Nagminne przetłuszczanie się włosów – jak poradzić sobie z tym problemem?
Skontaktuj się z dermatologiem: | Odwiedź specjalistę, bo tylko on jest w stanie fachowo się Tobą zająć. |
Jak się przygotować do wizyty: | Zastanów się:
Zapytaj o dobry szampon do przetłuszczających się włosów, ponadto przedyskutuj ze specjalistą czy to wystarczy. |
Po wizycie u dermatologa: |
|
ŁZS – co to za choroba?
Łojotokowe zapalenie skóry głowy charakteryzuje się występowaniem nadmiernej produkcji łoju przez gruczoły, czyli nadmiernym przetłuszczaniem się włosów. A lipofilne grzyby malassezia furfur, łój bogaty w tłuszcz, mają za swoją pożywkę – co sprawia, że zaczynają się one niebezpiecznie rozmnażać, tworząc stan zapalny oraz zakażenie. Wzmożone objawy, mogą dodatkowo z głowy rozsiewać się na inne, bogate w gruczoły łojowe części ciała, szczególnie jeżeli nie podejmie się właściwych kroków.
Jak wygląda leczenie łojotokowego zapalenia skóry
Leczenie ŁZS zależy od przyczyn choroby oraz stopnia nasilenia objawów. W przypadku łagodnych zmianach zazwyczaj stosuje się leczenie miejscowe, np. specjalistyczną maść.
W cięższych przypadkach dermatolodzy często przepisują:
1. Leki przeciwgrzybiczne:
cyklopiroks,
mikonazol,
izokonazol,
klotrimazol,
ekonazol.
2. Leki przeciwzapalne:
- glikokortykosteroidy, ale nie wolno ich stosować na skórę twarzy,
- inhibitory kalcyneuryny (pimekrolimus i takrolimus) – nawet na długi czas,
- leki z zawartością, pirytionianu cynku, ichtiol, dziegcie, siarkę.
3. W przypadku nasilonych i rozległych zmian ŁZS lekarze zalecają terapię doustną:
- antybiotyki,
- sterydy,
- retinoidy,
- pochodne imidazolu.
Osoby chorujące na łojotokowe zapalenie skóry powinny wykonać badania poziomu mikroelementów, takich jak: cynk, potas, magnez czy żelazo albo jeszcze innych, w zależności od występowania objawów! Zazwyczaj lekarz jest w stanie po samym oglądnięciu skóry chorego stwierdzić ŁZS, ale w razie wątpliwości, może zlecić przeprowadzenie badania mykologicznego, co pozwala wykluczyć, ewentualnie potwierdzić obecność drożdży, po czym rozpocząć prawidłowe leczenie – mówi dr n. med. Igor Michajłowski, dermatolog-wenerolog z Clinica Dermatologica
Przetłuszczanie się włosów i inne symptomy choroby pokonaj, stosując profesjonalny zestaw przeznaczony do walki z wszystkimi objawami ŁZS – SEBORH
Szampon do przetłuszczających się włosów Seborh – zawiera cenne substancje, jak: pirokton olaminy, siarczek selenu czy mleczko pszczele. Złuszcza, po czym usuwa łuski oraz martwy naskórek i sebum, pozostawiając skórę odżywioną. Szybko zabija grzyby, wzmacnia barierę hydrolipidową, reguluje pracę gruczołów łojowych.
Emulsja Seborh – zawiera, np.: mocznik, siarkę i kwas mlekowy, dlatego odkaża oraz łagodzi stany zapalne. Preparat nie zatyka porów, a normalizacje pracę gruczołów łojowych. Z nim szybko zmiękczysz i wygładzisz skórę.
Płyn Seborh – ma w składzie: ekstrakt z miłorzębu, kwas jabłkowy, ekstrakt z nagietka. Lekki płyn po rozpyleniu niweluje nadmierne złuszczanie naskórka oraz produkcję sebum, wspomaga naczynia krwionośne, a także mikrokrążenie. Regularne stosowanie produkt regeneruje i nawilża skórę.
Opinie o SEBORH – Zobacz co piszą osoby, stosujące SEBORH!
Jak stosować zestaw Seborh?
Szampon Seborh: Na zwilżone ciepłą wodą włosy nanieść i delikatnie wmasować szampon, aż do uzyskania piany. Pianę pozostawić na około 5 minut, a następnie dokładnie spłukać wodą. Czynność powtórzyć.
Emulsja Seborh: Przy pomocy pompki równomiernie nanieść emulsję na suchą skórę głowy i pozostawić do wyschnięcia. Należy stosować co drugi dzień na noc.
Płyn Seborh: Przy pomocy pompki równomiernie nanieść płyn na suchą skórę głowy i pozostawić do wyschnięcia. Należy stosować co drugi dzień na noc.
Sprawdź szampony, maści i kremy na ŁZS na stronie Verdelove: https://verdelove.pl/kategoria-produktu/problemy-skorne/lojotokowe-zapalenie-skory/
Pielęgnacja głowy przy ŁZS – co robić, żeby pozbyć się dokuczliwych objawów, takich jak przetłuszczanie się włosów?
Po wizycie u dermatologa rozpocznij prawidłowe leczenie i stosuj się do zaleceń lekarza odnośnie ŁZS. Może on przepisać Ci odpowiednie leki lub inne produkty, które uzna za właściwe.
Zdecyduj się na dobrej jakości dermokosmetyki przeznaczone do walki z ŁZS, bazujące na naturalnych składnikach aktywnych. Warto wybrać nie tylko szampon, ale też inne produkty, najlepiej w zestawie. Weź pod uwagę, że zawarte w nich skrupulatnie dobrane ekstrakty, wyciągi i kwasy, odżywią skórę, złuszczają martwy naskórek i regulują pracę gruczołów łojowych. Produkty działają holistycznie, poza tym pomogą Ci szybciej uporać się ze wszystkimi uciążliwymi objawami. Są łatwo dostępne, możesz je dostać bez recepty stacjonarnie lub przez internet.
Podsumowanie
Przewlekła choroba, jaką jest ŁZS głowy, nieleczona, może rozprzestrzeniać się na inne części ciała, bogate w gruczoły łojowe. Niezbędny okazuje się regularny kontakt z lekarzem, jak również odpowiednia pielęgnacja. Nie zapominaj o zastosowaniu dermokosmetyków na bazie odpowiednich składników, które warto stosować niezależnie nasilenia objawów, również w okresie remisji.