Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 20 kwietnia 2025 15:29
Reklama dotacje unijne dla firm

Wojna pięcioletnia PREMIUM

Podziel się
Oceń

To brzmi jak scenariusz thrillera politycznego albo historia opowiedziana przez Bogusława Wołoszańskiego. Mija dokładnie pięć lat od wydarzeń, które nadal owiane są niezwykłą aurą tajemniczości. Do dziś nie poznaliśmy całej prawdy o przebiegu wydarzeń, które miały wpływ na historię polityczną Augustowa. Ujawniamy sensacyjne, nieznane dotąd bliżej kulisy szokującej sprawy, będącej preludium obecnej wojny politycznej.
Wojna pięcioletnia PREMIUM
Na zdjęciu: Konferencja prasowa ugrupowania Nasze Miasto na kilka miesięcy przed rozstaniem z Walulikiem. Na zdjęciu obok ówczesnego burmistrza, ówczesne prezydium rady miejskiej w tym Filip Chodkiewicz.

Autor: Autor zdjęcia: Przegląd Powiatowy, Dziennik Powiatowy

Był 24 października 2017 roku. Późnym wieczorem burmistrz Wojciech Walulik opublikował oświadczenie, w którym poinformował, że podjął decyzję o rozstaniu z KWW Nasze Miasto.

-Moim sztandarowym zadaniem jest uwzględnianie całokształtu interesów mieszkańców miasta Augustowa w celu harmonijnego rozwoju gospodarczego i kulturowego. Jednocześnie dziękuję ugrupowaniu Nasze Miasto za miniony czas wspólnej pracy dla dobra mieszkańców. Rezygnując z członkostwa narażam się na wszelkie negatywne działania ze strony kolegów ugrupowania Nasze Miasto, co z góry im przebaczam -poinformował mieszkańców burmistrz.

Krótko po tym oświadczeniu stanowisko wydał także radny miejski Tomasz Dobkowski. Szef ugrupowania Nasze Miasto wezwał burmistrza Augustowa, by zrezygnował ze swojej funkcji.

-Jeśli burmistrz zrozumiał, że staje się obciążeniem dla realizowanych przez nas projektów, to liczę na pogłębienie przez niego tej refleksji i rezygnację z funkcji burmistrza, bo staje się dla Augustowa balastem uniemożliwiającym utrzymanie tempa pozytywnych zmian. Osobiste ambicje, życiowe problemy i błędy jednego człowieka nie mogą zaprzepaścić wielkiej pracy jaką wykonujemy z mieszkańcami dla Augustowa -napisał Dobkowski.

25 października 2017 roku odbyła się jedna z najbardziej skandalicznych sesji rady miejskiej w historii augustowskiego samorządu. Byli sojusznicy Wojciecha Walulika, którzy namaścili go na swojego kandydata w wyborach, okazali się jego zagorzałymi wrogami. Postawili burmistrza w ogniu niewygodnych pytań, urządzili policyjne przesłuchanie dotyczące decyzji personalnych oraz obsługi prawnej. Ostro kwestionowali prowadzone przez niego działania.

Całemu wydarzeniu towarzyszyły rozmaite reperkusje. Z pracą w urzędzie pożegnali się ówczesny zastępca burmistrza Mirosław Karolczuk i radczyni prawna Beata Kornelius, która przychodziła później na sesje zajmując miejsca dla publiczności. Ugrupowanie Nasze Miasto stało się opozycją totalną, która zagłosowała np. za nieudzieleniem Walulikowi absolutorium, składała skargi na jego działalność, a ostatecznie poparła także obniżenie pensji burmistrzowi.

Jedną z nielicznych osób, które stanęły w obronie burmistrza był radny Wojciech Krzywiński. Musiał liczyć się z poważnymi konsekwencjami. Dosyć szybko pozbawiono go funkcji przewodniczącego komisji rewizyjnej nadzorującej pracę burmistrza i podległych mu jednostek. Obecnie Wojciech Krzywiński rzuca nowe światło na zdarzenia sprzed pięć lat.

