Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 20 kwietnia 2025 13:12
Reklama

Nowa wizja szklanego budynku

Podziel się
Oceń

Podczas gdy niektórzy radni pochylający się nad przyszłością szklanego obiektu na Rynku Zygmunta Augusta popularnie zwanego Atolem skłaniają się do możliwości jego rozbiórki, jeden z samorządowców przedstawił inicjatywę zagospodarowania tej budowli. Dość odważną, choć wydaje się, że gra może być warta świeczki. Propozycja Tomasza Miklasa to też duża szansa na pieniądze do wykonania niezbędnego remontu.
Nowa wizja szklanego budynku

Modernistyczny koszmarek czy budowla przyszłości

Od kilku miesięcy trwają dyskusje nad losem Atola. Odkąd jego mury po wielu latach funkcjonowania opuściło Centrum Informacji Turystycznej, przyszłość budynku nie rysowała się w różowych kolorach. Nie jest tajemnicą, że gmach wymaga gruntownej modernizacji, bo przeciekający dach powodował nie tylko zalewanie wnętrza, ale stanowił niebezpieczeństwo dla przebywających w środku ludzi poprzez wyładowania elektryczne. Z poruszanych na początku roku planów remontu, zakładających oprócz wymiany dachu m.in. prace związane z osuszaniem fundamentów wyszło niewiele, a władze miasta coraz poważniej zaczęły się zastanawiać nad słusznością inwestowania w naprawy. Dlatego też zlecono profesjonalną ekspertyzę, mającą określić sens podejmowania jakichkolwiek działań. Zaczęto też głośno zastanawiać się nad opcją wyburzenia Atola, który od początku istnienia budzi szereg kontrowersji. Dobrze znany jest zarzut o nieładzie architektonicznym, jaki wprowadza na zabytkowym placu. Podnoszony jest też argument słabej funkcjonalności, ale z drugiej strony powstał zaledwie kilkanaście lat temu i kosztował bardzo duże pieniądze, liczone w milionach złotych. Pojawiły się pierwsze pomysły na uratowanie budynku, który wkomponował już się w świadomość mieszkańców i turystów regularnie odwiedzających nasz region kraju. Nestor augustowskiej przedsiębiorczości Marian Dyczewski zaproponował władzom odkupienie obiektu, w którym po przebudowie chciałby stworzyć urząd stanu cywilnego z prawdziwego zdarzenia, aby w dalszej perspektywie wydzierżawić go miastu. Ta koncepcja do dziś pozostała jednak bez odpowiedzi, ale są też inne warianty mające na celu przywrócenie utraconego blasku i splendoru dla oryginalnej szklanej budowli.



Napisz komentarz

Komentarze

Emilia 02.12.2017 17:52
Pomysł z biblioteką jest całkiem spoko, pod warunkiem że byłaby to biblioteka multimedialna, nowoczesna, taka jakie teraz się buduje - z grami planszowymi, konsolami do gier, audiobookami, ebookami, filmami na dvd. biblioteka w tradycyjnym znaczeniu, z przestarzałym księgozbiorem z lat 70 faktycznie nie ma tam racji bytu. Można połączyć taką nowoczesną mediatekę z centrum informacji turystycznej, bo tak jak ktoś słusznie zauważył poniżej nie potrzeba do tego całego budynku. A w deszczowe dni lata skorzystaliby z biblioteki również turyści.

gdgh 24.11.2017 08:17
W 21 wieku kiedy każdy turysta ma CIT w kieszeni w telefonie kom wystarczy maly lokal z biurkiem i komp. Budowanie takiego gmachu to nieporuzumienie

Zed 23.11.2017 19:30
Panie "Jarek" remont ulicy,szkoły,Domu kultury, budynku urzędu,itd,itd.zawsze obciąźa budżet taka jest rola samorządu może pan nie zdaje sobie sprawy ile ludzi utrzymuje sią z turystyki oczywiście mogło by więcej Ale trzeba działać aby turystów było więcej inie tylko w sezonie letnim tylko trzeba tworzyć infrastrukturę turystyczną i atrakcje,ostatnia atrakcja jaką wybudowano był wyciąg nart wodnych w 1999r przez miasto czy bulwary ato za mało żeby walczyć o turystę z innymi miastami,ale to dyskusja nie na tym forum.

