Przy okazji uruchomienia programu Airgustów po raz kolejny rozgorzała dyskusja na temat aktualnej sytuacji finansowej Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej „GIGA”. Spółka przez lata była najprężniej działającym miejskim przedsiębiorstwem, a dziś musi zmagać się z problemami, którym nie zawiniła. Polityka Komisji Europejskiej, czyli dążenie do dekarbonizacji, powoduje horrendalne kary za emisję dwutlenku węgla.
Bartosz Lipiński
13.02.2019 14:43
(aktualizacja 14.04.2023 09:04)
Autor: Na zdjęciu: Zastępca burmistrza Augustowa Filip Chodkiewicz i pełnomocnik Anna Kielich na konferencji ws. programu "Airgustów".
Bartosz Lipiński
Cały artykuł dostępny wyłącznie w papierowym wydaniu tygodnika Przegląd Powiatowy, do kupienia od czwartku, 14 lutego. Zapraszamy do lektury.
Napisz komentarz
Komentarze
fwe
22.02.2019 14:20
Kary za CO2 zostaną przerzucone na podłączonych do rury MECu i będą podwyżki za podwyzkami. Wtedy ten airgustów wyjdzie bokiem. Z gazem też wyjdzie drogo. Jedyny pożytek, że nie trzeba sie babrać z węglem, popiołem itd. Od 20 lat mam olejowe. Było znośnie a teraz jest drogo. Najlepiej w Polsce to chyba mieć kotłownie z 10 rodzajów pieców i przełaczać się na to co tańsze, bo w PL jakiejś polityki w tym nie ma. No chyba, że taka żeby złoić klienta na kasie. Nałapią na gaz, poźniej ceny w górę i będzie jak z olejem. Solary? Nie boj! Opodatkują i słońce.
Napisz komentarz
Komentarze