Reasumując, był to bardzo dobrze zorganizowany festiwal na wysokim poziomie. Świetni organizatorzy i cudowni studenci - opiekunowie grup, z którymi zespół się zżył to dopełnienie dobrej organizacji. Jest to niewątpliwie zaszczyt dostać zaproszenie na taki festiwal. Świadczy to o tym, że wiek nie ma znaczenia i młodzież bez problemu potrafi dorównać starszym, bardziej doświadczonym tancerzom. Wszystkie grupy były pod wrażeniem występów Bystrzaków, ale także ich energii, witalności. Często spoglądały z zachwytem, gdy podczas czekania na autobus augustowska młodzież wyciągała instrumenty i zaczynała koncertować, śpiewać na publicznej recepcji, przyciągając niebywałą widownię. Wyjazd ten był nie tylko odpoczynkiem od pracowitego roku całego zespołu, ale przede wszystkim niezwykłą przygodą i okazją do godnego reprezentowania i promowania Augustowa i Polski. Bystrzacy wrócili do Polski nie tylko opaleni z naładowanymi akumulatorami na następny pracowity rok, ale także szczęśliwi, dumni, z nowymi doświadczeniami i myślą napędzającą, że ich ciężka praca jest coś warta.
Wyjazd doszedł do skutku przede wszystkim za sprawą realizacji zadania publicznego pn. „Wakacje na folkowo” cykl spotkań i wyjazd Zespołu Tańca Ludowego „Bystry” promujący polskość na międzynarodowym festiwalu folkloru jako jeden z trendów działań profilaktycznych.” W ramach projektu przeprowadzono zajęcia profilaktyczne promujące zachowania nieagresywne oraz zajęcia taneczne doskonalące technikę i program artystyczny.
Serdecznie dziękujemy naszym sponsorom, tj. Burmistrzowi Miasta Augustowa Wojciechowi Walulikowi, Augustowskim Placówkom Kultury, Towarzystwu Młodego Krechowiaka, właścicielce Sklepu korkowego PHU „Jukal” Pani Lucynie Szmygiel. Bez Państwa pomocy wyjazd na festiwal na Cyprze nie doszedłby do skutku. Zatem jeszcze raz serdecznie dziękujemy i zapewniamy, że godnie reprezentowaliśmy nasze miasto i nasz kraj na tym międzynarodowy wydarzeniu kulturalnym.
Olga Bieniewska
Napisz komentarz
Komentarze