Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 27 listopada 2024 07:37
Reklama

List otwarty Tadeusza Jaworskiego do burmistrza Mirosława Karolczuka

Podziel się
Oceń

Prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych „INTEGRACJA” w Augustowie Tadeusz Jaworski wystosował list otwarty do burmistrza Mirosława Karolczuka.
List otwarty Tadeusza Jaworskiego do burmistrza Mirosława Karolczuka
Na zdjęciu: Tadeusz Jaworski.

Autor: Autor zdjęcia: Przegląd Powiatowy, Dziennik Powiatowy

Szanowny Panie Burmistrzu,

STOP SZASTANIU PUBLICZNYMI PIENIĘDZMI I REGULARNEJ DEWASTACJI MIEJSKIEJ PRZESTRZEENI PUBLICZNEJ

W roku 2015, oceniając stan Augustowa, napisałem: „Augustów jest miastem chaosu architektoniczno–przestrzennego i funkcjonalnego. Także w działaniach władz miejskich od lat mamy chaos”.

Przypomnę, że w tamtym okresie pełnił Pan funkcję zastępcy burmistrza, a obecny zastępca, Pan Filip Chodkiewicz, był przewodniczącym rady miejskiej.

Mija 7 lat, a moja wypowiedź pozostaje niezmiennie aktualną. Obserwuję tylko działania pogłębiające ten stan i PR sięgający szczytów.

Od lat chwalicie się rekordami pozyskiwanych środków zewnętrznych i realizacją różnych inwestycji. Natomiast na stawiane wielokrotnie przeze mnie pytanie o pokazanie chociaż jednej, przynoszącej jakikolwiek przychód do budżetu miasta, słyszę z pańskich ust, że takich nie ma. Więc o co chodzi? Czy rzeczywiście Augustów to jego mieszkańcy? Lansowane przez Pana ugrupowanie hasło ma w domyśle mieszkańców, ale tylko niektórych – tych, którzy klaszczą i biją brawo, a reszta to skarbonka, z której można czerpać.

Przykłady? Bardzo proszę.

Po pierwsze - Strefa Płatnego Parkowania – rada miejska uchwałą wyznaczyła 3 parkomaty na ul. Rybackiej. Do chwili obecnej ich nie ma. Zastępca burmistrza, p. Chodkiewicz w czerwcu ub. r. zapewniał, że to wina administratora i że w ciągu 2-ch miesięcy będą. Minęło 7 miesięcy i parkomatów nadal brak. Są za to na tzw. „stumetrówce”, w sezonie wyłączonej z ruchu oraz przy bazarze miejskim (stanęły w ciągu 2-ch tygodni), a pierwotnie miały to być miejsca dla przedsiębiorców handlujących na bazarze. I kto płaci? Mieszkańcy, przedsiębiorcy i ich klienci. Pytanie dlaczego urządzeń nie ma na ul. Rybackiej pozostawiam otwarte.

Po wtóre - tzw. konsultacje społeczne w sprawie zagospodarowania strefy Uzdrowiskowej A sprowadziły się jedynie do wyznaczenia działek pod budowę wielkogabarytową i budowy ulicy dwukierunkowej (wszystkie gminy uzdrowiskowe zastanawiają się jak wyprowadzić ruch kołowy z tych obszarów), aby zaspokoić kaprysy popleczników. Żadne głosy mieszkańców nie zostały uwzględnione. Twierdzenia, że ul. Hotelowa musi być utwardzona nikt nie negował. Zarówno ja, jak i wielu innych mówiło głośno, aby była to aleja spacerowa z dopuszczeniem pojazdów mechanicznych tylko i wyłącznie dla ruchu lokalnego, przy bardzo ograniczonej prędkości (wzorem ul. Monte Casino w Sopocie). Dziś szumnie nazywany (w planie) Królewski Park Uzdrowiskowy mamy w wersji mini (skwerek), a niewykluczone, że ze względu na spaliny i hałas zlikwidowana zostanie strefa A, co może pozbawić Augustów uzdrowiskowego statusu miasta. Ale jak pamiętam, prominentny przedstawiciel KWW Nasze Miasto, dwie kadencje wstecz, lansował tezę, że nie ma miejsca dla uzdrowiska, ponieważ funkcja ta hamuje rozwój miasta. Może więc jest to jednak świadome działanie.

