Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 22 kwietnia 2025 16:14
Reklama

Kto rzeczywiście jest kłamcą

Podziel się
Oceń

Obóz rządzący Augustowem przeprowadził atak na redakcję „Przeglądu Powiatowego”. W opublikowanych przez rządzących artykułach redaktor naczelny Krzysztof Przekop został przedstawiony jako kłamca. Na czele tego agresywnego pochodu tradycyjnie stoi zastępca burmistrza Filip Chodkiewicz. Przypominamy znamienną historię, by pokazać, kto rzeczywiście jest kłamcą.
Kto rzeczywiście jest kłamcą
Na zdjęciu: zastępca burmistrza Augustowa Filip Chodkiewicz.

Autor: Autor zdjęcia: Przegląd Powiatowy, Dziennik Powiatowy

Krzysztof Przekop by Koty2

Filip Chodkiewicz przez wiele miesięcy robił bardzo wiele, aby oczernić w oczach opinii publicznej byłą wieloletnią dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 Wiesławę Chrulską. Napisał nieoparte na prawdzie i faktach zarzuty pod adresem cenionej dyrektor, które powtarzał przez wiele miesięcy na forum rady miasta. Sprawa z powództwa Wiesławy Chrulskiej przeciwko Filipowi Chodkiewiczowi i Mirosławowi Karolczukowi trafiła do sądu, wyrok był miażdżący.

-Sąd nakazuje pozwanemu Filipowi Jerzemu Chodkiewiczowi aby w terminie 7 dni od dnia uprawomocnienia się wyroku w niniejszej sprawie, doręczył powódce podpisane czytelnie pisemne przeprosiny o następującej treści: „Ja niżej podpisany Filip Jerzy Chodkiewicz przepraszam Wiesławę Chrulską za podważanie jej autorytetu, jako dyrektora szkoły, w tym zarzucanie nieprawidłowego wykonywania obowiązków dyrektora szkoły i wydanie opinii zawierającej nieprawdziwe zarzuty podważające jej autorytet, co obniżało zaufanie do jej osoby w oczach opinii publicznej” –usłyszeliśmy podczas ogłoszenia wyroku w lipcu 2021 roku.

Sąd nakazał opublikowanie przeprosin na łamach „Przeglądu Powiatowego” i portalu internetowego dziennikpowiatowy.pl oraz wpłacenie środków pieniężnych na rzecz augustowskiego hospicjum. Analogiczny wyrok w tej sprawie usłyszał Mirosław Karolczuk.

-Treść oceny wystawionej powódce w ocenie sądu okazała się nieprawdziwa. Powódce zarzucano m.in., że dopuściła się wieloletnich zaniedbań w zakresie remontów szkoły. Postępowanie dowodowe wykazało, że w okresie kadencji powódki przeprowadzono szereg remontów, zostało zbudowane ogrodzenie przed szkołą, zbudowano podjazd dla osób niepełnosprawnych, wyremontowano jedenaście łazienek uczniowskich. Została wymieniona stolarka drzwiowa. Formułowanie oceny, iż powódka dopuściła się wieloletnich zaniedbań, było po prostu nieprawdziwe -fragmenty z sentencji wyroku ws. F. Chodkiewicza i M. Karolczuka.

-Nie udowodniono, by istniał jakiś olbrzymi problem przemocy fizycznej i psychicznej w tej szkole. Organ wydał jednostronną, subiektywną ocenę, nieopartą na prawdzie i na rzetelnej ocenie pracy powódki. W ocenie sądu tak kategoryczna treść tej oceny, nieoparta na żadnych faktach świadczy o tym, że zostały naruszone dobra osobiste powódki w postaci jej dobrego imienia –potwierdził sąd.

Obóz rządzący miastem przegrał jeszcze kilka innych głośnych spraw sądowych i nie udało im się udowodnić, że ktokolwiek kłamie na ich temat. Chodzi m.in. o przegraną sprawę lidera ugrupowania Nasze Miasto Tomasza Dobkowskiego z Marianem Dyczewskim, jak również o oddalenie przez sąd sześciu powództw radnych koalicji rządzącej przeciwko Krzysztofowi Przekopowi. Kłamstwa przed sądem udowodniono jedynie Chodkiewiczowi i Karolczukowi.


Napisz komentarz

Komentarze

Cisza 18.03.2022 23:29
Fifi, ty bronisz prawdy? Popatrz do lustra i popatrz prawdzie w oczy. Przegrani cicho.

