Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 4 grudnia 2024 19:54
Reklama

Dobrowolska: "Jestem tutaj na służbie"

Podziel się
Oceń

Rozmowa z przewodniczącą rady miejskiej w Augustowie Alicją Dobrowolską, m.in. o refleksjach towarzyszących jej po zachowaniu funkcji i o zarzutach kierowanych wobec niej przez radnych opozycji.
Dobrowolska: "Jestem tutaj na służbie"

Bartosz Lipiński

Jestem tutaj na służbie

Decyzją rady miejskiej podjętą na marcowej sesji zachowała pani fotel przewodniczącej. Czy poczuła pani ulgę po ogłoszeniu wyników tajnego głosowania?

-Wniosek o odwołanie mnie z funkcji przewodniczącej złożyła Koalicja Obywatelska. Stało się tak po zerwanej sesji z 6 lutego. Radni Koalicji Obywatelskiej ogłosili złożenie takiego wniosku dwa dni później, podczas wspólnej konferencji prasowej z panami Kleczkowskim i Miklasem. Odniosłam wrażenie, że po tym jak zerwali sesję, pozostał duży niesmak wśród mieszkańców, dlatego chcieli usprawiedliwić swoją postawę zrzucając całą winę na moją osobę. Dokładnie z tego wynikał wniosek o moje odwołanie, który ostatecznie upadł. Zawsze powtarzam, że pełnienie przeze mnie funkcji przewodniczącej zależy od koleżanek i kolegów z rady. Osobiście nie jestem przywiązana do tej funkcji i traktuję ją, jako służbę. Także teraz byłam przygotowana na każdą decyzję wysokiej rady. Chciałabym podziękować za zaufanie. Postaram się jak najlepiej pełnić powierzone mi stanowisko.

Opozycja w ostatnim czasie zarzucała pani wiele negatywnych działań. Mówiono m.in. o tym, że bywa pani stronnicza i faworyzuje radnych koalicji rządzącej. Dowodem na to miał być sposób prowadzenia dyskusji. Czy zarzuty pani oponentów były uzasadnione?

-Zarzuty w stosunku do mnie uważam za bezzasadne, bo na wcześniejszych sesjach przed tą zerwaną, najczęściej i najdłużej wypowiadała się opozycja. Czasami po pięciu minutach lub nawet dłuższym czasie próbowałam zdyscyplinować czas wypowiedzi radnych. To budziło u niektórych oburzenie, ale moją rolą jest pilnowanie procedur. Zawsze starałam się jednak być obiektywna. Na większości sesji rzadko zabierałam głos. Jedynie podczas obrad z 6 lutego kilka razy włączyłam się do dyskusji w sprawie planów południowo-wschodniej obwodnicy Augustowa, ale nie robiłam tego częściej od innych. Nadmienię też, że sześć nieszczęsnych wariantów zaproponowanych przez GDDKiA przebiega przez mój okręg wyborczy i nie wyobrażam sobie, abym nie mogła wyartykułować stanowiska moich wyborców podczas dyskusji.

Jak odniesie się pani do innych sugestii, związanych np. z przerywaniem wypowiedzi radnych i komentowaniem przez panią opinii wygłaszanych przez członków rady?

-Każdy radny ma prawo wygłaszać swoje opinie. Także dla mnie przysługuje taka możliwość. Oczywiście moi oponenci nie muszą zgadzać się z prezentowaną przeze mnie narracją, jednak ostatecznym finałem dyskusji jest głosowanie. Wtedy każdy może podjąć decyzję zgodną ze swoją wiedzą i sumieniem.

Dużo kontrowersji wzbudził przyjęty przez panią styl twardego trzymania się zapisów statutu. Chodzi np. o możliwość zabrania głosu przez dwie minuty. Dlaczego wcześniej nie stosowała pani tak restrykcyjnych przepisów, a teraz wypowiedzi radnych są liczone, co do sekundy?

-Pomna doświadczeń z zerwanej sesji doszłam do wniosku, że muszę twardo stosować zapisy zawarte w statucie, aby obrady nie trwały zbyt długo, co zresztą wcześniej mi zarzucano. Ale zauważyłam też, że kiedy obecnie wypowiedzi trwają dwie minuty, są one jednocześnie dużo bardziej merytoryczne, skondensowane i przede wszystkim na temat.

Gdyby porównała pani styl prowadzenia obrad przez pani poprzednika z tym, jak wyglądają sesje pod pani kierownictwem, zauważa pani jakieś znaczące różnice?

