Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 30 grudnia 2024 16:50
Reklama

Otwarcie drogi w Gruszkach PREMIUM

Podziel się
Oceń

W miejscowości Gruszki w gminie Płaska uroczyście oddano do użytku rozbudowany w ostatnim czasie odcinek drogowy na trasie Gruszki-Rubcowo-Skieblewo. Osoby biorące udział w ceremonii podkreślały, że jest to inwestycja bardzo ważna dla rozwoju lokalnej turystyki. Poseł Jarosław Zieliński wyraził nadzieję, że napięta sytuacja geopolityczna w regionie się uspokoi, bo dzięki temu z oddanego odcinka drogi zechcą skorzystać turyści.

Bartosz Lipiński

W uroczystym otwarciu odcinka drogi Gruszki–Rubcowo–Skieblewo uczestniczyli między innymi poseł Jarosław Zieliński, włodarze powiatu augustowskiego i gminy Płaska, a także przedstawiciele Nadleśnictwa Płaska. Po symbolicznym przecięciu wstęgi, nowa inwestycja została poświęcona przez księdza. Usłyszeliśmy także kilka okolicznościowych przemówień.

-Wszystkie drogi łączą, prowadzą nas do miejsc, ludzi i zdarzeń. Cieszymy się bardzo, że możemy symbolicznie oddać do użytku odcinek drogi, wykonany przy współpracy powiatu, gminy Płaska, nadleśnictwa oraz strony rządowej –mówił do zebranych Jarosław Szlaszyński.

-Przebudowaliśmy prawie 3 kilometry drogi kosztem 2 mln 200 tys. zł. Powiat przeznaczył na ten cel 1 mln 660 tys. zł, blisko 300 tys. przekazała gmina Płaska i po prawie 200 tys. strona rządowa i Nadleśnictwo Płaska. Kieruję wielkie podziękowanie za zaangażowanie do pana nadleśniczego. To bardzo ważne, aby korzystać z wszystkich możliwych źródeł finansowania. W tym przypadku kwota środków rządowych może nie jest duża, ale w kontekście wszystkich projektów realizowanych w powiecie augustowskim to naprawdę znaczące pieniądze, jakich do tej pory nie otrzymywaliśmy. Dziękuję posłowi Jarosławowi Zielińskiemu, który wspiera nasze działania. Dzięki temu możliwe jest przebudowanie nowych dróg -komentował starosta.

Nową inwestycję komplementował uczestniczący w otwarciu poseł Jarosław Zieliński. Znany parlamentarzysta zwrócił uwagę na to, że posiadanie odpowiedniego zaplecza drogowego jest nieodłącznym elementem infrastruktury turystycznej, bardzo potrzebnej w tym regionie. Poseł podkreślił, że cały czas mamy do czynienia z napiętą sytuacją na polsko-białoruskiej granicy.

-Dobre drogi są potrzebne wszędzie. Mówię zarówno o autostradach, drogach ekspresowych, krajowych i wojewódzkich, ale i o mniejszych, którymi w ciągu dnia nie przejeżdża tak wiele pojazdów. Tą drogą nie będą jeździły tysiące samochodów. Ale jest to trasa bardzo potrzebna mieszkańcom, turystom i ostatnio także tym, którzy chronią polsko-białoruskiej granicy w tej wojnie hybrydowej, która nieopodal ma miejsce. Latem ruch na tym odcinku będzie bardziej intensywny, bo jest to teren turystyczny. Mam nadzieję, że sytuacja się uspokoi i będzie tutaj bezpiecznie, a to zmotywuje turystów do przyjazdu. Ale przyjadą tutaj również wtedy, jeżeli będą mogli korzystać z dobrych dróg. Ten teren żyje w znacznym stopniu z turystów. Nie jest to gmina najliczniej zaludniona, ale piękna, mająca wspaniałe krajobrazy, lasy i jeziora. Jest to nasz potężny walor, którego zdecydowanie brakuje w innych regionach -komentował poseł.


Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie duże

Temperatura: 3°C Miasto: Augustów

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 21 km/h

Co dalej ze strefą Kanału Augustowskiego? Kanał Augustowski to wyjątkowy zabytek myśli technicznej inżynierów polskich z pierwszej połowy XIX wieku. Unikat na skalę europejską i światową ma szanse trafić na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Kanał jest niepodważalną atrakcją Augustowszczyzny, która przyciąga w nasz region turystów z całego kraju. Ale w beczce miodu jest również łyżka dziegciu. Wszystko za sprawą strefy ochronnej Kanału Augustowskiego, obejmującej nie tylko sam kanał, ale również jeziora i rzeki wchodzące w system drogi wodnej. Mieszkańcy Augustowa i powiatu augustowskiego wiele razy mogli przekonać się o tym, że obostrzenia związane z zasięgiem strefy w sposób namacalny komplikują codzienną egzystencję. Zdarza się, że procedura administracyjna związana np. z przeprowadzeniem remontu lub inwestycji, jest niezwykle skomplikowana, zawiła, długotrwała i wymagająca uzyskania wielu pozwoleń formalnych. Działania na rzecz rozwiązania bolączek wielu mieszkańców podjął poseł na Sejm RP Jacek Niedźwiedzki. Skierował interpelację do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Poseł reprezentujący w polskim parlamencie m.in. Ziemię Augustowską zapytał o możliwość zmiany obowiązującej treści zapisu dotyczącego strefy ochronnej Kanału Augustowskiego, aby w największym stopniu zawęzić pas ochronny w terenie otwartym. Poseł otrzymał odpowiedź. Ta sprawa z pewnością doczeka się ciągu dalszego. Poniżej publikujemy treść interpelacji Jacka Niedźwiedzkiego i odpowiedź z ministerstwa.Data dodania artykułu: 27.12.2024 11:45Liczba komentarzy artykułu: 5Na zdjęciu: Śluza Augustów.
Reklama
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 24
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 1Strona nr 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 2Strona nr 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 3Strona nr 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 4Strona nr 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 5Strona nr 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 6Strona nr 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 7Strona nr 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 8Strona nr 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 9Strona nr 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 10Strona nr 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 11Strona nr 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 12Strona nr 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 13Strona nr 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 14Strona nr 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 15Strona nr 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 16Strona nr 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 17Strona nr 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 18Strona nr 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 19Strona nr 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 20Strona nr 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 21Strona nr 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 22Strona nr 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 23Strona nr 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 24Strona nr 24
