Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 18 kwietnia 2025 14:05
Reklama

Burmistrz doniósł na dyrektora

Podziel się
Oceń

Pod koniec kwietnia doszło do strajku ratowników augustowskiej pływalni walczących o wyższe pensje. Ratownicy nie przyszli do pracy, zajęcia jednak nie zostały odwołane. Burmistrz Karolczuk złożył zawiadomienie na ówczesnego dyrektora Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie. Paweł Głowacki odniósł się do tej sprawy. Powiedział nam o kulisach wydarzeń sprzed kilku miesięcy i swojej pracy na stanowisku dyrektora.
Burmistrz doniósł na dyrektora
Na zdjęciu: były dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie Paweł Głowacki.

O sprawę zapytaliśmy prokuraturę. Udało nam się ustalić, że prowadzone jest postępowanie z zawiadomienia burmistrza Karolczuka. Czynności prowadzi policja, która wszczęła dochodzenie w sprawie narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu osób korzystających z pływalni przez Pawła Głowackiego. Chodzi o sytuację, która miała miejsce na basenie w dniach 26 i 27 kwietnia. Poprosiliśmy o komentarz Pawła Głowackiego.

-25 kwietnia w godzinach późnowieczornych i nocnych zaczęły napływać do mnie informacje od menedżera sportu w CSiR pana Łukasza Bućko, że ratownicy są na zwolnieniu lekarskim i nie stawią się następnego dnia do pracy. Dokładnie taką informację przekazałem też zastępcy burmistrza, panu Filipowi Chodkiewiczowi i posiadam SMS-a potwierdzającego ten fakt. W związku z zaistniałą sytuacją nie pojechałem nawet do domu, spędziłem noc w biurze i długo zastanawiałem się, jak rozwiązać ten problem. Wejścia klientów indywidualnych na pływalnię były wykluczone, natomiast całą noc zastanawiałem się, czy pozwolić na przeprowadzenie zaplanowanych zajęć grupowych –mówi Paweł Głowacki, były dyrektor CSiR w Augustowie.

-Ze względu na porę nocną nie miałem możliwości poinformowania grup dzieci i młodzieży z Augustowa i okolicznych miejscowości, żeby nie przyjeżdżały, bo 26 kwietnia zajęcia się nie odbędą. Przyjechało kilka autokarów. Miałem na uwadze fakt, że niektóre dzieci przyjechały do nas z Lipska czy Puńska. Wziąłem ciężar odpowiedzialności na siebie i zaproponowałem, aby instruktorzy prowadzący zajęcia, którzy legitymowali się również uprawnieniami ratowniczymi, podpisali oświadczenie, że biorą na siebie odpowiedzialność. Ponadto zapewniłem dodatkowego ratownika tym instruktorom, którzy uprawnień ratownika nie posiadają. Pragnę zauważyć, że 27 kwietnia byłem na zwolnieniu lekarskim i nie było mnie w pracy, dlatego za ten dzień nie biorę na siebie odpowiedzialności -informuje Paweł Głowacki.

-Jestem spokojny o finał sprawy związanej z zawiadomieniem burmistrza. Zajęcia odbyły się spokojnie, nie doszło do żadnego incydentu. Gdybym wiedział, że będzie to mój ostatni dzień w pracy i burmistrz poda mnie do prokuratury, oczywiście nie zgodziłbym się na prowadzenie zajęć. Podszedłem do tej sprawy patrząc na aspekt ludzki. Nie chciałem, by dzieci przyjechały na basen, zastały zamknięte drzwi i wróciły rozżalone do domu –twierdzi były dyrektor CSiR.

Pod koniec roku szkolnego w Augustowie odbywały się zajęcia na wodzie z udziałem dzieci w ramach programu Azymut Przygoda. Władze miejskie zachwalały przebieg projektu. Radni opozycji informowali, że w trakcie zajęć na kajakach i nartach wodnych nie było ratowników.

-Przykład realizacji programu Azymut skłania mnie do pytania, czy ktokolwiek analizował ten program pod kątem bezpieczeństwa? Jeżeli informacje radnych są prawdziwe, to dostrzegam stosowanie podwójnych standardów przez burmistrza Augustowa –podkreśla nasz rozmówca.

