Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 20 kwietnia 2025 15:20
Reklama

Atol polityczny PREMIUM

Podziel się
Oceń

Szklany budynek na Rynku Zygmunta Augusta od kilku lat coraz szybciej niszczeje i nie spełnia dawnej funkcji. Zamiast tego stale wykorzystywany jest do celów politycznych. Jolanta Oneta Roszkowska powinna zmienić adresatów dla swojej krytyki.
Atol polityczny PREMIUM

Bartosz Lipiński

Szklany budynek na Rynku Zygmunta Augusta popularnie zwany Atolem od dawna wzbudza ogromne emocje i kontrowersje. Była siedziba Centrum Informacji Turystycznej od lat popada w ruinę. Atol stał się też orężem w bieżącej walce politycznej. Kiedy podejmowane są próby deprecjonowania niepodważalnych dokonań ery byłego burmistrza Augustowa Leszka Cieślika, podaje się przykład wspomnianego obiektu. Prym w takim działaniu wiedzie przede wszystkim Jolanta Oneta Roszkowska.

Dywagacje zamiast działania

Radna koalicji rządzącej ugrupowania Nasze Miasto i banitów z klubu PiS wywołuje Atol regularnie od kilku miesięcy. Można odnieść wrażenie, że przybiera to formę swoistej nagonki. Kilka miesięcy temu banitka z klubu PiS porównywała ten budynek do róży z kolcami. Należy mieć jednak świadomość tego, że wybudowanie Atola związane było z większym projektem i możliwością pozyskania przez miasto dużych środków na inne inwestycje. Słuchając pani Roszkowskiej można wysnuć zadziwiającą refleksję, że w tej krytyce niezauważalna jest obecna sytuacja obiektu, który w dobie rządów jej koalicjantów niszczeje i nie spełnia swojej funkcji. Pani Jolancie nie podoba się wygląd budowli i cały czas skupia się na przeszłości. Taka postawa dowodzi temu, że ta krytyka ma charakter polityczny.

Stały repertuar Roszkowskiej

Na wrześniowej sesji rady miejskiej Jolanta Oneta Roszkowska drwiła nazywając Atol „cudem architektonicznym” oraz zapytała radnego Tomasza Miklasa, dlaczego nic z tym nie zrobił, chociaż jest radnym drugiej kadencji. Roszkowska twierdziła, że spoglądając na Atol zastanawia się, kto miał taką ułańską fantazję. Dodała, że jej zdaniem ten obiekt pasuje do Rynku Zygmunta Augusta jak kwiatek do kożucha i jest dla niej solą w oku. Przyznała, że ma żal do ówczesnych włodarzy za podjęcie decyzji o tej inwestycji. Roszkowska ubolewa nad wysokimi kosztami budowy budynku sprzed lat, który spełnia teraz funkcję szaletu. Przekonywała, że swoje opinie opiera również na rozmowach z mieszkańcami i turystami. Radna koalicji rządzącej zastanawiała się, czy Atol można zburzyć, zabudować albo ukryć szklaną konstrukcję, która jej nie odpowiada.

Kierownik wydziału inwestycji urzędu miasta poinformowała, że z budynkiem można zrobić wszystko, od jego wyburzenia, poprzez przebudowę, rozbudowę albo nadbudowę. Magdalena Sokołowska przekazała, że miasto dysponuje fachową ekspertyzą. Specjalista określił zużycie konstrukcji Atola, jako nieznaczne. Zdaniem kierownik świadczy to o tym, że jego rozbiórka byłaby nieekonomiczna. Sokołowska relacjonowała, że burmistrz Mirosław Karolczuk podjął rozmowy z Politechniką Białostocką, aby studenci architektury zaproponowali swój pomysł na cały Rynek Zygmunta Augusta i zapewne będzie to dotyczyło również przyszłości obiektu.