-Uważam, że styl prowadzenia obrad nie różni się niczym szczególnym. Z jednym wyjątkiem, że mój poprzednik zawsze zabierał głos w dyskusji bez uprzedniego zgłoszenia się poprzez system e-sesja. Myślę, że porównywanie nas i ocenę należy zostawić wyborcom.

Przed głosowaniem nad pani odwołaniem wnioskodawca dużo miejsca poświęcił kwestii organizacji obrad. Opozycja twierdzi, że otrzymuje materiały na sesje i komisje często niemal w ostatniej chwili, co jest niezgodne z zapisami statutu.

-Opóźnienia z wpływaniem projektów uchwał, zwłaszcza dotyczących zmian w budżecie nie są zjawiskiem dotyczącym jedynie mojego okresu urzędowania. Zdarzało się tak za czasów mojego poprzednika, ale również wiem, że miało to miejsce też w poprzedniej kadencji rady. Bywa czasami tak, że w ostatniej chwili pojawiają się możliwości pozyskania dofinansowania do danego projektu. Mówię tu chociażby o budowie dróg, współfinansowaniu chodników na ulicach powiatowych czy drogach wojewódzkich. Stąd zachodzą zmiany w budżecie, które opóźniają kompletowanie materiałów. Myślę, że nie tylko dla mnie, ale dla wszystkich radnych najważniejsze jest dobro naszych mieszkańców. Reagujemy na bieżąco, dlatego też czasami zupełnie nowe projekty są wnoszone do porządku obrad podczas sesji. Wszystkie te projekty muszą jednak być przyjęte przy akceptacji ustawowej większości rady. Podobną sytuację mieliśmy na nadzwyczajnej sesji 12 marca, kiedy rozmawialiśmy o zagrożeniach wynikających z epidemii koronawirusa. Projekt stosownej uchwały został wniesiony na kilka godzin przed sesją, a autopoprawki już podczas omawiania budżetu. Chodziło o pomoc finansową powiatowi augustowskiemu na zakup respiratora i innych ważnych urządzeń. Po to jesteśmy radnymi, aby reagować na bieżąco dla dobra mieszkańców, szybko i skutecznie w związku z zaistniałą sytuacją. Oczywiście w ramach obowiązującego prawa.

Pojawił się również zarzut związany z brakiem informacji na temat rady na oficjalnej stronie urzędu miasta. Chodzi m.in. o brak planu pracy rady, a także o brak służbowych adresów e-mail do kontaktów z poszczególnymi radnymi. Czy uważa pani, że poruszone argumenty pod pani adresem są zasadne?

-Nasuwa mi się pytanie, dlaczego radna Sigillewska, która wywołała ten temat, wcześniej nie sygnalizowała swoich uwag i nie zgłaszała takiego zapotrzebowania. W każdej chwili mogła i nadal może zgłosić chęć posiadania odrębnej poczty e-mail. Ponadto te postulaty nie powinny być kierowane pod moim adresem, ponieważ nie jestem informatykiem. Uważam, że używany przez nas system e-sesja jest dostatecznym narzędziem komunikacji. Posiadamy też sprawnie funkcjonujące biuro obsługi rady, które na bieżąco komunikuje radnych z naszymi mieszkańcami. Jeśli chodzi o plan pracy rady, to został on zaakceptowany dopiero w lutym. Jest już zamieszczony na stronie internetowej urzędu miejskiego.

Faktem jest jednak, że na początku kadencji padały deklaracje związane z tym, że sesje mają być zwoływane w ostatni czwartek miesiąca. Dlaczego od dłuższego czasu te ustalenia nie są już przestrzegane?

-Faktycznie były takie propozycje, aby zwoływać sesje w ostatnie czwartki miesiąca, ale nie zawsze da się wszystko przewidzieć. Choćby w styczniu istotnie zaplanowałam sesję w ostatni czwartek. Ale wiedziałam też, że ze względu na wyjazdy urlopowe części radnych może być problem z zebraniem kworum. Dlatego ostatecznie zwołałam sesję 6 lutego, co skutkowało nagromadzeniem bardzo dużej ilości projektów uchwał. Jak wiemy, ta sesja została zerwana. Z wymienionych powodów uważam, że terminy sesji powinny być dostosowane do potrzeb naszego samorządu. Nie muszą nawet odbywać się w każdym miesiącu, ale zwoływane będą zawsze zgodnie z terminem przewidzianym w ustawie o samorządzie gminnym.