I po trzecie – zespół do spraw Strategii Rozwoju Miasta na lata 2021-2030. Zespół zaczynał pracę jako 26 osobowa grupa mieszkańców, którym zależy na rozwoju Augustowa. W ostatnich konsultacjach uczestniczyły, „aż” 3 osoby i to z jednego ugrupowania. Owszem, ja wytrzymałem do końca, brałem udział we wszystkich spotkaniach, ale po dwóch już tylko wyłącznie w roli obserwatora. Zauważyłem bowiem, że w podsumowaniach „zanikają” wszelkie inicjatywy oponentów rządzącej ekipy.

Efekt końcowy – brak jakiejkolwiek wizji rozwoju, zbiór pobożnych życzeń i powielanie wszelkich pomysłów zasłyszanych wręcz na ulicy, brak jasno określonej funkcji wiodącej, robienie wszystkiego czyli niczego. Inaczej mówiąc totalny chaos.

Określił to jasno, podczas ostatniej debaty, organizowanej przez nasze Stowarzyszenie i Społeczny Komitet Mieszkańców Dzielnicy Zarzecze, ekspert Politechniki Białostockiej, prof. dr hab. inż. arch. Jerzy Uścinowicz. Augustów nie ma innej alternatywy rozwoju poza turystyką i uzdrowiskiem (ponad 100 lat tradycji). Wg słów profesora planistyka w mieście jest zerowa. Realizując cele i oczekiwania doraźne wybranej grupy skutecznie niszczy się to miasto.

W dokumencie zwanym strategią, naczelnym hasłem jest - „Augustów – Miasto napędzane przez naturę”. Hipokryzja czy jawne kłamstwo?

Z jednej strony „wojna” z nadleśnictwem za realizację planu wycinki i zalesiania młodym lasem kilkunastu hektarów, a z drugiej postulaty bezpowrotnej wycinki kilkudziesięciu hektarów Puszczy Augustowskiej pod nikomu niepotrzebną drogę dla ciężarówek oraz wycinka resztek lasu miejskiego pod budowle wielkogabarytowe lub ulice.

Wdrożenie atrakcyjnego systemu zachęt podatkowych skierowanych do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Ciekawostka. Warto byłoby tych przedsiębiorców zapytać o te ulgi. No chyba, że chodzi o obniżone kilka lat temu podatki od środków transportu jako ukłon w kierunku radnych-koalicjantów, bo generalnie wpływy do budżetu drastycznie się zmniejszyły w tym rozdziale, ale zapewne gdzieś komuś wzrosło.

Natomiast rozwój miasta przez naturę ma z pewnością napędzać planowana w pańskiej wizji zabudowa wielkogabarytowa na terenach zieleni parkowej, zgodnie z aktualnymi zapisami w planach zagospodarowania przestrzennego.

Nawiązał Pan kontakty ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich Oddział w Białymstoku.

Chwała Panu za to. SARP opracował Zasady Dobrych Praktyk Konkursowych. Zostały tam jasno określone zasady pracy oraz wymagania dot. kompetencji członków komisji konkursowych. Nie neguję Pana suwerennego Prawa do wyznaczenie członków komisji, ale weryfikacja ich kompetencji chyba jednak nie jest przeprowadzana zgodnie ze sztuką. Wystarczy popatrzeć kto decyduje o wyborze tych, a nie innych projektów.

Rozumiem, że przyświecał Panu cel jakim jest wsparcie lokalnych przedsiębiorców (oczywiście sympatyzujących, żeby nie powiedzieć zaprzyjaźnionych). A gdzie cel nadrzędny czyli rozwój miasta?

