Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 20 kwietnia 2025 15:29
Reklama

2.000 godzin grozy PREMIUM

Podziel się
Oceń

Współcześni piraci oceaniczni to zjawisko bardzo groźne. Trudnią się porywaniem statków i ich załóg dla okupu. Wielokrotnie podczas porwań dochodzi do aktów przemocy, a nawet morderstw. Kapitan żeglugi wielkiej Piotr Budzynowski w 2011 roku został zaatakowany wraz ze swoją załogą przez somalijskich piratów. W niewoli spędził 82 dni. O tych wydarzeniach wraz z dziennikarzem Gazety Wyborczej napisał książkę. Kupić ją można w Empiku.
2.000 godzin grozy PREMIUM

Pan Piotr w tegorocznym sezonie letnim pływał na statkach Żeglugi Augustowskiej. Trafił do Augustowa po jednym z wywiadów w telewizji śniadaniowej na temat książki „Porwany. 82 dni w rękach piratów” napisanej wspólnie z dziennikarzem Łukaszem Pilipem.

-Po programie zadzwonił do mnie Sławomir Aleksandrowicz z Augustowa i zaproponował mi pracę. Pomyślałem sobie, że pływanie po jeziorach będzie dla mnie odskocznią i psychicznym odpoczynkiem od morskiego pływania. Na pewno będę chciał tu wrócić za rok. Dziękuję Panu Aleksandrowiczowi za zaufanie i zatrudnienie mnie -mówi Piotr Budzynowski.

Szef Żeglugi Augustowskiej także chwalił kapitana.

-Nie pierwszy raz zatrudniamy marynarzy pływających po wielkich wodach. Od kilku lat na stanowisku kierownika statku pasażerskiego pływa kapitan z morza, Andrzej Karnowski, poszerzając dla nas horyzonty pracy na wodach. Wracając do Piotra Budzynowskiego. Obejrzałem wywiad z nim i zaciekawiła mnie jego historia i książka. Postanowiłem go odnaleźć i zaproponować pracę, a to dlatego, że pan Piotr wykazał się ogromną odwagą i wspaniałym podejściem do rozwiązywania konfliktów. Ta umiejętność przydaje się w różnych sytuacjach, nawet w o wiele mniejszej flocie, takiej jak nasza -podkreśla Sławomir Aleksandrowicz, współwłaściciel Żeglugi Augustowskiej. -Pan Piotr przyjął moją propozycję i zatrudniłem go na dwa miesiące. Był to bardzo dobry wybór. Nasza załoga przyjęła go z otwartymi rękami. Ma bardzo dobre podejście do pracy, duże poczucie obowiązku i dyscypliny, odznacza się wysoką kulturą. Zatrudnienie go przysporzyło i jemu i nam same korzyści.

Postanowiliśmy zapoznać się bliżej z historią Piotra Budzynowskiego i wypytaliśmy go o zdarzenia sprzed 10 lat.

-Byłem wtedy kapitanem na statku wiozącym kilka jachtów oraz ogromne zwoje kabli światłowodowych. Nie wiem, ile dokładnie warty był ładunek, ale na pewno ogromne pieniądze. Do Port Victoria mieliśmy jakieś 300 mil morskich. Nie wiadomo w którym momencie pojawił się przy nas piracki skiff (rodzaj szybkiej łódki rybackiej używanej przez piratów). Mieliśmy na taką sytuację przygotowane jedno pomieszczenie pod podkładem głównym tzw. cytadelę i tam się z 12 -osobową załogą statku schowaliśmy. Wcześniej zgromadziliśmy tam prowiant, podręczny sprzęt gaśniczy oraz dokumenty załogi i statkowe. Wezwaliśmy też pomoc. Taka cytadela ma chronić zaatakowaną załogę do 12 godzin do nadejścia pomocy wojska i odbicia statku z rąk piratów . My byliśmy w niej przez 52 godziny. Tak naprawdę nie wiedzieliśmy, co się dzieje na pokładzie. Słyszeliśmy strzały, krzyki. Przez dziury po kulach mogliśmy zobaczyć, co robią porywacze. Niestety piratom udało się sforsować zabezpieczone wcześniej wejście do cytadeli. W czasie zamieszania dwóch lub trzech moich załogantów podjęło próbę ucieczki. Udało im się wsiąść do szalupy i oddalić od statku, inaczej niechybnie zostaliby rozstrzelani przez porywaczy -opowiada Piotr Budzynowski.

