Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 19 kwietnia 2025 16:16
Reklama

Będzie ogromny fetor (PREMIUM)

Podziel się
Oceń

Od 1 sierpnia zmieniła się częstotliwość wywożenia odpadów z bloków mieszkalnych. Do tej pory śmieci były odbierane według potrzeby, a i tak mieszkańcy nie raz zwracali uwagę na smród i przepełnione kosze i kontenery. Decyzją rady miejskiej śmieci będą teraz odbierane najwyżej raz w tygodniu. Radna Roszkowska twierdzi, że na Śródmieściu będzie ogromny fetor.
Będzie ogromny fetor (PREMIUM)
Niektórzy przedsiębiorcy posiadają oddzielne worki na odpady

Gospodarka odpadami to bardzo częsty temat skarg naszych Czytelników. Od lat piszemy o letnim smrodzie z kontenerów, wysypujących się z koszy odpadach. W połowie czerwca władze miasta podjęły decyzję, że śmieci z bloków mają być wywożone raz w tygodniu. Wcześniej były wywożone o wiele częściej. To rodzi pytanie, szczególnie latem, czy przypadkiem osiedla nie zaczną tonąć w śmieciach? Nowe zasady obowiązują od kilku dni i trudno na razie stwierdzić, czy rzeczywiście augustowskie osiedla zostaną zawalone odpadami.

Utoniemy w odpadach

Nowe przepisy uchwalane były w połowie czerwca podczas obrad rady miejskiej. Wprowadzenie zmian wywołało dosyć długą dyskusję, a wcześniej podobna odbyła się na posiedzeniu komisji społeczno-oświatowej rady miejskiej.

 

-Chciałabym zwrócić uwagę, szczególnie na zmianę częstotliwości wywozu odpadów w budynkach wielorodzinnych -mówiła radna Aleksandra Sigillewska. -Teraz bioodpady są odbierane nie rzadziej niż jeden raz w tygodniu. Po zmianie śmieci będą odbierane raz na tydzień. Ten zapis jest sztywny i rodzi on niebezpieczeństwo, że firma Necko nie będzie mogła odbierać tych odpadów częściej. To spowoduje, że utoniemy w odpadach.

Podobny apel wystosowała radna Izabela Piasecka, podkreślając iż problem śmieci na osiedlach jest też spowodowany brakiem kontroli miejskiej nad obowiązkiem posiadania umów przez przedsiębiorców na wywóz odpadów, do którego władze miasta są zobowiązane.

-Kilka podmiotów, które funkcjonują w lokalach wynajmowanych od spółdzielni nie realizuje obowiązku podpisania umowy z firmą wywożącą odpady -podnosiła radna. -Apeluję, aby służby pana burmistrza zainteresowały się, czy podmioty gospodarcze mają podpisane umowy na odbiór odpadów związanych z prowadzeniem działalności.

 

Worki na biodegradowalne

 

Głos w dyskusji zabrał też radny Marcin Kleczkowski, który zasugerował by nie zmieniać zapisów uchwały, ale podpatrzeć rozwiązana z innych miejsc w Polsce.

-Był pomysł na odpady biodegradowalne. Polegał on na tym, że mieszkańcy byliby wyposażeni w specjalne zamykane pojemniki i woreczki ulegające rozkładowi, a jednocześnie zapewniające szczelność i brak nieprzyjemnych zapachów w domu -tłumaczył Kleczkowski. -Natomiast zmiana harmonogramu i wydłużanie okresu odbiorów jest bardzo złym kierunkiem. Raczej należy szukać innych rozwiązań.

 

Regulamin nic nie dał

 

W obradach uczestniczył Krzysztof Poskrobko, prezes „Necka” w Augustowie.

-W listopadzie ubiegłego roku zmieniono regulamin, tak aby na zarządcach nieruchomości wymusić pewne działania, aby dostosowali wielkość tzw. stojanek i umieścili odpowiednią liczbę pojemników na jednego mieszkańca. Nic się w tej kwestii nie stało. Dodatkowo tę sytuacje pogarsza jeszcze fakt, że do pojemników zlokalizowanych wokół bloków wrzucane są odpady również poprodukcyjne, posprzedażowe z okolicznych przedsiębiorstw -informował. -Jeśli w regulaminie był zapis nie rzadziej niż jeden raz w tygodniu, to nasza spółka była zobowiązana tę usługę wykonywać nawet siedem razy w tygodniu. Żaden przedsiębiorca nie jest w stanie przy takich zapisach przygotować kalkulacji kosztów. Spodziewaliśmy, że spółdzielnia mieszkaniowa podejmie jakieś działania, które by dostosowywały liczbę pojemników do liczby mieszkańców. Nie może być tak, że za tę sprawę odpowiada spółka „Necko”.

