Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 27 listopada 2024 03:26
Reklama

Nowa wizja szklanego budynku

Podziel się
Oceń

Podczas gdy niektórzy radni pochylający się nad przyszłością szklanego obiektu na Rynku Zygmunta Augusta popularnie zwanego Atolem skłaniają się do możliwości jego rozbiórki, jeden z samorządowców przedstawił inicjatywę zagospodarowania tej budowli. Dość odważną, choć wydaje się, że gra może być warta świeczki. Propozycja Tomasza Miklasa to też duża szansa na pieniądze do wykonania niezbędnego remontu.
Nowa wizja szklanego budynku

Multimedialna biblioteka w centrum miasta

Na ostatniej sesji rady miasta ciekawą ideę na zagospodarowanie Atola przedstawił radny Tomasz Miklas. Co najistotniejsze, dającą możliwość uzyskania dofinansowania przez miasto ze środków zewnętrznych. Ministerstwo Kultury do 2020 roku prowadzi program z budżetem 30 milionów złotych, zakładający wsparcie dla gmin do 50 tysięcy mieszkańców na rozwój infrastruktury bibliotek. Z tej możliwości skorzystały niewielkie gminy wiejskie, liczące niespełna dwa i pół tysiąca mieszkańców, dostając wsparcie w kwocie kilkuset tysięcy złotych. Maksymalnie można ubiegać się o dwa miliony złotych. Niezbędne do podjęcia starań o 75-procentowe dofinansowanie jest gwarancja 25-procentowego wkładu własnego. Z materiałów źródłowych przekazanych przez radnego wynika, że projekt Ministerstwa Kultury został stworzony z myślą o wzmocnieniu, a także przekształceniu i rozwoju funkcji, jakie w życiu społeczności lokalnych pełnią biblioteki publiczne. Priorytet Infrastruktura Bibliotek 2016-2020 realizuje cele Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, m.in. dostosowanie bazy infrastrukturalnej bibliotek publicznych do zmieniających się potrzeb i standardów czy stworzenie warunków lokalowych do rozwijania nowych funkcji bibliotek publicznych, w tym podnoszeniu kompetencji cyfrowych mieszkańców. Na sesji z 25 października T. Miklas przedstawił w specjalnie przygotowanej prezentacji, jakie korzyści dzięki temu programowi zyskały znacznie mniejsze gminy i dlaczego Atol mógłby być dobrą lokalizacją dla biblioteki.



Napisz komentarz

Komentarze

Emilia 02.12.2017 17:52
Pomysł z biblioteką jest całkiem spoko, pod warunkiem że byłaby to biblioteka multimedialna, nowoczesna, taka jakie teraz się buduje - z grami planszowymi, konsolami do gier, audiobookami, ebookami, filmami na dvd. biblioteka w tradycyjnym znaczeniu, z przestarzałym księgozbiorem z lat 70 faktycznie nie ma tam racji bytu. Można połączyć taką nowoczesną mediatekę z centrum informacji turystycznej, bo tak jak ktoś słusznie zauważył poniżej nie potrzeba do tego całego budynku. A w deszczowe dni lata skorzystaliby z biblioteki również turyści.

gdgh 24.11.2017 08:17
W 21 wieku kiedy każdy turysta ma CIT w kieszeni w telefonie kom wystarczy maly lokal z biurkiem i komp. Budowanie takiego gmachu to nieporuzumienie

Zed 23.11.2017 19:30
Panie "Jarek" remont ulicy,szkoły,Domu kultury, budynku urzędu,itd,itd.zawsze obciąźa budżet taka jest rola samorządu może pan nie zdaje sobie sprawy ile ludzi utrzymuje sią z turystyki oczywiście mogło by więcej Ale trzeba działać aby turystów było więcej inie tylko w sezonie letnim tylko trzeba tworzyć infrastrukturę turystyczną i atrakcje,ostatnia atrakcja jaką wybudowano był wyciąg nart wodnych w 1999r przez miasto czy bulwary ato za mało żeby walczyć o turystę z innymi miastami,ale to dyskusja nie na tym forum.