Aug. 23.11.2017 14:18
A tak na marginesie, tacy,, patrioci,,teraz niby rządzą a przy cit są maszty i nie ma tam ani flagi państwa ani miasta nie wspomnę juź o unijnej nawet w święta państwowe.

wd 23.11.2017 17:46
Unijną by musieli wykopać zaraz jakby Zieliniak z parasolem przyjechał. Tak jak w Łomży.

Jarek 23.11.2017 12:34
Swietny projekt biblioteki multimedialnej, jak i klasycznej! Doskonala wizytowka dla miasta (skoro juz ten rodzynek architektury istnieje to przynajmniej skojarzenie z XXI wiekiem i numeryzacja bedzie "à propos") i na dodatek rozwiazujaca w ogromnej mierze kwestie finansowania przebudowy i remontu. Na co miasto jeszcze czeka? Moze nareszcie rynek zacznie wygladac i spelniac funkcje prawdziwego centrum miasta i powiatu. A tak nawiasem, jesli chodzi o zabytkowy rynek; co wsrod zabytkowych budynkow robi tzw dom handlowy na rogu Kosciuszki (szkaradny objaw pozostalosci po komunizmie), albo nawet zaraz po drugiej stronie ulicy przy skrzyzowaniu dawny Pewex z lat 70 ( tragiczna blacha kryta rudera - ale ponoc w jej murach chyba Napoleon spedzil noc uciekajac po moskiewskiej porazce…), teraz apteka… A wiec wreszcie zatrudnic porzadnego urbaniste z wizja i zajac sie miastem... Zamiast zupelnie poronionych pomyslow typu drugiej sciezki rowerowej nad Bystrym za ponad milion - podczas gdy na przeciwko rowerowych "korkow" raczej nie ma! Tym bardziej, ze Augustow ma niebywale atuty aby przyciagac ludzi - jednym z filarow ekonomii lokalnej jest turystyka ale aby byla ona caloroczna a nie tylko letnia (nie mowiac o calorocznych prawach i potrzebach augustowiakow), nalezy sie miastu calkowicie poswiecic. Moze do tego trzeba wiecej energii - a taka maja ludzie mlodzi. Zas na zdjeciach z obrad rady miasta niestety mlodziakow wielu nie widac.

Artur 23.11.2017 13:55
Trochę Cię nie rozumiem. Turystyka całoroczna w Augustowie jest raczej mrzonką. A jeśli nawet, to nie sądzę, aby ludzie przyjechali tu spędzać czas w bibliotece :)) No sam pomyśl. A latem tym bardziej. Nie dla takich walorów turyści przyjeżdżają do naszego miasta. Pomysł z biblioteką jest całkowicie poroniony, to wyrzucanie kasy w błoto. Tam powinno - po gruntownym remoncie - pozostać CIT. Mam znajomych, którzy co roku spędzają część urlopu w Augustowie i oni bardzo sobie chwalą umiejscowienie informacji w takim miejscu, w centrum (niezależnie od urody obiektu). Zgadzam się z Tobą co do oceny zabudowy Rynku Zygmunta Augusta. Tam JUŻ jest wielostylowość, różne potworki odbiegające od dawnej oryginalnej architektury, doklejki z dykty i blachy, - i może nimi trzeba by się zająć. Przynajmniej odnowić, odświeżyć. Bo niszczyć i na ich miejscu budować jakieś podróby nie ma sensu, da to tylko efekt komiczny, jak na Mostowej. Ja już wolę nowoczesny styl sąsiadujący z dawnym niż kiczowate naśladownictwo czegoś, czego już nie ma. Starówka powinna być "stara" z nazwy, a nie udająca starą.