Tomasz Miklas miał ciekawy pomysł

Tomasz Miklas pouczył Jolantę Onetę Roszkowską, że odwoływanie się przez nią do czasów byłych burmistrzów jest nieuzasadnione, ponieważ Atol jest majątkiem miasta i odpowiada za niego aktualny włodarz. Radny PiS zauważył, że Roszkowska należy do obozu rządzącego, dlatego musi wziąć odpowiedzialność za budynek, który niszczeje przez zaniedbania. Miklas podkreślił, że w Augustowie są obiekty miejskie powstałe dziesiątki lat temu i ich utrzymanie leży w gestii obecnych władz, a nie kogokolwiek innego. Jako przykład wskazał magistrat w siedzibie byłego Gimnazjum nr 1 na ulicy Młyńskiej. Tomasz Miklas odniósł się do dziwnych zarzutów, że jest radnym drugą kadencję i nie zrobił nic z Atolem. Radny przywołał dyskusję z poprzedniej kadencji samorządu. Twierdził, że zaproponował wtedy ówczesnemu zastępcy burmistrza Mirosławowi Karolczukowi, aby uruchomić w szklanym budynku multimedialną czytelnię. Z relacji Miklasa wynika, że miasto mogło otrzymać wówczas dofinansowanie w wysokości nawet 2 milionów złotych na remont i przystosowanie czytelni, przy zaledwie 25 procentowym wkładzie własnym. Radny ocenił, że była to wystarczająca kwota do tego, aby przywrócić obiekt mieszkańcom, natomiast po upływie kilku lat możliwa byłaby zmiana jego przeznaczenia. Niestety przywołana koncepcja nie spotkała się z entuzjastycznym odbiorem i zamiast imponującej czytelni mamy duży problem w centrum miasta. Miklas konkludował, że kilka lat temu jeden z radnych ugrupowania Nasze Miasto był zwolennikiem zburzenia Atola.

Powstał także inny szklany budynek

Marcin Kleczkowski przypomniał, że miasto dysponuje kilkoma wariantami remontu Atola i ich potencjalnymi kosztorysami. Przewodniczący augustowskiego PiS przyznał, że nie można obrażać się na rzeczywistość dotyczącą inwestycji sprzed lat. Ocenił, że trzeba skupić się na teraźniejszości związanej z bieżącą eksploatacją budynku. Zauważył, że łączenie różnych, teoretycznie nieprzystających do siebie form architektonicznych nie jest dziś niczym nadzwyczajnym. Jako przykład na poparcie swojej tezy podał leżący nieopodal Atola inny obiekt ze szklaną konstrukcją, nazywany potocznie Okrąglakiem. Kleczkowski wyraził słuszne zdziwienie, że przywołana przez niego budowla nie budzi zastrzeżeń u Roszkowskiej. Także on powoływał się na rozmowy sprzed kilku lat z Mirosławem Karolczukiem odnośnie utworzenia w Atolu czytelni multimedialnej. Zdaniem Kleczkowskiego obecny burmistrz nie wykazywał zainteresowania takim projektem. Były przewodniczący rady miejskiej stwierdził, że za aktualny stan i obraz budynku odpowiedzialność ponoszą obecne władze, a niszczejący Atol jest świadectwem o rządzących miastem. Kleczkowski powiedział też, że wiele istotnych wydarzeń okolicznościowych odbywa się i jest relacjonowanych na tle szklanego budynku na Rynku Zygmunta Augusta, z którego odpada tynk. To przejmująca, choć zasadna konstatacja.

Jest krytyka, ale brakuje rozwiązań

Rafał Harasim był zniesmaczony faktem, że radna Roszkowska kolejny raz przywołuje temat Atola. Radny Koalicji Obywatelskiej ironizował, że ponownie słyszy o tym, iż były burmistrz Leszek Cieślik wybudował brzydki obiekt, ale oprócz tego chyba czeka się już tylko na to, aż budynek się rozsypie. W nieustającej krytyce radnej Jolanty Onety Roszkowskiej znajdujemy głównie odwołania historyczne. Natomiast, co zdumiewające, niemal nie odnosi się ona do bieżącej rzeczywistości, nie proponuje konstruktywnych rozwiązań. Należy przypomnieć, że Leszek Cieślik nie jest burmistrzem Augustowa od prawie piętnastu lat, natomiast wspierane przez nią ugrupowanie Nasze Miasto rządzi w radzie miejskiej od 2014 roku i w tym okresie miało dwóch swoich burmistrzów. Pod ich adresem powinna kierować przemyślenia. Kolejne lata stagnacji oprócz strat wizerunkowych spowodują, że koszty remontu Atola będą rosły. Analogii można znaleźć więcej, a najbardziej znamienny jest przykład dopominającej się o gruntowną modernizację pływalni. Kompleksowy remont basenu jest ciągle oczekiwany.