Aug. 23.11.2017 14:18
A tak na marginesie, tacy,, patrioci,,teraz niby rządzą a przy cit są maszty i nie ma tam ani flagi państwa ani miasta nie wspomnę juź o unijnej nawet w święta państwowe.

wd 23.11.2017 17:46
Unijną by musieli wykopać zaraz jakby Zieliniak z parasolem przyjechał. Tak jak w Łomży.

Jarek 23.11.2017 12:34
Swietny projekt biblioteki multimedialnej, jak i klasycznej! Doskonala wizytowka dla miasta (skoro juz ten rodzynek architektury istnieje to przynajmniej skojarzenie z XXI wiekiem i numeryzacja bedzie "à propos") i na dodatek rozwiazujaca w ogromnej mierze kwestie finansowania przebudowy i remontu. Na co miasto jeszcze czeka? Moze nareszcie rynek zacznie wygladac i spelniac funkcje prawdziwego centrum miasta i powiatu. A tak nawiasem, jesli chodzi o zabytkowy rynek; co wsrod zabytkowych budynkow robi tzw dom handlowy na rogu Kosciuszki (szkaradny objaw pozostalosci po komunizmie), albo nawet zaraz po drugiej stronie ulicy przy skrzyzowaniu dawny Pewex z lat 70 ( tragiczna blacha kryta rudera - ale ponoc w jej murach chyba Napoleon spedzil noc uciekajac po moskiewskiej porazce…), teraz apteka… A wiec wreszcie zatrudnic porzadnego urbaniste z wizja i zajac sie miastem... Zamiast zupelnie poronionych pomyslow typu drugiej sciezki rowerowej nad Bystrym za ponad milion - podczas gdy na przeciwko rowerowych "korkow" raczej nie ma! Tym bardziej, ze Augustow ma niebywale atuty aby przyciagac ludzi - jednym z filarow ekonomii lokalnej jest turystyka ale aby byla ona caloroczna a nie tylko letnia (nie mowiac o calorocznych prawach i potrzebach augustowiakow), nalezy sie miastu calkowicie poswiecic. Moze do tego trzeba wiecej energii - a taka maja ludzie mlodzi. Zas na zdjeciach z obrad rady miasta niestety mlodziakow wielu nie widac.

Artur 23.11.2017 13:55
Trochę Cię nie rozumiem. Turystyka całoroczna w Augustowie jest raczej mrzonką. A jeśli nawet, to nie sądzę, aby ludzie przyjechali tu spędzać czas w bibliotece :)) No sam pomyśl. A latem tym bardziej. Nie dla takich walorów turyści przyjeżdżają do naszego miasta. Pomysł z biblioteką jest całkowicie poroniony, to wyrzucanie kasy w błoto. Tam powinno - po gruntownym remoncie - pozostać CIT. Mam znajomych, którzy co roku spędzają część urlopu w Augustowie i oni bardzo sobie chwalą umiejscowienie informacji w takim miejscu, w centrum (niezależnie od urody obiektu). Zgadzam się z Tobą co do oceny zabudowy Rynku Zygmunta Augusta. Tam JUŻ jest wielostylowość, różne potworki odbiegające od dawnej oryginalnej architektury, doklejki z dykty i blachy, - i może nimi trzeba by się zająć. Przynajmniej odnowić, odświeżyć. Bo niszczyć i na ich miejscu budować jakieś podróby nie ma sensu, da to tylko efekt komiczny, jak na Mostowej. Ja już wolę nowoczesny styl sąsiadujący z dawnym niż kiczowate naśladownictwo czegoś, czego już nie ma. Starówka powinna być "stara" z nazwy, a nie udająca starą.