-Najważniejszym powodem odejścia pana burmistrza Walulika z klubu Nasze Miasto było to, że zrozumiał, jak bardzo był manipulowany przez byłych kolegów. Zorientował się, że nie był osobą decyzyjną i jego środowisko polityczne chciało podejmować decyzje ponad nim. Kiedy powiedział basta, naraził się na zemstę. Naszemu Miastu udało się narzucić fałszywą narrację, że powodem rozstania z burmistrzem była sprawa obyczajowa –uważa Wojciech Krzywiński.

Ówczesny radny Wojciech Krzywiński był naocznym świadkiem wydarzeń, o których do dziś niewielu mieszkańców słyszało. Faktem jest, że burmistrz Walulik nie chciał komentować kulisów konfliktu z ugrupowaniem Nasze Miasto. Będąc atakowany na sesjach, prawie nigdy nie odpowiadał na zaczepki. Milcząco przyjmował kolejne ciosy i publiczne upokorzenia ze strony byłych kolegów. Krzywiński mówi, że burmistrz stał się ofiarą zemsty za niezależność.

-Kiedy ugrupowanie Nasze Miasto zaproponowało Walulikowi, by został ich kandydatem na burmistrza, oni się nie znali. Walulik był dobrym kandydatem, pozytywnie odbieranym przez augustowian jako odnoszący sukcesy dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Augustowie. Przyjął propozycję, ponieważ wierzył w dobre intencje tych ludzi. Jednak bardzo szybko się okazało, że ma być jedynie malowanym burmistrzem, bo decyzje będą zapadały poza nim, na kuluarowych spotkaniach przed sesjami. W pewnym momencie zorientował się, że jest manipulowany i traktuje się go jako figuranta -mówi Wojciech Krzywiński.

Burmistrz Walulik nigdy nie odpowiedział publicznie, dlaczego odszedł z Naszego Miasta. Po pięciu latach dowiadujemy się, że jego decyzję poprzedziły zdumiewające wydarzenia. Krzywiński zaprzecza ówczesnym spekulacjom, jakoby rozstanie z radnymi było efektem afery obyczajowej. Był to jedynie wygodny pretekst mający odwrócić uwagę od rzeczywistych pobudek kierownictwa Naszego Miasta.

-Przez pewien czas do burmistrza nie trafiały żadne pisma, dokumenty i korespondencja, co wzbudziło jego zaniepokojenie i zaczął o to dopytywać. Wąskie grono osób uspokajało go, że jest wszystko pod kontrolą, pisma były rozdzielane, sprawami zajmują się inni pracownicy, w tym jego ówczesny zastępca, a on ma inne obowiązki związane głównie z reprezentowaniem miasta na zewnątrz. Zaczęło do niego docierać, że coś jest nie tak i nie jest osobą decyzyjną. Postanowił to przerwać, co wyzwoliło lawinę dramatycznych wydarzeń. Nie jest prawdą, że skłócił się z Naszym Miastem ze względu na sprawę obyczajową -dodaje Wojciech Krzywiński.

Nasz rozmówca był w nieformalnej koalicji z Naszym Miastem, gdy doszło do rozłamu. Dziś uważa, że sygnały zbliżającego się konfliktu były widoczne przed październikiem 2017 roku.

-Zanim Walulik odszedł z klubu Nasze Miasto, dało się wyczuć, że ich drogi się rozchodzą. Na miesiąc przed tą decyzją poprosił mnie na rozmowę. Nie zdradził żadnych szczegółów, ale powiedział, że niebawem czekają go najgorsze tygodnie w życiu. Zapytał, czy będzie mógł na mnie liczyć? Odpowiedziałem, że tak, choć nie miałem pojęcia, jak poważna będzie to sprawa. Walulik niczego mi nie ujawnił, dopiero po czasie się dowiedziałem –relacjonuje Krzywiński.

-Pamiętam też inne ciekawe zdarzenie. Na cmentarzu odbywała się kwesta na rzecz ratowania historycznych nagrobków zapoczątkowana kilka lat wcześniej przez Walulika. Spotkałem na niej Mirosława Karolczuka, czyli zastępcę burmistrza. Zapytałem go, dlaczego na kweście nie ma burmistrza? Odpowiedział, że nie zna pana Walulika, nie jest on jego kolegą i dlatego nie potrafi mi odpowiedzieć, dlaczego go tutaj nie ma. To było szokujące –opowiada Krzywiński.