Jarek 23.11.2017 15:31
Dzień dobry. Kwestia jest wielopłaszczyznowa: 1. Istniejący budynek cit się sypie 2. Koszt remontu wraz z przebudową częściową jest wysoki i obciążający budżet miejski 3. Subwencje Ministerstwa Kultury na cele "kulturalne" pokrywają ogromną część łącznych kosztów 4.Brak tego typu mediateki w mieście. a) turyści są o różnych profilach i nie są to jedynie letnicy b) mieszkańcy także mają prawo na całoroczną usługę pomagającą na ożywienie centrum, które nie żyje jedynie Albatrosem itp c) Jak sam mówisz wracając do cit i sezonowej turystyki letniskowej jedynie - a więc po co taka duża infrastruktura tylko na lato? W końcu cit rzadko gdzie indziej ma takie wymiary. 5. W sumie problemem Augustowa jest cały plan urbanistyczny szczególnie centrum gdzie opuszczony cit jest swego rodzaju uodzwierciedleniem swego rodzaju architektonicznej patologiii miasta gdzie przy samym zygmuntowskim rynku można ( nie mówiąc nawet o stylu architektury) powykręcać sobie na chodniku nogi na takiej choćby ulicy Łaziennej... co odnośnie do projektu owej milionowej ceny drugiej ścieżki rowerowej nad Bystrym brzmi nieco dziwnie... W każdym razie tak to widzę.

Artur 23.11.2017 19:45
Cyt.: "a) turyści są o różnych profilach i nie są to jedynie letnicy b) mieszkańcy także mają prawo na całoroczną usługę pomagającą na ożywienie centrum, które nie żyje jedynie Albatrosem" Fajnie brzmi, ale to tylko pobożne życzenie. Nie wierzę. Na fotografiach z różnych imprez w MDK widać te same kilka osób. Przekonuje mnie argument o dofinasowaniu z Ministerstwa Kultury, bo kasa na remont potrzebna. Tyle że potem i tak trzeba będzie dokładać na utrzymanie, bo obiekt przyniesie znikomy zysk. Być może da się zrobić jakąś małą mediatekę, ale zatrzymać tam CIT?

Zed 23.11.2017 09:25
CIT to budynek którego główne przeznaczenie to informacja turystyczną samym wyglądem kontrowersyjnym miał przyciągać turystów i jak byście zapytali odwiedzających Augustów to byście się przekonali ze budynki jakie zapamiętali z Augustowa to byłby CIT i zamiast deliberować to trzeba wykonać remont bo kaźdy budynek wymaga co kilka lat remontu i informacja turystyczna powinna tam wrócić moźna jeszcze organizować tam wystawy malarskie itp.a RZA tam gdzie jest to moźliwe. Zabudowywać nowoczesną architekturą ,wiele budynków w Augustowie i nie tylko w Augustowie wielu nie podoba ale nikt ich nie burzy....

Rotator 23.11.2017 10:58
Zgadzam się, niezależnie od dyskusji nad samym architekturą CIT jest znakomite miejsce na infor. turystyczną i ... toalety.

Rotator 22.11.2017 22:19
1. Krytykuje się budynek CIT (i słusznie), ale wyobraźcie sobie budynek CIT w kolorach tego nowo powstałego budynku (grafitowe ramy okien itd.) i macie nowiązanie do istniejącej architektury. W gruncie rzeczy CIT i nowy budynek mógł stworzyć ten sam architekt. 2. Kto projektował ten nowy budynek w centrum miasta?

Artur 22.11.2017 23:49
To nie jest kwestia architekta, tylko stylu. Nie wszystkie budowle gotyckie projektował ten sam architekt :)) Mnie ten nowy budynek bardzo się podoba i lubię takie odważne połączenia nowoczesności z tradycją. Widać, że czas nie stoi w miejscu, że miasto żyje. Wzorcowym przykładem może być tu Berlin. Na Mostowej, gdzie próbowano na siłę budować w stylu staromodnym, wyszły potworne straszydła, tanie podróby. Komiczne to jest i pokraczne.

bartek 23.11.2017 09:00
Jest to drugie odważne połączenie nowoczesności z tradycją! Pierwsze to atol!