Jarek 23.11.2017 15:31
Dzień dobry. Kwestia jest wielopłaszczyznowa: 1. Istniejący budynek cit się sypie 2. Koszt remontu wraz z przebudową częściową jest wysoki i obciążający budżet miejski 3. Subwencje Ministerstwa Kultury na cele "kulturalne" pokrywają ogromną część łącznych kosztów 4.Brak tego typu mediateki w mieście. a) turyści są o różnych profilach i nie są to jedynie letnicy b) mieszkańcy także mają prawo na całoroczną usługę pomagającą na ożywienie centrum, które nie żyje jedynie Albatrosem itp c) Jak sam mówisz wracając do cit i sezonowej turystyki letniskowej jedynie - a więc po co taka duża infrastruktura tylko na lato? W końcu cit rzadko gdzie indziej ma takie wymiary. 5. W sumie problemem Augustowa jest cały plan urbanistyczny szczególnie centrum gdzie opuszczony cit jest swego rodzaju uodzwierciedleniem swego rodzaju architektonicznej patologiii miasta gdzie przy samym zygmuntowskim rynku można ( nie mówiąc nawet o stylu architektury) powykręcać sobie na chodniku nogi na takiej choćby ulicy Łaziennej... co odnośnie do projektu owej milionowej ceny drugiej ścieżki rowerowej nad Bystrym brzmi nieco dziwnie... W każdym razie tak to widzę.

Artur 23.11.2017 19:45
Cyt.: "a) turyści są o różnych profilach i nie są to jedynie letnicy b) mieszkańcy także mają prawo na całoroczną usługę pomagającą na ożywienie centrum, które nie żyje jedynie Albatrosem" Fajnie brzmi, ale to tylko pobożne życzenie. Nie wierzę. Na fotografiach z różnych imprez w MDK widać te same kilka osób. Przekonuje mnie argument o dofinasowaniu z Ministerstwa Kultury, bo kasa na remont potrzebna. Tyle że potem i tak trzeba będzie dokładać na utrzymanie, bo obiekt przyniesie znikomy zysk. Być może da się zrobić jakąś małą mediatekę, ale zatrzymać tam CIT?

Zed 23.11.2017 09:25
CIT to budynek którego główne przeznaczenie to informacja turystyczną samym wyglądem kontrowersyjnym miał przyciągać turystów i jak byście zapytali odwiedzających Augustów to byście się przekonali ze budynki jakie zapamiętali z Augustowa to byłby CIT i zamiast deliberować to trzeba wykonać remont bo kaźdy budynek wymaga co kilka lat remontu i informacja turystyczna powinna tam wrócić moźna jeszcze organizować tam wystawy malarskie itp.a RZA tam gdzie jest to moźliwe. Zabudowywać nowoczesną architekturą ,wiele budynków w Augustowie i nie tylko w Augustowie wielu nie podoba ale nikt ich nie burzy....

Rotator 23.11.2017 10:58
Zgadzam się, niezależnie od dyskusji nad samym architekturą CIT jest znakomite miejsce na infor. turystyczną i ... toalety.

Rotator 22.11.2017 22:19
1. Krytykuje się budynek CIT (i słusznie), ale wyobraźcie sobie budynek CIT w kolorach tego nowo powstałego budynku (grafitowe ramy okien itd.) i macie nowiązanie do istniejącej architektury. W gruncie rzeczy CIT i nowy budynek mógł stworzyć ten sam architekt. 2. Kto projektował ten nowy budynek w centrum miasta?

Artur 22.11.2017 23:49
To nie jest kwestia architekta, tylko stylu. Nie wszystkie budowle gotyckie projektował ten sam architekt :)) Mnie ten nowy budynek bardzo się podoba i lubię takie odważne połączenia nowoczesności z tradycją. Widać, że czas nie stoi w miejscu, że miasto żyje. Wzorcowym przykładem może być tu Berlin. Na Mostowej, gdzie próbowano na siłę budować w stylu staromodnym, wyszły potworne straszydła, tanie podróby. Komiczne to jest i pokraczne.

bartek 23.11.2017 09:00
Jest to drugie odważne połączenie nowoczesności z tradycją! Pierwsze to atol!

