknięcie augustowskiego miejskiego basenu, żeby odciążyć miejski budżet od finansowania jego funkcjonowania oraz zrobić otwarcie basenu tuż przed przyszłymi wyborami samorządowymi. Poza tym czas zaciągnąć wsteczny bieg, gdyż miejski budżet niebawem zaczynie szorować o dno.Data dodania komentarza: 4.11.2024, 19:35Źródło komentarza: Niezbędny remont augustowskiej pływalniAutor komentarza: augustowiankaTreść komentarza: O, członek Solidarności się odezwał, a dlaczego wicestarosta Szkiłądź a nie burmistrz albo wójt gminy Augustów. Błogosławiony ksiądz był kapelanem Solidarności i to ta organizacja powinna zająć się upamiętnieniem pamięci księdza. Swoją drogą zwrócenie uwagi przez Pana Szkiłądzia bardzo trafne i społecznie bardzo potrzebne. Jestem za.Data dodania komentarza: 4.11.2024, 18:29Źródło komentarza: Dariusz Szkiłądź o grobie ks. Jerzego Popiełuszki w Augustowie (video)Autor komentarza: MichałTreść komentarza: Czytając artykuł, zejdę na inny temat, a bardziej o czym wspomniano we wcześniejszym komentarzu. BIP odnalazłem ten projekt i jestem w szoku jak można być tak bezszczelnym. Mieszkam w tak zwanym blokowisku codziennie widzę jak pod mój kontener przychodzą ludzie z domków, a bardziej szwregowki z Hozej i porzucają nam śmieci i nie żeby posegregowane worki lecą do zmieszanych. I teraz wy za oszustów mamy płacić od metra sześciennego a oni dalej o osob? Co za niekompetentny urzędas pisał to uzasadnienie. To nadaje się do telewizji i tyle w temacie. W zeszłym roku ciepło, miało być taniej ze wzgledu na biomase, a tylko 10% mniej? Teraz śmieci od wody, to w przyszłym roku pewnie i woda pójdzie ostro w górę, bo raptem zużycie spadnie i trzeba będzie sfinansować tą urzędnicza ferajna.Data dodania komentarza: 4.11.2024, 17:25Źródło komentarza: Upadło wielkie drzewo i zablokowało bulwary (video/ zdjęcia)Autor komentarza: Naszomiastowe priorytety burmiszcza KarolczukaTreść komentarza: Dlaczego mieszkańcy Augustowa mają płacić więcej za wywóz odpadów komunalnych, skoro burmistrz Karolczuk nadal nie kwapi się, żeby zlikwidować utworzony przez siebie kilka lat temu etat drugiego zastępcy burmistrza? Napomknę mimochodem, iż tylko w skali jednego roku koszt utworzonego etatu drugiego zastępcy burmistrza Karolczuka, drenuje budżet miejski kwotą blisko ćwierć miliona złotych?💸💰🤑🤝👏🥸Data dodania komentarza: 4.11.2024, 17:16Źródło komentarza: Upadło wielkie drzewo i zablokowało bulwary (video/ zdjęcia)Autor komentarza: Mieszkanka AugustowaTreść komentarza: Może czas pomyśleć nad referendum i pognać to niekompetentne towarzystwo. Przeczytajcie uzasadnienie, śmiech na sali, bloki będą płacić więcej i to od m3, a w domkach tacy święci i dalej od osoby. A śmieci codziennie podrzucają do naszych kontenerów. Pytanie do Burmistrza kto to rozliczy? Zarządca? Za darmo tego nie zrobi, kolejne koszty które my poniesiemy!!!Data dodania komentarza: 4.11.2024, 17:07Źródło komentarza: Upadło wielkie drzewo i zablokowało bulwary (video/ zdjęcia)
Reklama