Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 18 kwietnia 2025 14:08
Reklama Advertisement

Basen wkrótce ma być otwarty PREMIUM

Podziel się
Oceń

Prace naprawcze na augustowskiej pływalni zbliżają się do finału. Zgodnie z deklaracją przedstawicieli Centrum Sportu i Rekreacji oraz zastępcy burmistrza, augustowianie będą mogli pójść na basen od końca października. Na tę informację miłośnicy pływania czekali przez pół roku. Tyle czasu upłynęło od zamknięcia obiektu w związku z epidemią koronawirusa. Użytkownicy basenu będą mogli wypróbować też zupełnie nową atrakcję.
Basen wkrótce ma być otwarty PREMIUM

Bartosz Lipiński

Informację o zamknięciu pływalni przy ulicy Sucharskiego w Augustowie usłyszeliśmy na nadzwyczajnej sesji rady miejskiej w połowie marca. To wówczas w całej Polsce pojawiły się niepokojące sygnały o epidemii koronawirusa i zaczęto wprowadzać pierwsze obostrzenia. Na marcowych obradach burmistrz Mirosław Karolczuk obszernie omawiał profilaktykę podjętą przez władze miasta w związku z zagrożeniem. Burmistrz argumentował zamknięcie pływalni tym, że woda jest bardzo dobrym nośnikiem rozprzestrzeniania się wirusa. Pamiętajmy też, że w połowie marca wiedzieliśmy o epidemii nieporównywalnie mniej niż wiemy aktualnie. Po miesiącach funkcjonowania w nieznanych dotąd realiach, mamy dziś bogatsze doświadczenie.

Ale już w kwietniu pojawiły się opinie, że tzw. lockdown oraz brak możliwości korzystania z basenu, paradoksalnie może być dobrą wiadomością dla obiektu Centrum Sportu i Rekreacji. Od dłuższego czasu mówiono o konieczności wykonania remontu dwudziestoletniego basenu, cieszącego się ogromną popularnością wśród mieszkańców i przyjezdnych. Spekulowano, że brak działań naprawczych w najczarniejszym scenariuszu doprowadzi do tego, że pływalnia podzieli los opustoszałego budynku Atol na Rynku Zygmunta Augusta. Remont wiąże się też z kilkumiesięcznym wyłączeniem basenu z użytkowania. Wymuszona przerwa to idealny czas na modernizację. Roboty rozpoczęły się wiele tygodni temu. W ich zakresie nie było remontu za kilka milionów złotych, o co apelował przez ostatnie lata m.in. były dyrektor CSiR Andrzej Zarzecki. Ale każda naprawa jest bardzo cenna, bo dwadzieścia lat eksploatacji zrobiło swoje.

Mieszkańcy Augustowa i radni coraz częściej dopytywali o realną datę powrotu na pływalnię. Również na forum naszego portalu dziennikpowiatowy.pl pojawiało się mnóstwo komentarzy osób, które nie mogą doczekać się możliwości odwiedzenia ulubionego miejsca odpoczynku. Na basenie prowadzone są lekcje pływania uczniów z augustowskich szkół i treningi klubów pływackich. Pływalnia stanowi też formę rehabilitacji osób mających problemy z chodzeniem i rekonwalescencji po przebytych urazach. Jeden z naszych Czytelników kilka tygodni temu napisał też, że augustowianie są rozgoryczeni koniecznością dojeżdżania na basen do Suwałk.

Bardzo możliwe, że niebawem to się zmieni. Przedstawiciele Centrum Sportu i Rekreacji na oficjalnej stronie internetowej zakomunikowali, że otwarcie pływalni nastąpi 31 października. Również zastępca burmistrza przekazał tę wiadomość na niedawnej sesji rady miejskiej. Filip Chodkiewicz poinformował, że na obiekcie pojawi się nowa oraz wcześniej nieznana atrakcja.

-Zgodnie z deklaracją kierownictwa CSiR, basen zostanie otwarty od końca października. W trakcie wymiany płytek i fug na ścianach, natknięto się na całkowicie skorodowane instalacje doprowadzające wodę. Dlatego doszły nowe prace, na które przesunięto dodatkowe środki. Roboty mają zakończyć się zgodnie z planowanym terminem, choć ich zakres się zwiększył. Kupiono nowe urządzenia, basen będzie wyposażony w park wodny –przekazał Chodkiewicz.

Zdaniem zastępcy burmistrza park wodny będzie dużą atrakcję dla wszystkich użytkowników. Z niecierpliwością czekamy na możliwość zapoznania się z efektami kończącego się remontu.


Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie duże

Temperatura: 26°C Miasto: Augustów

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 14 km/h

ReklamaAdvertisement
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 24
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 1Strona nr 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 2Strona nr 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 3Strona nr 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 4Strona nr 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 5Strona nr 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 6Strona nr 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 7Strona nr 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 8Strona nr 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 9Strona nr 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 10Strona nr 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 11Strona nr 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 12Strona nr 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 13Strona nr 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 14Strona nr 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 15Strona nr 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 16Strona nr 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 17Strona nr 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 18Strona nr 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 19Strona nr 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 20Strona nr 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 21Strona nr 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 22Strona nr 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 23Strona nr 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 24Strona nr 24
ReklamaAdvertisement
KOMENTARZE
Autor komentarza: TvdrTreść komentarza: A ta z Pssów co tam robi?Data dodania komentarza: 18.04.2025, 10:48Źródło komentarza: Felieton: Morawiecki, catering i Ziemia Augustowska, czyli teatr polityczny za publiczne pieniądzeAutor komentarza: StasiekTreść komentarza: Zaraz rok ich władzy to zobaczymy czym się pochwalą chłopakiData dodania komentarza: 18.04.2025, 10:42Źródło komentarza: Felieton: Morawiecki, catering i Ziemia Augustowska, czyli teatr polityczny za publiczne pieniądzeAutor komentarza: Niezbędny audyt Urzędu Miejskiego w Augustowie pod auspicjami posła Mateusza MorawieckiegoTreść komentarza: Czy poseł Morawiecki jako doświadczony i wybitny specjalista z zakresu "ekonomii i zarządzania" w sektorze publicznym mógłby z łaski swojej zrobić szczegółowy audyt w miejskim magistracie w celu określenia zasadności utworzenia kilka lat temu przez burmistrza Augustowa Mirosława Karolczuka etatu drugiego zastępcy burmistrza i zweryfikowania dotychczasowych efektów związanych z utworzeniem etatu drugiego zastępcy burmistrza miasta Augustowa, poza oczywistym skutkiem w postaci drenowania setkami tysięcy złotych miejskiego budżetu?Data dodania komentarza: 18.04.2025, 08:23Źródło komentarza: Felieton: Morawiecki, catering i Ziemia Augustowska, czyli teatr polityczny za publiczne pieniądzeAutor komentarza: Skrajna indolencja zarządcy drogiTreść komentarza: Ciągi komunikacyjne wybrukowane kostką granitową na ulicach w centrach miast, starówkach, rynkach, placach, skwerach, promenadach itp. wyglądają po prostu bardzo ładnie oraz nadają uroku i prezentacejnego wizerunku tym miejscom. Częstokroć są to obszary częściowo lub całkowicie wyłączone z ruchu kołowego, a przede wszystkim nie są to autostrady, ani tym bardziej tory rajdowe do lansowania się przez lokalnych i przyjezdnych rajdowców-lamusów festyniarskimi quasi-bolidami z ryczącymi i strzelającymi cudacznie wydechami. P.S. Nawierzchnię tej drogi nomen omen usytuowanej w prezentacyjnym miejscu miasta trzeba bezzwłocznie naprawić, a jej zarządcę mieszkańcy powinni zdyscyplinować i odpowiednio "docenić" przy urnach wyborczych.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 08:02Źródło komentarza: Uszkodzona nawierzchnia na Rynku Zygmunta AugustaAutor komentarza: Bezradność ogarniaTreść komentarza: Chyba wolą sobie na spokojnie przesiedzieć kadencję na stołeczku. Potem jedynie wzruszą ramionami "przecież to nie my rządziliśmy".Data dodania komentarza: 18.04.2025, 06:25Źródło komentarza: Felieton: Morawiecki, catering i Ziemia Augustowska, czyli teatr polityczny za publiczne pieniądzeAutor komentarza: Pan MasieTreść komentarza: Rodzaj nawierzchni przewidziany w centrum, ul. Mostowej oraz części 3 Maja był odgórnie narzucony w postępowaniu przetargowym przez inwestora. Śpieszę tłumaczyć - nie ważne jaki wykonawca by to robił to kostka granitowa i tak by była, ponieważ tak zostało to zaprojektowane. Granit jest rozwiązaniem pięknym, ale faktycznie