Artur 23.11.2017 11:44
Atol jest bardziej strawny niż te kiczowate podróby na Mostowej. Może to nie jest szczyt architektonicznego polotu i ma prawo się nie podobać, ale przynajmniej niczego nie udaje. Najgorzej jak ktoś chce na siłę nawiązywać do starej zabudowy i produkuje potworki, które stylowo nie są ani dawne, ani nowoczesne. Są bezpłciowe. Zostaną po nas jako ślad nijakości. To już wolę coś, co ma zdecydowany charakter i tworzy jakiś określony styl, o którym po latach powiedzą: tak budowano w XXI wieku. A co powiedzą o Mostowej?

Rotator 23.11.2017 11:23
Właśnie kwestia stylu, od wielu lat krytykuje się CIT (i słusznie), a wydaje się zgodę na budowę podobnego klocka. Różnica wynika z przeznaczenia budynku, a styl jest ten sam. niestety nie widzę połączenia nowoczesności z tradycją. Powstanie każdego budynku to wypadkowa pracy właściciela, architekta i miasta jako gospodarza większego obszaru. Ja tu widzę bardziej kierowanie się jak największą użyteczością właścieciela (Wynajem). Berlin jest bardzo dobrym przykładem. Niedaleko szukając w Suwałkach jest też kilka fajnych budynków, które mogły być wzorem.

Zyx 21.11.2017 07:06
Koszmarek to powstał zamiast okraglaka. A tak miało być gustownie. Każdy po sobie pozostawi rozpoznawalną budowlę . Nie wiem jak ktoś mógł taki budynek zaprojektowac nie pasujacy do kamieniczek rynku!

eli 22.11.2017 10:24
Niestety MPZP dla tego obszaru nie reguluje jak mają wyglądać nowe budynki. Przedstawia tylko minimalne wymogi, czyli: wysokość budynku, ilość kondygnacji, nachylenie dachu, itp. I tak w ten sposób można postawić co się chce oby tylko spełniało to minimum. Przykre ale niestety prawdziwe :( w MPZP nie ma nawet głupiego zapisu o tym, że nowe obiekty powinny stylem architektonicznym pasować do otaczających je obiektów. Szkoda, że nikt nie dba o to żeby centralna część miasta miała spójny wygląd. A przecież można mieć ładne starówki

Zyx 22.11.2017 15:33
Od strony Mostowej i 3 maja (jak wyremontuje sie ten budynek przylegajacy) jest ok ale od strony parku poprostu tragedia. Rozumiem przepisy ale ktoś to zaprojektował! Chyba architekt nie miał wyobraźni!

August 18.11.2017 12:57
Jeszcze nic nie wybudowali a chcą burzyć,

omg 17.11.2017 15:25
20 kilo trotylu i w pi z du w kosmos ten szklany paszkwil Cieślika wysłać! Fundamenty zaorać i ziemniaki posadzić.

3rv 17.11.2017 16:41
Ten Cieślikowy pałac tak jak i "ostatni wytrysk" też mi sie nie podoba. Ale lepiej niech zostanie ten Atol na swoim miejscu, bo nam zarach pomnik Lecha postawia. PIS coraz bliżej i wszędzie.

romek 24.11.2017 23:32
Dołącz do tej wycieczki.