 

82 dni niewoli i strachu

 

-Próba odbicia załogi, gdy statek należy do prywatnej kompanii z międzynarodową załogą i na wodach terytorialnych nie jest łatwa. Jeden ze statków próbował nas odbić, ale bezskutecznie -przypomina Piotr Budzynowski. -Po 52 godzinach zaczęły się negocjacje z piratami. W niewoli spędziliśmy 82 dni do momentu zapłacenia za nas i statek okupu. Porywacze szczególnie pilnują kapitanów, bo jest on dla nich gwarancją zapłacenia okupu i kontynuacji negocjacji. W pewnym momencie napastnikom zaczęły puszczać nerwy. Długi czas nie dochodziło do żadnego przełomu. Proces zdobycia pieniędzy na okup mocno się wydłużał. Wielokrotnie grożono, że mnie zabiją. Zdałem sobie sprawę, że zostanę rozstrzelany jeśli negocjacje nie będą po ich myśli albo zostaną zerwane. Piraci zabili bosmana. Było to potworne przeżycie, a ja nadal musiałem pełnić rolę kapitana i brać udział w negocjacjach. Trudno to wszystko opisać.

Rodzina kapitana, małżonka i córka przeszły gehennę. Do jego domu próbowali wdzierać się dziennikarze, by zdobyć informacje na temat porwania. Jego żona jednak nie mogła nic ujawnić z procesu negocjacji, gdyż mogłoby to wpłynąć na ich wynik. Piraci bardzo chcieli rozgłosu medialnego i byli z tego bardzo dumni. Przez cały czas rodzina nie wychodziła z domu. Nasz rozmówca zdradził nam, że w całej tej historii być może najgorszym był moment uwolnienia załogi i statku po zapłaceniu okupu.

-Wbrew pozorom sam moment porwania nie był tak straszny jak uwolnienia. Panował tam ogromny chaos. Piraci w pośpiechu opuszczali statek z okupem i zrabowanymi rzeczami ze statku. Do pilnowania nas w ostatnim etapie wyznaczyli ludzi, których wcześniej nie widzieliśmy. Wszyscy wystraszeni, spanikowani myślą odbicia statku przez wojsko w szczególności siły NATO. Gotowi do zastrzelenia każdego, kto wykona jakiś podejrzany ruch albo po prostu nie spodoba im się. Porywacze po wręczeniu okupu natychmiast podzielili się pieniędzmi. W pewnym momencie jeden z nich swoją dolę włożył do kieszeni koszuli, schylił się i pieniądze wypadły do wody. Z desperacji i nerwów wziął AK-47 i zaczął strzelać na oślep, padłem wtedy na podłogę żeby uniknąć trafienia. Pomyślałem, że już tak blisko do uwolnienia, zakończenia tego dramatu, a w ostatniej minucie można stracić życie -mówi Piotr Budzynowski. -Chwile po oswobodzeniu też nie należały do łatwych. Musieliśmy odpłynąć od miejsca przetrzymywania statku z niesprawną maszyną i minimalną ilością paliwa, która nie pozwalała na opuszczenie niebezpiecznych wód somalijskich. Co ciekawe po otrzymaniu okupu, przed odpłynięciem na ląd, podeszło do mnie dwóch porywaczy i uścisnęło mi z szacunku dłoń. Na naszym statku doszło do morderstw, zginęło dwóch członków załogi i jeden pirat zastrzelony podczas nieudanej próby odbicia statku. Dlatego po wpłynięciu do portu w Mombasie/Kenia rozpoczęło się śledztwo w tej sprawie. Cała załoga była przesłuchiwana przez długi czas. Potem dopiero wróciliśmy do domu.

Pan Piotr zdradza, że porwanie wywarło tragiczne skutki na nim i załodze. Bardzo mocno ucierpiały ich rodziny. Powiedział nam, że przez rok po porwaniu on i cała jego rodzina poddana była terapii. Po kilku latach bohater naszego artykułu wrócił jednak na wielkie wody.

-Oszczędności wydaliśmy na leczenie i życie. Nie miałem wyjścia i powróciłem do pływania. Na szczęście trochę się zmieniło. Od 2011 roku można wynająć uzbrojoną ochronę podczas przepływania w rejonie podwyższonego ryzyka -mówi Piotr Budzynowski.