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: JSTreść komentarza: Drogi Panie, Dziękuję za Pana zaangażowanie i tak szczegółowe wskazanie obszarów, które mogą pomóc Augustowowi rozwijać się w sposób bardziej zrównoważony i atrakcyjny dla młodych ludzi.Data dodania komentarza: 29.12.2024, 12:14Źródło komentarza: Budżet 2025 w Augustowie: brak inwestycji rozwojowych, ale są pomysły na poprawęAutor komentarza: JSTreść komentarza: Radna Piasecka ma rację, że budżet 2025 roku powinien zawierać inwestycje prorozwojowe, bo bez nich Augustów może po prostu "stać w miejscu".Data dodania komentarza: 29.12.2024, 12:11Źródło komentarza: Budżet 2025 w Augustowie: brak inwestycji rozwojowych, ale są pomysły na poprawęAutor komentarza: sąsiadTreść komentarza: Miernota urzędnik wymyślił sobie 100/1000m i będzie drążył temat bo co ma robić na swoim urzędzie. Dbać o swoją pracę bo myśli że jest ważny a my matoły musimy to przestrzegać w myśl unijnej ideologii. Mieszkam nad kanałem od 45lat diabeł nawet nie czyścił tego kanału. Wymądrzać się będą wszyscy w ramach swojej pracy. Oni nawet nie wierzą w to co mówią.Data dodania komentarza: 29.12.2024, 11:41Źródło komentarza: Co dalej ze strefą Kanału Augustowskiego?Autor komentarza: Obecny mieszkaniec AugustowaTreść komentarza: Obecnym władzom nie zależy na zatrzymaniu młodych. Gdyby młodzi faktycznie zostali w mieście, to już teraz ta chora konfiguracja PiS - NM nie wygrałaby wyborów. Władza jedynie "dopieszcza" pachołków z młodzieżowej rady, żeby potem jako 18latkowie odpowiednio zagłosowali, wyjechali na studia i zapomnieli o tej mieścinie. Realnie, ambitnych młodych nic tu nie czeka. Pani Izabeli - wie Pani dlaczego plaża "budowlani" cieszy się takim powodzeniem? Bo właśnie jest niezagospodarowana. Duża polana gdzie można rozłożyć kocyk i otwarta przestrzeń wodna. Nie trzeba tego psuć żadną infrastrukturą. A już na pewno nie zestawem architektury, który narodził się w tęgich umysłach inwestycyjnych UM. Wystarczy "upiększania" w stylu bulwarów, Hotelowej itp.Data dodania komentarza: 29.12.2024, 10:13Źródło komentarza: Budżet 2025 w Augustowie: brak inwestycji rozwojowych, ale są pomysły na poprawęAutor komentarza: dawidexTreść komentarza: Dworca PKP nie ma,dworca PKS nie ma,to miasto nie ma szans na rozwój przez tych pseudo radnych.Data dodania komentarza: 29.12.2024, 09:37Źródło komentarza: Budżet 2025 w Augustowie: brak inwestycji rozwojowych, ale są pomysły na poprawęAutor komentarza: Były mieszkaniec AugustowaTreść komentarza: Szanowni Państwo, Piszę, by zwrócić uwagę na to, co naprawdę może wpłynąć na przyszłość Augustowa – nie plac zabaw, nie kolejne kosmetyczne zmiany, ale działania mające na celu zatrzymanie młodych ludzi i stworzenie perspektyw dla rozwoju miasta. Zamiast koncentrować się na powierzchownych inwestycjach, może warto rozważyć: 1. Oddział Politechniki Białostockiej lub suwalskiego PUZ w Augustowie. Augustów ma potencjał, by stać się ośrodkiem kształcenia w obszarach bliskich naszej lokalnej specyfice, takich jak: - Elektronika - Turystyka - Marketing - Szkutnictwo (przecież jesteśmy miastem żeglarzy!) Proszę pomyśleć o programach dofinansowania kursów czy studiów powiązanych z potrzebami lokalnych firm. To daje perspektywę zatrudnienia i rozwoju zawodowego tu, na miejscu, bez konieczności wyjazdu. 2. Programy praktyk we współpracy z lokalnymi przedsiębiorstwami. Organizacja corocznych platnych praktyk wakacyjnych dla młodzieży lub osobami po studiach w firmach z Augustowa nie tylko pozwoliłaby młodym zdobywać doświadczenie, ale też zbudowałaby ich więź z miastem. Proszę, porozmawiajcie z właścicielami firm – to może być korzystne dla obu stron. 3. Benefity dla mieszkańców Augustowa. Mówimy o czymś realnym, co może przyciągnąć i zatrzymać ludzi: - Opłaty za studia w zamian za zobowiązanie powrotu do Augustowa i podjęcia tu pracy. - Stworzenie miejsc pracy w branżach przyszłości, które realnie odpowiadają na potrzeby lokalnego rynku. 