Pierwsza sesja rady miejskiej po opuszczeniu przez Walulika ugrupowania Nasze Miasto była dla niego szalenie trudna. Przekonał się, iż czeka go ponad rok bezwzględnych ataków.

-Na tej sesji doszło do niespotykanego, bezprecedensowego ataku na burmistrza. Krążyły wówczas najrozmaitsze teorie na ten temat. Wszyscy skupili się na wątku obyczajowym. Natomiast nikt nie drążył tematu politycznego ubezwłasnowolnienia Walulika. Burmistrz powiedział wówczas pamiętne zdanie, że jest kierowcą autobusu, a wszyscy szarpią go za kierownicę i próbują ją wyrwać. Ale kiedy stanie się coś niedobrego, winny będzie kierowca. Doskonale zdawał sobie sprawę, że ostatecznie za wszystko odpowiada burmistrz i to on poniesie konsekwencje za decyzje, w tym konsekwencje prawne -podkreśla Krzywiński.

-Tłem całej historii były też ogromne pieniądze. W tym czasie podejmowano decyzje w związku z budową bazy sportów wodnych, przetargiem i wyborem wykonawcy. Uważam, że priorytetem było odsunięcie Walulika od tych spraw. Jak wiemy, później pojawiały się prace dodatkowe, a koszt budowy przekroczył dwukrotnie pierwotne szacunki. Walulik wstrzymał płatność, gdyż było podejrzenie, że zwiększenie kosztów nie jest adekwatne do wykonanych prac. Miasto jest największym płatnikiem w gminie wydającym pieniądze na różne projekty. Burmistrz postawił się koalicjantom i dlatego stał się bardzo niewygodny -ocenia Krzywiński.

Zdaniem Krzywińskiego historia przyznała rację Walulikowi, który pomimo zmasowanej nagonki omal nie został wybrany na drugą kadencję urzędowania.

-Byliśmy świadkami próby skompromitowania burmistrza i to się częściowo udało. Walulik zrozumiał, jak wielka ciąży na nim odpowiedzialność. Każda nieprawidłowa decyzja podjęta poza jego plecami czy przysłowiowe wprowadzenie go na minę, mogło skutkować kontrolą z Regionalnej Izby Obrachunkowej. Za złamanie ustawy o finansach publicznych i samorządzie groziłaby mu odpowiedzialność dyscyplinarna, a nawet karna. Pewne działania układają się dzisiaj w bardziej logiczny scenariusz. Gdyby się przeciwko temu nie zbuntował, pewnie miałby święty spokój od byłych kolegów. Otrzymywałby dobrą pensję, klepaliby go po plecach, ale on taki nie jest -komentuje Krzywiński, radny augustowski z kadencji 2014-2018.

-Powodem konfliktu Naszego Miasta z Walulikiem było to, że burmistrz wyłamał się z ich polityczno-biznesowego planu. Nie chciał przyklepywać wszystkiego, co od niego oczekiwali. Oczywiście Nasze Miasto do końca świata może brnąć w narrację o miłości i współpracy, żeby realizować swoje cele. Uważam, że Walulik jest moralnym zwycięzcą, bo mimo gigantycznej nagonki, o mały włos zdobyłby reelekcję -puentuje Wojciech Krzywiński.

Warto zauważyć, że konflikt ugrupowania Nasze Miasto z Wojciechem Walulikiem miał ciąg dalszy już w trwającej kadencji samorządu. Krótko po zaprzysiężeniu Mirosława Karolczuka obecny burmistrz zwołał słynną konferencję prasową. W świetle kamer opowiadał o sprawach kryminalnych w urzędzie miasta, mających zdarzyć się za czasów jego poprzednika, w tym o tajemniczych podpisach burmistrza Walulika widniejących na dokumentach przetargowych.

Karolczuk zawiadomił organy ścigania o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, jednakże nie dopatrzyły się one żadnych nieprawidłowości. Tajemniczym podpisem okazało się faksymile, czyli pieczątka z podpisem burmistrza, powszechnie używana za wiedzą i zgodą burmistrza w procedurach administracyjnych. Mirosław Karolczuk skompromitował się swoją woltą, choć nie była ona przypadkowa. To kontynuacja wydarzeń zapoczątkowanych przed pięcioma laty.


Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie duże

Temperatura: 21°C Miasto: Augustów

Ciśnienie: 1009 hPa
Wiatr: 19 km/h

Reklama
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 24
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 1Strona nr 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 2Strona nr 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 3Strona nr 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 4Strona nr 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 5Strona nr 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 6Strona nr 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 7Strona nr 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 8Strona nr 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 9Strona nr 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 10Strona nr 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 11Strona nr 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 12Strona nr 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 13Strona nr 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 14Strona nr 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 15Strona nr 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 16Strona nr 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 17Strona nr 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 18Strona nr 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 19Strona nr 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 20Strona nr 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 21Strona nr 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 22Strona nr 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 23Strona nr 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 24Strona nr 24
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Podatnicy zapłacą za ratuszowych jeźdźców augustowskiej apokalipsy☝️🤡🚀🛰🛸🥸👺👹💸🤝👏Treść komentarza: Równie dobrze można mówić, że gdyby burmiszcz Mirosław Karolczuk nie utworzył w urzędzie miejskim w Augustowie etatu drugiego zastępcy burmistrza i permanentnie nie drenował uposażeniem tegoż zastępcy miejskiego budżetu, to można by wreszcie ogrodzić istniejącą strzelnicę ekranami dźwiękochłonnymi i kuloodpornymi. Poza tym jak przystało na obiekt użyteczności publicznej jak najbardziej zasadne jest wyposażenie strzelnicy w mobilne kontenery z ogrzewanymi pomieszczeniami socjalnymi i toaletą, żeby użytkownicy strzelnicy i osoby postronne nie były narażene na postrzał np. w pośladek lub nie daj Boże w głowę podczas nagłej konieczności załatwienia czynności fizjologicznych w lesie przy strzelnicy.Data dodania komentarza: 19.04.2025, 14:13Źródło komentarza: Strzelnica w strefie uzdrowiskowej – mieszkańcy zgłaszają uciążliwy hałasAutor komentarza: JSTreść komentarza: Możemy liczyć w miesiącach, latach, a nawet w erach politycznego zamglenia – pełna dowolność.Data dodania komentarza: 19.04.2025, 12:40Źródło komentarza: Samochód dla starostwa powiatowegoAutor komentarza: JSTreść komentarza: Inwestycje z klucza politycznego?Data dodania komentarza: 19.04.2025, 12:38Źródło komentarza: Samochód dla starostwa powiatowegoAutor komentarza: JSTreść komentarza: Rynek Zygmunta Augusta to przecież wizytówka Augustowa, a wygląda jak po wojnie.Data dodania komentarza: 19.04.2025, 12:36Źródło komentarza: Uszkodzona nawierzchnia na Rynku Zygmunta AugustaAutor komentarza: JSTreść komentarza: Szanowni Mieszkańcy Gminy Augustów, Drodzy Przedstawiciele Władz Samorządowych, Niech ten wyjątkowy czas napełni serca nadzieją i odrodzeniem, a wiosenna aura przyniesie nową energię do działania – zarówno w życiu osobistym, jak i społecznym.Data dodania komentarza: 19.04.2025, 12:33Źródło komentarza: Życzenia od Gminy AugustówAutor komentarza: Strzelać każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej, ale