Kapitan Budzynowski wspólnie z dziennikarzem napisał o tym wszystkim książkę. Zaangażował się w prowadzenie szkoleń dla osób, które wypływają na szerokie wody i mogą się spotkać z taką sytuacją podczas rejsów. Z naszych informacji wynika, że w przyszłym roku może także spotkamy go na augustowskich statkach, bo jak sam nam powiedział praca w Augustowie dała mu spokój i nowe doświadczenie życiowe. Być może także zostanie zorganizowane spotkanie z nim, podczas którego będzie można dowiedzieć się więcej i zapoznać się z napisaną przez niego książką. Trzymamy kciuki bo jego historia jest warta uwagi. Zresztą polecamy zapoznać się z lekturą książki.


Napisz komentarz

Komentarze

zachmurzenie duże

Temperatura: 21°C Miasto: Augustów

Ciśnienie: 1009 hPa
Wiatr: 19 km/h

Reklama
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 24
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 1Strona nr 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 2Strona nr 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 3Strona nr 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 4Strona nr 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 5Strona nr 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 6Strona nr 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 7Strona nr 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 8Strona nr 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 9Strona nr 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 10Strona nr 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 11Strona nr 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 12Strona nr 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 13Strona nr 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 14Strona nr 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 15Strona nr 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 16Strona nr 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 17Strona nr 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 18Strona nr 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 19Strona nr 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 20Strona nr 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 21Strona nr 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 22Strona nr 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 23Strona nr 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 2 z dnia 27 lute - strona 24Strona nr 24
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Podatnicy zapłacą za ratuszowych jeźdźców augustowskiej apokalipsy☝️🤡🚀🛰🛸🥸👺👹💸🤝👏Treść komentarza: Równie dobrze można mówić, że gdyby burmiszcz Mirosław Karolczuk nie utworzył w urzędzie miejskim w Augustowie etatu drugiego zastępcy burmistrza i permanentnie nie drenował uposażeniem tegoż zastępcy miejskiego budżetu, to można by wreszcie ogrodzić istniejącą strzelnicę ekranami dźwiękochłonnymi i kuloodpornymi. Poza tym jak przystało na obiekt użyteczności publicznej jak najbardziej zasadne jest wyposażenie strzelnicy w mobilne kontenery z ogrzewanymi pomieszczeniami socjalnymi i toaletą, żeby użytkownicy strzelnicy i osoby postronne nie były narażene na postrzał np. w pośladek lub nie daj Boże w głowę podczas nagłej konieczności załatwienia czynności fizjologicznych w lesie przy strzelnicy.Data dodania komentarza: 19.04.2025, 14:13Źródło komentarza: Strzelnica w strefie uzdrowiskowej – mieszkańcy zgłaszają uciążliwy hałasAutor komentarza: JSTreść komentarza: Możemy liczyć w miesiącach, latach, a nawet w erach politycznego zamglenia – pełna dowolność.Data dodania komentarza: 19.04.2025, 12:40Źródło komentarza: Samochód dla starostwa powiatowegoAutor komentarza: JSTreść komentarza: Inwestycje z klucza politycznego?Data dodania komentarza: 19.04.2025, 12:38Źródło komentarza: Samochód dla starostwa powiatowegoAutor komentarza: JSTreść komentarza: Rynek Zygmunta Augusta to przecież wizytówka Augustowa, a wygląda jak po wojnie.Data dodania komentarza: 19.04.2025, 12:36Źródło komentarza: Uszkodzona nawierzchnia na Rynku Zygmunta AugustaAutor