Do naszych zadań odnosi się:
PRIORYTET II. WCZESNE WSPOMAGANIE ROZWOJU DZIECKA I JEGO RODZINY
2.4. Wieloaspektowa i kompleksowa pomoc niepełnosprawnemu dziecku w okresie od 0. roku życia do rozpoczęcia nauki w szkole oraz jego rodzinie
Celem działania programu w tym priorytecie jest zapewnienie interdyscyplinarnego wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, umożliwiającego objęcie specjalistyczną opieką dziecka oraz jego rodziny. Sposób realizacji zadań na lata 2022-2026 w przypadku już funkcjonujących wiodących ośrodków koordynacyjno-rehabilitacyjnych, a takim właśnie była nasza placówka, będzie kontynuowany na zasadach spójnych z tymi realizowanymi w latach 2017–2021.
Planuje się, że dodatkowe zajęcia dla dzieci i ich rodzin będą prowadzone w wymiarze do co najmniej 5 godzin tygodniowo dla dzieci obecnie objętych wczesnym wspomaganiem rozwoju, a legitymujących się najcięższymi schorzeniami oraz dla dzieci zagrożonych niepełnosprawnością.
W dniu 12 października zostało podpisane przez MEiN i Powiat Augustowski porozumienie w tej sprawie. Realizacja Programu „Za Życiem” pozwoli na to, aby kompleksowo i interdyscyplinarnie wspomóc dzieci oraz ich rodziny w pokonywaniu trudności dnia codziennego związanych z funkcjonowaniem spowodowanych niepełnosprawnością.
Zapraszamy rodziców do kontaktu w Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną w Augustowie. Od 2 listopada 2022 r. rozpoczną się u nas zajęcia specjalistyczne wspomagające rozwój dziecka od 0 do momentu podjęcia nauki w szkole. Kompleksowa pomoc będzie udzielana poprzez prowadzenie następujących form specjalistycznego wsparcia: zajęcia logopedyczne, pedagogiczne, psychologiczne, rehabilitacji ruchowej , integracji sensorycznej, alternatywnych metod komunikacji, treningu umiejętności społecznych, treningu słuchowego, konsultacji dla rodziców.
Danuta Jańczak Dyrektor
Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Augustowie
Szanowny Rodzicu!
Jeśli mieszkasz w Powiecie Augustowskim możesz skorzystać z dodatkowych zajęć wczesnego wspomagania rozwoju dla swojego dziecka
w ramach programu
„Za życiem”
Bezpłatna, natychmiastowa i specjalistyczna pomoc jest
w zasięgu ręki!
♦ oferujemy zajęcia logopedyczne, pedagogiczne, psychologiczne, rehabilitacji ruchowej , integracji sensorycznej, alternatywnych metod komunikacji, treningu umiejętności społecznych oraz treningu słuchowego
♦ do 5 godzin w tygodniu
♦ wsparcie przez minimum 12 miesięcy z możliwością przedłużenia
Dla kogo?
Programem mogą być objęte dzieci od momentu wykrycia niepełnosprawności do podjęcia nauki w szkole podstawowej
Co musisz zrobić?
♦ Posiadać opinię o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka
♦ Posiadać zaświadczenie lekarza o niepełnosprawności lub zagrożeniu niepełnosprawnością
♦ Złożyć odpowiedni wniosek w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Augustowie
Zajęcia specjalistyczne rozpoczynają się od 2 listopada 2022 roku.
Zapraszamy, skorzystaj z kompleksowego wsparcia specjalistycznego dla swojego dziecka !!!
Zadanie z zakresu administracji rządowej, wynikające z programu kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem” jest finansowane z budżetu państwa. Program jest przewidziany na lata 2022-2026.
Napisz komentarz
Komentarze