-Przed moim przyjściem do CSiR na augustowskiej pływalni dochodziło do sytuacji, kiedy na danej zmianie w określonych godzinach nie było odpowiedniej ilości ratowników, którą jednoznacznie określają przepisy. Proceder trwał przez bardzo długi czas, również w czasie kadencji burmistrza Mirosława Karolczuka. Nie wiem, czy jest to wynikiem jego niewiedzy, czy nie wiadomo czym spowodowanej amnezji, ale tak było. Czy ktoś nad tym sprawował kontrolę? Czy wtedy gestor pływalni został podany do prokuratury? Tu znów mamy przykład podwójnych standardów. Proszę zapytać o to doświadczonych ratowników CSiR, tj. Karola Gołaszewskiego, czy Tomasza Gajewicza. Można też sprawdzić dzienniki ratowników z poprzednich lat, by zweryfikować te informacje. Burmistrz podał mnie do prokuratury za zdarzenie incydentalne, kiedy nie miałem możliwości i czasu na reakcję -dodaje Głowacki, który swoją funkcję sprawował półtora roku.

Były dyrektor miejskiej jednostki podkreśla, że bezpieczeństwo na pływalni było priorytetem. Ubolewa, że dopiero po jego odejściu zwrócono uwagę na problem tzw. umów śmieciowych.

-Będąc dyrektorem CSiR byłem bardzo rygorystyczny, jeżeli chodzi o bezpieczeństwo. Kiedy dochodziło do absencji ratownika na zmianie, nakazywałem wyłączyć jedną strefę na basenie. Zdarzało się, że jedna niecka basenowa była z tego powodu nieczynna. Przychodzili do mnie zdegustowani klienci. Narzekali, że nie było tylko jednego ratownika, a ja wyłączałem z tego powodu część basenu. Są świadkowie mogący to potwierdzić –informuje były dyrektor CSiR.

-Na jednej z sesji po moim odejściu zastępca burmistrza pan Sławomir Sieczkowski mówił, że miasto zastanawia się nad tym, żeby więcej ratowników pracowało na umowę o pracę, a mniej na umowę zlecenie. Rewelacyjny pomysł panie burmistrzu, ale dlaczego tak późno? Ja nie miałem żadnego wyboru i pola manewru. Gdy objąłem funkcję dyrektor CSiR, musiałem zatrudniać ratowników na zlecenie, poszukiwać pieniędzy. Niektórych ratowników musiałem zatrudnić nawet na zasadzie robót publicznych, bo miałem ich po prostu zbyt mało w strukturze organizacyjnej CSiR, którą zatwierdza burmistrz –opisuje sprawę Paweł Głowacki.

*Artykuł ukazał się w 35/2022 numerze "Przeglądu Powiatowego" (6 września 2022 roku).


Napisz komentarz

Komentarze

fakt 14.09.2022 13:59
ale przecież ten wątek ujawniła Pani Piasecka a nie żaden Karolczuk ani Głowacki, poruszyła to na sesji Rady

POdPIS 14.09.2022 13:53
Wszystko wina Tuska, a nie nie... przepraszam ...wszystko wina Kleczkowskiego.

Mętne tłumaczenie "śiskiego" ludzia 14.09.2022 00:07
Groteskowy sposób tłumaczenia błędów popełnionych przez pana Głowackiego poprzez próbę przekierowywania winny na innych m.in.: wysłał sms'a do z-cy burmistrza; był na zwolnieniu i nie było go w pracy; burmistrz nie doniósł na poprzednich zarządców pływalni; będąc dyrektorem CSiR "musiał" zatrudniać ratowników na umowę zlecenie. Kuriozalny jest argument, iż miał za mało ratowników w strukturze organizacyjnej, którą sam stworzył i osobiście przedłożył do zatwierdzenia dla burmistrza. Brniesz pan w meandry własnego dyletanctwa i niekompetencji.

Donosiciel Karolczuk 14.09.2022 07:26
Ten wpis oznacza Filipie, że Głowacki nie informował Cię o problemach na basenie. Zatem esbeckie odruchy Karolczuka należy pochwalić. Brawo

Krótki kaszel 14.09.2022 08:01
Strukturę miał taką, jaką zastał, stworzoną przez poprzednika bądź przez poprzedników. Piszesz kolejny komentarz inaczej się podpisując. Chyba wiesz wszystko najlepiej.

Kolejny 13.09.2022 21:38
Kto nie z Mieciem, tego zmieciem.