niezbyt miłym kierowcom, toteż czy kładłby to Maniek, Zenek czy Czesław z Mariolą na barana to nawierzchnie i tak byłyby z granitu i tak samo "cieszyłyby" kierowców. Jeśli już być szczegółowym, to akurat wspomniany odcinek, jak mnie pamięć nie myli, był wykonywany przez firmę spoza Augustowa - chyba Białegostoku, więc lokalnych wykonawców tak szybko na Sybir bym nie wysyłał. PozdrawiamData dodania komentarza: 18.04.2025, 06:13Źródło komentarza: Uszkodzona nawierzchnia na Rynku Zygmunta AugustaAutor komentarza: Klient 2Treść komentarza: Jak tak samo siedziałem i czekałem w kolejce , aż łaskawie przyjdą najedzona pracownicaData dodania komentarza: 17.04.2025, 22:47Źródło komentarza: Felieton: Morawiecki, catering i Ziemia Augustowska, czyli teatr polityczny za publiczne pieniądzeAutor komentarza: Priorytety burmiszcza Karolczuka i kohabitacji Nasze Miasto-PiS☝️🤡🥸👺💰💸🤝👏Treść komentarza: Jak to jest z samorządnością w wyludniającym się Augustowie? Burmiszcz Mirosław Karolczuk pioniersko i wręcz frywolnie utworzył w monumentalnym miejskim magstracie etat drugiego zastępcy i nomen omen permanentnie co roku drenuje miejski budżet setkami tysięcy złotych zmaterializowanymi w uposażeniu drugiego zastępcy burmistrza, natomiast nie potrafi lub być może nie chce przeznaczyć kilku, może kilkunastu tysięcy złotych, żeby naprawić ewidentnie uszkodzoną nawierzchnię prezentacyjnej ulicy na Rynku Zygmunta Augusta?Data dodania komentarza: 17.04.2025, 21:25Źródło komentarza: Uszkodzona nawierzchnia na Rynku Zygmunta AugustaAutor komentarza: Oddajcie 90tkęTreść komentarza: Do tej pory ci ludzie poruszali się skrajem drogi i ograniczenia nie było. Teraz ruch pieszych i rowerzystów został odseparowany od jezdni i stąd w "nagrodę" sześćdziesiątka? Zupełnie bez tolku i refleksji.Data dodania komentarza: 17.04.2025, 16:36Źródło komentarza: Problem z ograniczeniem prędkościAutor komentarza: oolooTreść komentarza: Mentezowcy szykują się do kolejnej "debaty", to i argumenty potrzebne..Data dodania komentarza: 17.04.2025, 16:26Źródło komentarza: Uszkodzona nawierzchnia na Rynku Zygmunta AugustaAutor komentarza: oolooTreść komentarza: Jak ktoś chce szaleć, to mu znaki nie przeszkadzają. A tak w ogóle znak przedstawia Romka z Jarozbawem na wakacjach..Data dodania komentarza: 17.04.2025, 16:24Źródło komentarza: Problem z ograniczeniem prędkościAutor komentarza: JSTreść komentarza: Codziennie przejeżdżam tamtędy rowerem albo z rodzicami autem i te dziury są jak pułapki.Data dodania komentarza: 17.04.2025, 15:40Źródło komentarza: Uszkodzona nawierzchnia na Rynku Zygmunta AugustaAutor komentarza: AdrianTreść komentarza: Pan Masie... który to robił powinien dostać za tą kostke i popsute samochody 20 lat więzienia na Syberii.Data dodania komentarza: 17.04.2025, 13:01Źródło komentarza: Uszkodzona nawierzchnia na Rynku Zygmunta AugustaAutor komentarza: kierowcaTreść komentarza: Pretensje do Jarka i Darka.Data dodania komentarza: 17.04.2025, 11:59Źródło komentarza: Uszkodzona nawierzchnia na Rynku Zygmunta AugustaAutor komentarza: Tadeusz JaworskiTreść komentarza: więcej ciężkiego sprzętu wojskowego i będzie miasto miał co robić.Data dodania komentarza: 17.04.2025, 11:17Źródło komentarza: Uszkodzona nawierzchnia na Rynku Zygmunta AugustaAutor komentarza: SławekTreść komentarza: Myślę że już ciężko z tymi dziadkami będzieData dodania komentarza: 17.04.2025, 10:44Źródło komentarza: Felieton: Morawiecki, catering i Ziemia Augustowska, czyli teatr polityczny za publiczne pieniądzeAutor komentarza: AlekTreść komentarza: Poseł Morawiecki pewnie przyjechał do starostwa podpisać umowę na biały domek ,bo dla obecnego dzierżawcy nie chcą dalej mieszkać przedłużyćData dodania komentarza: 17.04.2025, 10:42Źródło komentarza: Felieton: Morawiecki, catering i Ziemia Augustowska, czyli teatr polityczny za publiczne pieniądzeAutor komentarza: PracownikTreść komentarza: Muszą się słuchać ich fajnych pomysłów jak chcą pracować dalejData dodania komentarza: 17.04.2025, 08:17Źródło komentarza: Felieton: Morawiecki, catering i Ziemia Augustowska, czyli teatr polityczny za publiczne pieniądzeAutor komentarza: ZXYTreść komentarza: Poseł Morawiecki chyba był przodownikiem w rozdawaniu kuponów z milionami na inwestycje realizowane z klucza politycznego za czasów słusznie minionego pisowskiego bezładu. Dlaczego zabrakło na zbiorowym zdjęciu pełnomocnika starosty Rusieckiego ds. inwestycji, niejakiego Tomasza Dobkowskiego?Data dodania komentarza: 16.04.2025, 21:12Źródło komentarza: Samochód dla starostwa powiatowegoAutor komentarza: MateuszTreść komentarza: może najwyższa pora żeby poszli po rozum do głowy?Data dodania komentarza: 16.04.2025, 20:45Źródło komentarza: Felieton: Morawiecki, catering i Ziemia Augustowska, czyli teatr polityczny za publiczne pieniądze
Reklama