Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 20 kwietnia 2025 15:53
Reklama dotacje dla firm

Augustów potrzebuje dworca PREMIUM

Podziel się
Oceń

Dobrej klasy dworzec autobusowy powinien być priorytetowym celem Augustowa, miasta o aspiracjach turystycznych. Opozycja krytykuje burmistrza i mówi o konieczności powstania w mieście dworca z prawdziwego zdarzenia. Szanse na to są jednak niewielkie.
Augustów potrzebuje dworca PREMIUM

Bartosz Lipiński

Augustów szczyci się mianem turystycznej perły województwa podlaskiego. Ale brak dworca autobusowego z prawdziwego zdarzenia, przy jednoczesnym braku odpowiedniego standardu dworca kolejowego, mocną nadwątlają renomę naszego miasta. Możemy z zazdrością patrzeć na nieodległe miasta takie jak Ełk, gdzie standard dworca, oczekiwania na autobus czy pociąg jest na nieporównywalnie wyższym poziomie. Ełczanie dysponują np. znakomitą poczekalnią z kasami biletowymi, toaletami i kioskiem, gdzie można nabyć prasę, środki czystości i kupić skromny posiłek. O takim komforcie możemy pomarzyć. Dworzec autobusowy nie służy dziś tylko mieszkańcom wybierającym się w podróż czy turystom, ale też uczniom zdobywającym wykształcenie w Augustowie. Obiekt dobrej klasy byłby inwestycją prorozwojową dla miasta.

Nie szczędzili krytycznych uwag

Kilka lat temu spółka PKS Nova zbyła dzierżawę wieczystą terenu dworca autobusowego w Augustowie na rzecz prywatnego dewelopera. Obecnie autobusy uprzejmościowo nadal mogą zatrzymywać się w dotychczasowym miejscu przy Rynku Zygmunta Augusta. Pasażerowie w oczekiwaniu na transport wciąż korzystają z poczekalni w pobliżu słupków przystankowych. Lokal należy do miasta. Podczas ostatniej sesji rady miejskiej w Augustowie radni głosowali nad uchwałą dotyczącą przedłużenia umowy najmu obiektu poczekalni dla PKS Nova. Debata w tej sprawie była arcyciekawa, ponieważ zdominował ją temat przyszłości dworca w naszym mieście. Radni opozycji nie szczędzili krytycznych uwag, burmistrz bronił swego stanowiska.

To jedna z największych porażek

Aleksandra Sigillewska przekonywała, że brak dworca autobusowego w Augustowie to jedna z największych porażek burmistrza. Podkreśliła, że osoby sprawujące władzę w mieście od siedmiu lat nie podjęły tematu dworca. Miejscowość turystyczna, jaką chce być Augustów, musi posiadać dworzec z prawdziwego zdarzenia, który byłby również naszą wizytówką. Według Sigillewskiej taki obiekt powinien być przestronny, nowoczesny, z dużą poczekalnią, spełniający funkcje handlowe i usługowe. Radna apelowała do rządzących, by nie tłumaczyli się dziecinnie i nie zrzucali winy na inne osoby. Nawet mniejsze miejscowości od Augustowa posiadają dworce, a w naszym mieście można mówić o porażce. Sigillewska słusznie zauważyła, że przed niedawną sesją nie odbyły się posiedzenia komisji rady miejskiej, gdzie można byłoby obszernie omówić projekt uchwały. Radna wyraziła opinię, że rządzący wstydzą się tematu dworca. Sigillewska pytała burmistrza o plany na funkcjonowanie dworca.

Burmistrz zgodnie z oczekiwaniem

Mirosław Karolczuk odparł, że nie tylko on, ale również inni burmistrzowie nie wybudowali dworca w Augustowie. Burmistrz zgodnie z oczekiwaniami odpowiedział, że budowa dworca nie jest zadaniem miasta. Stwierdził, że dworce funkcjonujące w innych miastach przeważnie prowadzone są przez spółki komunikacyjne i bardzo rzadko się zdarza, aby były to miejskie obiekty. Burmistrz ocenił, że w większości miast nie ma nacisku na funkcjonowanie dworca, bo mieszkańcy wsiadają do autobusów na różnych przystankach. Karolczuk zwrócił uwagę na to, że każda firma transportowa ma prawo zbudować dworzec i świadczyć usługi, a obecnie w naszym mieście użytkowany jest jeszcze dotychczasowy dworzec PKS. Burmistrz powiedział, że jego zdaniem na obecną chwilę są inne i bardziej priorytetowe zadania naszego samorządu.