Kilka miesięcy temu opublikowaliśmy wywiad z Leszkiem Cieślikiem. Były burmistrz ocenił, że najłatwiej jest coś zburzyć, a dużo trudniej wybudować. Przypomniał, że w poprzedniej kadencji rozebrano infrastrukturę plaży POSTiW nie mając żadnej alternatywy, czego skutki widzimy latem. Leszek Cieślik przekonywał, że jeżeli jest to tylko wykonalne, należy starać się przywrócić obiektom możliwość ich prawidłowego funkcjonowania. Dlaczego pani radna Roszkowska tak często przywołuje Atol? Wydaje się, że jest to znakomity temat zastępczy, a przy okazji można skierować krytykę na poprzednie władze miasta. Ale nic z tych rozmów nie wynika i nie przybliżają nas o krok, aby szklany budynek znowu normalnie funkcjonował.


Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie małe

Temperatura: 23°C Miasto: Augustów

Ciśnienie: 1009 hPa
Wiatr: 18 km/h

Reklama
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 24
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 1Strona nr 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 2Strona nr 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 3Strona nr 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 4Strona nr 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 5Strona nr 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 6Strona nr 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 7Strona nr 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 8Strona nr 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 9Strona nr 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 10Strona nr 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 11Strona nr 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 12Strona nr 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 13Strona nr 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 14Strona nr 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 15Strona nr 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 16Strona nr 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 17Strona nr 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 18Strona nr 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 19Strona nr 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 20Strona nr 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 21Strona nr 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 22Strona nr 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 23Strona nr 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 24Strona nr 24
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Podatnicy zapłacą za ratuszowych jeźdźców augustowskiej apokalipsy☝️🤡🚀🛰🛸🥸👺👹💸🤝👏Treść komentarza: Równie dobrze można mówić, że gdyby burmiszcz Mirosław Karolczuk nie utworzył w urzędzie miejskim w Augustowie etatu drugiego zastępcy burmistrza i permanentnie nie drenował uposażeniem tegoż zastępcy miejskiego budżetu, to można by wreszcie ogrodzić istniejącą strzelnicę ekranami dźwiękochłonnymi i kuloodpornymi. Poza tym jak przystało na obiekt użyteczności publicznej jak najbardziej zasadne jest wyposażenie strzelnicy w mobilne kontenery z ogrzewanymi pomieszczeniami socjalnymi i toaletą, żeby użytkownicy strzelnicy i osoby postronne nie były narażene na postrzał np. w pośladek lub nie daj Boże w głowę podczas nagłej konieczności załatwienia czynności fizjologicznych w lesie przy strzelnicy.Data dodania komentarza: 19.04.2025, 14:13Źródło komentarza: Strzelnica w strefie uzdrowiskowej – mieszkańcy zgłaszają uciążliwy hałasAutor komentarza: JSTreść komentarza: Możemy liczyć w miesiącach, latach, a nawet w erach politycznego zamglenia – pełna dowolność.Data dodania komentarza: 19.04.2025, 12:40Źródło komentarza: Samochód dla starostwa powiatowegoAutor komentarza: JSTreść komentarza: Inwestycje z klucza politycznego?Data dodania komentarza: 19.04.2025, 12:38Źródło komentarza: Samochód dla starostwa powiatowegoAutor komentarza: JSTreść komentarza: Rynek Zygmunta Augusta to przecież wizytówka Augustowa, a wygląda jak po wojnie.Data dodania komentarza: 19.04.2025, 12:36Źródło komentarza: Uszkodzona nawierzchnia na