Efekty pracy (również ekonomiczne) tych pseudo ekspertów widać gołym okiem. Przykłady można znowu mnożyć - ścieżka kinezy terapeutycznej – nieodzowny element parków uzdrowiskowych, u nas odcięta „autostradą” dwukierunkową i oddalona kilkaset metrów od parku. Komu ma służyć? Dalej – problem ulicy Hotelowej oraz biegnącej obok ścieżki pieszo-rowerowej i chodnika w tzw. Królewskim Parku Uzdrowiskowym. Kolejny temat to chociażby Pomnik Pamięci Obławy Augustowskiej. Mamy na rondzie monument, do którego nie ma jak podejść, aby złożyć hołd pomordowanym. Teraz powstał pomysł na kolejny pomnik. Jeśli tak, to skoro z Obławy nie wróciło ok. 600 osób to mamy postawić 600 pomników? Prawdziwa pamięć żyje w sercach i umysłach, a wydawanie dodatkowych ponad 300 czy 400 tys. wcale nie oznacza, że będzie ona głębsza. Czy jest to gospodarskie wydawanie „tych rekordowych” funduszy czy zwykła megalomania i rozrzutność, żeby nie powiedzieć niegospodarność. Mamy też, odzyskany niedawno Dom Turka, gdzie Instytut Pileckiego zorganizował Muzeum Obławy Augustowskiej. Czy nie jest on najwspanialszym pomnikiem historii i pamięci o pomordowanych?

Kwota, zaplanowana w budżecie na nowy pomnik zbliżona jest do tej, o którą wnioskowali radni opozycyjni na sport (przy okazji, stadion mógłby nosić imię Ofiar Obławy Augustowskiej, co łączyłoby historię z rozwojem przyszłych pokoleń).

I ostatni przykład - nowa strefa gospodarcza, której obszar ma zajmować podobno 900 hektarów gruntu. Już pierwsza SAG jest wątpliwą chlubą, zarówno Pana, jak i wizjonerów z KWW Nasze Miasto. Pamiętam fantastyczne opowieści o tym, że jej wyznaczenie przyciągnie inwestorów zewnętrznych. Teraz słyszę, że stworzono ją po to, aby nasi miejscowi przedsiębiorcy mieli miejsce do rozwoju. Efekt? Gdyby nie przychylność Pana Marszałka i wydłużenie terminu sprzedaży działek to niestety trzeba byłoby zwracać otrzymaną dotację. A tak na marginesie równolegle z naszą strefa powstało centrum logistyczne między Sokółką a Kużnicą Białostocką. Zajmuje niespełna 40 hektarów.

Z drugiej strony wsparcie przedsiębiorcom okazuje Pan ograniczając rozwój największej fabryki w Augustowie czyli BAT-u poprzez upór w sprawie stawki opłaty adiacenckiej. To są fakty. I tego Panu też nikt nie zapomni.

Słyszę też ze źródeł Panu najbliższych, że są inwestorzy, którzy poszukują nawet 100 hektarowych działek, więc wyznaczmy taką strefę i będziemy czekać.

Zupełnie nie bierze Pan uwagę możliwości jaką dają ośrodki naukowe jako wsparcie biznesu?

REASUMUJĄC

Zamiast, robić rewolucję i przekształcać miasto z ponadwiekową tradycją turystyczno-uzdrowiskową w przemysłowe, zamiast wyrzucać pozyskane pieniądze publiczne na zaspakajanie kaprysów wąskiej grupy popleczników, proponuję przeznaczyć te środki na rzetelne opracowanie kierunków rozwoju Augustowa we współpracy z ekspertami z ośrodków akademickich oraz specjalistycznego samorządu zawodowego. Proszę też wziąć pod uwagę głos Pani Rektor Politechniki Białostockiej o służebnej roli wobec społeczeństwa, zarówno kierowanej przez nią uczelni, jak i innych ośrodków akademickich.

