Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 listopada 2024 13:51
Reklama

Karolczuk szuka poklasku

Podziel się
Oceń

Burmistrz Mirosław Karolczuk udzielił wywiadu zaprzyjaźnionym mediom, w którym mówił o swoich zasługach w odkupieniu Domu Turka przez Instytut Pileckiego na rzecz muzeum Obławy Augustowskiej. Poprzedni właściciel nieruchomości powiedział nam, że rolę burmistrza w dokonanej transakcji ocenia jak najgorzej, a jego działania blokowały sprzedaż. Do sukcesu walnie przyczynił się natomiast starosta. Ale się tym nie pochwalił.
Karolczuk szuka poklasku
Od lewej: poseł Mieczysław Baszko, starosta Jarosław Szlaszyński, prezes TMZA Marian Dyczewski, wicestarosta Dariusz Szkiłądź, dotychczasowy właściciel Domu Turka Włodzimierz Kudraszew, lider PiS Marcin Kleczkowski, dyrektor Instytutu Pileckiego dr Wojciech Kozłowski i burmistrz Mirosław Karolczuk

Autor: Przegląd Powiatowy, Dziennik Powiatowy

Bartosz Lipiński

Kilka tygodni temu pisaliśmy o działalności medialnej burmistrza mającej wywrzeć wrażenie, że przyczynił się do odkupienia Domu Turka przez instytucję państwową. Z treści wypowiedzi Mirosława Karolczuka czy rozesłanej do mieszkańców ulotki można było zrozumieć, że jest on ojcem sukcesu tej transakcji. Czytelnicy mogli zrozumieć, że to miasto odkupiło Dom Turka. Tymczasem zupełnie inne zdanie na ten temat ma poprzedni właściciel nieruchomości, który jest osobą najbardziej kompetentną do dokonania recenzji w kwestii rzekomych zasług włodarza miasta. Pismo skierowane przez burmistrza do Instytutu Pileckiego z końca marca udowadnia nam, że cała transakcja była bardzo zagrożona.

Burmistrz pożalił się „Augustowskiemu Reporterowi”, że z przykrością przeczytał w lokalnej gazecie (chodzi o nasz tygodnik) „wyssane z palca insynuacje o przeszkadzaniu w sprawie”. Zapomniał jednak zauważyć, że przytoczyliśmy w artykule wypowiedzi różnych osób, w tym poprzedniego właściciela, którzy mówili o takiej rzeczywistości. To nie lokalna gazeta miała takie odczucia. Po publikacji wspomnianego wywiadu podobne refleksje mają też inne osoby.

Opinia posła Jarosława Zielińskiego

Poseł na Sejm Jarosław Zieliński uważa, że burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk nie podejmował działań, które mógł, a nawet powinien podejmować, aby w Domu Turka powstało muzeum. Parlamentarzysta uważa, że można nawet mówić o utrudnieniach z jego strony w pozyskaniu tego obiektu przez Instytut Solidarności i Męstwa im. Witolda Pileckiego z przeznaczeniem na cele muzealne. Zwraca uwagę, że burmistrz nie podjął inicjatywy, aby samorząd miasta Augustów mógł odkupić Dom Turka od prywatnego przedsiębiorcy i utworzyć w nim muzeum. Poseł wskazuje również, że burmistrz Mirosław Karolczuk przez kilka lat swojego urzędowania nie zainicjował zmian w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego miejsca, tak aby plan ten przewidywał w tym miejscu usługi publiczne, a nie tylko komercyjne. Jarosław Zieliński przytacza fragmenty pisma, które 30 marca 2021 roku burmistrz przysłał do Instytutu Pileckiego. Korespondencja jest jednoznaczna:

Gdyby działalność Instytutu (Pileckiego) miała charakter wyłącznie komercyjny (czyli nastawiony na zysk i nim warunkowany) to z pewnością byłoby to w pełni zgodne z ustaleniami planu miejscowego. Jednak z opisanej sytuacji wynika, że działalność augustowskiej placówki będzie usługą publiczną, z ewentualnymi znacznie ograniczonymi elementami komercji, co jest generalnie sprzeczne z przeznaczeniem terenu określonym w planie miejscowym. W celu weryfikacji dokonanej interpretacji zapisów obowiązującego planu miejscowego informuję również, iż istnieje możliwość złożenia wniosku o wydanie zaświadczenia o zgodności zamierzonej zmiany sposobu użytkowania obiektu budowlanego z ustaleniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, który zostałby z uwagi na ww. okoliczności rozpatrzony negatywnie. Na postanowienie odmawiające wydania zaświadczenia przysługiwałoby wówczas zażalenie do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Suwałkach za pośrednictwem Burmistrza Miasta Augustów” –fragmenty z pisma Karolczuka.