Rynku Zygmunta AugustaAutor komentarza: JSTreść komentarza: Szanowni Mieszkańcy Gminy Augustów, Drodzy Przedstawiciele Władz Samorządowych, Niech ten wyjątkowy czas napełni serca nadzieją i odrodzeniem, a wiosenna aura przyniesie nową energię do działania – zarówno w życiu osobistym, jak i społecznym.Data dodania komentarza: 19.04.2025, 12:33Źródło komentarza: Życzenia od Gminy AugustówAutor komentarza: Strzelać każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej, ale nie o to chodzi jak co komu wychodzi...Treść komentarza: Mamy chyba XXI wiek, więc może warto wybudować normalną, znaczy się profesjonalną strzelnicę, a nie płoszyć zwierzynę i niepokoić ludzi w wyludniającym się mieście Augustów - słyszałem, że niegdyś nawet uzdrowiskowym i turystycznym.Data dodania komentarza: 19.04.2025, 12:26Źródło komentarza: Strzelnica w strefie uzdrowiskowej – mieszkańcy zgłaszają uciążliwy hałasAutor komentarza: M...Treść komentarza: Bez przesady . Równie dobrze można mówić o jeździe samochodów przez centrum że względu na wyłożenie dróg kamieniemData dodania komentarza: 19.04.2025, 06:52Źródło komentarza: Strzelnica w strefie uzdrowiskowej – mieszkańcy zgłaszają uciążliwy hałasAutor komentarza: logikaTreść komentarza: turystom to wszystko przeszkadza. Niech łażą gdzie indziej - ty fajnych miejsc jest w okolicy Augustowa.Data dodania komentarza: 19.04.2025, 05:54Źródło komentarza: Strzelnica w strefie uzdrowiskowej – mieszkańcy zgłaszają uciążliwy hałasAutor komentarza: oolooTreść komentarza: Dokładnie. Też tak uważam. Szkoda. Wniosek prosty. Nie ma sensu na nich głosować..Data dodania komentarza: 18.04.2025, 15:26Źródło komentarza: Felieton: Morawiecki, catering i Ziemia Augustowska, czyli teatr polityczny za publiczne pieniądzeAutor komentarza: Miejski monitoring vs etat drugiego zastępcy burmiszcza Mirosława KarolczukaTreść komentarza: Oczywiście, że środki finansowe pozyskane do miejskiego budżetu z opłat za zwolnienia na sprzedaż alkoholu w mieście nie powinny być nawet w najmniejszym stopniu przeznaczone na finansowanie inwestycji dotyczącej miejskiego monitoringu. Tak samo jak pieniądze z Funduszu Sprawiedliwości nie mogły być przeznaczane na zakup Pegasusa i innych fanaberii związanych z serwilistycznymi quasi-fundacjami sprzeniewierząjacymi miliony złotych, które zostały wyprowadzone z Funduszu Sprawiedliwości za pomocą PiS-owskiego klucza polityczno-kumoterskiego. Podpowiadam, wystarczy zlikwidować etat drugiego zastępcy burmistrza Mirosława Karolczuka filuternie utworzony przez tegoż "demiurga gospodarności" i wreszcie powstrzymać bezczelne i jednocześnie zawoalowane drenowanie miejskiego budżetu uposażeniem zdublowanego zastępcy burmiszcza Mirosława Karolczuka. Nadmieniam, iż powyższe drenowanie miejskiego budżetu "zafundowane" mieszkańcom Augustowa przez burmiszcza Mirosława Karolczuka dotychczas uszczupliło budżet miasta Augustowa kwotą blisko miliona złotych!Data dodania komentarza: 18.04.2025, 14:38Źródło komentarza: Czy "kapslowe" może finansować miejski monitoring? Radna z Koalicji Obywatelskiej ma wątpliwościAutor komentarza: JSTreść komentarza: Chcą dać kasę z „kapslowego” na kamery w mieście?Data dodania komentarza: 18.04.2025, 13:28Źródło komentarza: Czy "kapslowe" może finansować miejski monitoring? Radna z Koalicji Obywatelskiej ma wątpliwościAutor komentarza: TvdrTreść komentarza: A ta z Pssów co tam robi?Data dodania komentarza: 18.04.2025, 10:48Źródło komentarza: Felieton: Morawiecki, catering i Ziemia Augustowska, czyli teatr polityczny za publiczne pieniądzeAutor komentarza: StasiekTreść komentarza: Zaraz rok ich władzy to zobaczymy czym się pochwalą chłopakiData dodania komentarza: 18.04.2025, 10:42Źródło komentarza: Felieton: Morawiecki, catering i Ziemia Augustowska, czyli teatr polityczny za publiczne pieniądzeAutor komentarza: Niezbędny audyt Urzędu Miejskiego w Augustowie pod auspicjami posła Mateusza MorawieckiegoTreść komentarza: Czy poseł Morawiecki jako doświadczony i wybitny specjalista z zakresu "ekonomii i zarządzania" w sektorze publicznym mógłby z łaski swojej