zachmurzenie duże

Temperatura: 4°C Miasto: Augustów

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 10 km/h

Reklama
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 24
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 1Strona nr 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 2Strona nr 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 3Strona nr 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 4Strona nr 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 5Strona nr 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 6Strona nr 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 7Strona nr 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 8Strona nr 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 9Strona nr 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 10Strona nr 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 11Strona nr 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 12Strona nr 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 13Strona nr 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 14Strona nr 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 15Strona nr 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 16Strona nr 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 17Strona nr 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 18Strona nr 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 19Strona nr 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 20Strona nr 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 21Strona nr 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 22Strona nr 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 23Strona nr 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 24Strona nr 24
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Zamelagomaniony egotykokabotyn🤡Treść komentarza: Naprawdę burmiszczu Karolczuk tylko tyle potrafisz pan z siebie wydukać? - "Trochę ostro Panie Leszku Stanisławie, trochę ostro". Panie Miroslawie Karolczuk chyba bez drugiego imienia, ale za to z dwoma zastępcami, zostaw pan w końcu swoje ego w innej czasoprzestrzeni, ponieważ niebawem możesz pan nim przebić sufit bezkresnego kosmosu!Data dodania komentarza: 26.11.2024, 18:43Źródło komentarza: Augustowskie WOPR nadal bez pieniędzy. RIO podjęła uchwałęAutor komentarza: KtośTreść komentarza: Turystyka generuje znaczne odpady, w Augustowie nikt nie egzekwuje opłat od właścicieli nieruchomości którzy wynajmują lokale turystom, nie chodzi mi tu o hotele a o zwykłych mieszkańców, którzy swe lokale przekształcili pod wynajem krótkoterminowy. Wywóz śmieci od później wiosny do wczesnej jesieni jest trzykrotnie wyższy niż w pozostałych miesiącach- dlaczego włodarze nie widzą bądź nie chcą widzieć problemu? Dlaczego podnoszą opłaty wszystkim a nie tym którzy na turystach zarabiają?Data dodania komentarza: 26.11.2024, 18:37Źródło komentarza: Izabela Piasecka krytykuje władze miejskie. Mieszkańcy Augustowa zapłacą krocie za śmieci? (video)Autor komentarza: Wojciech B.Treść komentarza: To wygląda na celowe pozbawianie miasta atrakcji turystycznych.Data dodania komentarza: 26.11.2024, 18:29Źródło komentarza: Trzcinowisko i muł nad NeckiemAutor komentarza: Non scholae, sed vitae discimusTreść komentarza: Wydaje mi się, iż burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk, jego z-ca Chodkiewicz, mecenas Kałęka, kierownik Kotlarski i wtórujący im donośnie przewodniczący