Prezes „Necka” dodał też, że większość sklepów, które korzystają ze stojanek na odpady komunalne posiada umowy na wywóz śmieci.

-Przedsiębiorcom chodzi o to, by jak najmniej płacić. Przeciętny mały sklep generuje mnóstwo odpadów i my odbieramy te odpady codziennie, bo trafiają one do spółdzielczych kontenerów -tłumaczył. -Ten stan nie może trwać. Każdy przedsiębiorca powinien mieć własny pojemnik nawet ten najmniejszy, jaki deklaruje miastu, a żadna z firm tego nie robi. Dodał też, że wiele śmieci jest podrzucanych do miasta z okolicznych miejscowości, gdzie terminy wywożenia śmieci wielkogabarytowych są ustalone raz na pół roku.

 

Uchwały nie powinno być

 

Radny Adam Sieńko podkreślał podczas tej dyskusji, że już teraz jest źle w kwestii śmieci, a będzie jeszcze gorzej.

-Zaczynamy rozwiązane tej sprawy od samego końca. Wprowadzamy prawo, które doprowadzi do sytuacji kryzysowej, zamiast jej zapobiegać. Dopóki nie będzie egzekwowany problem umów przedsiębiorców, to takiej uchwały nie powinno się podejmować -poinformował radny Sieńko.

 

Winny prezes spółdzielni

 

Radna Magdalena Śleszyńska z Naszego Miasta podkreślała, że jak jej rodzina się powiększała to sukcesywnie zwiększała liczbę pojemników na śmieci i wyraziła zdanie, iż Spółdzielnia Mieszkaniowa ma swojego prezesa i jego obowiązkiem jest zapewnienie odpowiedniej liczby pojemników.

-Uważam, że cała sytuacja jest problemem spółdzielni, a nie rady miasta -dodała.

 

Przewodnicząca rady, Alicja Dobrowolska powiedziała, że zapis w uchwale jest narzędziem dzięki któremu „Necko” będzie mogło od spółdzielni mieszkaniowej egzekwować większe śmietniki.

-I zmobilizować tych użytkowników, którzy dzierżawią od spółdzielni pojemniki, żeby mieli swoje stojanki. Nie może być tak, że za brak organizacji płacą wszyscy mieszkańcy -puentowała Alicja Dobrowolska.

 

Musimy sięgnąć dna

 

Chyba najbardziej kontrowersyjne słowa padły z ust radnej Jolanty Onety Roszkowskiej, notabene mieszkanki osiedla spółdzielni mieszkaniowej.

-Obawiam się, że ta poprawka sprawi, iż faktycznie będzie się roznosił ogromny fetor. Mam wrażenie, że żeby zrobić coś konkretnego, doprowadzić do ładu, to czasami trzeba sięgnąć dna i wydaje się, że to dno jest potrzebne. Jeżeli Śródmieście zasypie się śmieciami i będzie niesamowity fetor, to może wtedy my jako mieszkańcy zaczniemy chodzić do pana prezesa Kożuchowskiego i próbować na nim wymusić jakieś rozwiązanie, bo to on jest prawnym gospodarzem -skwitowała radna.

 

Jednak obowiązek burmistrza

 

Opozycyjni radni zaś uważają, że to burmistrz powinien kontrolować umowy z przedsiębiorcami, gdyż gospodarka odpadami jest jego zadaniem.

-Rodzi się pytanie, czy burmistrz powinien to egzekwować i karać, czy wprowadzać uchwałę i zabierać pojemniki rzadziej? Trzeba skontrolować firmy, które wrzucają śmieci i przymusić, żeby te umowy z miastem podpisały i miały pojemniki, a nie ograniczać odbiór. Wygląda to tak, że żeby zmusić firmy każemy mieszkańców, a my mamy działać dla mieszkańców -dodał Marek Sznejder.