zrobić szczegółowy audyt w miejskim magistracie w celu określenia zasadności utworzenia kilka lat temu przez burmistrza Augustowa Mirosława Karolczuka etatu drugiego zastępcy burmistrza i zweryfikowania dotychczasowych efektów związanych z utworzeniem etatu drugiego zastępcy burmistrza miasta Augustowa, poza oczywistym skutkiem w postaci drenowania setkami tysięcy złotych miejskiego budżetu?Data dodania komentarza: 18.04.2025, 08:23Źródło komentarza: Felieton: Morawiecki, catering i Ziemia Augustowska, czyli teatr polityczny za publiczne pieniądzeAutor komentarza: Skrajna indolencja zarządcy drogiTreść komentarza: Ciągi komunikacyjne wybrukowane kostką granitową na ulicach w centrach miast, starówkach, rynkach, placach, skwerach, promenadach itp. wyglądają po prostu bardzo ładnie oraz nadają uroku i prezentacejnego wizerunku tym miejscom. Częstokroć są to obszary częściowo lub całkowicie wyłączone z ruchu kołowego, a przede wszystkim nie są to autostrady, ani tym bardziej tory rajdowe do lansowania się przez lokalnych i przyjezdnych rajdowców-lamusów festyniarskimi quasi-bolidami z ryczącymi i strzelającymi cudacznie wydechami. P.S. Nawierzchnię tej drogi nomen omen usytuowanej w prezentacyjnym miejscu miasta trzeba bezzwłocznie naprawić, a jej zarządcę mieszkańcy powinni zdyscyplinować i odpowiednio "docenić" przy urnach wyborczych.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 08:02Źródło komentarza: Uszkodzona nawierzchnia na Rynku Zygmunta AugustaAutor komentarza: Bezradność ogarniaTreść komentarza: Chyba wolą sobie na spokojnie przesiedzieć kadencję na stołeczku. Potem jedynie wzruszą ramionami "przecież to nie my rządziliśmy".Data dodania komentarza: 18.04.2025, 06:25Źródło komentarza: Felieton: Morawiecki, catering i Ziemia Augustowska, czyli teatr polityczny za publiczne pieniądzeAutor komentarza: Pan MasieTreść komentarza: Rodzaj nawierzchni przewidziany w centrum, ul. Mostowej oraz części 3 Maja był odgórnie narzucony w postępowaniu przetargowym przez inwestora. Śpieszę tłumaczyć - nie ważne jaki wykonawca by to robił to kostka granitowa i tak by była, ponieważ tak zostało to zaprojektowane. Granit jest rozwiązaniem pięknym, ale faktycznie niezbyt miłym kierowcom, toteż czy kładłby to Maniek, Zenek czy Czesław z Mariolą na barana to nawierzchnie i tak byłyby z granitu i tak samo "cieszyłyby" kierowców. Jeśli już być szczegółowym, to akurat wspomniany odcinek, jak mnie pamięć nie myli, był wykonywany przez firmę spoza Augustowa - chyba Białegostoku, więc lokalnych wykonawców tak szybko na Sybir bym nie wysyłał. PozdrawiamData dodania komentarza: 18.04.2025, 06:13Źródło komentarza: Uszkodzona nawierzchnia na Rynku Zygmunta AugustaAutor komentarza: Klient 2Treść komentarza: Jak tak samo siedziałem i czekałem w kolejce , aż łaskawie przyjdą najedzona pracownicaData dodania komentarza: 17.04.2025, 22:47Źródło komentarza: Felieton: Morawiecki, catering i Ziemia Augustowska, czyli teatr polityczny za publiczne pieniądzeAutor komentarza: Priorytety burmiszcza Karolczuka i kohabitacji Nasze Miasto-PiS☝️🤡🥸👺💰💸🤝👏Treść komentarza: Jak to jest z samorządnością w wyludniającym się Augustowie? Burmiszcz Mirosław Karolczuk pioniersko i wręcz frywolnie utworzył w monumentalnym miejskim magstracie etat drugiego zastępcy i nomen omen permanentnie co roku drenuje miejski budżet setkami tysięcy złotych zmaterializowanymi w uposażeniu drugiego zastępcy burmistrza, natomiast nie potrafi lub być może nie chce przeznaczyć kilku, może kilkunastu tysięcy złotych, żeby naprawić ewidentnie uszkodzoną nawierzchnię prezentacyjnej ulicy na Rynku Zygmunta Augusta?Data dodania komentarza: 17.04.2025, 21:25Źródło komentarza: Uszkodzona nawierzchnia na Rynku Zygmunta AugustaAutor komentarza: Oddajcie 90tkęTreść komentarza: Do tej pory ci ludzie poruszali się skrajem drogi i ograniczenia nie było. Teraz ruch pieszych i rowerzystów został odseparowany od jezdni i stąd w "nagrodę" sześćdziesiątka? Zupełnie bez tolku i refleksji.Data dodania komentarza: 17.04.2025, 16:36Źródło komentarza: Problem z ograniczeniem prędkości
Reklama