Ostapowicz słyszeli, że dzwony dzwonią tylko nie wiadomo, w którym kościele lub po prostu dowiedzieli się o czymś takim jak księgowość kreatywna i być może na kanwie tej metody manipulacji przedelegowali swoje specyficzne creatice skills, tym razem do tworzenia, jak by nie było jednak dość egzotycznych zamienników à la multifunkcjonalnych w samorządzie wytrychów prawa.Data dodania komentarza: 26.11.2024, 18:18Źródło komentarza: Augustowskie WOPR nadal bez pieniędzy. RIO podjęła uchwałęAutor komentarza: ☝️💪🎉🥳👉🛸🤡🚀👈🥸💰🤝👏Treść komentarza: Radny powiatowy Kotlarski jest kierownikiem jakiego wydziału w UM w Augustowie? Nie rozumiem jak urzędnik miejski mieniący się na samorządowca z temperamentem chłopca lepiącego babki w piaskownicy i nieskrywanym zadowoleniem gardłuje kolejny raz w swoim rozedrganym stylu o tym, że dotacja w kwocie 30 tys. zł zamiast zostać przekazana dla WOPR, a w efekcie polepszenie bezpieczeństwa, w tym mieszkańców Augustowa na augustowskich jeziorach, cyt: KWOTA 30 tys. zł ZOSTAŁA PRZEZNACZONA NA INNE CELE. P.S. Chłopie przestań wreszcie zajmować się cyrkowym urzędnikowaniem i nagminnym pajacowaniem w samorządzie, a zajmij się lepiej quasi-społecznymi ustawkami i robieniem sobie fotek przy każdej możliwej imprezie organizowanej przez miasto Augustów.Data dodania komentarza: 26.11.2024, 17:52Źródło komentarza: Augustowskie WOPR nadal bez pieniędzy. RIO podjęła uchwałęAutor komentarza: fgmtjryTreść komentarza: Burmistrzowi powinno zależeć na dobrym wyposażeniu WOPR, bo oni zapewniaja bezpieczeństwo na wodzie, a to dla mieszkanców i turystów jest ważne. Można nie lubić Opolskie, ale robi swoja robotę i za to trzeba go cenić. Do radnych pytanie: dlaczego nie obniżycie pensji burmistrzom, a przyjamniej Chodkiewiczowi, skoro jawnie i w sposób rażacy naruszył tyle ustaw?Data dodania komentarza: 26.11.2024, 17:34Źródło komentarza: Augustowskie WOPR nadal bez pieniędzy. RIO podjęła uchwałęAutor komentarza: Naszomiastowopisowski ewenementTreść komentarza: Augustowski samorząd na czele z burmistrzem Karalczukiem, przewodniczacym Rady Miejskiej Ustępowiczem i kierownikiem Kotlarskim wygląda jak jakiś kiepski kabaret z aktorami ze spalonego teatru - swego rodzaju ewenement w skali kraju. Radny Zarzecki rozkłada na łopatki ww. towarzystwo stanowiące niestety o losach Augustowa, próbując mimo wielu podjętych wywodów chyba jednak nieskutecznie uzmysłowić rzeczonym samorzadowcom?¿, iż są w oczywistym błędzie. RIO być może rozwiało dylematy burmiszcza Karolczuka, przewodniczącego Ostapowicza i kierownika Kotlarskiego. Być może w jakimś stopniu naruszyło połączenia neuronalne podczas zbyt intensywnego natężenia procesów myślowych. Jednak wisienką na torcie jest kuriozalne, absurdalne, żeby nie powiedzieć idiotyczne głosowanie frakcji rady miejskiej dzierżącej stery władzy w Augustowie, która - UWAGA, UWAGA - zagłosowała przeciw zwiększeniu bezpieczeństwa na obszarach wodnych, tj. na augustowskich jeziorach.Data dodania komentarza: 26.11.2024, 14:18Źródło komentarza: Augustowskie WOPR nadal bez pieniędzy. RIO podjęła uchwałęAutor komentarza: Naszomiastowopisowskie demiurgi intelektuTreść komentarza: Co to za burmiszcz? Co to za radca prawny? Co to za przewodniczący RM Interpretacja prawa, a w zasadzie działalność burmiszcza Karolczuka polegająca na swego rodzaju produkowaniu quasi-zarządzeń stoi w kontrze lub po prostu w kolizji z obowiązującym prawem. Radczyni prawnej wydaje się, tzn. w