Mniej megalo- i gigantomanii, więcej rozwagi w szastaniu publicznymi pieniędzmi. Tymczasem fakty mówią same za siebie. W latach 2018 – 2020 (okres pańskiego zarządzania miastem) liczba mieszkańców zmniejszyła się o ok. 2 tysiące. Czy rzeczywiście polityka, która Pan i Pana środowisko uprawiacie rzeczywiście zmienia Augustów w najlepsze miejsce do życia, rozwoju i inwestycji? Hasło, z którym szliście do wyborów to wytarty slogan bez żadnego pokrycia. Chyba czas na refleksję i zmiany, czego z całego serca życzę Panu, sobie i wszystkim mieszkańcom naszego pięknego Augustowa.

Z wyrazami szacunku

Tadeusz Jaworski

Prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych „INTEGRACJA” w Augustowie


Napisz komentarz

Komentarze

veto 26.06.2022 02:12
W jednym Pan Tadeusz się myli. Slogan wyborczy Naszego Miasta "Augustów to jego mieszkańcy" ma pokrycie w działalności burmistrza. I to finansowe pokrycie: PODWYŻKI. To jedyne, co NM zafundowało mieszkańcom w sposób odczuwalny.

Błazen 25.06.2022 18:52
Duze brawa dla augustowskiego społecznika Tadeusza Jaworskiego za nietuzinkową chęć do ciągłego działania na rzecz Augustowa oraz niespożyte pokłady energii bycia społecznikiem i uczestniczenia na rzecz rozwoju Augustowa. Ludzie z takim potencjałem do działania i chęcią pracy na rzecz lokalnej społeczności powinni być radnymi i/lub pracować w miejskich i powiatowych jednostkach samorządowych. Życzę powodzenia w realizacji dalszych planów i wreszcie zainicjowania chęci realnej współpracy przez augustowskich włodarzy.

Wyborca 25.06.2022 13:35
Gdyby Pan Jaworski był burmistrzem, miasto by się rozwijało, piękniało i panowałoby poczucie sprawiedliwości.

Henryk 25.06.2022 11:50
Panie Tadziu naprawdę pięknie Pan napisał i zgadzam się ze wszystkim. Natomiast musi mieć Pan świadomość, że daremny Pana trud, bo nic się nie zmieni, a Pański list nie zostanie potraktowany poważnie przez adresata.

Zmiennik 25.06.2022 12:31
Tak, ale ducha nie gaśmy. Bo jeśli wszyscy nabiorą przekonania, że nic się nie zmieni, to rzeczywiście tak będzie, a tu zmiany muszą być bardzo gruntowne.

ooloo 25.06.2022 11:25
Super Tadzik, ale mamy za to "Ogrody Karolczuka" na RZA.???

Bronek 26.06.2022 09:56
Jaki burmistrz takie ogrody .

ooloo 26.06.2022 11:06
Dokładnie. Szumią nam miotły. A może to pas startowy dla radnych NM.

fan 26.06.2022 16:21
do odlotu? razem z dzikimi kaczkami?

ooloo 26.06.2022 17:05
ładnie. Już widzę oczami wyobraźni jak odpalają te miotły do odlotu.

Były kolejny 25.06.2022 10:56
Brawo Panie Tadeusza. Tylko żeby mieszkańcy się przebudzili i zaczęli wymagać tego co Pan od tych, przy których nazwiskach postawili ptaszka na listach wyborczych. Pozdrawiam serdecznie i życzę dużo zdrówka.