komentarza: JSTreść komentarza: Szanowni Mieszkańcy Gminy Augustów, Drodzy Przedstawiciele Władz Samorządowych, Niech ten wyjątkowy czas napełni serca nadzieją i odrodzeniem, a wiosenna aura przyniesie nową energię do działania – zarówno w życiu osobistym, jak i społecznym.Data dodania komentarza: 19.04.2025, 12:33Źródło komentarza: Życzenia od Gminy AugustówAutor komentarza: Strzelać każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej, ale nie o to chodzi jak co komu wychodzi...Treść komentarza: Mamy chyba XXI wiek, więc może warto wybudować normalną, znaczy się profesjonalną strzelnicę, a nie płoszyć zwierzynę i niepokoić ludzi w wyludniającym się mieście Augustów - słyszałem, że niegdyś nawet uzdrowiskowym i turystycznym.Data dodania komentarza: 19.04.2025, 12:26Źródło komentarza: Strzelnica w strefie uzdrowiskowej – mieszkańcy zgłaszają uciążliwy hałasAutor komentarza: M...Treść komentarza: Bez przesady . Równie dobrze można mówić o jeździe samochodów przez centrum że względu na wyłożenie dróg kamieniemData dodania komentarza: 19.04.2025, 06:52Źródło komentarza: Strzelnica w strefie uzdrowiskowej – mieszkańcy zgłaszają uciążliwy hałasAutor komentarza: logikaTreść komentarza: turystom to wszystko przeszkadza. Niech łażą gdzie indziej - ty fajnych miejsc jest w okolicy Augustowa.Data dodania komentarza: 19.04.2025, 05:54Źródło komentarza: Strzelnica w strefie uzdrowiskowej – mieszkańcy zgłaszają uciążliwy hałasAutor komentarza: oolooTreść komentarza: Dokładnie. Też tak uważam. Szkoda. Wniosek prosty. Nie ma sensu na nich głosować..Data dodania komentarza: 18.04.2025, 15:26Źródło komentarza: Felieton: Morawiecki, catering i Ziemia Augustowska, czyli teatr polityczny za publiczne pieniądzeAutor komentarza: Miejski monitoring vs etat drugiego zastępcy burmiszcza Mirosława KarolczukaTreść komentarza: Oczywiście, że środki finansowe pozyskane do miejskiego budżetu z opłat za zwolnienia na sprzedaż alkoholu w mieście nie powinny być nawet w najmniejszym stopniu przeznaczone na finansowanie inwestycji dotyczącej miejskiego monitoringu. Tak samo jak pieniądze z Funduszu Sprawiedliwości nie mogły być przeznaczane na zakup Pegasusa i innych fanaberii związanych z serwilistycznymi quasi-fundacjami sprzeniewierząjacymi miliony złotych, które zostały wyprowadzone z Funduszu Sprawiedliwości za pomocą PiS-owskiego klucza polityczno-kumoterskiego. Podpowiadam, wystarczy zlikwidować etat drugiego zastępcy burmistrza Mirosława Karolczuka filuternie utworzony przez tegoż "demiurga gospodarności" i wreszcie powstrzymać bezczelne i jednocześnie zawoalowane drenowanie miejskiego budżetu uposażeniem zdublowanego zastępcy burmiszcza Mirosława Karolczuka. Nadmieniam, iż powyższe drenowanie miejskiego budżetu "zafundowane" mieszkańcom Augustowa przez burmiszcza Mirosława Karolczuka dotychczas uszczupliło budżet miasta Augustowa kwotą blisko miliona złotych!Data dodania komentarza: 18.04.2025, 14:38Źródło komentarza: Czy "kapslowe" może finansować miejski monitoring? Radna z Koalicji Obywatelskiej ma wątpliwościAutor komentarza: JSTreść komentarza: Chcą dać kasę z „kapslowego” na kamery w mieście?Data dodania komentarza: 18.04.2025, 13:28Źródło komentarza: Czy "kapslowe" może finansować miejski monitoring? Radna z Koalicji Obywatelskiej ma wątpliwościAutor komentarza: TvdrTreść komentarza: A ta z Pssów co tam robi?Data dodania komentarza: 18.04.2025, 10:48Źródło komentarza: Felieton: Morawiecki, catering i Ziemia Augustowska, czyli teatr polityczny za publiczne pieniądzeAutor komentarza: StasiekTreść komentarza: Zaraz rok ich władzy to zobaczymy czym się pochwalą chłopakiData dodania komentarza: 18.04.2025, 10:42Źródło komentarza: Felieton: Morawiecki, catering i Ziemia Augustowska, czyli teatr polityczny za publiczne pieniądzeAutor komentarza: Niezbędny audyt Urzędu Miejskiego w Augustowie pod auspicjami posła Mateusza MorawieckiegoTreść komentarza: Czy poseł Morawiecki jako doświadczony i wybitny specjalista z zakresu "ekonomii i zarządzania" w sektorze publicznym mógłby z łaski swojej zrobić