Artur 23.11.2017 11:44
Atol jest bardziej strawny niż te kiczowate podróby na Mostowej. Może to nie jest szczyt architektonicznego polotu i ma prawo się nie podobać, ale przynajmniej niczego nie udaje. Najgorzej jak ktoś chce na siłę nawiązywać do starej zabudowy i produkuje potworki, które stylowo nie są ani dawne, ani nowoczesne. Są bezpłciowe. Zostaną po nas jako ślad nijakości. To już wolę coś, co ma zdecydowany charakter i tworzy jakiś określony styl, o którym po latach powiedzą: tak budowano w XXI wieku. A co powiedzą o Mostowej?

Rotator 23.11.2017 11:23
Właśnie kwestia stylu, od wielu lat krytykuje się CIT (i słusznie), a wydaje się zgodę na budowę podobnego klocka. Różnica wynika z przeznaczenia budynku, a styl jest ten sam. niestety nie widzę połączenia nowoczesności z tradycją. Powstanie każdego budynku to wypadkowa pracy właściciela, architekta i miasta jako gospodarza większego obszaru. Ja tu widzę bardziej kierowanie się jak największą użyteczością właścieciela (Wynajem). Berlin jest bardzo dobrym przykładem. Niedaleko szukając w Suwałkach jest też kilka fajnych budynków, które mogły być wzorem.

Zyx 21.11.2017 07:06
Koszmarek to powstał zamiast okraglaka. A tak miało być gustownie. Każdy po sobie pozostawi rozpoznawalną budowlę . Nie wiem jak ktoś mógł taki budynek zaprojektowac nie pasujacy do kamieniczek rynku!

eli 22.11.2017 10:24
Niestety MPZP dla tego obszaru nie reguluje jak mają wyglądać nowe budynki. Przedstawia tylko minimalne wymogi, czyli: wysokość budynku, ilość kondygnacji, nachylenie dachu, itp. I tak w ten sposób można postawić co się chce oby tylko spełniało to minimum. Przykre ale niestety prawdziwe :( w MPZP nie ma nawet głupiego zapisu o tym, że nowe obiekty powinny stylem architektonicznym pasować do otaczających je obiektów. Szkoda, że nikt nie dba o to żeby centralna część miasta miała spójny wygląd. A przecież można mieć ładne starówki

Zyx 22.11.2017 15:33
Od strony Mostowej i 3 maja (jak wyremontuje sie ten budynek przylegajacy) jest ok ale od strony parku poprostu tragedia. Rozumiem przepisy ale ktoś to zaprojektował! Chyba architekt nie miał wyobraźni!

August 18.11.2017 12:57
Jeszcze nic nie wybudowali a chcą burzyć,

omg 17.11.2017 15:25
20 kilo trotylu i w pi z du w kosmos ten szklany paszkwil Cieślika wysłać! Fundamenty zaorać i ziemniaki posadzić.

3rv 17.11.2017 16:41
Ten Cieślikowy pałac tak jak i "ostatni wytrysk" też mi sie nie podoba. Ale lepiej niech zostanie ten Atol na swoim miejscu, bo nam zarach pomnik Lecha postawia. PIS coraz bliżej i wszędzie.

romek 24.11.2017 23:32
Dołącz do tej wycieczki.

