Jak informuje Joanna Lisek, dyrektorka I LO ci, którzy chcą w przyszłości być lekarzami, mogą się uczyć w klasie o profilu biologiczno-medycznym z rozszerzoną biologią, chemią, matematyką lub fizyką. Kandydaci na informatyków powinni pomyśleć o wyborze profilu matematyczno-fizycznego z rozszerzoną matematyką, fizyką i geografią. A przyszli nauczyciele mogą wybrać każdy profil, dopasowany do przedmiotu jakiego chcą w przyszłości uczyć. W liceum można też się kształcić, by studiować na bardziej technicznych kierunkach czy tzw. ścisłych.
-Po klasie matematyczno-fizycznej uczniowie mają otwarte drzwi na politechnikę, SGH oraz na uniwersytety w kierunkach matematyczno-fizycznych czy ekonomicznych –mówi Joanna Lisek. –Wybierając takie kierunki należy zdecydowanie realizować rozszerzoną fizykę w liceum, gdyż jej brak stanowi bardzo poważną barierę w dostaniu się i studiowaniu na uczelniach technicznych.
A jaki profil w tej szkole wybierają najczęściej uczniowie? Jak zdradza Joanna Lisek biologiczno-chemiczny oraz językowo-humanistyczny.
-W tych klasach mamy też najwięcej laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych –wyjaśnia dyrektorka placówki. –A naszą perełką jest profil biologiczno-chemiczny, gdyż uczniowie tej klasy osiągają najwyższe wyniki egzaminu maturalnego i wygrywają olimpiady.
Chociaż w szkole nie ma zawodowych praktyk, uczniowie uczący się w klasach biologiczno-chemicznych mają możliwość skorzystania z zajęć z biologii i chemii, które odbywają się raz w miesiącu w laboratoriach Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach.
Jak informuje Joanna Lisek uczniowie I LO najczęściej studiują na kierunkach: administracja i ekonomia, inżynieria biomedyczna, medycyna, filologia angielska, rosyjska, języka polskiego, automatyka, robotyka, budownictwo, matematyka, biotechnologia, prawo i informatyka.
II LO
Napisz komentarz
Komentarze