Nowy park będzie nosił imię Zbigniewa Herberta. Jak informuje Magdalena Sokołowska, kierownik wydziału inwestycji Urzędu Miasta w Augustowie, przedsięwzięcie jest teraz na etapie procedury przetargowej.
-Plan utworzenia parku obejmuje wszystko, co zaplanowali inicjatorzy przedsięwzięcia -tłumaczy kierowniczka wydziału inwestycji. -Powstaną alejki, ławki, pumptrack, bulodrom i ścieżka zdrowia. Powstanie też oświetlenie, stoliki do gry w szachy i miejsce spotkań w sercu parku. Zasadzone zostaną dodatkowe krzewy oraz zainstalowany monitoring. Planowany termin oddania inwestycji to koniec sierpnia tego roku.
Należy wyjaśnić, że pumptrack to specjalny tor przystosowany do łączenia najczęściej jazdy na rowerze z wszechstronnym treningiem. Natomiast bulodrom jest to boisko do różnego rodzaju gier, których elementem są bule. Mieszkańcy dzielnicy Lipowiec są zadowoleni z tej inwestycji.
-Cieszy mnie każda nowa inwestycja w mojej dzielnicy. Tym bardziej, że pod koniec kadencji 2010-2014, kiedy byłam zastępcą burmistrza, rozpoczęliśmy prace porządkowe w parku miejskim na Lipowcu. Szkoda, że proces decyzyjny dotyczący tej inwestycji trwał tak długo, ale ważne jest, że w końcu się zakończył i za chwilę park zmieni swoje oblicze. Zyska też zacne imię Zbigniewa Herberta, który na Lipowcu właśnie spędzał swój wolny czas -mówi Izabela Piasecka, mieszkanka dzielnicy Lipowiec a obecnie radna miejska z Koalicji Obywatelskiej. -Myślę, że w Parku Herberta z przyjemnością będą odpoczywać starsi i młodsi mieszkańcy dzielnicy. Z pewnością będzie to też atrakcja dla uczniów „szóstki" i turystów.
Radna dodaje, że na Lipowcu jest jeszcze jeden problem do rozwiązania.
-Przy Szkole nr 6 jest siłownia zewnętrzna. Niestety jest często niedostępna. Pomimo moich wielu interwencji i interpelacji na razie nie ma reakcji władz na prośby mieszkańców o swobodny dostęp do urządzeń -podkreśla Izabela Piasecka.
Dobrze by było, żeby takich nowoczesnych miejsc do odpoczynku w mieście powstało więcej. Proponujemy, żeby władze miejskie zastanowiły się nad utworzeniem takiego parku np. na terenie lasu miejskiego, po jednej i po drugiej stronie Alei Kardynała Wyszyńskiego.
Napisz komentarz
Komentarze