Dworzec należy do zadań miasta

Leszek Cieślik prosił, by Mirosław Karolczuk nie wprowadzał w błąd mieszkańców. Zdaniem byłego wieloletniego burmistrza Augustowa, budowa dworców jest także zadaniem własnym miasta. Cieślik oferował pomoc Karolczukowi w znalezieniu odpowiedniego przepisu prawa, który rozwieje jego wątpliwości. Szef klubu radnych Koalicji Obywatelskiej komentował, że socjalizm w Polsce skończył się trzydzieści lat temu, ale rządzący miastem nadal uważają, że dworce buduje Państwowa Komunikacja Samochodowa. Cieślik podkreślił, że od 2002 roku budowa takich obiektów należy do zadań gminy. Radny zauważył, że doszło wówczas do komunalizacji przystanków, które należą do gmin, a nie do przewoźników. Lider KO relacjonował, że dworzec autobusowy w Łomży wybudowało miasto. Przypomniał też, że piękny dworzec w Białymstoku sfinansował zarząd województwa, dlatego możliwe są dzisiaj różne warianty realizacji takich inwestycji. Zapewne usłyszelibyśmy jeszcze wiele ciekawych rzeczy, ale Alicja Dobrowolska popisała się całkowicie nieuzasadnioną nadgorliwością i wyłączyła radnemu mikrofon.

Dobrowolska i mikrofony

Kolejnym radnym chcącym zabrać głos w dyskusji był Marcin Kleczkowski. Doszło jednak do kuriozalnej sytuacji, bo Dobrowolska przerwała jego wypowiedź po kilku sekundach, aby ogłosić dziesięciominutową przerwę. Po przerwie Kleczkowski krytykował fakt, że ostatnią sesję zwołano w trybie nadzwyczajnym na wniosek burmistrza, gdyż nie odbyły się przed nią komisje i nie można była omówić na nich kwestii związanych z projektem uchwały. Lider augustowskiego PiS odniósł się także do słów Mirosława Karolczuka, że budowa dworców nie jest zadaniem miasta. Kleczkowski zauważył, że kilka lat temu ugrupowanie Nasze Miasto zwołało szumną konferencję prasową, na której jego członkowie chwalili się odkupieniem dworca kolejowego przez miasto z rąk prywatnego właściciela. Radny chciał poznać różnice pomiędzy odtrąbieniem sukcesu przy zakupie dworca kolejowego przez miasto i opiniami, że funkcjonowanie dworców nie jest powinnością miasta. Jemu także Alicja Dobrowolska odebrała głos.

Kleczkowski nie mógł pogodzić się z zachowaniem przewodniczącej i podszedł bezpośrednio do stołu prezydialnego. Alicja Dobrowolska ogłosiła kolejną dziesięciominutową przerwę. Po jej zakończeniu Marcin Kleczkowski znajdował się przy mównicy, z której korzysta głównie burmistrz oraz jego urzędnicy. Dobrowolska kazała odnotować w protokole, że radny zakłóca obrady. Kleczkowski wrócił na swoje miejsce i dokończył krótką wypowiedź. Ta historia jest kolejnym dowodem na to, że można było uniknąć niepotrzebnej przerwy i cyrku na obradach, gdyby przewodnicząca wykazywała się tolerancją zamiast manifestować sprawowaną władzę. Alicja Dobrowolska kolejny raz pokazała, że choć głosowało na nią zdecydowanie mniej osób niż na Leszka Cieślika czy Marcina Kleczkowskiego, to w dowolnym czasie i z byle powodu może odebrać im głos. To rzeczywistość, którą z całą pewnością będziemy wspominać latami.

Dworce inwestycją prorozwojową

Pod koniec dyskusji komentarz wygłosiła jeszcze Aleksandra Sigillewska. Radna przyznała, że mówiąc o potrzebie powstania dworca nie wskazuje, że powinien zostać zlokalizowany w dotychczasowym miejscu. W ostatnich latach mówiono głównie o dwóch lokalizacjach. Pierwsza dotyczyła działki w pobliżu straży pożarnej. Jednak znacznie częściej wskazywano na teren przy ulicy Mazurskiej. To ciągle melodia przyszłości. Kiedy w poprzedniej kadencji samorządu usłyszeliśmy o tym, że spółka PKS Nova planuje pozbyć się dzierżawy wieczystej dworca przy Rynku Zygmunta Augusta, padały rozmaite pomysły. Były nawet hasła o powstaniu w Augustowie centrum przesiadkowego, z którego mieliby korzystać wszyscy przewoźnicy. Jak widać skończyło się jedynie na rozważaniach i życzeniach. Gdyby w mieście funkcjonował dobrej klasy dworzec, byłby to krok w kierunku rozwoju Augustowa.


Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie duże

Temperatura: 21°C Miasto: Augustów

Ciśnienie: 1009 hPa
Wiatr: 19 km/h

Reklama
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 24
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 1Strona nr 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 2Strona nr 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 3Strona nr 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 4Strona nr 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 5Strona nr 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 6Strona nr 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 7Strona nr 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 8Strona nr 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 9Strona nr 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 10Strona nr 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 11Strona nr 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 12Strona nr 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 13Strona nr 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 14Strona nr 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 15Strona nr 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 16Strona nr 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 17Strona nr 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 18Strona nr 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 19Strona nr 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 20Strona nr 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 21Strona nr 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 22Strona nr 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 23Strona nr 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 24Strona nr 24
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Podatnicy zapłacą za ratuszowych jeźdźców augustowskiej apokalipsy☝️🤡🚀🛰🛸🥸👺👹💸🤝👏Treść komentarza: Równie dobrze można mówić, że gdyby burmiszcz Mirosław Karolczuk nie utworzył w urzędzie miejskim w Augustowie etatu drugiego zastępcy burmistrza i permanentnie nie drenował uposażeniem tegoż zastępcy miejskiego budżetu, to można by wreszcie ogrodzić istniejącą strzelnicę ekranami dźwiękochłonnymi i kuloodpornymi. Poza tym jak przystało na obiekt użyteczności publicznej jak najbardziej zasadne jest wyposażenie strzelnicy w mobilne kontenery z ogrzewanymi pomieszczeniami socjalnymi i toaletą, żeby użytkownicy strzelnicy i osoby postronne nie były narażene na postrzał np. w pośladek lub nie daj Boże w głowę podczas nagłej konieczności załatwienia czynności fizjologicznych w lesie przy strzelnicy.Data dodania komentarza: 19.04.2025, 14:13Źródło komentarza: Strzelnica w strefie uzdrowiskowej – mieszkańcy zgłaszają uciążliwy hałasAutor komentarza: JSTreść komentarza: Możemy liczyć w miesiącach, latach, a nawet w erach politycznego zamglenia – pełna dowolność.Data dodania komentarza: 19.04.2025, 12:40Źródło komentarza: Samochód dla starostwa powiatowegoAutor komentarza: JSTreść komentarza: Inwestycje z klucza politycznego?Data dodania komentarza: 19.04.2025, 12:38Źródło komentarza: Samochód dla starostwa powiatowegoAutor komentarza: JSTreść komentarza: Rynek Zygmunta Augusta to przecież wizytówka Augustowa, a wygląda jak po wojnie.Data dodania komentarza: 19.04.2025, 12:36Źródło komentarza: Uszkodzona nawierzchnia na Rynku Zygmunta AugustaAutor komentarza: JSTreść komentarza: Szanowni Mieszkańcy Gminy Augustów, Drodzy Przedstawiciele Władz Samorządowych, Niech ten wyjątkowy czas napełni serca nadzieją i odrodzeniem, a wiosenna aura przyniesie nową energię do działania – zarówno w życiu osobistym, jak i społecznym.Data dodania komentarza: 19.04.2025, 12:33Źródło komentarza: Życzenia od Gminy AugustówAutor komentarza: Strzelać każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej, ale