-Powstały więc koła programistyczne. Dzieciaki korzystają z warsztatów na temat cyberprzemocy. Wszystkie te zajęcia związane są z informatyką. Jesteśmy też w trakcie zakupu wyposażenia do pracowni informatycznej. Wymieniony będzie w jednej z pracowni sprzęt komputerowy. Projekt umożliwi także część pomocy do pracowni fizycznej, geograficznej, chemicznej, przyrodniczej i biologicznej. W tej chwili czekamy właśnie na dostawę tego sprzętu do wspierania kompetencji przyrodniczych –tłumaczy dyrektor szkoły.
Warto podkreślić, że przedsięwzięcie w „trójce” obejmuje nie tylko uczniów, ale także nauczycieli. W sumie z warsztatów i szkoleń skorzysta około 50 nauczycieli tej szkoły.
-W ramach projektu mamy zaplanowany szereg szkoleń dla nauczycieli. Już kilkoro nauczycieli zdobyło kwalifikacje do pracy EEG i metodą Warnkego. Dwie nauczycielki są też teraz na studiach podyplomowych. Nauczyciele korzystają także z kursów doskonalących z zakresu komunikacji z dziećmi. Zaplanowaliśmy szereg szkoleń i warsztatów z zakresu zapobiegania cyberprzemocy, korzystania z technologii informacyjnych na lekcjach, programowania, ze stosowania metod eksperymentalnych w nauczaniu –mówi Wiesława Chrulska. – Jednak chyba najprzyjemniejszą i najatrakcyjniejszą będą wyjazdy naukowe uczniów. Będą to wyprawy do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, do Białegostoku Izydo Suwałk. Wyjazdy będą tak zaplanowane by uczniowie mogli skorzystać z różnego rodzaju warsztatów przyrodniczych czy biologicznych.
Napisz komentarz
Komentarze