jej ocenie nie ma przeciwskazań do łamania prawa przez burmiszcza Karolczuka. Rozumiem pani mecenas, iż jest pani zależna w pewnym stopniu od burmiszcza Karolczuka, ale nie obliguje, a tym bardziej nie upoważnia Pani jakakolwiek zależność względem burmiszcza Karolczuka do utwierdzania burmiszcza Karolczuka w jego błędnym, świadomym bądź nie przeświadczeniu o posiadaniu prerogatyw à la Andrzej Sebastian D. do stanowienia novum prawnego. Odnośnie sugestii przewodniczącego Ostapowicza, który chciałby narzucać oferentom termin składania ofert, nie będę się szczegółowo rozpisywać, ponieważ musiałbym użyć sformułowań stricte określających stan funkcjonowania mózgowia rzeczonego demiurga intelektu, a tym samym demiurg mógłby poczuć się urażony, a być może jednak doceniony. Podstawię to mimo wszystko w sferze domysłów, a być może nawet delaboratów poczynionych przez czytelników DP.Data dodania komentarza: 26.11.2024, 13:51Źródło komentarza: Augustowskie WOPR nadal bez pieniędzy. RIO podjęła uchwałęAutor komentarza: bindugaTreść komentarza: Czy samorząd miejski ma obowiązek utrzymywać wopr ? Może od tego należy zacząć, a tak na marginesie pierwszy silnik od kogo miał być zakupiony ? Może warto to wiedzieć...Data dodania komentarza: 26.11.2024, 13:03Źródło komentarza: Augustowskie WOPR nadal bez pieniędzy. RIO podjęła uchwałęAutor komentarza: Samorząd do wymianyTreść komentarza: W cywilizowanym kraju, autor takiego bubla prawnego podałby się do dymisji. Ale do cywilizacji nam daleko, zwłaszcza pod rządami takich samorządowców, którzy pod płaszczykiem dobra społecznego wprowadzają zamordyzm. Apel do radnych opozycyjnych: jeśli ustawa pozwala to zacznijcie zbiórkę podpisów o zwołanie referendum ws odwołania tych miernot. Nie stać nas na utrzymywanie tych cyrkowców. A po akcji z opłatami śmieciowymi to się może udać.Data dodania komentarza: 26.11.2024, 12:42Źródło komentarza: Augustowskie WOPR nadal bez pieniędzy. RIO podjęła uchwałęAutor komentarza: PytamTreść komentarza: Komu zależy na uwaleniu atrakcji turystycznych w Augustowie?Data dodania komentarza: 26.11.2024, 11:57Źródło komentarza: Trzcinowisko i muł nad NeckiemAutor komentarza: Geniusz to wymyśliłTreść komentarza: Mieszkańcy bloków wrócą do lat dziewięćdziesiątych kiedy wprowadzono opłaty za wodę (zamotowano wodomierze)! Moi sąsiedzi z dwójką małych dzieci stworzyli swój system oszczędności wody .....wieczorem napuszczali wannę wody, najpierw kąpały się dzieci później matka a na końcu tatuś.......woda zostawała i była używana (zanoszona wiaderkiem) do spłukiwania sedesu, podobno wystarczało na całą dobę 😀. Polecam więc patent na obecne czasy! Dziękuję pseudoburmistrzom za "dbanie" o rodzinę i oszczędność wody !Data dodania komentarza: 26.11.2024, 11:33Źródło komentarza: Izabela Piasecka krytykuje władze miejskie. Mieszkańcy Augustowa zapłacą krocie za śmieci? (video)Autor komentarza: FrederykTreść komentarza: To woła o pomstę do nieba. Jak tak można celowo ograniczać turystycznie Augustów.Data dodania komentarza: 26.11.2024, 10:43Źródło komentarza: Trzcinowisko i muł nad NeckiemAutor komentarza: MotorowidniakTreść komentarza: To co się wyprawia nad Neckiem to jawne robienie miastu na złość I wbrew interesowi mieszkańców. Od Ślepska prywatni inwestorzy tną trzciny budują stałe pomosty, mariny i nie napotykają przeszkód, natomiast miasto od czasów Walulika ma problem z plażą Bielnik. Jak nie trzcinowisko to ścieżka donikąd a nawet płot i