nie o to chodzi jak co komu wychodzi...Treść komentarza: Mamy chyba XXI wiek, więc może warto wybudować normalną, znaczy się profesjonalną strzelnicę, a nie płoszyć zwierzynę i niepokoić ludzi w wyludniającym się mieście Augustów - słyszałem, że niegdyś nawet uzdrowiskowym i turystycznym.Data dodania komentarza: 19.04.2025, 12:26Źródło komentarza: Strzelnica w strefie uzdrowiskowej – mieszkańcy zgłaszają uciążliwy hałasAutor komentarza: M...Treść komentarza: Bez przesady . Równie dobrze można mówić o jeździe samochodów przez centrum że względu na wyłożenie dróg kamieniemData dodania komentarza: 19.04.2025, 06:52Źródło komentarza: Strzelnica w strefie uzdrowiskowej – mieszkańcy zgłaszają uciążliwy hałasAutor komentarza: logikaTreść komentarza: turystom to wszystko przeszkadza. Niech łażą gdzie indziej - ty fajnych miejsc jest w okolicy Augustowa.Data dodania komentarza: 19.04.2025, 05:54Źródło komentarza: Strzelnica w strefie uzdrowiskowej – mieszkańcy zgłaszają uciążliwy hałasAutor komentarza: oolooTreść komentarza: Dokładnie. Też tak uważam. Szkoda. Wniosek prosty. Nie ma sensu na nich głosować..Data dodania komentarza: 18.04.2025, 15:26Źródło komentarza: Felieton: Morawiecki, catering i Ziemia Augustowska, czyli teatr polityczny za publiczne pieniądzeAutor komentarza: Miejski monitoring vs etat drugiego zastępcy burmiszcza Mirosława KarolczukaTreść komentarza: Oczywiście, że środki finansowe pozyskane do miejskiego budżetu z opłat za zwolnienia na sprzedaż alkoholu w mieście nie powinny być nawet w najmniejszym stopniu przeznaczone na finansowanie inwestycji dotyczącej miejskiego monitoringu. Tak samo jak pieniądze z Funduszu Sprawiedliwości nie mogły być przeznaczane na zakup Pegasusa i innych fanaberii związanych z serwilistycznymi quasi-fundacjami sprzeniewierząjacymi miliony złotych, które zostały wyprowadzone z Funduszu Sprawiedliwości za pomocą PiS-owskiego klucza polityczno-kumoterskiego. Podpowiadam, wystarczy zlikwidować etat drugiego zastępcy burmistrza Mirosława Karolczuka filuternie utworzony przez tegoż "demiurga gospodarności" i wreszcie powstrzymać bezczelne i jednocześnie zawoalowane drenowanie miejskiego budżetu uposażeniem zdublowanego zastępcy burmiszcza Mirosława Karolczuka. Nadmieniam, iż powyższe drenowanie miejskiego budżetu "zafundowane" mieszkańcom Augustowa przez burmiszcza Mirosława Karolczuka dotychczas uszczupliło budżet miasta Augustowa kwotą blisko miliona złotych!Data dodania komentarza: 18.04.2025, 14:38Źródło komentarza: Czy "kapslowe" może finansować miejski monitoring? Radna z Koalicji Obywatelskiej ma wątpliwościAutor komentarza: JSTreść komentarza: Chcą dać kasę z „kapslowego” na kamery w mieście?Data dodania komentarza: 18.04.2025, 13:28Źródło komentarza: Czy "kapslowe" może finansować miejski monitoring? Radna z Koalicji Obywatelskiej ma wątpliwościAutor komentarza: TvdrTreść komentarza: A ta z Pssów co tam robi?Data dodania komentarza: 18.04.2025, 10:48Źródło komentarza: Felieton: Morawiecki, catering i Ziemia Augustowska, czyli teatr polityczny za publiczne pieniądzeAutor komentarza: StasiekTreść komentarza: Zaraz rok ich władzy to zobaczymy czym się pochwalą chłopakiData dodania komentarza: 18.04.2025, 10:42Źródło komentarza: Felieton: Morawiecki, catering i Ziemia Augustowska, czyli teatr polityczny za publiczne pieniądzeAutor komentarza: Niezbędny audyt Urzędu Miejskiego w Augustowie pod auspicjami posła Mateusza MorawieckiegoTreść komentarza: Czy poseł Morawiecki jako doświadczony i wybitny specjalista z zakresu "ekonomii i zarządzania" w sektorze publicznym mógłby z łaski swojej zrobić szczegółowy audyt w miejskim magistracie w celu określenia zasadności utworzenia kilka lat temu przez burmistrza Augustowa Mirosława Karolczuka etatu drugiego zastępcy burmistrza i zweryfikowania dotychczasowych efektów związanych z