Ratownicy widmo vs kierownicy zmianowi 13.09.2022 15:52
Ilu powinno być ratowników na danej zmianie w augustowskim miejskim basenie? Pytam, dlatego że często nie doświadczysz ani jednego w hali basenowej, pomimo że w basenach kąpie się wiele osób, w tym małe dzieci. Kto odpowiada za taki stan rzeczy? Gdzie są kierownicy zmianowi, którzy nadzorują pracę ratowników "widmo"? Kto rozlicza skuteczność pracy kierowników zmianowych, którzy nie potrafią nawet egzekwować obowiązku ratowników do przebywania na stanowisku pracy?

ciekawy 14.09.2022 01:54
A ilu ludzi pracuje na basenie????

Nowa Wikipedia 13.09.2022 15:51
Rozstanie po dżentelmeńsku, o którym można było posłuchać w rozgłośni radiowej, to zwalić wszystkie niepowodzenia i problemy na Głowackiego i podać go do prokuratury.

Spychologia odpowiedzialności za własne błędy 13.09.2022 15:05
cyt.: "Gdybym wiedział, że będzie to mój ostatni dzień w pracy i burmistrz poda mnie do prokuratury, oczywiście nie zgodziłbym się na prowadzenie zajęć. Podszedłem do tej sprawy patrząc na aspekt ludzki". Obowiązek zapewnienia bezpieczeństwa osób przebywających na obszarach wodnych określa ustawa w tym zakresie. Ostatni dzień w pracy, rozżalenie dzieci lub decyzja burmistrza nie zwalniają nikogo z przestrzegania prawa. Abstra***ąc od faktu, iż zatrudnianie ratowników wodnych na umowy cywilnoprawne jest niezgodne z prawem pracy nasuwa się pytanie, czy była to decyzja pana jako pracodawcy ratowników zatrudnionych w CSiR, czy burmistrza?

@ zielony passeratti 13.09.2022 15:44
Chyba bardzo go nie lubisz. Ps. W całym kraju ratowników zatrudnia się na umowach zlecenia. Pomimo, że Beatka z ambony krzyczała, że zlikwiduje śmieciówki, mają się one w Polsce znakomicie i nic nie wskazuje na to, że się to zmieni. Zatrudniał tak, jak pozwalał mu na to budżet, który stworzył zgodnie z wytycznymi organu nadrzędnego.

"Umowy śmieciowe" dla ratowników? 13.09.2022 17:49
Pracownicy zatrudniani na umowy cywilnoprawne nie mają prawa do urlopu wypoczynkowego, dodatku stażowego, "trzynastki", świadczeń socjalnych, pracodawca nie musi odprowadzać składek ZUS. Czy to jest w porządku wobec ratowników zatrudnionych w CSiR? Moim zdaniem argumentacja, że w całym kraju jest taka sytuacja nie usprawiedliwia dyrektora CSiR do utrzymywania takiego stanu rzeczy.

JKD 14.09.2022 07:54
Jakim nierobem i legatem trzeba być by tam siedzieć na takich warunkach płacowych,kto zna ten wie

Robert 13.09.2022 14:16
Taka prawda że w Augustowie od dawna są podwójne standardy i to ze burmistrz to ma tu g.o do powiedzenia. Kto tu mieszka to dokładnie wie że w Augustowie ktoś inny rządzi. Przykra sprawa, i współczuję panu z artykułu ale nie tylko pan ma problem z tą ELYTĄ.