zachmurzenie małe

Temperatura: 21°C Miasto: Augustów

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 16 km/h

Reklama
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 24
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 1Strona nr 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 2Strona nr 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 3Strona nr 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 4Strona nr 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 5Strona nr 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 6Strona nr 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 7Strona nr 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 8Strona nr 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 9Strona nr 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 10Strona nr 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 11Strona nr 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 12Strona nr 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 13Strona nr 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 14Strona nr 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 15Strona nr 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 16Strona nr 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 17Strona nr 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 18Strona nr 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 19Strona nr 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 20Strona nr 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 21Strona nr 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 22Strona nr 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 23Strona nr 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 24Strona nr 24
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Podatnicy zapłacą za ratuszowych jeźdźców augustowskiej apokalipsy☝️🤡🚀🛰🛸🥸👺👹💸🤝👏Treść komentarza: Równie dobrze można mówić, że gdyby burmiszcz Mirosław Karolczuk nie utworzył w urzędzie miejskim w Augustowie etatu drugiego zastępcy burmistrza i permanentnie nie drenował uposażeniem tegoż zastępcy miejskiego budżetu, to można by wreszcie ogrodzić istniejącą strzelnicę ekranami dźwiękochłonnymi i kuloodpornymi. Poza tym jak przystało na obiekt użyteczności publicznej jak najbardziej zasadne jest wyposażenie strzelnicy w mobilne kontenery z ogrzewanymi pomieszczeniami socjalnymi i toaletą, żeby użytkownicy strzelnicy i osoby postronne nie były narażene na postrzał np. w pośladek lub nie daj Boże w głowę podczas nagłej konieczności załatwienia czynności fizjologicznych w lesie przy strzelnicy.Data dodania komentarza: 19.04.2025, 14:13Źródło komentarza: Strzelnica w strefie uzdrowiskowej – mieszkańcy zgłaszają uciążliwy hałasAutor komentarza: JSTreść komentarza: Możemy liczyć w miesiącach, latach, a nawet w erach politycznego zamglenia – pełna dowolność.Data dodania komentarza: 19.04.2025, 12:40Źródło komentarza: Samochód dla starostwa powiatowegoAutor komentarza: JSTreść komentarza: Inwestycje z klucza politycznego?Data dodania komentarza: 19.04.2025, 12:38Źródło komentarza: Samochód dla starostwa powiatowegoAutor komentarza: JSTreść komentarza: Rynek Zygmunta Augusta to przecież wizytówka Augustowa, a wygląda jak po wojnie.Data dodania komentarza: 19.04.2025, 12:36Źródło komentarza: Uszkodzona nawierzchnia na Rynku Zygmunta AugustaAutor komentarza: JSTreść komentarza: Szanowni Mieszkańcy Gminy Augustów, Drodzy Przedstawiciele Władz Samorządowych, Niech ten wyjątkowy czas napełni serca nadzieją i odrodzeniem, a wiosenna aura przyniesie nową energię do działania – zarówno w życiu osobistym, jak i społecznym.Data dodania komentarza: 19.04.2025, 12:33Źródło komentarza: Życzenia od Gminy AugustówAutor komentarza: Strzelać każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej, ale nie o to