Kłamca nałogowy 18.03.2022 14:17
Филип Ходкевич i tyle w temacie

Kaźmierz 18.03.2022 08:20
Dlaczego przegrywają sprawy w sądach? Ponieważ sądy badają fakty opierając się na materiałach dowodowych. Ich nie obchodzi propaganda na fejsbusiu, pijar, pięknie brzmiące manipulacje i socjotechnika. Kiedy przychodzi do konfrontacji przed sądami muszą udowodnić swoją rację. I wtedy zaczyna się bolesny świat realny, a nie wirtualny.

dop 18.03.2022 11:14
Sąd nie bierze też pod uwagę laurek na temat pozwanych opartych na osobistym przekonaniu świadka. Bycie w świetnych relacjach z pozwanym nie czyni nikogo wiarygodnym, wręcz odwrotnie.

Yhaaaaaaa 18.03.2022 20:54
A nasza szkapa tak dzielnie rży i probuje zaklinać rzeczywistość.

ooloo 18.03.2022 21:37
??????Nasza Szkapa rży!!!!! Jeszcze ze dwie przegrane sprawy i Wielka Pardubicka!!!

tutejszy 18.03.2022 00:04
Chodkiewicz,jesteś przeciwieństwem swojej matki. Próżność i obłuda przemawia przez ciebie. Wstydź się chłopcze i ogarnij, póki jeszcze masz możliwość,bo jak przekroczysz czerwoną linię,to w Augustowie będziesz miał prze.....e.

JKD 18.03.2022 06:50
Już ma

Kabaret 17.03.2022 23:17
Gość po takim wyroku ma jeszcze czelność oskarżać kogoś o kłamstwa i robić z siebie obrońcę prawdy? Ma tupet kogokolwiek pouczać, komukolwiek prawić kazania, umoralniać? Przecież to kompletna błazenada. Obłuda porażająca i wręcz niewiarygodna. Zarówno u niego jak i u wąskiej grupy jego wyznawców na fejsbuku.

Żabosław 17.03.2022 21:58
Sprawa z panią dyrektor jest niesłychanie ważna. Pokazuje bowiem, że kto nie jest z nimi i jest przeciwko nim, tego mogą spotkać poważne konsekwencje i staje się celem do zneutralizowania w sferze publicznej poprzez dyskredytację. To dotknęło chociażby Szkiłądzia przed ostatnimi wyborami, za to był atakowany Zarzecki, przez to funkcję stracił Kleczkowski, o poprzednim burmistrzu Waluliku nawet nie wspominając. Teraz celem numer 1 stał się Przekop. To wszystko jest perfidną zemstą za naruszenie interesów.

Przewidywalni 18.03.2022 07:40
I zawsze ten sam mechanizm dzialan plus gra na emocjach.

jasiek 18.03.2022 10:01
Ani Chrulska , ani Szkiłądź , czy Zarzecki nic nie stracili na rozstaniu z Naszym Miastem a wręcz zyskali. Pani Wiesława jest nadal dyrektorem szkoły, Pan Dariusz pełni funkcję wicestarosty a Pan Andrzej jest dyrektorem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie a Chodkiewicz został augustowskim błaznem.

ooloo 18.03.2022 14:52
I tu cię jasiek poprę.

Ironia losu 17.03.2022 20:02
Przeprosiny za kłamstwa mają być opublikowane w Przeglądzie Powiatowym i na Dzienniku Powiatowym? Haha, to dopiero będzie milutko, kiedy do tych przeprosin dojdzie i będzie trzeba zapłacić swojej ulubionej redakcji za publikację.

Burak 18.03.2022 00:14
Proponuję do treści przeprosin dołączyć naprężone muskuły, buźki puszczające oko, strzałeczki, kciuki i wykrzykniki. Tak żeby każdy wiedział kto jest autorem przeprosin i żeby było zabawniej.

Wsza 17.03.2022 16:37
Przeprosił panią dyrektor?

Alojzy 17.03.2022 12:03
Taki wyrok dla polityka jest jak koniec kariery politycznej.

pyt. 17.03.2022 11:32
Czy te przeprosiny zostały opublikowane???

odp. 17.03.2022 12:47
To rozstrzygnie sąd drugiej instancji, co nastąpi zapewne już niebawem.

