Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 11 kwietnia 2025 01:05
Reklama

Nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej na wniosek Burmistrza

Podziel się
Oceń

Burmistrz Miasta Augustowa Mirosław Karolczuk zgodnie ze swoimi uprawnieniami, złożył wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej. Przewodnicząca Rady Miejskiej Alicja Dobrowolska zwołała posiedzenie na dziś (12.03.2020) na godzinę 16. Transmisje video z posiedzeń rady można śledzić pod linkiem: https://esesja.tv/transmisje_z_obrad/233/rada-miejska-w-augustowie.htm
Nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej na wniosek Burmistrza

Burmistrz zawnioskował o zwołanie Rady Miejskiej w celu dokonania niezbędnych przesunięć budżetowych związanych z zarządzaniem kryzysowym. Chodzi o uruchomienie rezerwy kryzysowej, aby w razie potrzeby Burmistrz mógł nią dysponować bez konieczności zwołania kolejnej sesji.

- Augustów musi być przygotowany na rozwój sytuacji. Chodzi o to, abyśmy w razie potrzeby mogli spokojnie reagować w niezbędnym zakresie. Przygotowanie do sytuacji kryzysowych polega między innymi na tworzeniu możliwości szybkiego reagowania. Dziś przedłożę Radzie projekt pozwalający na uruchomienie przewidzianych na to wcześniej środków – wyjaśnia Burmistrz.

Wczoraj rano (11.03.2020) Burmistrz zwrócił się też do Szpitala Powiatowego w Augustowie o określenie ewentualnych specjalnych potrzeb i zanalizowanie sytuacji pod kątem ewentualnego kryzysu. Dziś po południu Burmistrz odbył spotkanie z Dyrektor Szpitala oraz Starostą Augustowskim. Starosta zapewnił o pełnym przygotowaniu podległych mu instytucji i służb. Zapewnił, że augustowski szpital jest w pełni przygotowany i wyposażony.

Jak stwierdził Burmistrz:

- Cieszy mnie deklaracja Starosty o pełnym przygotowaniu. Akcja zwalczania koronawirusa jest koordynowana przez polski rząd przy wsparciu służb i Sanepidu. Działania związane z zarządzaniem kryzysowym na terenie powiatów leżą w kompetencji starostów. Jako Burmistrz mam obowiązek ciągłej analizy sytuacji i troski o funkcjonowanie instytucji miejskich. Z uwagi na najwyższą troskę o mieszkańców Augustowa zaoferowałem również konkretne wsparcie dla instytucji powiatowych. 

Burmistrz Miasta Mirosław Karolczuk po raz kolejny zaoferował pomoc w zapewnieniu ewentualnych dodatkowych środków na wyposażenie i zakup materiałów, które mogą okazać się potrzebne w walce z epidemią. O gotowość do takiego wsparcia zaapelował również do wójtów sąsiednich gmin.

W rozmowie z Burmistrzem Dyrektor Szpitala zapewniła o pełnym przygotowaniu placówki. Na prośbę Burmistrza określiła jednak listę dodatkowego sprzętu i wyposażenia, które mogą okazać się pomocne w walce z epidemią. Burmistrz zaproponuje dziś Radzie Miejskiej podjęcie uchwały umożliwiającej mu udzielenie wsparcia Powiatowi Augustowskiemu na zakup:

- dodatkowego respiratora

- dodatkowego aparatu do fumigacji

- dodatkowych ssaków

Sesja odbędzie się o godzinie 16. Nie rekomendujemy mieszkańcom bezpośredniego uczestnictwa w obradach. Zalecamy pozostanie przy śledzeniu relacji online.

Urząd Miejski w Augustowie


Napisz komentarz

Komentarze

mieszkaniec 13.03.2020 11:17
No to parasolka i NM szykują skok na kasę miejską? Nie ma potwierdzonego przypadku koronawirusa w podlaskiem. nie ma takiej potrzeby, poza PR i skokiem na kasę.

śmieszne 13.03.2020 11:07
Urząd to teraz twierdza, nie da się wejść. Taki strach przed mieszkańcami. Chyba przesadny. A inni ludzie chodzą do pracy, w sklepach też normalnie pracują.

rodzic 14.03.2020 15:48
a szkoły otwarte?

chaos 13.03.2020 11:03
Jak zwykle terminu kolejnej sesji nie ma. Wszystko się robi doraźnie, bez planu, chaotycznie, aby przegłosować. Najlepiej jak najszybciej, bez dyskusji - taka jest wizja pani przewodniczącej?