zachmurzenie małe

Temperatura: 2°C Miasto: Augustów

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 24
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 1Strona nr 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 2Strona nr 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 3Strona nr 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 4Strona nr 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 5Strona nr 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 6Strona nr 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 7Strona nr 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 8Strona nr 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 9Strona nr 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 10Strona nr 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 11Strona nr 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 12Strona nr 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 13Strona nr 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 14Strona nr 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 15Strona nr 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 16Strona nr 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 17Strona nr 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 18Strona nr 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 19Strona nr 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 20Strona nr 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 21Strona nr 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 22Strona nr 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 23Strona nr 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 24Strona nr 24
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Zarządzenie burmistrza w sprawie upcyclingu wody z wannyTreść komentarza: Mega super, po prostu rewelacyjny komentarz! Mam nadzieję, że burmiszcz Karolczuk weźmie go sobie do wnikliwej deliberacji i wspólnie ze swoim służbowym impresario - "fejsbukowym marketingowcem"- popełnią kolejne cudaczne zarządzenie, w którym uwzględnią zniżki za wywóz odpadów komunalnych dla mieszkańców budynków wielorodzinnych, którzy przynajmniej raz w tygodniu wdrożą przypomniany powyżej sposób z lat dziewięćdziesiątych na optymalizację zużycia wody poprzez wielokrotne wykorzystanie wody z wanny po wykąpaniu się całej rodziny, tj. upcyclingu popłuczyn odzyskanych ze ścieków szarych zmagazynowanych w wannie w celu długofalowego spłukiwania sedesu. Początki wolnej Polski wzskrzeszyły w narodzie wyjątkowo creative skillsData dodania komentarza: 27.11.2024, 05:13Źródło komentarza: Izabela Piasecka krytykuje władze miejskie. Mieszkańcy Augustowa zapłacą krocie za śmieci? (video)Autor komentarza: RobertTreść komentarza: Na tej plaży powinien powstać slip dla łodzi ora gastronomia z ogródkiem piwnym.Data dodania komentarza: 27.11.2024, 00:18Źródło komentarza: Trzcinowisko i muł nad NeckiemAutor komentarza: logikaTreść komentarza: Ale to miasto podnosi ceny za śmieci czy spółki które zajmują się odpadami???Data dodania komentarza: 27.11.2024, 00:03Źródło komentarza: Izabela Piasecka krytykuje władze miejskie. Mieszkańcy Augustowa zapłacą krocie za śmieci? (video)Autor komentarza: Ćwierć miliona złotych wyprowadzonych na etat II z-cy bma KarolczukaTreść komentarza: ☝️💪👍👍👍😅Data dodania komentarza: 26.11.2024, 23:52Źródło komentarza: Izabela Piasecka krytykuje władze miejskie. Mieszkańcy Augustowa zapłacą krocie za śmieci? (video)Autor komentarza: 💰💵💶🤑 = high consumption 👉 📊📈🗑🗑🗑Treść