 

Ochrona przed podwyżką

 

Sławomir Sieczkowski, skarbnik miejski objaśniał, że to działanie jest po to, żeby uchronić mieszkańców przed kolejną podwyżką opłat za odpady, gdyż spółka „Necko” ponosi ogromne koszty transportu.

-To nie będzie tak, że będziemy odbierać tylko raz w tygodniu, bo jesteśmy spółką miejską, która służy mieszkańcom -dodał prezes „Necka”.

 

Izabela Piasecka skwitowała, że może miasto powinno ustalić odbiór odpadów raz na rok i wtedy koszty na pewno się mocno obniżą.

 

Narzędzie nacisku na spółdzielnię

 

Alicja Dobrowolska po raz kolejny podkreśliła, że zmiana uchwały jest narzędziem do negocjacji z prezesem. Tak samo stwierdziła Jolanta Oneta Roszkowska.

-To jest właściwy moment na wprowadzenie takiego narzędzia, bo może prezes spółdzielni zobaczy i poczuje, że to jest problem w jego osiedlach. Czasami może trzeba takich drastycznych środków. Może jak już sięgnie dna śmietnisko na Śródmieściu, to może właściwe osoby zainteresują się i podejmą konkretne działania, bo podejrzewam, że zaczną się kolejki do pana prezesa -stwierdziła radna.

 

Nie narzędzie a konflikt

 

Leszek Cieślik odpowiedział, że to nie jest narzędzie, tylko zaostrzenie konfliktu.

-Jako mieszkaniec osiedla spółdzielni nie będę miał pretensji do jej prezesa tylko do burmistrza, bo to on odpowiada za śmieci. Dopóki miasto nie skontroluje umów z przedsiębiorcami, bo ma takie prawo, to problem nie zniknie. Może należałoby zastanowić się nad przywróceniem straży miejskiej, bo policja nie pójdzie tego kontrolować -podkreślił Cieślik.

 

Prezes powinien donosić do burmistrza

 

W dyskusji głos zabrał też Mirosław Karolczuk, burmistrz miasta, który podkreślał, że do pojemników spółdzielczych trafiają śmieci poprodukcyjne i w tym tkwi problem.

-Zarządcy nieruchomości mają obowiązek nieprawidłowości ze śmieciami zgłaszać do służb burmistrza, natomiast nieprawidłowości związane z odpadami posprzedażowymi do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Dlaczego kontrolę miałby prowadzić burmistrz, skoro jest zarządca nieruchomości? -pytał burmistrz. -W grudniu weszła miejska uchwała, która miała wymusić na spółdzielni, by pojawiły się oddzielne pojemniki na odpady posprzedażowe i ona nie zadziałała, to należy podjąć kolejny krok. Dlaczego nie ma takiego problemu z innymi zarządcami?

Zmiana została uchwalona.

 

Na razie trudno ocenić

Nowy zapis wszedł w życie od 1 sierpnia. Jak powiedział nam prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Augustowie, na razie trudno jest ocenić tę zmianę, bo minęło kilka dni od jej wprowadzenia. Dodał, że śmieci zostały odebrane i na ten temat będzie można porozmawiać za jakiś czas. W rozmowie z nami podkreślił też, że spółdzielnia nie jest w stanie ustawić dodatkowych pojemników i nie ma narzędzi, by móc skontrolować przedsiębiorców wynajmujących lokale pod względem umów na wywóz odpadów.

Do tematu z pewnością powrócimy.

 


Napisz komentarz

Komentarze

T
Rudy 03.08.2021 23:57
Myślę, że prędzej mieszkańcy się zorganizują i będą znosić śmierdzące worki pod blok radnej niż ustawiać w kolejki do Kożuchowskiego. Gdyby miasto tak dbało o swój teren jak prezes K., to nie byłoby wszędzie tego syfu. Wstyd przed turystami. Pojemników jest dość, trzeba je opróżniać. Płacimy od osoby. Za to odpowiada nie spółdzielnia, tylko miasto. Prezes nie ma wglądu do umów z przedsiębiorcami, tylko urzędnicy miejscy, Niech ruszą d...y i pójdą skontrolować, zamiast topić uzdrowisko w śmieciach. Znów sobie nie radzą, tylko szukają winnych. Jeśli radna sobie wyobraża, że pozwolimy obstawić bloki kontenerami, to ja pierwszy będę woził pachnące worki pod jej blok. Może się wtedy jej sąsiedzi zmobilizują. To jest skandal, jakie niemoty rządzą tym miastem!!!

zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 20°C Miasto: Augustów

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 16 km/h

Reklama
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 24
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 1Strona nr 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 2Strona nr 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 3Strona nr 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 4Strona nr 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 5Strona nr 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 6Strona nr 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 7Strona nr 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 8Strona nr 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 9Strona nr 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 10Strona nr 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 11Strona nr 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 12Strona nr 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 13Strona nr 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 14Strona nr 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 15Strona nr 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 16Strona nr 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 17Strona nr 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 18Strona nr 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 19Strona nr 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 20Strona nr 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 21Strona nr 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 22Strona nr 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 23Strona nr 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 24Strona nr 24
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Podatnicy zapłacą za ratuszowych jeźdźców augustowskiej apokalipsy☝️🤡🚀🛰🛸🥸👺👹💸🤝👏Treść komentarza: Równie dobrze można mówić, że gdyby burmiszcz Mirosław Karolczuk nie utworzył w urzędzie miejskim w Augustowie etatu drugiego zastępcy burmistrza i permanentnie nie drenował uposażeniem tegoż zastępcy miejskiego budżetu, to można by wreszcie ogrodzić istniejącą strzelnicę ekranami dźwiękochłonnymi i kuloodpornymi. Poza tym jak przystało na obiekt użyteczności publicznej jak najbardziej zasadne jest wyposażenie strzelnicy w mobilne kontenery z ogrzewanymi pomieszczeniami socjalnymi i toaletą, żeby użytkownicy strzelnicy i osoby postronne nie były narażene na postrzał np. w pośladek lub nie daj Boże w głowę podczas nagłej konieczności załatwienia czynności fizjologicznych w lesie przy strzelnicy.Data dodania komentarza: 19.04.2025, 14:13Źródło komentarza: Strzelnica w strefie uzdrowiskowej – mieszkańcy zgłaszają uciążliwy hałasAutor komentarza: JSTreść komentarza: Możemy liczyć w miesiącach, latach, a nawet w erach politycznego zamglenia – pełna dowolność.Data dodania komentarza: 19.04.2025, 12:40Źródło komentarza: Samochód dla starostwa powiatowegoAutor komentarza: JSTreść komentarza: Inwestycje z klucza politycznego?Data dodania komentarza: 19.04.2025, 12:38Źródło komentarza: Samochód dla starostwa powiatowegoAutor komentarza: JSTreść komentarza: Rynek Zygmunta Augusta to przecież wizytówka Augustowa, a wygląda jak po wojnie.Data dodania komentarza: 19.04.2025, 12:36Źródło komentarza: Uszkodzona nawierzchnia na Rynku Zygmunta AugustaAutor komentarza: JSTreść komentarza: Szanowni Mieszkańcy Gminy Augustów, Drodzy Przedstawiciele Władz Samorządowych, Niech ten wyjątkowy czas napełni serca nadzieją i odrodzeniem, a wiosenna aura przyniesie nową energię do działania – zarówno w życiu osobistym, jak i społecznym.Data dodania komentarza: 19.04.2025, 12:33Źródło komentarza: Życzenia od Gminy AugustówAutor komentarza: Strzelać każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej, ale