Kabotyn i Megaloman 12.03.2020 23:00
Polecam 20 min. nagrania z sesji. Wg. Chodkiewicza w sprawie zamknięcia szkół "cała Polska poszła naszym śladem". Tak, tak ... Zapewne premier i minister edukacji przed ogłoszeniem decyzji chcieli to skonsultować z Chłopiętami z Augustowa, ale pewno telefony były zajęte. Wiadomo wszystko na ich głowach.

Viva 13.03.2020 13:22
Brawo Miasto!!!! trzeba mieć jaja żeby podejmować szybko i mądrze niepopularne decyzje....

Co mówi ustawa o samorządzie? 12.03.2020 22:29
Ustawa o samorządzie gminnym mówi jednoznacznie, sesję rady zawsze zwołuje przewodniczący. Nigdy burmistrz. Burmistrz może jedynie o sesję wnioskować. Tak też było dziś. To tyle jeśli chodzi o zwołaną przez burmistrza sesję Rady Miejskiej w Augustowie. Pan Chodkiewicz zapędził się trochę w tej propagandzie i kreowaniu "dobrego Żuka" który czuwa nad zalęknionymi mieszkańcami. A Pani Przewodnicząca też mogłaby doczytać ustawę, skoro powołuje się na jej paragrafy.

janek 13.03.2020 08:21
Boże chroń nas przed tymi zarządzającymi ich skutecznością i ich pijarem. Wzywam do opamiętania Flipa i Flapa.

Boshhhh 13.03.2020 11:20
W formie pytania: jakim trzeba być ignorantem lub/i tzw. imbecylem żeby nie rozumieć kilku słów w ojczystym językU? W formie stwierdzenia: Rusz palcem na myszce i ukaże się Twoim oczom: Karolczuk zgodnie ze swoimi uprawnieniami, złożył wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej. Przewodnicząca Rady Miejskiej Alicja Dobrowolska zwołała posiedzenie na dziś... NIECZYTELNE???

wefweg 12.03.2020 16:57
Znów bardzo zajęty pisaniem w komórce. Pstryka i pstryka.

nikt nic 12.03.2020 19:56
Jak nie chce odpowiedzieć, to mówi 10 minut. Wtedy nikt nie wie co powiedział. I o to chodzi.