-Jak widać z powyższego cytatu, pan burmistrz poinformował Instytut Pileckiego, że miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego uniemożliwia powstanie w Domu Turka muzeum i zapowiedział, że gdyby został do niego złożony wniosek w tej sprawie, rozpatrzyłby go negatywnie. Z pisma jasno wynika, że według burmistrza Karolczuka stworzenie muzeum Obławy Augustowskiej w tym miejscu jest w aktualnym stanie prawnym niemożliwe –analizuje sytuację Jarosław Zieliński w rozmowie z „Przeglądem Powiatowym”.

Burmistrz chciał wywrzeć wrażenie

-Po zaangażowaniu się w tę sprawę państwa polskiego, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytutu Solidarności i Męstwa im. Witolda Pileckiego przeprowadzone zostały negocjacje z dotychczasowym właścicielem nieruchomości, które doprowadziły do porozumienia w sprawie możliwości odkupienia Domu Turka przez Instytut Pileckiego. Dopiero wtedy burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk wydał zaświadczenie, z którego wynikało, że utworzenie w tym obiekcie muzeum jest jednak możliwe To państwo polskie podjęło skuteczne działania w tej sprawie, tak ważnej dla mieszkańców Augustowa, rodzin ofiar Obławy Augustowskiej i pamięci historycznej. To dzięki staraniom rządu, zostały zagwarantowane środki finansowe z budżetu państwa na adaptację Domu Turka na muzeum. Natychmiast po przekazaniu przez premiera Mateusza Morawieckiego informacji o zakupie Domu Turka na rzecz Instytutu Pileckiego i przyszłego muzeum pan burmistrz rozpoczął intensywną aktywność medialną. Zaczął wypowiadać się w różnych mediach, na portalach społecznościowych, rozpowszechniać materiały na ten temat. Wszystko to miało sugerować jego zasługi. Może nie powiedział tego wprost, ale takie wrażenie odnosili odbiorcy tych komunikatów. Myślę, że dokładnie na tym zależało panu Karolczukowi –komentuje Zieliński.

Wiarygodność w życiu publicznym

-Ci, którzy wiedzą jak było naprawdę, są taką postawą oburzeni, zarówno osoby związane z pamięcią o Obławie Augustowskiej, jak i przedstawiciele resortu Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Osobiście uważam, że taka postawa i takie działania są czymś nieprzyzwoitym. W życiu publicznym potrzebujemy ludzi wiarygodnych, którzy nie korzystają z każdej okazji do zrobienia sobie reklamy, którzy nie przypisują sobie zasług innych osób. Burmistrz Mirosław Karolczuk nie był upoważniony do rozgłaszania informacji o transakcji, której nie był stroną. Widać, że pan burmistrz ma tzw. wyjątkowe „parcie na szkło” i wciąż szuka dla siebie poklasku. Nie miałbym nic przeciwko temu, gdyby czynił to w oparciu o swoje rzeczywiste zasługi. To, czego jesteśmy świadkami, wielu napawa niesmakiem. Nie powinno ogrzewać się w cieple sukcesu, który jest dziełem innych, zwłaszcza gdy pełni się funkcję zaufania publicznego –Jarosław Zieliński podsumowuje zamieszanie z zasługami Karolczuka.

Leszek Cieślik prostuje manipulacje

W wypowiedziach Karolczuka do „Augustowskiego Reportera” znalazły się uszczypliwości dotyczące byłego burmistrza: „W jakim celu rządzący miastem w 2002 roku burmistrz Cieślik przygotował dla tego terenu plan pozwalający jedynie na usługi komercyjne? Dlaczego radni wówczas zagłosowali za takim rozwiązaniem? Czy burmistrz Cieślik i ówcześni radni zapomnieli o tragicznej przeszłości tego miejsca?”. Leszek Cieślik odpiera, że to manipulacje.

-Wypowiedź burmistrza na temat moich działań związanych z Domem Turka jest manipulacją. Kiedy reprezentowany przeze mnie urząd podjął pierwsze działania odnośnie tego obiektu, nieruchomość należała jeszcze do straży granicznej, następnie do wojewody. Po pewnym czasie obiekt został przekazany na rzecz starostwa powiatowego. Będąc burmistrzem, za zgodą rady powiatu, podpisałem ze starostwem umowę użyczenia. Na podstawie obecnego planu zagospodarowania przestrzennego tego miejsca miasto uzyskało prawomocną zgodę na zmianę sposobu użytkowania i przeznaczenia tej nieruchomości na potrzeby Muzeum Ziemi Augustowskiej. W 2004 roku mieliśmy opracowaną dokumentację dotyczącą muzeum. Nasze działania doprowadziły do pozyskania funduszy unijnych na ten cel. Kiedy miała rozpocząć się procedura inwestycyjna roszczenia zgłosił pełnomocnik spadkobierców nieruchomości. To wstrzymało nasze działania. Nie mogliśmy przeznaczyć nakładów finansowych na coś, co nie było własnością miasta. Właściciele nie zwróciliby nam środków –relacjonuje Leszek Cieślik.