nie o to chodzi jak co komu wychodzi...Treść komentarza: Mamy chyba XXI wiek, więc może warto wybudować normalną, znaczy się profesjonalną strzelnicę, a nie płoszyć zwierzynę i niepokoić ludzi w wyludniającym się mieście Augustów - słyszałem, że niegdyś nawet uzdrowiskowym i turystycznym.Data dodania komentarza: 19.04.2025, 12:26Źródło komentarza: Strzelnica w strefie uzdrowiskowej – mieszkańcy zgłaszają uciążliwy hałasAutor komentarza: M...Treść komentarza: Bez przesady . Równie dobrze można mówić o jeździe samochodów przez centrum że względu na wyłożenie dróg kamieniemData dodania komentarza: 19.04.2025, 06:52Źródło komentarza: Strzelnica w strefie uzdrowiskowej – mieszkańcy zgłaszają uciążliwy hałasAutor komentarza: logikaTreść komentarza: turystom to wszystko przeszkadza. Niech łażą gdzie indziej - ty fajnych miejsc jest w okolicy Augustowa.Data dodania komentarza: 19.04.2025, 05:54Źródło komentarza: Strzelnica w strefie uzdrowiskowej – mieszkańcy zgłaszają uciążliwy hałasAutor komentarza: oolooTreść komentarza: Dokładnie. Też tak uważam. Szkoda. Wniosek prosty. Nie ma sensu na nich głosować..Data dodania komentarza: 18.04.2025, 15:26Źródło komentarza: Felieton: Morawiecki, catering i Ziemia Augustowska, czyli teatr polityczny za publiczne pieniądzeAutor komentarza: Miejski monitoring vs etat drugiego zastępcy burmiszcza Mirosława KarolczukaTreść komentarza: Oczywiście, że środki finansowe pozyskane do miejskiego budżetu z opłat za zwolnienia na sprzedaż alkoholu w mieście nie powinny być nawet w najmniejszym stopniu przeznaczone na finansowanie inwestycji dotyczącej miejskiego monitoringu. Tak samo jak pieniądze z Funduszu Sprawiedliwości nie mogły być przeznaczane na zakup Pegasusa i innych fanaberii związanych z serwilistycznymi quasi-fundacjami sprzeniewierząjacymi miliony złotych, które zostały wyprowadzone z Funduszu Sprawiedliwości za pomocą PiS-owskiego klucza polityczno-kumoterskiego. Podpowiadam, wystarczy zlikwidować etat drugiego zastępcy burmistrza Mirosława Karolczuka filuternie utworzony przez tegoż "demiurga gospodarności" i wreszcie powstrzymać bezczelne i jednocześnie zawoalowane drenowanie miejskiego budżetu uposażeniem zdublowanego zastępcy burmiszcza Mirosława Karolczuka. Nadmieniam, iż powyższe drenowanie miejskiego budżetu "zafundowane" mieszkańcom Augustowa przez burmiszcza Mirosława Karolczuka dotychczas uszczupliło budżet miasta Augustowa kwotą blisko miliona złotych!Data dodania komentarza: 18.04.2025, 14:38Źródło komentarza: Czy "kapslowe" może finansować miejski monitoring? Radna z Koalicji Obywatelskiej ma wątpliwościAutor komentarza: JSTreść komentarza: Chcą dać kasę z „kapslowego” na kamery w mieście?Data dodania komentarza: 18.04.2025, 13:28Źródło komentarza: Czy "kapslowe" może finansować miejski monitoring? Radna z Koalicji Obywatelskiej ma wątpliwościAutor komentarza: TvdrTreść komentarza: A ta z Pssów co tam robi?Data dodania komentarza: 18.04.2025, 10:48Źródło komentarza: Felieton: Morawiecki, catering i Ziemia Augustowska, czyli teatr polityczny za publiczne pieniądzeAutor komentarza: StasiekTreść komentarza: Zaraz rok ich władzy to zobaczymy czym się pochwalą chłopakiData dodania komentarza: 18.04.2025, 10:42Źródło komentarza: Felieton: Morawiecki, catering i Ziemia Augustowska, czyli teatr polityczny za publiczne pieniądzeAutor komentarza: Niezbędny audyt Urzędu Miejskiego w Augustowie pod auspicjami posła Mateusza MorawieckiegoTreść komentarza: Czy poseł Morawiecki jako doświadczony i wybitny specjalista z zakresu "ekonomii i zarządzania" w sektorze publicznym mógłby z łaski swojej zrobić szczegółowy audyt w miejskim magistracie w celu określenia zasadności utworzenia kilka lat temu przez burmistrza Augustowa Mirosława Karolczuka etatu drugiego zastępcy burmistrza i zweryfikowania dotychczasowych efektów związanych z