słabe opady śniegu

Temperatura: 1°C Miasto: Augustów

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 13 km/h

Reklama
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 24
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 1Strona nr 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 2Strona nr 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 3Strona nr 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 4Strona nr 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 5Strona nr 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 6Strona nr 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 7Strona nr 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 8Strona nr 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 9Strona nr 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 10Strona nr 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 11Strona nr 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 12Strona nr 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 13Strona nr 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 14Strona nr 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 15Strona nr 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 16Strona nr 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 17Strona nr 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 18Strona nr 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 19Strona nr 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 20Strona nr 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 21Strona nr 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 22Strona nr 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 23Strona nr 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 24Strona nr 24
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Wybitni samorządowcy i fachowcy jak z koziej duży trąbaTreść komentarza: Były już radny Dobkowski w ubiegłej kadencji Rady Miejskiej w Augustowie został radnym dopiero po niezwykle intensywnym "przetasowaniu" (rezygnacji z mandatu radnego) chyba trzech członkiń i członków ugrupowania "Nasze Miasto", którzy dostali więcej głosów od niego, pomimio że, o kuriozum on jest przewodniczącym tego naszomiastowego towarzystwa wzajemnej adoracji. Natomiast była już radna Śleszyńska, być może jest takim wybitnym fachowcem, że zapobiegnie wygrodzeniu płytami paździerzowymi mola Radiowej Trójki w związku z dość nadwyrężonym stanem technicznym tego miejskiego obiektu użyteczności publicznej. Idzie lato, więc niebawem prawdopodobnie będzie tłoczno na już dość mocno nadgryzionym próchnem augustowskim molo.Data dodania komentarza: 10.04.2025, 20:43Źródło komentarza: Molo Radiowej Trójki przejdzie remont?Autor komentarza: PicoTreść komentarza: Jak zerwany to go nie maData dodania komentarza: 10.04.2025, 20:24Źródło komentarza: Rozmowa z Leszkiem Cieślikiem, byłym posłem na Sejm RPAutor komentarza: AugustTreść komentarza: Zamiast się zniesmaczać, jak widzisz że jest zerwany baner to go zabierz a nie filozofuj...Data dodania komentarza: 10.04.2025, 16:57Źródło komentarza: Rozmowa z Leszkiem Cieślikiem, byłym posłem na Sejm RPAutor komentarza: oolooTreść komentarza: A ja się dziwię, że Pan Cieślik jako były Burmistrz oraz były poseł, nie weźmie przykładu z Donalda Tuska i nie zakrzątnie się wokół referendum oraz rozliczenia grupy przestępczej PiS okupującej wraz z NM Augustów. Trochę odwagi Panie Cieślik..Data dodania komentarza: 10.04.2025, 08:02Źródło komentarza: Rozmowa z Leszkiem Cieślikiem, byłym posłem na Sejm RPAutor komentarza: Tadeusz JaworskiTreść komentarza: Widzę wiele pytań o funkcje byłej Radnej Magdaleny Śleszyńskiej. Czego tu nie rozumieć. Ta Pani jest po prostu "niezastąpiona", jak wszyscy naszomiastowi "geniusze". Dodam, że jeszcze prócz wymienionych fuch, jest Prezesem zespołu ds. budowy Muzeum Kanału Augustowskiego. Wszystko są to kierownicze stanowiska (nie mówię tego z zazdrości , bo nigdy się o takie nie ubiegałem). Przecież ta Pani jest "niezastąpiona". W poprzedniej kadencji do Rady weszła tylko na zasadzie roszad personalnych. W tej kadencji w ogóle nie weszła. Jakoś "ciemny naród" (mieszkańcy Miasta -wyborcy) nie dostrzegają tego , że ta Pani, jak mówi klasyka filmowa, "jest dyrektorem, ma taki zawód DYREKTORData dodania komentarza: 10.04.2025, 07:57Źródło komentarza: Molo Radiowej Trójki przejdzie remont?Autor komentarza: ciekawTreść komentarza: Pan Cieślik będzie miał już 70 lat w tym roku. Czy naprawdę nie ma w Augustowie młodszych , którzy by go zastąpili??? Czy będzie tak harował do 90???Data dodania komentarza: 10.04.2025, 02:38Źródło komentarza: Rozmowa z Leszkiem Cieślikiem, byłym posłem na Sejm RPAutor komentarza: fanTreść komentarza: Jeśli konfa, to nie mogła się odezwać. Konfa może co najwyżej beknąć. Taki sznyt.Data dodania komentarza: 10.04.2025, 01:42Źródło komentarza: Policjanci poszukiwali zaginionychAutor komentarza: "Teraz rodzina" wg kohabitacji