Ze sprawą zapoznała radnych Anita Szostak, reprezentująca wydział Edukacji i Sportu.
-Wcześniej zróżnicowanie dodatku funkcyjnego było uzależnione od ilości oddziałów. Teraz będzie podobnie, ale zwiększyliśmy trochę widełki płacowe, gdyż są różne specyfiki szkół. Oprócz ilości oddziałów pojawiają się takie aspekty jak obsługa hali sportowej czy stołówki szkolnej. Chodzi o to, aby nauczycieli pełniących funkcję w szkołach gdzie są dodatkowe zadania, można było dodatkowo dowartościować –poinformowała Anita Szostak.
-Jest to furtka, która może być wykorzystana przez burmistrza, ale nie musi. Chodzi o dodatki dla dyrektorów szkół ze zróżnicowaną ilością oddziałów. Szkoła może mieć 45 oddziałów, ale jeżeli jest hala sportowa, dyrektor ma więcej obowiązków, więc można mu dać maksymalne widełki. A temu, który nie ma hali troszeczkę niższe –przekazała A. Szostak. Temat był także elementem dyskusji podczas Sesji Rady Miasta. Radni dopytywali, czy projekt dotyczyć będzie również dyrektorów przedszkoli.
-W przedszkolach, w których jest pięć oddziałów i więcej, zostały dodane widełki. Jest jedno przedszkole, które ma oddziały zamiejscowe w innej placówce i to też wymaga większego zaangażowania ze strony dyrektora. Przedszkole nr 6 od września ma dwa oddziały, które są umiejscowione w Zespole Szkół Samorządowych przy Urzędzie Pracy –dodała przedstawicielka wydziału Edukacji i Sportu. Najwyższy dodatek funkcyjny ma wynosić 2100 złotych przy liczbie oddziałów powyżej 46. Żadna szkoła tylu oddziałów obecnie nie posiada, ale jak powiedział nam kierownik wydziału Edukacji i Sportu Dariusz Szkiłądź, wraz z reformą edukacji i powrotu do szkół podstawowych systemu ośmioklasowego, liczba oddziałów wzrośnie. Dodatek funkcyjny ma stanowić rekompensatę za zwiększoną odpowiedzialność.
Dyskusja na komisji dostępna jest do odsłuchania w poniższym linku:
http://www.dziennikpowiatowy.pl/wiadomosci/500,posiedzenie-komisji-spoleczno-oswiatowej-rm-27-paz
Napisz komentarz
Komentarze