utworzeniem etatu drugiego zastępcy burmistrza miasta Augustowa, poza oczywistym skutkiem w postaci drenowania setkami tysięcy złotych miejskiego budżetu?Data dodania komentarza: 18.04.2025, 08:23Źródło komentarza: Felieton: Morawiecki, catering i Ziemia Augustowska, czyli teatr polityczny za publiczne pieniądzeAutor komentarza: Skrajna indolencja zarządcy drogiTreść komentarza: Ciągi komunikacyjne wybrukowane kostką granitową na ulicach w centrach miast, starówkach, rynkach, placach, skwerach, promenadach itp. wyglądają po prostu bardzo ładnie oraz nadają uroku i prezentacejnego wizerunku tym miejscom. Częstokroć są to obszary częściowo lub całkowicie wyłączone z ruchu kołowego, a przede wszystkim nie są to autostrady, ani tym bardziej tory rajdowe do lansowania się przez lokalnych i przyjezdnych rajdowców-lamusów festyniarskimi quasi-bolidami z ryczącymi i strzelającymi cudacznie wydechami. P.S. Nawierzchnię tej drogi nomen omen usytuowanej w prezentacyjnym miejscu miasta trzeba bezzwłocznie naprawić, a jej zarządcę mieszkańcy powinni zdyscyplinować i odpowiednio "docenić" przy urnach wyborczych.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 08:02Źródło komentarza: Uszkodzona nawierzchnia na Rynku Zygmunta AugustaAutor komentarza: Bezradność ogarniaTreść komentarza: Chyba wolą sobie na spokojnie przesiedzieć kadencję na stołeczku. Potem jedynie wzruszą ramionami "przecież to nie my rządziliśmy".Data dodania komentarza: 18.04.2025, 06:25Źródło komentarza: Felieton: Morawiecki, catering i Ziemia Augustowska, czyli teatr polityczny za publiczne pieniądzeAutor komentarza: Pan MasieTreść komentarza: Rodzaj nawierzchni przewidziany w centrum, ul. Mostowej oraz części 3 Maja był odgórnie narzucony w postępowaniu przetargowym przez inwestora. Śpieszę tłumaczyć - nie ważne jaki wykonawca by to robił to kostka granitowa i tak by była, ponieważ tak zostało to zaprojektowane. Granit jest rozwiązaniem pięknym, ale faktycznie niezbyt miłym kierowcom, toteż czy kładłby to Maniek, Zenek czy Czesław z Mariolą na barana to nawierzchnie i tak byłyby z granitu i tak samo "cieszyłyby" kierowców. Jeśli już być szczegółowym, to akurat wspomniany odcinek, jak mnie pamięć nie myli, był wykonywany przez firmę spoza Augustowa - chyba Białegostoku, więc lokalnych wykonawców tak szybko na Sybir bym nie wysyłał. PozdrawiamData dodania komentarza: 18.04.2025, 06:13Źródło komentarza: Uszkodzona nawierzchnia na Rynku Zygmunta AugustaAutor komentarza: Klient 2Treść komentarza: Jak tak samo siedziałem i czekałem w kolejce , aż łaskawie przyjdą najedzona pracownicaData dodania komentarza: 17.04.2025, 22:47Źródło komentarza: Felieton: Morawiecki, catering i Ziemia Augustowska, czyli teatr polityczny za publiczne pieniądzeAutor komentarza: Priorytety burmiszcza Karolczuka i kohabitacji Nasze Miasto-PiS☝️🤡🥸👺💰💸🤝👏Treść komentarza: Jak to jest z samorządnością w wyludniającym się Augustowie? Burmiszcz Mirosław Karolczuk pioniersko i wręcz frywolnie utworzył w monumentalnym miejskim magstracie etat drugiego zastępcy i nomen omen permanentnie co roku drenuje miejski budżet setkami tysięcy złotych zmaterializowanymi w uposażeniu drugiego zastępcy burmistrza, natomiast nie potrafi lub być może nie chce przeznaczyć kilku, może kilkunastu tysięcy złotych, żeby naprawić ewidentnie uszkodzoną nawierzchnię prezentacyjnej ulicy na Rynku Zygmunta Augusta?Data dodania komentarza: 17.04.2025, 21:25Źródło komentarza: Uszkodzona nawierzchnia na Rynku Zygmunta AugustaAutor komentarza: Oddajcie 90tkęTreść komentarza: Do tej pory ci ludzie poruszali się skrajem drogi i ograniczenia nie było. Teraz ruch pieszych i rowerzystów został odseparowany od jezdni i stąd w "nagrodę" sześćdziesiątka? Zupełnie bez tolku i refleksji.Data dodania komentarza: 17.04.2025, 16:36Źródło komentarza: Problem z ograniczeniem prędkości
Reklama