4. Elektronika i IT W naszym powiecie brakuje choć jednej informatycznej firmy z prawdziwego zdarzenia, nie wspominając o firmach z działami IT. To ogromna strata potencjału, zwłaszcza w czasach, gdy technologie napędzają gospodarkę. Dlaczego nie stworzyć warunków, które zachęcą inwestorów z branży IT do osiedlania się w Augustowie? Może warto pomyśleć o: - Dofinansowaniach lub ulgach dla firm technologicznych, które zdecydują się na otwarcie tutaj swoich oddziałów. - Rozwoju kształcenia w zakresie elektroniki i IT, np. poprzez współpracę z ww. uczelniami, aby wykształcić przyszłe kadry dla lokalnego rynku pracy. -Wsparciu dla lokalnych startupów technologicznych, które mogłyby rozwijać innowacyjne projekty, tworząc miejsca pracy i wprowadzając Augustów na mapę nowoczesnych technologii. Bez tych działań Augustów zostanie w tyle, a młodzi ludzie będą masowo opuszczać miasto w poszukiwaniu pracy w dynamicznie rozwijających się branżach. Czas działać! Obecnie obserwujemy trend wyjazdów młodych ludzi, który prowadzi do starzenia się społeczeństwa. Jeśli to się nie zmieni, za kilka lat Augustów będzie miastem, gdzie zostaną jedynie seniorzy, a ceny mieszkań drastycznie spadną. To, co teraz wydaje się problemem jednostek, wkrótce dotknie całą społeczność. Mieszkańcy oczekują realnych działań, a nie symbolicznych gestów. Proszę wziąć to pod uwagę przy planowaniu przyszłości Augustowa. Z poważaniem, Były mieszkaniec Augustowa, który bez realnych zmian, nie wróci do tego miasta, bo nie widzi perspektyw na przyszłość swoich dzieci.Data dodania komentarza: 29.12.2024, 00:09Źródło komentarza: Budżet 2025 w Augustowie: brak inwestycji rozwojowych, ale są pomysły na poprawęAutor komentarza: SWLTreść komentarza: A przed czym go chroni ta 1000 metrowa strefa??? Jeden kretyn to wymyślił i jak to w Polsce reszta nic nie zrobi tylko potakuje że tak ma być. Prawo panie Jacku za inicjatywę!!Data dodania komentarza: 28.12.2024, 23:05Źródło komentarza: Co dalej ze strefą Kanału Augustowskiego?Autor komentarza: rozliczyć by należałoTreść komentarza: A pan Dyjuk gdzie się podziewa? Ile pieniędzy pozyskał na Kanał? Proszę o podanie tej informacji?Data dodania komentarza: 28.12.2024, 16:42Źródło komentarza: Co dalej ze strefą Kanału Augustowskiego?Autor komentarza: kolejne lata stagnacjiprzed namiTreść komentarza: Augustów, wsi spokojna, wsi wesoła. Kto ma szansę niech ucieka jak najdalej.Data dodania komentarza: 28.12.2024, 16:35Źródło komentarza: Zaskakujący powrót Tomasza DobkowskiegoAutor komentarza: JSTreść komentarza: Moim zdaniem Kanał Augustowski jest super ważnym zabytkiem i naprawdę warto go chronić, żeby mógł cieszyć turystów i mieszkańców przez kolejne lata.Data dodania komentarza: 28.12.2024, 12:40Źródło komentarza: Co dalej ze strefą Kanału Augustowskiego?Autor komentarza: HerodotTreść komentarza: "Radny Paweł Wnukowski powinien zostać burmistrzem, a szef klubu "Nasze Miasto" Tomasz Dobkowski starostą. Miasto i powiat dopiero wtedy ruszyłby pełną parą z kopyta".🙃 Burmistrz Karolczuk pomimo, że bardzo się stara, to mu jednak nie staje kompetencji do zarządzania ledwo trzydziesto tysięcznym miastem. Chociaż trzeba mu przyznać, że dzielnie przebiera nogami, nie poddaje się i na swój sposób próbuje zaklinać rzeczywistość w swojej populistyczno-propagandowej gazetce, której przekaz okazuje dość skutecznie trafia na podatny grunt psyche znacznej części wyborców, wyzutej z krytycznego myślenia, którzy przez blisko dekadę traktowania ich otumaniającym fetorem pisowskiej propagandy serwowanej w TVP, TRWAM i Radio Maryja zostali na pisowską modłę odmóżdżeni. Na domiar złego na pierwszego zastępcę dobrali mu chłoptasia, który niestety bardziej koncentruje się na fejsbukowej wirtualnej rzeczywistości i infantylnym mamieniu