szczegółowy audyt w miejskim magistracie w celu określenia zasadności utworzenia kilka lat temu przez burmistrza Augustowa Mirosława Karolczuka etatu drugiego zastępcy burmistrza i zweryfikowania dotychczasowych efektów związanych z utworzeniem etatu drugiego zastępcy burmistrza miasta Augustowa, poza oczywistym skutkiem w postaci drenowania setkami tysięcy złotych miejskiego budżetu?Data dodania komentarza: 18.04.2025, 08:23Źródło komentarza: Felieton: Morawiecki, catering i Ziemia Augustowska, czyli teatr polityczny za publiczne pieniądzeAutor komentarza: Skrajna indolencja zarządcy drogiTreść komentarza: Ciągi komunikacyjne wybrukowane kostką granitową na ulicach w centrach miast, starówkach, rynkach, placach, skwerach, promenadach itp. wyglądają po prostu bardzo ładnie oraz nadają uroku i prezentacejnego wizerunku tym miejscom. Częstokroć są to obszary częściowo lub całkowicie wyłączone z ruchu kołowego, a przede wszystkim nie są to autostrady, ani tym bardziej tory rajdowe do lansowania się przez lokalnych i przyjezdnych rajdowców-lamusów festyniarskimi quasi-bolidami z ryczącymi i strzelającymi cudacznie wydechami. P.S. Nawierzchnię tej drogi nomen omen usytuowanej w prezentacyjnym miejscu miasta trzeba bezzwłocznie naprawić, a jej zarządcę mieszkańcy powinni zdyscyplinować i odpowiednio "docenić" przy urnach wyborczych.Data dodania komentarza: 18.04.2025, 08:02Źródło komentarza: Uszkodzona nawierzchnia na Rynku Zygmunta AugustaAutor komentarza: Bezradność ogarniaTreść komentarza: Chyba wolą sobie na spokojnie przesiedzieć kadencję na stołeczku. Potem jedynie wzruszą ramionami "przecież to nie my rządziliśmy".Data dodania komentarza: 18.04.2025, 06:25Źródło komentarza: Felieton: Morawiecki, catering i Ziemia Augustowska, czyli teatr polityczny za publiczne pieniądzeAutor komentarza: Pan MasieTreść komentarza: Rodzaj nawierzchni przewidziany w centrum, ul. Mostowej oraz części 3 Maja był odgórnie narzucony w postępowaniu przetargowym przez inwestora. Śpieszę tłumaczyć - nie ważne jaki wykonawca by to robił to kostka granitowa i tak by była, ponieważ tak zostało to zaprojektowane. Granit jest rozwiązaniem pięknym, ale faktycznie niezbyt miłym kierowcom, toteż czy kładłby to Maniek, Zenek czy Czesław z Mariolą na barana to nawierzchnie i tak byłyby z granitu i tak samo "cieszyłyby" kierowców. Jeśli już być szczegółowym, to akurat wspomniany odcinek, jak mnie pamięć nie myli, był wykonywany przez firmę spoza Augustowa - chyba Białegostoku, więc lokalnych wykonawców tak szybko na Sybir bym nie wysyłał. PozdrawiamData dodania komentarza: 18.04.2025, 06:13Źródło komentarza: Uszkodzona nawierzchnia na Rynku Zygmunta AugustaAutor komentarza: Klient 2Treść komentarza: Jak tak samo siedziałem i czekałem w kolejce , aż łaskawie przyjdą najedzona pracownicaData dodania komentarza: 17.04.2025, 22:47Źródło komentarza: Felieton: Morawiecki, catering i Ziemia Augustowska, czyli teatr polityczny za publiczne pieniądzeAutor komentarza: Priorytety burmiszcza Karolczuka i kohabitacji Nasze Miasto-PiS☝️🤡🥸👺💰💸🤝👏Treść komentarza: Jak to jest z samorządnością w wyludniającym się Augustowie? Burmiszcz Mirosław Karolczuk pioniersko i wręcz frywolnie utworzył w monumentalnym miejskim magstracie etat drugiego zastępcy i nomen omen permanentnie co roku drenuje miejski budżet setkami tysięcy złotych zmaterializowanymi w uposażeniu drugiego zastępcy burmistrza, natomiast nie potrafi lub być może nie chce przeznaczyć kilku, może kilkunastu tysięcy złotych, żeby naprawić ewidentnie uszkodzoną nawierzchnię prezentacyjnej ulicy na Rynku Zygmunta Augusta?Data dodania komentarza: 17.04.2025, 21:25Źródło komentarza: Uszkodzona nawierzchnia na Rynku Zygmunta AugustaAutor komentarza: Oddajcie 90tkęTreść komentarza: Do tej pory ci ludzie poruszali się skrajem drogi i ograniczenia nie było. Teraz ruch pieszych i rowerzystów został odseparowany od jezdni i stąd w "nagrodę" sześćdziesiątka? Zupełnie bez tolku i refleksji.Data dodania komentarza: 17.04.2025, 16:36Źródło komentarza: Problem z ograniczeniem prędkości
Reklama