OK 18.03.2022 11:18
OK. Mam nadzieję, że dacie je na stronie tytułowej, dużą czcionką, żeby z daleka było widać.

ooloo 18.03.2022 14:55
Nakład zwiększony, bowiem NM będzie chciało wykupić całość!!!???

zachmurzenie małe

Temperatura: 23°C Miasto: Augustów

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 20 km/h

Reklama
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 24
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 1Strona nr 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 2Strona nr 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 3Strona nr 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 4Strona nr 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 5Strona nr 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 6Strona nr 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 7Strona nr 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 8Strona nr 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 9Strona nr 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 10Strona nr 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 11Strona nr 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 12Strona nr 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 13Strona nr 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 14Strona nr 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 15Strona nr 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 16Strona nr 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 17Strona nr 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 18Strona nr 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 19Strona nr 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 20Strona nr 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 21Strona nr 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 22Strona nr 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 23Strona nr 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 24Strona nr 24
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: oolooTreść komentarza: Dobrze piszesz, tyle że za co i gdzie? Przecież ekspert od wybuchów Tupolewa obiecywał te strzelnice i co? Ano jajco. Tyle warte są pisowskie obietnice. Miej pretensje do Tośka ruskiego agenta. Jak się pisowcom odbierze, to co zajumali, to i na strzelnicę będzie. Wygłuszoną. I pewnie zostanie na inne inwestycje w powiecie po wywaleniu Naszomiasteczkowców na PiS-k..Data dodania komentarza: 21.04.2025, 16:49Źródło komentarza: Strzelnica w strefie uzdrowiskowej – mieszkańcy zgłaszają uciążliwy hałasAutor komentarza: oolooTreść komentarza: Bo on woli od tylca zasadzić i sterować będąc w cieniu. Taki lokalny Batyr..Data dodania komentarza: 21.04.2025, 16:38Źródło komentarza: Samochód dla starostwa powiatowegoAutor komentarza: ArcymistrzTreść komentarza: Jasne, niech sprawdzi etat w Augustowie – w końcu tam pewnie czai się źródło całego kryzysu budżetowego w PolsceData dodania komentarza: 21.04.2025, 13:10Źródło komentarza: Felieton: Morawiecki, catering i Ziemia Augustowska, czyli teatr polityczny za publiczne pieniądzeAutor komentarza: ArcymistrzTreść komentarza: Widać, że mocno angażujesz się w sprawy miasta i zależy Ci na tym, jak są wydawane publiczne pieniądze – to ważne.Data dodania komentarza: 21.04.2025, 13:08Źródło komentarza: Czy "kapslowe" może finansować miejski monitoring? Radna z Koalicji Obywatelskiej ma wątpliwościAutor komentarza: JSTreść komentarza: Szczerze to trochę mi smutno, bo to był naprawdę fajny człowiek.Data dodania komentarza: 21.04.2025, 12:59Źródło komentarza: Nie żyje papież FranciszekAutor komentarza: JSTreść komentarza: Szanowni Mieszkańcy Gminy Nowinka, Z okazji Świąt Wielkiej Nocy składam najserdeczniejsze życzenia zdrowia, spokoju oraz radości płynącej z czasu spędzonego w gronie najbliższych.Data dodania komentarza: 20.04.2025, 18:37Źródło komentarza: Życzenia od Gminy NowinkaAutor komentarza: MaciejTreść komentarza: Jak to jest prawda , to współczuję pracownikom takiej pracy z nimiData dodania komentarza: 19.04.2025, 22:52Źródło komentarza: Felieton: Morawiecki, catering i Ziemia Augustowska, czyli teatr polityczny za publiczne pieniądzeAutor komentarza: AaaallekTreść komentarza: Teraz rodzina , takie hasło było , i rodzina teraz za nic nie robienie pieniądze dostałData dodania komentarza: 19.04.2025, 22:51Źródło komentarza: Felieton: Morawiecki, catering i Ziemia Augustowska, czyli teatr polityczny za publiczne pieniądzeAutor komentarza: Priorytety burmiszcza Karolczuka i kohabitacji Nasze Miasto-PiSTreść komentarza: 200 