zachmurzenie duże

Temperatura: 26°C Miasto: Augustów

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 14 km/h

ReklamaAdvertisement
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 24
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 1Strona nr 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 2Strona nr 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 3Strona nr 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 4Strona nr 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 5Strona nr 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 6Strona nr 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 7Strona nr 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 8Strona nr 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 9Strona nr 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 10Strona nr 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 11Strona nr 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 12Strona nr 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 13Strona nr 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 14Strona nr 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 15Strona nr 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 16Strona nr 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 17Strona nr 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 18Strona nr 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 19Strona nr 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 20Strona nr 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 21Strona nr 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 22Strona nr 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 23Strona nr 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 24Strona nr 24
ReklamaAdvertisement
KOMENTARZE
Autor komentarza: TvdrTreść komentarza: A ta z Pssów co tam robi?Data dodania komentarza: 18.04.2025, 10:48Źródło komentarza: Felieton: Morawiecki, catering i Ziemia Augustowska, czyli teatr polityczny za publiczne pieniądzeAutor komentarza: StasiekTreść komentarza: Zaraz rok ich władzy to zobaczymy czym się pochwalą chłopakiData dodania komentarza: 18.04.2025, 10:42Źródło komentarza: Felieton: Morawiecki, catering i Ziemia Augustowska, czyli teatr polityczny za publiczne pieniądzeAutor komentarza: Niezbędny audyt Urzędu Miejskiego w Augustowie pod auspicjami posła Mateusza MorawieckiegoTreść komentarza: Czy poseł Morawiecki jako doświadczony i wybitny specjalista z zakresu "ekonomii i zarządzania" w sektorze publicznym mógłby z łaski swojej zrobić szczegółowy audyt w miejskim magistracie w celu określenia zasadności utworzenia kilka lat temu przez burmistrza Augustowa Mirosława Karolczuka etatu drugiego zastępcy burmistrza i zweryfikowania dotychczasowych efektów związanych z utworzeniem etatu drugiego zastępcy burmistrza miasta Augustowa, poza oczywistym skutkiem w postaci drenowania setkami tysięcy złotych miejskiego budżetu?Data dodania komentarza: 18.04.2025, 08:23Źródło komentarza: Felieton: Morawiecki, catering i Ziemia Augustowska, czyli teatr polityczny za publiczne pieniądzeAutor komentarza: Skrajna indolencja zarządcy drogiTreść komentarza: Ciągi komunikacyjne wybrukowane kostką granitową na ulicach w centrach miast, starówkach, rynkach, placach, skwerach, promenadach itp. wyglądają po prostu bardzo ładnie oraz nadają uroku i prezentacejnego wizerunku tym miejscom. Częstokroć są to obszary częściowo lub całkowicie wyłączone z ruchu kołowego, a przede wszystkim nie są to autostrady, ani tym bardziej tory rajdowe do lansowania się przez lokalnych i przyjezdnych rajdowców-lamusów festyniarskimi quasi-bolidami z ryczącymi i strzelającymi cudacznie wydechami. P.S. Nawierzchnię tej drogi nomen omen usytuowanej w prezentacyjnym miejscu miasta trzeba bezzwłocznie naprawić, a jej zarządcę mieszkańcy powinni zdyscyplinować i odpowiednio "docenić" przy urnach wyborczych.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 08:02Źródło komentarza: Uszkodzona nawierzchnia na Rynku Zygmunta AugustaAutor komentarza: Bezradność ogarniaTreść komentarza: Chyba wolą sobie na spokojnie przesiedzieć kadencję na stołeczku. Potem jedynie wzruszą ramionami "przecież to nie my rządziliśmy".Data dodania komentarza: 18.04.2025, 06:25Źródło komentarza: Felieton: Morawiecki, catering i Ziemia Augustowska, czyli teatr polityczny za publiczne pieniądzeAutor komentarza: Pan MasieTreść komentarza: Rodzaj nawierzchni przewidziany w centrum, ul. Mostowej oraz części 3 Maja był odgórnie narzucony w postępowaniu przetargowym przez inwestora. Śpieszę tłumaczyć - nie ważne jaki wykonawca by to robił to kostka granitowa i tak by była, ponieważ tak zostało to zaprojektowane. Granit jest rozwiązaniem pięknym, ale faktycznie niezbyt miłym