młodzieży świetlaną przyszłością Augustowa wydumaną manipulancko-makiawelistycznym sznytem, niż na realnych działaniach zmierzających do wyprowadzenia miasta z kursu pisowsko-gminnej zaściankowości kompulsywnie praktykowanej przez obecnie rządzącą koalicję Nasze Miasto-PiS.Data dodania komentarza: 28.12.2024, 09:31Źródło komentarza: Zaskakujący powrót Tomasza DobkowskiegoAutor komentarza: Samorząd to chyba nie CPN, czyli "nie uważam NIC" à la K. NawrockiTreść komentarza: Czy ten sam pełnomocnik T. Dobkowski doradzał w ubiegłej kadencji dla burmistrza Karolczuka, żeby trzy lata temu utworzyć w augustowskim miejskim magistracie etat drugiego zastępcy burmistrza drenujący budżet miejski bardzo drogocennie i popełnić historycznie gargantuiczny blamaż sfinalizowany pozyskaniem dla Augustowa zera złotych z Funduszy Norweskich na rozwój infrastruktury wytwarzającej energię ze źródeł odnawialnych w efekcie czego mieszkańcy Augustowa i przedsiębiorcy działający w mieście mieliby, ale mieć nie będą tańszej energii elektrycznej i cieplnej oraz niższych opłat za wodę i ścieki?Data dodania komentarza: 27.12.2024, 23:28Źródło komentarza: Zaskakujący powrót Tomasza DobkowskiegoAutor komentarza: tubylec z PłaskiejTreść komentarza: No to niech będzie sobie tym zabytkiem ale po co ta 1000m strefa??? Do czego ona służy?? A jeszcze kilkanaście lat i sam ten zabytek się zasypie i zarośnie bo żadnych prac na niektórych odcinkach od 50 albo i więcej lat nie prowadzono. Powinno się jeszcze ogłosić 100 metrową strefę zakazu poruszania się przy kanale jak to taki zabytek.Data dodania komentarza: 27.12.2024, 21:07Źródło komentarza: Co dalej ze strefą Kanału Augustowskiego?Autor komentarza: ☝️💪🎉🥳👉🛸🤡🚀👈🥸💰🤝👏Treść komentarza: Kto w tej strefie będzie pracować? Już od kilku lat najwięksi pracodawcy w Augustowie, tj.: stocznie jachtowe i BAT, borykają się z pozyskaniem siły roboczej. Żaden duży inwestor po przeprowadzeniu analizy w zakresie studium wykonalności, nie będzie ryzykować wtapiania milionów złotych w wyludniające się miasto w dodatku z niebywałą drożyzną hulającą w sferze nieruchomości i usług. Nasze Miasto i PiS przez ostatnią dekadę serwowały mieszkańcom i przedsiębiorcom populistyczne hasła i infantylną propagandę materializujące się obecnie w zapaści miasta, coraz bardziej toczącej Augustów ku gminnemu pisowsko-naszomiastowemu zaściankowi.Data dodania komentarza: 27.12.2024, 16:19Źródło komentarza: Zaskakujący powrót Tomasza DobkowskiegoAutor komentarza: JajcarzTreść komentarza: To teraz jest szansa na to, że powstanie nowa strefa gospodarcza 300 ha z prawdziwego zdarzenia i nowe inwestycje mieszkaniowe. Prawdopodobnie zlikwidują uzdrowisko, bo uważają że jest niepotrzebne i może właściwie mają rację, bo z niego nic już nie zostało. A za 4 lata Dobkowski ma drogę otwartą do kandydowania na burmistrza.Data dodania komentarza: 27.12.2024, 15:26Źródło komentarza: Zaskakujący powrót Tomasza DobkowskiegoAutor komentarza: MJTreść komentarza: ten discopolowy wsiok? niżej upaść już się nie daData dodania komentarza: 27.12.2024, 14:55Źródło komentarza: Zaskakujący powrót Tomasza DobkowskiegoAutor komentarza: Wsi spokojna, wsi wesoła...Treść komentarza: O Augustowie pisał już blisko pięćset lat temu Jan Kochanowski w wierszu "Pieśń Świętojańska o Sobótce". Obecni włodarze koalicji PiS-Nasze Miasto dziarsko podtrzymują tradycję sielskości gminnego życia na swego rodzaju grodu-miejskiej wsi z prawami miejskimi magdeburskimi otrzymanymi 17 maja 1557 roku od króla Zygmunta Augusta.Data dodania komentarza: 27.12.2024, 12:52Źródło komentarza: Zaskakujący powrót Tomasza DobkowskiegoAutor komentarza: wracam_z_WarszawyTreść komentarza: na stronach UM można przeczytać tanią propagandę dla nieumiejących