komentarza: Trafny komentarz związany z zasygnalizowaniem "problemu śmieciowego" w Augustowie, którym włodarze z koalicji NM-PiS niestety chcą obciążyć budzety domowe mieszkańców Augustowa, przede wszystkim rodziny wielodzietne, które co do zasady zużywają najwięcej wody, ale niekoniecznie produkują najwięcej śmieci. Może zaskoczę lub nawet oświecę burmistrza Karolczuka raźno kohabitującego z koalicją NM-PiS informując, iż korelacja pomiędzy ilością zużytej wody i śmieci powstałych w gospodarstwie domowym jest mniejsza, niż pomiędzy poziomem zamożności danego gospodarstwa domowego i ilością wytworzonych odpadów komunalnych.Data dodania komentarza: 26.11.2024, 23:47Źródło komentarza: Izabela Piasecka krytykuje władze miejskie. Mieszkańcy Augustowa zapłacą krocie za śmieci? (video)Autor komentarza: Naszomiastowopisowski cyrk na kółkachTreść komentarza: Co za cyrk odprawia się w augustowskim samorządzie?! Ludzie, to są jakieś kosmiczne jaja! Jeden A. Zarzecki, czyli radny opozycyjny do koalicji rządzącej w augustowskim samorządzie, czyli konglomeratu NM-PiS dokumentnie "wyjaśnił" pisowsko lawirujących urzędników miejskich piastujacych najwyższe stanowiska w UM w Augustowie na czele z burmistrzem Karalczukiem, z-cą Chodkiewiczem, kierownikiem Kotlarskim, a w bonusie chyba oświecił prawniczkę miejską i pisowsko przewodniczącego RM Ostapowicza. Co najmniej trzy etaty urzędników miejskich powinny pójść do likwidacji na poczet jednego etatu radnego Zarzeckiego. Budżet miejski byłby bogatszy o co najmniej pół miliona złotych w skali jednego roku i burmistrz nie próbowałby majstrować swoimi ko(s)miczne eg(z)otycznymi zarządzaniami przy ustanowionych uchwałach rady miejskiej w Augustowie.Data dodania komentarza: 26.11.2024, 22:37Źródło komentarza: Augustowskie WOPR nadal bez pieniędzy. RIO podjęła uchwałęAutor komentarza: Zamelagomaniony egotykokabotyn🤡Treść komentarza: Naprawdę burmiszczu Karolczuk tylko tyle potrafisz pan z siebie wydukać? - "Trochę ostro Panie Leszku Stanisławie, trochę ostro". Panie Miroslawie Karolczuk chyba bez drugiego imienia, ale za to z dwoma zastępcami, zostaw pan w końcu swoje ego w innej czasoprzestrzeni, ponieważ niebawem możesz pan nim przebić sufit bezkresnego kosmosu!Data dodania komentarza: 26.11.2024, 18:43Źródło komentarza: Augustowskie WOPR nadal bez pieniędzy. RIO podjęła uchwałęAutor komentarza: KtośTreść komentarza: Turystyka generuje znaczne odpady, w Augustowie nikt nie egzekwuje opłat od właścicieli nieruchomości którzy wynajmują lokale turystom, nie chodzi mi tu o hotele a o zwykłych mieszkańców, którzy swe lokale przekształcili pod wynajem krótkoterminowy. Wywóz śmieci od później wiosny do wczesnej jesieni jest trzykrotnie wyższy niż w pozostałych miesiącach- dlaczego włodarze nie widzą bądź nie chcą widzieć problemu? Dlaczego podnoszą opłaty wszystkim a nie tym którzy na turystach zarabiają?Data dodania komentarza: 26.11.2024, 18:37Źródło komentarza: Izabela Piasecka krytykuje władze miejskie. Mieszkańcy Augustowa zapłacą krocie za śmieci? (video)Autor komentarza: Wojciech B.Treść komentarza: To wygląda na celowe pozbawianie miasta atrakcji turystycznych.Data dodania komentarza: 26.11.2024, 18:29Źródło komentarza: Trzcinowisko i muł nad NeckiemAutor komentarza: Non scholae, sed vitae discimusTreść komentarza: Wydaje mi się, iż burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk, jego z-ca Chodkiewicz, mecenas Kałęka, kierownik Kotlarski i wtórujący im donośnie przewodniczący Ostapowicz słyszeli, że dzwony dzwonią