nie o to chodzi jak co komu wychodzi...Treść komentarza: Mamy chyba XXI wiek, więc może warto wybudować normalną, znaczy się profesjonalną strzelnicę, a nie płoszyć zwierzynę i niepokoić ludzi w wyludniającym się mieście Augustów - słyszałem, że niegdyś nawet uzdrowiskowym i turystycznym.Data dodania komentarza: 19.04.2025, 12:26Źródło komentarza: Strzelnica w strefie uzdrowiskowej – mieszkańcy zgłaszają uciążliwy hałasAutor komentarza: M...Treść komentarza: Bez przesady . Równie dobrze można mówić o jeździe samochodów przez centrum że względu na wyłożenie dróg kamieniemData dodania komentarza: 19.04.2025, 06:52Źródło komentarza: Strzelnica w strefie uzdrowiskowej – mieszkańcy zgłaszają uciążliwy hałasAutor komentarza: logikaTreść komentarza: turystom to wszystko przeszkadza. Niech łażą gdzie indziej - ty fajnych miejsc jest w okolicy Augustowa.Data dodania komentarza: 19.04.2025, 05:54Źródło komentarza: Strzelnica w strefie uzdrowiskowej – mieszkańcy zgłaszają uciążliwy hałasAutor komentarza: oolooTreść komentarza: Dokładnie. Też tak uważam. Szkoda. Wniosek prosty. Nie ma sensu na nich głosować..Data dodania komentarza: 18.04.2025, 15:26Źródło komentarza: Felieton: Morawiecki, catering i Ziemia Augustowska, czyli teatr polityczny za publiczne pieniądzeAutor komentarza: Miejski monitoring vs etat drugiego zastępcy burmiszcza Mirosława KarolczukaTreść komentarza: Oczywiście, że środki finansowe pozyskane do miejskiego budżetu z opłat za zwolnienia na sprzedaż alkoholu w mieście nie powinny być nawet w najmniejszym stopniu przeznaczone na finansowanie inwestycji dotyczącej miejskiego monitoringu. Tak samo jak pieniądze z Funduszu Sprawiedliwości nie mogły być przeznaczane na zakup Pegasusa i innych fanaberii związanych z serwilistycznymi quasi-fundacjami sprzeniewierząjacymi miliony złotych, które zostały wyprowadzone z Funduszu Sprawiedliwości za pomocą PiS-owskiego klucza polityczno-kumoterskiego. Podpowiadam, wystarczy zlikwidować etat drugiego zastępcy burmistrza Mirosława Karolczuka filuternie utworzony przez tegoż "demiurga gospodarności" i wreszcie powstrzymać bezczelne i jednocześnie zawoalowane drenowanie miejskiego budżetu uposażeniem zdublowanego zastępcy burmiszcza Mirosława Karolczuka. Nadmieniam, iż powyższe drenowanie miejskiego budżetu "zafundowane" mieszkańcom Augustowa przez burmiszcza Mirosława Karolczuka dotychczas uszczupliło budżet miasta Augustowa kwotą blisko miliona złotych!Data dodania komentarza: 18.04.2025, 14:38Źródło komentarza: Czy "kapslowe" może finansować miejski monitoring? Radna z Koalicji Obywatelskiej ma wątpliwościAutor komentarza: JSTreść komentarza: Chcą dać kasę z „kapslowego” na kamery w mieście?Data dodania komentarza: 18.04.2025, 13:28Źródło komentarza: Czy "kapslowe" może finansować miejski monitoring? Radna z Koalicji Obywatelskiej ma wątpliwościAutor komentarza: TvdrTreść komentarza: A ta z Pssów co tam robi?Data dodania komentarza: 18.04.2025, 10:48Źródło komentarza: Felieton: Morawiecki, catering i Ziemia Augustowska, czyli teatr polityczny za publiczne pieniądzeAutor komentarza: StasiekTreść komentarza: Zaraz rok ich władzy to zobaczymy czym się pochwalą chłopakiData dodania komentarza: 18.04.2025, 10:42Źródło komentarza: Felieton: Morawiecki, catering i Ziemia Augustowska, czyli teatr polityczny za publiczne pieniądzeAutor komentarza: Niezbędny audyt Urzędu Miejskiego w Augustowie pod auspicjami posła Mateusza MorawieckiegoTreść komentarza: Czy poseł Morawiecki jako doświadczony i wybitny specjalista z zakresu "ekonomii i zarządzania" w sektorze publicznym mógłby z łaski swojej zrobić szczegółowy audyt w miejskim magistracie w celu określenia zasadności utworzenia kilka lat temu przez burmistrza Augustowa Mirosława Karolczuka etatu drugiego zastępcy burmistrza i zweryfikowania dotychczasowych efektów związanych z