Padły również sugestie, że nie poinformowała pani radnych o korespondencji. Radny M. Kleczkowski oznajmił, że korespondencja do rady wpłynęła 5 lutego, a już później na sesji zaprzeczała pani, aby taka korespondencja miała miejsce.

-Pan radny Kleczkowski zarzuca różne rzeczy, które nie miały miejsca. Miałam rzekomo otrzymać jakąś korespondencję na moją prywatną pocztę e-mailową. Tak jak powiedziałam na sesji, nic takiego do mnie nie dotarło. Oznajmiłam też panu radnemu, że sprawy służbowe powinny być kierowane na adres pocztowy lub e-mailowy urzędu miasta, do sprawnego biura obsługi rady. Zarzuty radnego uważam za bezzasadne.

W ostatnim czasie doszło do zmiany przewodniczącego w komisji ds. budżetu. Dlaczego głosowała pani za przyjęciem do porządku obrad komisji punktu, dotyczącego zmiany przewodniczącej? Domyślam się, że wynikało to z jakichś zastrzeżeń do pracy radnej Aleksandry Sigillewskiej. Jeśli tak, czego dotyczyły zastrzeżenia?

-Radni opozycji zerwali sesję z 6 lutego, przed głosowaniem zmian w budżecie. Uważam, że taka postawa była z ich strony nieodpowiedzialna. Zastanawiać może jedynie fakt, że wśród tych radnych była też ówczesna przewodnicząca komisji ds. budżetu, pani radna Sigillewska. Najwyraźniej sama poczuła dyskomfort i podała się do dymisji, a członkowie komisji, w tym ja, przyjęliśmy jej decyzję o rezygnacji z przewodniczenia komisji.

Dziękuję za rozmowę.

*Artykuł ukazał się w 11/2020 numerze "Przeglądu Powiatowego".


Napisz komentarz

Komentarze

Darek 03.04.2020 10:52
Kobieto dalej sie osmieszasz

Fgbc 03.04.2020 09:29
Niech pani lepiej powie za co panią z PiSu wyrzucili? Kleczkowski był taki zły , a jednak to nie on poleciał.

Błazen 04.04.2020 10:16
I słusznie ze wyleciała. Razem z innymi. Reszta też powinna ponieść konsekwencje

BBBBBrak 02.04.2020 22:49
Niestety brak wiedzy, brak horyzontów, brak zrozumienia roli rady widać na każdym kroku a właściwie co miesiąc. Każda wypowiedź budzi uśmiech politowania.

Piekarz 02.04.2020 17:18
Pani, daj już spokojnej. Na prawdę. Żenujące

23f 02.04.2020 16:15
"Wysoka rado". Juz dajcie spokój z takimi okeśleniemi, bo to jest śmieszne. Jakaś pseudo nobilitacja, bo tak jest w sejmie? To świadczy o małomiasteczkowości.