chodzi jak co komu wychodzi...Treść komentarza: Mamy chyba XXI wiek, więc może warto wybudować normalną, znaczy się profesjonalną strzelnicę, a nie płoszyć zwierzynę i niepokoić ludzi w wyludniającym się mieście Augustów - słyszałem, że niegdyś nawet uzdrowiskowym i turystycznym.Data dodania komentarza: 19.04.2025, 12:26Źródło komentarza: Strzelnica w strefie uzdrowiskowej – mieszkańcy zgłaszają uciążliwy hałasAutor komentarza: M...Treść komentarza: Bez przesady . Równie dobrze można mówić o jeździe samochodów przez centrum że względu na wyłożenie dróg kamieniemData dodania komentarza: 19.04.2025, 06:52Źródło komentarza: Strzelnica w strefie uzdrowiskowej – mieszkańcy zgłaszają uciążliwy hałasAutor komentarza: logikaTreść komentarza: turystom to wszystko przeszkadza. Niech łażą gdzie indziej - ty fajnych miejsc jest w okolicy Augustowa.Data dodania komentarza: 19.04.2025, 05:54Źródło komentarza: Strzelnica w strefie uzdrowiskowej – mieszkańcy zgłaszają uciążliwy hałasAutor komentarza: oolooTreść komentarza: Dokładnie. Też tak uważam. Szkoda. Wniosek prosty. Nie ma sensu na nich głosować..Data dodania komentarza: 18.04.2025, 15:26Źródło komentarza: Felieton: Morawiecki, catering i Ziemia Augustowska, czyli teatr polityczny za publiczne pieniądzeAutor komentarza: Miejski monitoring vs etat drugiego zastępcy burmiszcza Mirosława KarolczukaTreść komentarza: Oczywiście, że środki finansowe pozyskane do miejskiego budżetu z opłat za zwolnienia na sprzedaż alkoholu w mieście nie powinny być nawet w najmniejszym stopniu przeznaczone na finansowanie inwestycji dotyczącej miejskiego monitoringu. Tak samo jak pieniądze z Funduszu Sprawiedliwości nie mogły być przeznaczane na zakup Pegasusa i innych fanaberii związanych z serwilistycznymi quasi-fundacjami sprzeniewierząjacymi miliony złotych, które zostały wyprowadzone z Funduszu Sprawiedliwości za pomocą PiS-owskiego klucza polityczno-kumoterskiego. Podpowiadam, wystarczy zlikwidować etat drugiego zastępcy burmistrza Mirosława Karolczuka filuternie utworzony przez tegoż "demiurga gospodarności" i wreszcie powstrzymać bezczelne i jednocześnie zawoalowane drenowanie miejskiego budżetu uposażeniem zdublowanego zastępcy burmiszcza Mirosława Karolczuka. Nadmieniam, iż powyższe drenowanie miejskiego budżetu "zafundowane" mieszkańcom Augustowa przez burmiszcza Mirosława Karolczuka dotychczas uszczupliło budżet miasta Augustowa kwotą blisko miliona złotych!Data dodania komentarza: 18.04.2025, 14:38Źródło komentarza: Czy "kapslowe" może finansować miejski monitoring? Radna z Koalicji Obywatelskiej ma wątpliwościAutor komentarza: JSTreść komentarza: Chcą dać kasę z „kapslowego” na kamery w mieście?Data dodania komentarza: 18.04.2025, 13:28Źródło komentarza: Czy "kapslowe" może finansować miejski monitoring? Radna z Koalicji Obywatelskiej ma wątpliwościAutor komentarza: TvdrTreść komentarza: A ta z Pssów co tam robi?Data dodania komentarza: 18.04.2025, 10:48Źródło komentarza: Felieton: Morawiecki, catering i Ziemia Augustowska, czyli teatr polityczny za publiczne pieniądzeAutor komentarza: StasiekTreść komentarza: Zaraz rok ich władzy to zobaczymy czym się pochwalą chłopakiData dodania komentarza: 18.04.2025, 10:42Źródło komentarza: Felieton: Morawiecki, catering i Ziemia Augustowska, czyli teatr polityczny za publiczne pieniądzeAutor komentarza: Niezbędny audyt Urzędu Miejskiego w Augustowie pod auspicjami posła Mateusza MorawieckiegoTreść komentarza: Czy poseł Morawiecki jako doświadczony i wybitny specjalista z zakresu "ekonomii i zarządzania" w sektorze publicznym mógłby z łaski swojej zrobić szczegółowy audyt w miejskim magistracie w celu określenia zasadności utworzenia kilka lat temu przez burmistrza Augustowa Mirosława Karolczuka etatu drugiego zastępcy burmistrza i zweryfikowania dotychczasowych efektów związanych z utworzeniem