tys. zł za nowe auto to żadna tam fanaberia biorąc pod uwagę, iż to auto ma posłużyć dla augustowskiego starostwa co najmniej kilka lat. Zresztą prawie 200 tysięcy złotych wynosi roczny koszt utrzymania etatu drugiego zastępcy burmistrza w augustowskim magistracie, nomen omen utworzonego już kilka lat temu specyficznie wspaniałomyślnie, rzekłbym nawet dość frywolnie przez bur-mistrza naszomiastowo-pisowskiej "gospodarności" - jaśnie panującego nam mgr marketingu i zarządzania - samego Mirosława Karolczuka.Data dodania komentarza: 19.04.2025, 22:50Źródło komentarza: Samochód dla starostwa powiatowegoAutor komentarza: SąsiadTreść komentarza: Tylko on potrzebuje 7 osobowy samochódData dodania komentarza: 19.04.2025, 22:48Źródło komentarza: Samochód dla starostwa powiatowegoAutor komentarza: BillyTreść komentarza: Rozjeżdżają kostkę brukową a potem zdziwienie, że wyłazi.Data dodania komentarza: 19.04.2025, 18:09Źródło komentarza: Augustów świętował Dzień Sapera – uroczysta msza, defilada i salwa honorowa ku czci wojsk inżynieryjnych (video)Autor komentarza: KaśkaTreść komentarza: A kimże są Morawiecki i Andruszkiewicz, że się ich tak fetuje? Szeregowymi posłami, z zerowym wpływem na cokolwiek. To teraz można zapraszać byle posła i robić partyjne imprezy przy zastawionym stole, gadając o niczym? Morawiecki z Andruszkiewiczem nie mają gdzie i za co zjeść? Gdyby to był ktoś z rządzących, to rozumiem - byłaby to jakaś inwestycja i nawiązanie współpracy. Ale zapraszanie niszowych posłów to jest tylko i wyłącznie IMPREZA PARTYJNA.Data dodania komentarza: 19.04.2025, 18:06Źródło komentarza: Felieton: Morawiecki, catering i Ziemia Augustowska, czyli teatr polityczny za publiczne pieniądzeAutor komentarza: Łapy precz od strzelnicyTreść komentarza: Strzelnica jest od dekad i jakoś było do tej pory dobrze. Roszczeniowość przyjezdnych zaczyna być uciążliwa dla mieszkańców. Jedzie taki na wieś i traktor o 6 rano mu przeszkadza. Na bezludną wyspę niech jedzie jeden z drugim.Data dodania komentarza: 19.04.2025, 18:05Źródło komentarza: Strzelnica w strefie uzdrowiskowej – mieszkańcy zgłaszają uciążliwy hałasAutor komentarza: oolooTreść komentarza: Pewnie będą kręcić "Ostatni strzał 2", bo może niedługo będą zeznawać przed ekipą Wrzosek..Data dodania komentarza: 19.04.2025, 15:41Źródło komentarza: Uszkodzona nawierzchnia na Rynku Zygmunta AugustaAutor komentarza: strzelecTreść komentarza: Jak nie masz pojęcia o temacie to się nie wypowiadaj...Data dodania komentarza: 19.04.2025, 14:37Źródło komentarza: Strzelnica w strefie uzdrowiskowej – mieszkańcy zgłaszają uciążliwy hałasAutor komentarza: Podatnicy zapłacą za ratuszowych jeźdźców augustowskiej apokalipsy☝️🤡🚀🛰🛸🥸👺👹💸🤝👏Treść komentarza: Równie dobrze można mówić, że gdyby burmiszcz Mirosław Karolczuk nie utworzył w urzędzie miejskim w Augustowie etatu drugiego zastępcy burmistrza i permanentnie nie drenował uposażeniem tegoż zastępcy miejskiego budżetu, to można by wreszcie ogrodzić istniejącą strzelnicę ekranami dźwiękochłonnymi i kuloodpornymi. Poza tym jak przystało na obiekt użyteczności publicznej jak najbardziej zasadne jest wyposażenie strzelnicy w mobilne kontenery z ogrzewanymi pomieszczeniami socjalnymi i toaletą, żeby użytkownicy strzelnicy i osoby postronne nie były narażene na postrzał np. w pośladek lub nie daj Boże w głowę podczas nagłej konieczności załatwienia czynności fizjologicznych w lesie przy strzelnicy.Data dodania komentarza: 19.04.2025, 14:13Źródło komentarza: Strzelnica w strefie uzdrowiskowej – mieszkańcy zgłaszają uciążliwy hałasAutor komentarza: JSTreść komentarza: Możemy liczyć w miesiącach, latach, a nawet w erach politycznego zamglenia – pełna dowolność.Data dodania komentarza: 19.04.2025, 12:40Źródło komentarza: Samochód dla starostwa powiatowegoAutor komentarza: JSTreść komentarza: Inwestycje z klucza politycznego?Data dodania komentarza: 19.04.2025, 12:38Źródło komentarza: Samochód dla starostwa powiatowegoAutor komentarza: JSTreść komentarza: Rynek Zygmunta Augusta to przecież wizytówka Augustowa, a wygląda jak po wojnie.Data dodania komentarza: 19.04.2025, 12:36Źródło komentarza: Uszkodzona nawierzchnia na Rynku Zygmunta AugustaAutor komentarza: JSTreść komentarza: Szanowni Mieszkańcy Gminy Augustów, Drodzy Przedstawiciele Władz Samorządowych, Niech ten wyjątkowy czas napełni serca nadzieją i odrodzeniem, a wiosenna aura przyniesie nową energię do działania – zarówno w życiu osobistym, jak i społecznym.Data dodania komentarza: 19.04.2025, 12:33Źródło komentarza: Życzenia od Gminy Augustów
Reklama