zachmurzenie duże

Temperatura: 3°C Miasto: Augustów

Ciśnienie: 1024 hPa
Wiatr: 10 km/h

Reklama
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 24
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 1Strona nr 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 2Strona nr 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 3Strona nr 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 4Strona nr 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 5Strona nr 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 6Strona nr 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 7Strona nr 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 8Strona nr 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 9Strona nr 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 10Strona nr 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 11Strona nr 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 12Strona nr 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 13Strona nr 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 14Strona nr 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 15Strona nr 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 16Strona nr 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 17Strona nr 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 18Strona nr 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 19Strona nr 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 20Strona nr 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 21Strona nr 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 22Strona nr 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 23Strona nr 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 24Strona nr 24
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: PawlakTreść komentarza: A Pod Jabłoniami był?Data dodania komentarza: 4.12.2024, 13:53Źródło komentarza: Po osiemnastej cisza i ciemnośćAutor komentarza: fanTreść komentarza: A pamiętasz, jak darli japy na Kożuchowskiego za wyłączanie oświetlenia??? No ale oni to co innego - święte wyjątki: krowy, które zmieniają poglądy.Data dodania komentarza: 4.12.2024, 12:59Źródło komentarza: Po osiemnastej cisza i ciemnośćAutor komentarza: 🤡☝️👉Miejskie lodowisko w Augustowie nadal jak sprzed epoki kamienia łupanego👈☝️🤡🥶🤣Treść komentarza: Podobno zgodnie z zapowiedziami burmistrza Karolczuka i jego zastępcy Chodkiewicza już sprzed trzech lat, w tym roku lodowisko zostanie przeniesione spod pływalni właśnie na Rynek króla Zygmunta Augusta, żeby na razie przynajmniej w okresie zimowym ożywić ruch w centrum miasta. Jednocześnie będzie można wykorzystać do obsługi lodowiska budynek popularnego niegdyś Atola, w którym mogłoby wreszcie zafunkcjonować normalne zaplecze w postaci ogrzewanej przebieralni i toalety, a nie jak to się dotychczas odbywało, czyli pod chmurką, gdzie trzeba było zostawiać buty i kurtki na chłodzie, a za tzw. potrzebą trzeba było niejednokrotnie rywalizować z klientami miejskiej pływalni. Do dzieła burmistrzowie Karolczuk i Chodkiewicz! Czas wziąć się do pracy i zrealizować wreszcie obietnice sprzed kilku już lat, z których będą zadowoleni zarówno klienci lodowiska i przedsiębiorcy prowadzący działalność na Rynku króla Zygmunta Augusta!Data dodania komentarza: 4.12.2024, 10:45Źródło komentarza: Po osiemnastej cisza i ciemnośćAutor komentarza: śledźTreść komentarza: Zapraszamy do Białegostoku na Lipową. Wiatr hula.Data dodania komentarza: 4.12.2024, 10:32Źródło komentarza: Po osiemnastej cisza i ciemnośćAutor komentarza: żabaTreść komentarza: Zapraszam Pana Burmistrza do Druskiennik. Włośnie ukończono rewitalizacje parku wokół centrum. Dziwne że o wszystkim decydują ludzie. Tylko zawsze gdzieś obok?Data dodania komentarza: 4.12.2024, 08:01Źródło komentarza: Po osiemnastej cisza i ciemnośćAutor komentarza: oolooTreść komentarza: To uważasz, że ludzie się nie kąpią? Pianę to bij w kibelku jeśli masz czym..Data dodania komentarza: 4.12.2024, 00:56Źródło komentarza: Burmistrz ma obowiązek wykonać uchwałęAutor komentarza: oolooTreść komentarza: Co ty masz między uszami z taką "logiką"?..Data dodania komentarza: 4.12.2024, 00:54Źródło komentarza: Burmistrz ma obowiązek wykonać uchwałęAutor komentarza: Matecki, Gosek, Mejza TeamTreść komentarza: Czy to prawda, że Matecki, Gosek i Mejza to mentors & coachs Wychodkiewicza?Data dodania komentarza: 3.12.2024, 23:26Źródło komentarza: Burmistrz ma obowiązek wykonać uchwałęAutor komentarza: RadekTreść komentarza: Miasto umiera pod wzgledem wizerunkuData dodania komentarza: 3.12.2024, 22:31Źródło komentarza: Postulaty dotyczące świątecznej iluminacji AugustowaAutor komentarza: TadeuszTreść komentarza: Jaka wladza taki park..Data dodania komentarza: 