Projekt dotyczy stereotypów, które są coraz częściej wykorzystywane w różnego rodzaju walkach politycznych, kulturowych i obyczajowych. Również coraz częściej widzimy ataki agresji, nietolerancji wobec innych kultur, ksenofobii i rasizmu.
Jest to zjawisko niepokojące, więc MY, jako młodzi ludzie zaniepokojeni tego typu zachowaniami naszych rówieśników stwierdziliśmy, że mamy potrzebę dyskusji na ten temat w szerszym gronie oraz przeciwdziałania takim zachowaniom. Jako główny cel obraliśmy, więc sprzeciw wobec tego typu zachowaniom. Dzięki projektowi propagujemy wśród rówieśników w naszym otoczeniu takie wartości jak tolerancja, szacunek i poszanowanie innych kultur. Chcemy wzbudzić chęć poszukiwania, dążenia do prawdy o kulturach i narodowościach, a nie opieraniu się na stereotypach.
Efektem końcowym naszej wymiany był stworzony przez nas spektakl teatralno-taneczny pn. „Podaj mi rękę – jestem taki jak ty”.
Głównym założeniem naszego spektaklu było przeciwstawienie dyskryminacji na tle narodowościowym, rasowym, religijnym, kulturowym, sprawności fizycznej, pochodzenia, itp. W ten sposób pokazaliśmy, że nie jesteśmy obojętni na problemy i wyzwania współczesnego świata.
Spektakl wystawiliśmy w Białym Dunajcu dla społeczności lokalnej oraz turystom i zaproszonym gościom w Ośrodku „U Zbójnika” w Murzasichlu. Spotkał się on tam z dużym zainteresowaniem i podziwem.
Warto dodać, że realizowanie projektów z programu Erasmus+ wpływa na wszechstronny rozwój młodego człowieka. Rozwija jego kreatywność, kompetencje informatyczne, społeczne i językowe, a także pobudza do działania na rzecz własnego rozwoju oraz budowania właściwych relacji międzyludzkich.
Towarzystwo Młodego Krechowiaka
Napisz komentarz
Komentarze