zakaz wstępu przy brzegu jeziora w Marinie Borki. Tu ewidentnie ktoś gra nieczysto.Data dodania komentarza: 26.11.2024, 08:15Źródło komentarza: Trzcinowisko i muł nad NeckiemAutor komentarza: zasiłkowiecTreść komentarza: A jakieś zniżki dla mopsowiczów, patologii i mieszkańców socjalek i komumałek przewidujecie???? Najlepiej 150 procent. Bo to jak to że mamy za coś płacić???Data dodania komentarza: 26.11.2024, 06:39Źródło komentarza: Izabela Piasecka krytykuje władze miejskie. Mieszkańcy Augustowa zapłacą krocie za śmieci? (video)Autor komentarza: "Teraz rodzina" wg pisonaszomiastowychTreść komentarza: Miejski budżet trzeba podratować po wydrenowaniu etatem drugiego zastępcy burmistrza Karolczuka i gargantuiczną podwyżką jego uposażenia przyznaną mu z inicjatywy radnych NM-PiS. Milion złotych odpłynęło na tą antygospodarną politykę zatrudnienia w UM praktykowaną przez Karolczuka, który szedł do wyborów na burmistrza Augustowa z gębą pełną nic nie znaczących frazesów i jak się obecnie okazuje pustoszącym budżety domowe rodzin wielodzietnych naszomiastowo-przewrotnym hasłem: Teraz rodzina!!!Data dodania komentarza: 25.11.2024, 23:56Źródło komentarza: Izabela Piasecka krytykuje władze miejskie. Mieszkańcy Augustowa zapłacą krocie za śmieci? (video)Autor komentarza: Panie Marianie - niech Bóg prowadzi!Treść komentarza: Drogi Panie Marianie. Bardzo serdecznie dziękuję za poruszenie i nagłośnienie tego tematu. To właśnie od Pana dowiedziałem się o istnieniu tego problemu i zgadzam się w zupełności, że sprawa wymaga pilnego rozwiązania. Bardzo dziękuję Panu, że dzięki Pana wystąpieniom o tej niesamowitej sprawie dowiedzą się nie tylko mieszkańcy Augustowa, ale również osoby spoza granic naszego pięknego miasta. Jest Pan wielkim patriotą, prawdziwym fachowcem i autorytetem w dziedzinie gospodarki.Data dodania komentarza: 25.11.2024, 22:25Źródło komentarza: Marian Dyczewski o bardzo ważnej sprawie dla mieszkańców Augustowa (video)Autor komentarza: Radny rady dzielnicy BorkiTreść komentarza: Zobaczcie jak piaszczystą plaże można zrobić przy Firest House i ośrodku Ośmiorniczka. O pomostach w trzcinowisku dla prywatnych motorówek nie wspomnę.Data dodania komentarza: 25.11.2024, 19:27Źródło komentarza: Trzcinowisko i muł nad NeckiemAutor komentarza: Arywistyczny makiawelistaTreść komentarza: Kompulsywność natręctw manipulacji może wynikać z trzech podstawowych przyczyn: 1) Nieświadomego mentalnego zachłyśnięcia się ściekiem PiS-ultrapopulizmu i morawieckizmu; 2) Intencjonalnego wyćwiczenia się w skutecznym traktowaniu interlokotorów technikami manipulacji i metod makiawelistycznego cynizmu; 3) Predyspozycje charakterologiczne do permanentnej manipulacji połączone z pkt 1 i 2.Data dodania komentarza: 25.11.2024, 18:38Źródło komentarza: Izabela Piasecka krytykuje władze miejskie. Mieszkańcy Augustowa zapłacą krocie za śmieci? (video)Autor komentarza: Blokowisko zapamiętaTreść komentarza: Dokładnie. Najbardziej w d... dostaną rodziny wielodzietne i te z osobami niepełnosprawnymi. Zero zastanowienia się nad ich losem. Tylko łoić i wyciskać jak gąbkę. Ze 2 lub 3 lata temu już się taki pomysł na sesji pojawił. Wtedy ekipa karolczukowa grzmiała, że nie przystoi tak rozliczać mieszkańców. Ale już jest po wyborach i można maski zrzucić.Data dodania komentarza: 25.11.2024, 16:23Źródło komentarza: Izabela Piasecka krytykuje władze miejskie. Mieszkańcy Augustowa zapłacą krocie za śmieci? (video)
PRZECZYTAJ
Reklama