kierowcom, toteż czy kładłby to Maniek, Zenek czy Czesław z Mariolą na barana to nawierzchnie i tak byłyby z granitu i tak samo "cieszyłyby" kierowców. Jeśli już być szczegółowym, to akurat wspomniany odcinek, jak mnie pamięć nie myli, był wykonywany przez firmę spoza Augustowa - chyba Białegostoku, więc lokalnych wykonawców tak szybko na Sybir bym nie wysyłał. PozdrawiamData dodania komentarza: 18.04.2025, 06:13Źródło komentarza: Uszkodzona nawierzchnia na Rynku Zygmunta AugustaAutor komentarza: Klient 2Treść komentarza: Jak tak samo siedziałem i czekałem w kolejce , aż łaskawie przyjdą najedzona pracownicaData dodania komentarza: 17.04.2025, 22:47Źródło komentarza: Felieton: Morawiecki, catering i Ziemia Augustowska, czyli teatr polityczny za publiczne pieniądzeAutor komentarza: Priorytety burmiszcza Karolczuka i kohabitacji Nasze Miasto-PiS☝️🤡🥸👺💰💸🤝👏Treść komentarza: Jak to jest z samorządnością w wyludniającym się Augustowie? Burmiszcz Mirosław Karolczuk pioniersko i wręcz frywolnie utworzył w monumentalnym miejskim magstracie etat drugiego zastępcy i nomen omen permanentnie co roku drenuje miejski budżet setkami tysięcy złotych zmaterializowanymi w uposażeniu drugiego zastępcy burmistrza, natomiast nie potrafi lub być może nie chce przeznaczyć kilku, może kilkunastu tysięcy złotych, żeby naprawić ewidentnie uszkodzoną nawierzchnię prezentacyjnej ulicy na Rynku Zygmunta Augusta?Data dodania komentarza: 17.04.2025, 21:25Źródło komentarza: Uszkodzona nawierzchnia na Rynku Zygmunta AugustaAutor komentarza: Oddajcie 90tkęTreść komentarza: Do tej pory ci ludzie poruszali się skrajem drogi i ograniczenia nie było. Teraz ruch pieszych i rowerzystów został odseparowany od jezdni i stąd w "nagrodę" sześćdziesiątka? Zupełnie bez tolku i refleksji.Data dodania komentarza: 17.04.2025, 16:36Źródło komentarza: Problem z ograniczeniem prędkościAutor komentarza: oolooTreść komentarza: Mentezowcy szykują się do kolejnej "debaty", to i argumenty potrzebne..Data dodania komentarza: 17.04.2025, 16:26Źródło komentarza: Uszkodzona nawierzchnia na Rynku Zygmunta AugustaAutor komentarza: oolooTreść komentarza: Jak ktoś chce szaleć, to mu znaki nie przeszkadzają. A tak w ogóle znak przedstawia Romka z Jarozbawem na wakacjach..Data dodania komentarza: 17.04.2025, 16:24Źródło komentarza: Problem z ograniczeniem prędkościAutor komentarza: JSTreść komentarza: Codziennie przejeżdżam tamtędy rowerem albo z rodzicami autem i te dziury są jak pułapki.Data dodania komentarza: 17.04.2025, 15:40Źródło komentarza: Uszkodzona nawierzchnia na Rynku Zygmunta AugustaAutor komentarza: AdrianTreść komentarza: Pan Masie... który to robił powinien dostać za tą kostke i popsute samochody 20 lat więzienia na Syberii.Data dodania komentarza: 17.04.2025, 13:01Źródło komentarza: Uszkodzona nawierzchnia na Rynku Zygmunta AugustaAutor komentarza: kierowcaTreść komentarza: Pretensje do Jarka i Darka.Data dodania komentarza: 17.04.2025, 11:59Źródło komentarza: Uszkodzona nawierzchnia na Rynku Zygmunta AugustaAutor komentarza: Tadeusz JaworskiTreść komentarza: więcej ciężkiego sprzętu wojskowego i będzie miasto miał co robić.Data dodania komentarza: 17.04.2025, 11:17Źródło komentarza: Uszkodzona nawierzchnia na Rynku Zygmunta AugustaAutor komentarza: SławekTreść komentarza: Myślę że już ciężko z tymi dziadkami będzieData dodania komentarza: 17.04.2025, 10:44Źródło komentarza: Felieton: Morawiecki, catering i Ziemia Augustowska, czyli teatr polityczny za publiczne pieniądzeAutor komentarza: AlekTreść komentarza: Poseł Morawiecki pewnie przyjechał do starostwa podpisać umowę na biały domek ,bo dla obecnego dzierżawcy nie chcą dalej mieszkać przedłużyćData dodania komentarza: 17.04.2025, 10:42Źródło komentarza: Felieton: Morawiecki, catering i Ziemia Augustowska, czyli teatr polityczny za publiczne pieniądzeAutor komentarza: PracownikTreść komentarza: Muszą się słuchać ich fajnych pomysłów jak chcą pracować dalejData dodania komentarza: 17.04.2025, 08:17Źródło komentarza: Felieton: Morawiecki, catering i Ziemia Augustowska, czyli teatr polityczny za publiczne pieniądzeAutor komentarza: ZXYTreść komentarza: Poseł Morawiecki chyba był przodownikiem w rozdawaniu kuponów z milionami na inwestycje realizowane z klucza politycznego za czasów słusznie minionego pisowskiego bezładu. Dlaczego zabrakło na zbiorowym zdjęciu pełnomocnika starosty Rusieckiego ds. inwestycji, niejakiego Tomasza Dobkowskiego?Data dodania komentarza: 16.04.2025, 21:12Źródło komentarza: Samochód dla starostwa powiatowegoAutor komentarza: MateuszTreść komentarza: może najwyższa pora żeby poszli po rozum do głowy?Data dodania komentarza: 16.04.2025, 20:45Źródło komentarza: Felieton: Morawiecki, catering i Ziemia Augustowska, czyli teatr polityczny za publiczne pieniądze
Reklama