3.12.2024, 22:26Źródło komentarza: Postulaty dotyczące świątecznej iluminacji AugustowaAutor komentarza: RomanTreść komentarza: Pomik,wrony,fontanna to jest wizytowka parku..Data dodania komentarza: 3.12.2024, 22:19Źródło komentarza: Postulaty dotyczące świątecznej iluminacji AugustowaAutor komentarza: MichalTreść komentarza: Pani Elzbieto K. tylko ludzie tacy jak Pani moga coś zrobić i wpłynac na ten nie tętniacy życiem jak w innych miastach park.Data dodania komentarza: 3.12.2024, 22:04Źródło komentarza: Po osiemnastej cisza i ciemnośćAutor komentarza: DarekTreść komentarza: Zero inwestycji w parku..Tam czas sie cofa..Data dodania komentarza: 3.12.2024, 22:01Źródło komentarza: Po osiemnastej cisza i ciemnośćAutor komentarza: Ratuszowi jeźdźcy augustowskiej apokalipsy & NM-PiSTreść komentarza: Większościowa część rady miejskiej NM-PiS ściśle kohabitująca z trzema quasi-samorządowymi jeźdźcami augustowskiej apokalipsy stanowi już tylko wydmuszkę samorządu tańczącą swój chocholi taniec w rytm insrybutorowego bębna.Data dodania komentarza: 3.12.2024, 21:12Źródło komentarza: Anonimowe podsumowanie działań ugrupowania Nasze MiastoAutor komentarza: TomekTreść komentarza: Zgadzam sie .Suwałki żyja Aygustow umiera.Data dodania komentarza: 3.12.2024, 20:40Źródło komentarza: Po osiemnastej cisza i ciemnośćAutor komentarza: 100 prorozwojowych mln zł - Suwałki vs 0 prorozwojowych mln zł - AugustówTreść komentarza: Suwałki pod rządami prezydenta Renkiewicza skutecznie zaaplikowały o środki finansowe z Funduszy Unijnych i pozyskają, nie mylić z otrzymaniem tabliczek po pisowskiej linii partyjnej z antypolskiego bezładu, w efekcie powyższego Suwałki wzbogacą się o inwestycje za ponad 100 mln złotych. Natomiast Augustów pod rządami burmiszcza Karolczuka, z-cy Chodkiewicza i jego drużyny NM-PiS, Gmina Miasto Augustów pozyskała na inwestycje służące minimalizacji opłat ponoszonych przez mieszkańców Augustowa za ciepło i prąd całe 0 zł, słownie: ZERO złotych. Pragmatyczność i efektywność zarządzania samorządem w przypadku Suwałk i Augustowa, jak widać stoi na dwóch różnych, skrajnych biegunach. Czyżby w augustowskim ratuszu zainstalowany został jakiś psujny kret?Data dodania komentarza: 3.12.2024, 18:15Źródło komentarza: Po osiemnastej cisza i ciemnośćAutor komentarza: JSTreść komentarza: Brakuje w Augustowie takiego miejsca, gdzie ludzie mogliby się spotykać, spędzać czas i czuć, że miasto żyje.Data dodania komentarza: 3.12.2024, 16:17Źródło komentarza: Po osiemnastej cisza i ciemnośćAutor komentarza: Dekada rządów NM-PiS w "turystycznym" AugustowieTreść komentarza: To nie tylko Rynek króla Zygmunta Augusta popada w marazm. 10 lat rządów ugrupowania Nasze Miasto i PiS na czele z kompulsywnie kabotynizującym burmistrzem Karalczukiem i jego infantylnie fejsbukującem zastępcą Chodkiewiczem doprowadzili nie tylko rzeczony Rynek, ale cały Augustów do miana festyniarskiego zaścianku, prowincjonalnej mieściny zmierzającej w NM-PiS-owską otchłań turystycznej i gospodarczej zapaści.Data dodania komentarza: 3.12.2024, 16:16Źródło komentarza: Po osiemnastej cisza i ciemnośćAutor komentarza: oolooTreść komentarza: Od jakiegoś czasu obserwuję sytuację wyłączania świateł na ulicach. Czekam na pierwszy wypadek potrącenia pieszego, napadu na kobietę lub dziecko ewentualnie zniszczenia mienia, kradzieży. Ogólnie ROZBOJU. Jakim trzeba być imbecylem aby wprowadzać takie "oszczędności". Może chodzi o gromadzenie kapitału pod program "Teraz Rodzina"..Data dodania komentarza: 3.12.2024, 15:12Źródło komentarza: Po osiemnastej cisza i ciemnośćAutor komentarza: Populistyczna kabotyneria vs prorozwojowy i antypopulistyczny samorządTreść komentarza: Burmiszcz Karolczuk poza wykonywaniem uchwał ma przede wszystkim obowiązek gospodarnego zarządzania miastem i samorządnym działaniem skutkującym rozwojem Augustowa. Cykanie sobie fotek z prezydentem Ełku Andrukiewiczem nie pomoże i przystąpienie do Związku Miast Polskich jest działaniem, ale tylko pozornym, stricte wizerunkowym, nie mającym nic wspólnego z efektywnym działaniem na rzecz Augustowa i jego mieszkańców. Magistrat suwalski pod kierownictwem prezydenta Suwałk Renkiewicza SKUTECZNIE zaaplikował o pozyskanie ponad 100 mln złotych z Funduszy Unijnych na prorozwojowe inwestycje. Suwalski ratusz niebawem będzie realizować innowacyjną inwestycję związaną ze spalarnią odpadów, która pozwoli na samowystarczalność energetyczną Suwałk. Porównajcie wizerunkowe quasi-zarządzanie miastem nastawione na pozerstwo, picerstwo i kabotynerię kompulsywnie populizującęgo burmiszcza z realnym, efektywnym i skutecznym działaniem sprawnego samorządowca.Data dodania komentarza: 3.12.2024, 15:09Źródło komentarza: Burmistrz ma obowiązek wykonać uchwałę
Reklama