utworzeniem etatu drugiego zastępcy burmistrza miasta Augustowa, poza oczywistym skutkiem w postaci drenowania setkami tysięcy złotych miejskiego budżetu?Data dodania komentarza: 18.04.2025, 08:23Źródło komentarza: Felieton: Morawiecki, catering i Ziemia Augustowska, czyli teatr polityczny za publiczne pieniądzeAutor komentarza: Skrajna indolencja zarządcy drogiTreść komentarza: Ciągi komunikacyjne wybrukowane kostką granitową na ulicach w centrach miast, starówkach, rynkach, placach, skwerach, promenadach itp. wyglądają po prostu bardzo ładnie oraz nadają uroku i prezentacejnego wizerunku tym miejscom. Częstokroć są to obszary częściowo lub całkowicie wyłączone z ruchu kołowego, a przede wszystkim nie są to autostrady, ani tym bardziej tory rajdowe do lansowania się przez lokalnych i przyjezdnych rajdowców-lamusów festyniarskimi quasi-bolidami z ryczącymi i strzelającymi cudacznie wydechami. P.S. Nawierzchnię tej drogi nomen omen usytuowanej w prezentacyjnym miejscu miasta trzeba bezzwłocznie naprawić, a jej zarządcę mieszkańcy powinni zdyscyplinować i odpowiednio "docenić" przy urnach wyborczych.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 08:02Źródło komentarza: Uszkodzona nawierzchnia na Rynku Zygmunta AugustaAutor komentarza: Bezradność ogarniaTreść komentarza: Chyba wolą sobie na spokojnie przesiedzieć kadencję na stołeczku. Potem jedynie wzruszą ramionami "przecież to nie my rządziliśmy".Data dodania komentarza: 18.04.2025, 06:25Źródło komentarza: Felieton: Morawiecki, catering i Ziemia Augustowska, czyli teatr polityczny za publiczne pieniądzeAutor komentarza: Pan MasieTreść komentarza: Rodzaj nawierzchni przewidziany w centrum, ul. Mostowej oraz części 3 Maja był odgórnie narzucony w postępowaniu przetargowym przez inwestora. Śpieszę tłumaczyć - nie ważne jaki wykonawca by to robił to kostka granitowa i tak by była, ponieważ tak zostało to zaprojektowane. Granit jest rozwiązaniem pięknym, ale faktycznie niezbyt miłym kierowcom, toteż czy kładłby to Maniek, Zenek czy Czesław z Mariolą na barana to nawierzchnie i tak byłyby z granitu i tak samo "cieszyłyby" kierowców. Jeśli już być szczegółowym, to akurat wspomniany odcinek, jak mnie pamięć nie myli, był wykonywany przez firmę spoza Augustowa - chyba Białegostoku, więc lokalnych wykonawców tak szybko na Sybir bym nie wysyłał. PozdrawiamData dodania komentarza: 18.04.2025, 06:13Źródło komentarza: Uszkodzona nawierzchnia na Rynku Zygmunta AugustaAutor komentarza: Klient 2Treść komentarza: Jak tak samo siedziałem i czekałem w kolejce , aż łaskawie przyjdą najedzona pracownicaData dodania komentarza: 17.04.2025, 22:47Źródło komentarza: Felieton: Morawiecki, catering i Ziemia Augustowska, czyli teatr polityczny za publiczne pieniądzeAutor komentarza: Priorytety burmiszcza Karolczuka i kohabitacji Nasze Miasto-PiS☝️🤡🥸👺💰💸🤝👏Treść komentarza: Jak to jest z samorządnością w wyludniającym się Augustowie? Burmiszcz Mirosław Karolczuk pioniersko i wręcz frywolnie utworzył w monumentalnym miejskim magstracie etat drugiego zastępcy i nomen omen permanentnie co roku drenuje miejski budżet setkami tysięcy złotych zmaterializowanymi w uposażeniu drugiego zastępcy burmistrza, natomiast nie potrafi lub być może nie chce przeznaczyć kilku, może kilkunastu tysięcy złotych, żeby naprawić ewidentnie uszkodzoną nawierzchnię prezentacyjnej ulicy na Rynku Zygmunta Augusta?Data dodania komentarza: 17.04.2025, 21:25Źródło komentarza: Uszkodzona nawierzchnia na Rynku Zygmunta AugustaAutor komentarza: Oddajcie 90tkęTreść komentarza: Do tej pory ci ludzie poruszali się skrajem drogi i ograniczenia nie było. Teraz ruch pieszych i rowerzystów został odseparowany od jezdni i stąd w "nagrodę" sześćdziesiątka? Zupełnie bez tolku i refleksji.Data dodania komentarza: 17.04.2025, 16:36Źródło komentarza: Problem z ograniczeniem prędkości
Reklama