Nasze Miasto-PiS?Treść komentarza: Niemożliwe, żeby była radna miejska z ugrupowania Nasze Miasto M. Śleszyńska została kierownikiem stadionu miejskiego. Przecież na takie stanowisko musi być ogłoszony konkurs, a przede wszystkim trzeba mieć odpowiednie umiejętności i kwalifikacje oraz co najmniej kilkuletnie doświadczenie pracy na stanowisku kierowniczym w sferze budżetowej, a nie jakieś kumotersko-frywolne kwity związane z prowadzeniem rodzinnej działalności gospodarczej. To musi być niechybnie jakiś paszkwilny fake news w dodatku puszczony w eter przez oponentów burmistrza Karolczuka, jego zastępcy Chodkiewicza i pozostałych fachowców z ekipy "Nasze Miasto".Data dodania komentarza: 9.04.2025, 23:42Źródło komentarza: Molo Radiowej Trójki przejdzie remont?Autor komentarza: JSTreść komentarza: Serio, ile razy można kraść, zanim ktoś stwierdzi, że może to jednak nie najlepszy pomysł?Data dodania komentarza: 9.04.2025, 19:53Źródło komentarza: Trafili do aresztu za kradzieżeAutor komentarza: Zniesmaczony obrotem sprawyTreść komentarza: Rocznica, rocznicą .. chylmy czoła przed tymi którzy zginęli 15 lat temu w katastrofie pod Smoleńskiem lecz dzisiaj są bieżące sprawy do załatwienia na cito przez członków PO . Dlaczego nic nie rozbicie z faktem zerwanych banerów Trzaskowskiego w Augustowie. Przy Biedronce na Sucharskiego dwa dni wisi na kilku trytytkach zwinięty baner Trzaskowskiego , na rondzie Marconiego są pozrywane, przy skręcie na na Sejny wisiał i nie ma ... jedynie Mentzen patrzy swym obłąkanym wzrokiem a nuż go ktoś wybierze. Można się domyśleć kto zrywa ale Wy powinniście zadbać o to aby Trzaskowski był widoczny w mieście. Zgłosić fakt niszczenia banerów odpowiednim organom bo to jest chyba karalne . W niektórych miejscach są kamery to też należy wykorzystać . Nie oddawajmy pola walki a biernym przyglądaniem się jak niszczone są elementy demokracji wyborów się nie wygrywa.Data dodania komentarza: 9.04.2025, 19:39Źródło komentarza: Rozmowa z Leszkiem Cieślikiem, byłym posłem na Sejm RPAutor komentarza: ZagłobaTreść komentarza: podobno najwięksi znani nam nieudacznicy i nieroby marzą o dalszej politycznej karierze z ramienia konfederacji... buhahahaha . za 3 lata słuch o was zaginieData dodania komentarza: 9.04.2025, 18:27Źródło komentarza: Policjanci poszukiwali zaginionychAutor komentarza: oolooTreść komentarza: Dlatego należy ustalić delikwentów i wszystko stanie się jasne..Data dodania komentarza: 9.04.2025, 15:11Źródło komentarza: Policjanci poszukiwali zaginionychAutor komentarza: Drogocennie zdublowani zastępcy burmiszcza & naszomiastowy program "Teraz rodzina"🙃Treść komentarza: W tmuzeum Kanału Augustowskiego i młodzieżowej mediatece wybudowanych za grube miliony złotych będzie można przecież utorzyć kolejne etaty dla swoich "specjalistów".Data dodania komentarza: 9.04.2025, 14:05Źródło komentarza: Molo Radiowej Trójki przejdzie remont?Autor komentarza: HerodotTreść komentarza: Wielka tragedia dla rodzin i bliskich ofiar katastrofy smoleńskiej, na kanwie której niestety kompulsywny wichrzyciel-szkodnik i jego serwilistyczne arywistyczne hieny rozłupali, a następnie spolaryzowali naród Polski, jak chyba nikt inny wcześniej.Data dodania komentarza: 9.04.2025, 13:51Źródło komentarza: Rozmowa z Leszkiem Cieślikiem, byłym posłem na Sejm RPAutor komentarza: Teraz rodzina!🤣Treść komentarza: Kierownik stadionu prawdopodobnie jest tylko przygotowaniem do objęcia zarządzania całym CSiR. Naszomiastowa wierchuszka umożliwiła w wielu przypadkach kierownictwo dla "spadochroniarzy" z częstokroć miernymi kompetencjami, więc w tym przypadku kandydat jest może niezbyt wykwalifikowany, ale przynajmniej swojak.Data dodania komentarza: 9.04.2025, 08:29Źródło komentarza: Molo Radiowej Trójki przejdzie remont?Autor komentarza: oolooTreść komentarza: Konfa się odezwała..Data dodania komentarza: 9.04.2025, 03:51Źródło komentarza: Policjanci poszukiwali zaginionychAutor komentarza: heheeTreść komentarza: Wniosek z tego że to młodzież niszczy??? A może prowokacja?? Może to sympatycy Popisu to robią???Data dodania komentarza: 9.04.2025, 02:20Źródło komentarza: Policjanci poszukiwali zaginionychAutor komentarza: logikaTreść komentarza: Przecinakiem nazywano człowiek szybkiego w działaniu, przebojowego. Tu bardziej nazwa ,,nożycowy" pasuje.Data dodania komentarza: 9.04.2025, 02:17Źródło komentarza: Radny tłumaczy kontrowersyjne słowaAutor komentarza: ciekawTreść komentarza: I coś ustalono na temat strefy konserwatorskiej???Data dodania komentarza: 9.04.2025, 02:14Źródło komentarza: Nowy rozdział Towarzystwa Miłośników Ziemi Augustowskiej: młodzież, pasje i działania dla lokalnej społecznościAutor komentarza: WaldekTreść komentarza: Pierdu pierdu a ja posłucham ,się sprzedał Pan Mieczysław , a Pawełek ustawia go jak chce , tu wice przewodniczący a tu teraz normalny radnyData dodania komentarza: 8.04.2025, 21:28Źródło komentarza: Radny tłumaczy kontrowersyjne słowa
Reklama