tylko nie wiadomo, w którym kościele lub po prostu dowiedzieli się o czymś takim jak księgowość kreatywna i być może na kanwie tej metody manipulacji przedelegowali swoje specyficzne creatice skills, tym razem do tworzenia, jak by nie było jednak dość egzotycznych zamienników à la multifunkcjonalnych w samorządzie wytrychów prawa.Data dodania komentarza: 26.11.2024, 18:18Źródło komentarza: Augustowskie WOPR nadal bez pieniędzy. RIO podjęła uchwałęAutor komentarza: ☝️💪🎉🥳👉🛸🤡🚀👈🥸💰🤝👏Treść komentarza: Radny powiatowy Kotlarski jest kierownikiem jakiego wydziału w UM w Augustowie? Nie rozumiem jak urzędnik miejski mieniący się na samorządowca z temperamentem chłopca lepiącego babki w piaskownicy i nieskrywanym zadowoleniem gardłuje kolejny raz w swoim rozedrganym stylu o tym, że dotacja w kwocie 30 tys. zł zamiast zostać przekazana dla WOPR, a w efekcie polepszenie bezpieczeństwa, w tym mieszkańców Augustowa na augustowskich jeziorach, cyt: KWOTA 30 tys. zł ZOSTAŁA PRZEZNACZONA NA INNE CELE. P.S. Chłopie przestań wreszcie zajmować się cyrkowym urzędnikowaniem i nagminnym pajacowaniem w samorządzie, a zajmij się lepiej quasi-społecznymi ustawkami i robieniem sobie fotek przy każdej możliwej imprezie organizowanej przez miasto Augustów.Data dodania komentarza: 26.11.2024, 17:52Źródło komentarza: Augustowskie WOPR nadal bez pieniędzy. RIO podjęła uchwałęAutor komentarza: fgmtjryTreść komentarza: Burmistrzowi powinno zależeć na dobrym wyposażeniu WOPR, bo oni zapewniaja bezpieczeństwo na wodzie, a to dla mieszkanców i turystów jest ważne. Można nie lubić Opolskie, ale robi swoja robotę i za to trzeba go cenić. Do radnych pytanie: dlaczego nie obniżycie pensji burmistrzom, a przyjamniej Chodkiewiczowi, skoro jawnie i w sposób rażacy naruszył tyle ustaw?Data dodania komentarza: 26.11.2024, 17:34Źródło komentarza: Augustowskie WOPR nadal bez pieniędzy. RIO podjęła uchwałęAutor komentarza: Naszomiastowopisowski ewenementTreść komentarza: Augustowski samorząd na czele z burmistrzem Karalczukiem, przewodniczacym Rady Miejskiej Ustępowiczem i kierownikiem Kotlarskim wygląda jak jakiś kiepski kabaret z aktorami ze spalonego teatru - swego rodzaju ewenement w skali kraju. Radny Zarzecki rozkłada na łopatki ww. towarzystwo stanowiące niestety o losach Augustowa, próbując mimo wielu podjętych wywodów chyba jednak nieskutecznie uzmysłowić rzeczonym samorzadowcom?¿, iż są w oczywistym błędzie. RIO być może rozwiało dylematy burmiszcza Karolczuka, przewodniczącego Ostapowicza i kierownika Kotlarskiego. Być może w jakimś stopniu naruszyło połączenia neuronalne podczas zbyt intensywnego natężenia procesów myślowych. Jednak wisienką na torcie jest kuriozalne, absurdalne, żeby nie powiedzieć idiotyczne głosowanie frakcji rady miejskiej dzierżącej stery władzy w Augustowie, która - UWAGA, UWAGA - zagłosowała przeciw zwiększeniu bezpieczeństwa na obszarach wodnych, tj. na augustowskich jeziorach.Data dodania komentarza: 26.11.2024, 14:18Źródło komentarza: Augustowskie WOPR nadal bez pieniędzy. RIO podjęła uchwałęAutor komentarza: Naszomiastowopisowskie demiurgi intelektuTreść komentarza: Co to za burmiszcz? Co to za radca prawny? Co to za przewodniczący RM Interpretacja prawa, a w zasadzie działalność burmiszcza Karolczuka polegająca na swego rodzaju produkowaniu quasi-zarządzeń stoi w kontrze lub po prostu w kolizji z obowiązującym prawem. Radczyni prawnej wydaje się, tzn. w jej ocenie nie ma przeciwskazań do łamania prawa przez burmiszcza Karolczuka. Rozumiem pani mecenas, iż jest pani