utworzeniem etatu drugiego zastępcy burmistrza miasta Augustowa, poza oczywistym skutkiem w postaci drenowania setkami tysięcy złotych miejskiego budżetu?Data dodania komentarza: 18.04.2025, 08:23Źródło komentarza: Felieton: Morawiecki, catering i Ziemia Augustowska, czyli teatr polityczny za publiczne pieniądzeAutor komentarza: Skrajna indolencja zarządcy drogiTreść komentarza: Ciągi komunikacyjne wybrukowane kostką granitową na ulicach w centrach miast, starówkach, rynkach, placach, skwerach, promenadach itp. wyglądają po prostu bardzo ładnie oraz nadają uroku i prezentacejnego wizerunku tym miejscom. Częstokroć są to obszary częściowo lub całkowicie wyłączone z ruchu kołowego, a przede wszystkim nie są to autostrady, ani tym bardziej tory rajdowe do lansowania się przez lokalnych i przyjezdnych rajdowców-lamusów festyniarskimi quasi-bolidami z ryczącymi i strzelającymi cudacznie wydechami. P.S. Nawierzchnię tej drogi nomen omen usytuowanej w prezentacyjnym miejscu miasta trzeba bezzwłocznie naprawić, a jej zarządcę mieszkańcy powinni zdyscyplinować i odpowiednio "docenić" przy urnach wyborczych.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 08:02Źródło komentarza: Uszkodzona nawierzchnia na Rynku Zygmunta AugustaAutor komentarza: Bezradność ogarniaTreść komentarza: Chyba wolą sobie na spokojnie przesiedzieć kadencję na stołeczku. Potem jedynie wzruszą ramionami "przecież to nie my rządziliśmy".Data dodania komentarza: 18.04.2025, 06:25Źródło komentarza: Felieton: Morawiecki, catering i Ziemia Augustowska, czyli teatr polityczny za publiczne pieniądzeAutor komentarza: Pan MasieTreść komentarza: Rodzaj nawierzchni przewidziany w centrum, ul. Mostowej oraz części 3 Maja był odgórnie narzucony w postępowaniu przetargowym przez inwestora. Śpieszę tłumaczyć - nie ważne jaki wykonawca by to robił to kostka granitowa i tak by była, ponieważ tak zostało to zaprojektowane. Granit jest rozwiązaniem pięknym, ale faktycznie niezbyt miłym kierowcom, toteż czy kładłby to Maniek, Zenek czy Czesław z Mariolą na barana to nawierzchnie i tak byłyby z granitu i tak samo "cieszyłyby" kierowców. Jeśli już być szczegółowym, to akurat wspomniany odcinek, jak mnie pamięć nie myli, był wykonywany przez firmę spoza Augustowa - chyba Białegostoku, więc lokalnych wykonawców tak szybko na Sybir bym nie wysyłał. PozdrawiamData dodania komentarza: 18.04.2025, 06:13Źródło komentarza: Uszkodzona nawierzchnia na Rynku Zygmunta AugustaAutor komentarza: Klient 2Treść komentarza: Jak tak samo siedziałem i czekałem w kolejce , aż łaskawie przyjdą najedzona pracownicaData dodania komentarza: 17.04.2025, 22:47Źródło komentarza: Felieton: Morawiecki, catering i Ziemia Augustowska, czyli teatr polityczny za publiczne pieniądzeAutor komentarza: Priorytety burmiszcza Karolczuka i kohabitacji Nasze Miasto-PiS☝️🤡🥸👺💰💸🤝👏Treść komentarza: Jak to jest z samorządnością w wyludniającym się Augustowie? Burmiszcz Mirosław Karolczuk pioniersko i wręcz frywolnie utworzył w monumentalnym miejskim magstracie etat drugiego zastępcy i nomen omen permanentnie co roku drenuje miejski budżet setkami tysięcy złotych zmaterializowanymi w uposażeniu drugiego zastępcy burmistrza, natomiast nie potrafi lub być może nie chce przeznaczyć kilku, może kilkunastu tysięcy złotych, żeby naprawić ewidentnie uszkodzoną nawierzchnię prezentacyjnej ulicy na Rynku Zygmunta Augusta?Data dodania komentarza: 17.04.2025, 21:25Źródło komentarza: Uszkodzona nawierzchnia na Rynku Zygmunta AugustaAutor komentarza: Oddajcie 90tkęTreść komentarza: Do tej pory ci ludzie poruszali się skrajem drogi i ograniczenia nie było. Teraz ruch pieszych i rowerzystów został odseparowany od jezdni i stąd w "nagrodę" sześćdziesiątka? Zupełnie bez tolku i refleksji.Data dodania komentarza: 17.04.2025, 16:36Źródło komentarza: Problem z ograniczeniem prędkości
Reklama