czytać ze zrozumieniem: Augustów wśród liderów województwa podlaskiego. Potwierdził to ranking i twarde dane brzmi dumnie i oto chodziło propagandystom z urzędu ale jak się wczytamy w treść nagrody dla Augustowa to brzmi ona tak: Z danych GUS wynika, że Augustów jest liderem wśród samorządów całego powiatu augustowskiego czyli Augustów jest lepszy od Lipska Sztabina i Nowinki rewelacja rewelacja.. aż chce się w tym mieście żyć i do tego miasta wracaćData dodania komentarza: 27.12.2024, 10:08Źródło komentarza: Zaskakujący powrót Tomasza DobkowskiegoAutor komentarza: Kohabitacja PiS-Nasze MiastoTreść komentarza: Dzięki koalicji PiS i ugrupowania "Nasze Miasto" kurort i letnia stolica Polski, czyli królewskie miasto nad Nettą - Augustów rozwija się jak nigdy dotąd w historii naszego regionu. Dzięki takim działaczom jak Tomasz Dobkowski - szef ugrupowania Nasze Miasto i Paweł Wnukowski - niezłomny działacz i przodownik PiS operujący w województwie podlaskim miasto Augustów jest ewenementem polsko-ładowego rozwoju na skalę całego kraju. Kohabitacja podlaskich działaczy PiS i członków "Nasze Miasto" na czele z Mirosławem Karolczukiem i jego pierwszym zastępcą F.J. Chodkiewiczem oraz starostami Rusieckim i Szczudło prowadzi miasto Augustów i powiat augustowski do niebywałej metamorfozy, widocznej dla każdego obywatela mającego w sobie "gen polskości", o którym wspominał niedawno Karol Nawrocki "obywatelski" kandydat PiS na prezydenta Polski, populistyczno-serwilistyczny kabotyn - jarkowa bezwolna kukła 2.0 a la Frankenstein ulepiony z niezwykle ułomnych kompetencji Andrzeja Sebastiana D. i wybitnie ksenofobiczno-nacjonalistycznych zapędów Roberta B.Data dodania komentarza: 26.12.2024, 17:27Źródło komentarza: Zaskakujący powrót Tomasza DobkowskiegoAutor komentarza: Ziomek aceTreść komentarza: Trzeci na trzech startujących :D sukces ponadczasowyData dodania komentarza: 24.12.2024, 13:09Źródło komentarza: Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w pływaniu 2024: sukcesy młodych zawodników UKS MOS Augustów
PRZECZYTAJ
Co dalej ze strefą Kanału Augustowskiego? Kanał Augustowski to wyjątkowy zabytek myśli technicznej inżynierów polskich z pierwszej połowy XIX wieku. Unikat na skalę europejską i światową ma szanse trafić na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Kanał jest niepodważalną atrakcją Augustowszczyzny, która przyciąga w nasz region turystów z całego kraju. Ale w beczce miodu jest również łyżka dziegciu. Wszystko za sprawą strefy ochronnej Kanału Augustowskiego, obejmującej nie tylko sam kanał, ale również jeziora i rzeki wchodzące w system drogi wodnej. Mieszkańcy Augustowa i powiatu augustowskiego wiele razy mogli przekonać się o tym, że obostrzenia związane z zasięgiem strefy w sposób namacalny komplikują codzienną egzystencję. Zdarza się, że procedura administracyjna związana np. z przeprowadzeniem remontu lub inwestycji, jest niezwykle skomplikowana, zawiła, długotrwała i wymagająca uzyskania wielu pozwoleń formalnych. Działania na rzecz rozwiązania bolączek wielu mieszkańców podjął poseł na Sejm RP Jacek Niedźwiedzki. Skierował interpelację do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Poseł reprezentujący w polskim parlamencie m.in. Ziemię Augustowską zapytał o możliwość zmiany obowiązującej treści zapisu dotyczącego strefy ochronnej Kanału Augustowskiego, aby w największym stopniu zawęzić pas ochronny w terenie otwartym. Poseł otrzymał odpowiedź. Ta sprawa z pewnością doczeka się ciągu dalszego. Poniżej publikujemy treść interpelacji Jacka Niedźwiedzkiego i odpowiedź z ministerstwa.Autor artykułu: Bartosz Lipiński Data dodania artykułu: 27.12.2024Kategorie artykułu: SpołeczeństwoNa zdjęciu: Śluza Augustów.
Reklama