zależna w pewnym stopniu od burmiszcza Karolczuka, ale nie obliguje, a tym bardziej nie upoważnia Pani jakakolwiek zależność względem burmiszcza Karolczuka do utwierdzania burmiszcza Karolczuka w jego błędnym, świadomym bądź nie przeświadczeniu o posiadaniu prerogatyw à la Andrzej Sebastian D. do stanowienia novum prawnego. Odnośnie sugestii przewodniczącego Ostapowicza, który chciałby narzucać oferentom termin składania ofert, nie będę się szczegółowo rozpisywać, ponieważ musiałbym użyć sformułowań stricte określających stan funkcjonowania mózgowia rzeczonego demiurga intelektu, a tym samym demiurg mógłby poczuć się urażony, a być może jednak doceniony. Podstawię to mimo wszystko w sferze domysłów, a być może nawet delaboratów poczynionych przez czytelników DP.Data dodania komentarza: 26.11.2024, 13:51Źródło komentarza: Augustowskie WOPR nadal bez pieniędzy. RIO podjęła uchwałęAutor komentarza: bindugaTreść komentarza: Czy samorząd miejski ma obowiązek utrzymywać wopr ? Może od tego należy zacząć, a tak na marginesie pierwszy silnik od kogo miał być zakupiony ? Może warto to wiedzieć...Data dodania komentarza: 26.11.2024, 13:03Źródło komentarza: Augustowskie WOPR nadal bez pieniędzy. RIO podjęła uchwałęAutor komentarza: Samorząd do wymianyTreść komentarza: W cywilizowanym kraju, autor takiego bubla prawnego podałby się do dymisji. Ale do cywilizacji nam daleko, zwłaszcza pod rządami takich samorządowców, którzy pod płaszczykiem dobra społecznego wprowadzają zamordyzm. Apel do radnych opozycyjnych: jeśli ustawa pozwala to zacznijcie zbiórkę podpisów o zwołanie referendum ws odwołania tych miernot. Nie stać nas na utrzymywanie tych cyrkowców. A po akcji z opłatami śmieciowymi to się może udać.Data dodania komentarza: 26.11.2024, 12:42Źródło komentarza: Augustowskie WOPR nadal bez pieniędzy. RIO podjęła uchwałęAutor komentarza: PytamTreść komentarza: Komu zależy na uwaleniu atrakcji turystycznych w Augustowie?Data dodania komentarza: 26.11.2024, 11:57Źródło komentarza: Trzcinowisko i muł nad NeckiemAutor komentarza: Geniusz to wymyśliłTreść komentarza: Mieszkańcy bloków wrócą do lat dziewięćdziesiątych kiedy wprowadzono opłaty za wodę (zamotowano wodomierze)! Moi sąsiedzi z dwójką małych dzieci stworzyli swój system oszczędności wody .....wieczorem napuszczali wannę wody, najpierw kąpały się dzieci później matka a na końcu tatuś.......woda zostawała i była używana (zanoszona wiaderkiem) do spłukiwania sedesu, podobno wystarczało na całą dobę 😀. Polecam więc patent na obecne czasy! Dziękuję pseudoburmistrzom za "dbanie" o rodzinę i oszczędność wody !Data dodania komentarza: 26.11.2024, 11:33Źródło komentarza: Izabela Piasecka krytykuje władze miejskie. Mieszkańcy Augustowa zapłacą krocie za śmieci? (video)Autor komentarza: FrederykTreść komentarza: To woła o pomstę do nieba. Jak tak można celowo ograniczać turystycznie Augustów.Data dodania komentarza: 26.11.2024, 10:43Źródło komentarza: Trzcinowisko i muł nad NeckiemAutor komentarza: MotorowidniakTreść komentarza: To co się wyprawia nad Neckiem to jawne robienie miastu na złość I wbrew interesowi mieszkańców. Od Ślepska prywatni inwestorzy tną trzciny budują stałe pomosty, mariny i nie napotykają przeszkód, natomiast miasto od czasów Walulika ma problem z plażą Bielnik. Jak nie trzcinowisko to ścieżka donikąd a nawet płot i zakaz wstępu przy brzegu jeziora w Marinie Borki. Tu ewidentnie ktoś gra nieczysto.Data dodania komentarza: 26.11.2024, 08:15Źródło komentarza: Trzcinowisko i muł nad Neckiem
PRZECZYTAJ
Reklama