etatu drugiego zastępcy burmistrza miasta Augustowa, poza oczywistym skutkiem w postaci drenowania setkami tysięcy złotych miejskiego budżetu?Data dodania komentarza: 18.04.2025, 08:23Źródło komentarza: Felieton: Morawiecki, catering i Ziemia Augustowska, czyli teatr polityczny za publiczne pieniądzeAutor komentarza: Skrajna indolencja zarządcy drogiTreść komentarza: Ciągi komunikacyjne wybrukowane kostką granitową na ulicach w centrach miast, starówkach, rynkach, placach, skwerach, promenadach itp. wyglądają po prostu bardzo ładnie oraz nadają uroku i prezentacejnego wizerunku tym miejscom. Częstokroć są to obszary częściowo lub całkowicie wyłączone z ruchu kołowego, a przede wszystkim nie są to autostrady, ani tym bardziej tory rajdowe do lansowania się przez lokalnych i przyjezdnych rajdowców-lamusów festyniarskimi quasi-bolidami z ryczącymi i strzelającymi cudacznie wydechami. P.S. Nawierzchnię tej drogi nomen omen usytuowanej w prezentacyjnym miejscu miasta trzeba bezzwłocznie naprawić, a jej zarządcę mieszkańcy powinni zdyscyplinować i odpowiednio "docenić" przy urnach wyborczych.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 08:02Źródło komentarza: Uszkodzona nawierzchnia na Rynku Zygmunta AugustaAutor komentarza: Bezradność ogarniaTreść komentarza: Chyba wolą sobie na spokojnie przesiedzieć kadencję na stołeczku. Potem jedynie wzruszą ramionami "przecież to nie my rządziliśmy".Data dodania komentarza: 18.04.2025, 06:25Źródło komentarza: Felieton: Morawiecki, catering i Ziemia Augustowska, czyli teatr polityczny za publiczne pieniądzeAutor komentarza: Pan MasieTreść komentarza: Rodzaj nawierzchni przewidziany w centrum, ul. Mostowej oraz części 3 Maja był odgórnie narzucony w postępowaniu przetargowym przez inwestora. Śpieszę tłumaczyć - nie ważne jaki wykonawca by to robił to kostka granitowa i tak by była, ponieważ tak zostało to zaprojektowane. Granit jest rozwiązaniem pięknym, ale faktycznie niezbyt miłym kierowcom, toteż czy kładłby to Maniek, Zenek czy Czesław z Mariolą na barana to nawierzchnie i tak byłyby z granitu i tak samo "cieszyłyby" kierowców. Jeśli już być szczegółowym, to akurat wspomniany odcinek, jak mnie pamięć nie myli, był wykonywany przez firmę spoza Augustowa - chyba Białegostoku, więc lokalnych wykonawców tak szybko na Sybir bym nie wysyłał. PozdrawiamData dodania komentarza: 18.04.2025, 06:13Źródło komentarza: Uszkodzona nawierzchnia na Rynku Zygmunta AugustaAutor komentarza: Klient 2Treść komentarza: Jak tak samo siedziałem i czekałem w kolejce , aż łaskawie przyjdą najedzona pracownicaData dodania komentarza: 17.04.2025, 22:47Źródło komentarza: Felieton: Morawiecki, catering i Ziemia Augustowska, czyli teatr polityczny za publiczne pieniądzeAutor komentarza: Priorytety burmiszcza Karolczuka i kohabitacji Nasze Miasto-PiS☝️🤡🥸👺💰💸🤝👏Treść komentarza: Jak to jest z samorządnością w wyludniającym się Augustowie? Burmiszcz Mirosław Karolczuk pioniersko i wręcz frywolnie utworzył w monumentalnym miejskim magstracie etat drugiego zastępcy i nomen omen permanentnie co roku drenuje miejski budżet setkami tysięcy złotych zmaterializowanymi w uposażeniu drugiego zastępcy burmistrza, natomiast nie potrafi lub być może nie chce przeznaczyć kilku, może kilkunastu tysięcy złotych, żeby naprawić ewidentnie uszkodzoną nawierzchnię prezentacyjnej ulicy na Rynku Zygmunta Augusta?Data dodania komentarza: 17.04.2025, 21:25Źródło komentarza: Uszkodzona nawierzchnia na Rynku Zygmunta AugustaAutor komentarza: Oddajcie 90tkęTreść komentarza: Do tej pory ci ludzie poruszali się skrajem drogi i ograniczenia nie było. Teraz ruch pieszych i rowerzystów został odseparowany od jezdni i stąd w "nagrodę" sześćdziesiątka? Zupełnie bez tolku i refleksji.Data dodania komentarza: 17.04.2025, 16:36Źródło komentarza: Problem z ograniczeniem prędkości
Reklama