-Obowiązujący plan miejscowy nie przeszkadzał w otrzymaniu zgody na powstanie w tym miejscu muzeum. Jak widać, nie przeszkadzał także Instytutowi Pileckiego w pozyskaniu pozwolenia na powstanie w Domu Turka planowanego Muzeum Obławy Augustowskiej. Pan burmistrz zamiast pouczać wszystkich i mówić o swoich rzekomych zasługach, powinien się zacząć otaczać fachowcami od interpretacji zapisów planów miejscowych. Kiedy za sprawą działań pana Mirosława Karolczuka transakcja była zagrożona, skontaktował się ze mną pan starosta augustowski Jarosław Szlaszyński. Zapytał mnie, czy została wydana zmiana sposobu użytkowania tej nieruchomości? Potwierdziłem, że taki dokument istnieje. W urzędzie miasta o tym nie pamiętali. Udało się znaleźć dokument, sprawa ma szczęśliwy finał –dodaje Cieślik.

Starosta nie pochwalił się zasługami

Poprzedni właściciel nieruchomości przekazał nam, że zasługi w finalizacji sprzedaży Domu Turka miał starosta. Jarosław Szlaszyński należy do ludzi skromnych i niechętnie chwalących się dokonaniami. O szczegółach powiedział nam jego zastępca wicestarosta Dariusz Szkiłądź.

-Starosta Jarosław Szlaszyński był kilkukrotnie w Warszawie na spotkaniu u pana dyrektora Instytutu Pileckiego, kontaktowali się także telefonicznie. Starosta wskazał dyrektorowi drogę do obejścia problemów podnoszonych przez burmistrza Mirosława Karolczuka. To dzięki tym cennym wskazówkom udało się sfinalizować transakcję. Staroście bardzo zależało na tym, by Dom Turka znalazł właściciela, który wykorzysta go później w dobrym celu. Zainteresowanie kupnem ze strony instytucji państwowej było bardzo pozytywną informacją, podobnie jak przeznaczenie obiektu na cele muzealne. Cieszymy się z dokonanej transakcji i jako powiat od początku popieraliśmy tę inicjatywę. Pan starosta przedstawił dyrektorowi Instytutu pisma, potwierdzające możliwość zlokalizowania muzeum przy obecnym planie miejscowym i to w dużej mierze on przyczynił się do osiągnięcia sukcesu. Pan Szlaszyński ze względu na swoją skromność nie pochwalił się swoim dokonaniami. Natomiast zasługi pana Karolczuka można zweryfikować na podstawie treści pism, które osobiście podpisywał –uważa Dariusz Szkiładź.

*Artykuł ukazał się w 35/2021 numerze "Przeglądu Powiatowego"


Napisz komentarz

Komentarze

pudelek 15.09.2021 10:23
"Osobiście uważam, że taka postawa i takie działania są czymś nieprzyzwoitym. W życiu publicznym potrzebujemy ludzi wiarygodnych, którzy nie korzystają z każdej okazji do zrobienia sobie reklamy, którzy nie przypisują sobie zasług innych osób." - powiedział poseł Zieliński, obecny na każdym przecinaniu wstęgi w Augustowie :D :D :D

tutejszy 14.09.2021 12:30
Czy ty,Karolczuk, możesz jeszcze patrzeć w lustro?

Tata 14.09.2021 16:06
Łeb za duży. Nie zmieści się

Frank 13.09.2021 15:04
Historia z zakupem Domu Turka i budową ścieżki pieszo-rowerowej na Ślepsk pokazała dwie kwestie. Po pierwsze, pijarowcy Ich Miasta nie cofną się przed żadną manipulacją, aby przypisać sobie sukces i po drugie, nie dowiedzielibyśmy się o skali tych manipulacji, gdyby nie było "Przeglądu Powiatowego".

Jozeph 13.09.2021 18:25
Dlatego przeszkadza im jak kość w gardle. Nie przyłącza się do chóru pochlebców jak za poprzedniej redakcji. Wolne media nie podobają się dyktatorom i PRowcom, bo odsłaniają wszystkie manipulacje. Jarkowi K. nie podoba się TVN, a Ich Miastu PP. To jest ta transparentność? Niby gardzą PiSem, ale idą tą samą drogą, czyli niedemokratyczną.

ludzie odwagi 13.09.2021 20:21
Dlatego dziwi mnie to, że tak bez echa przeszło to co się stało na ostatniej sesji, czyli wycięcie interpelacji i wolnych wnioskow. Niedemokratyczna i arogancka hołota się rozpycha jakby miała rządzić wieki, a tu kompletna cisza. Jeżeli my jako społeczeństwo nie będziemy głośno protestować, to zawsze będziemy pod butem jakiegoś chama, ktory czuje się panem. Bierne społeczeństwo to woda na młyn aroganckiej i bezwstydnej władzy, która z zasady jest po to by służyć ludziom. My wychodowaliśmy sobie nowotwór, który uważa, że jest dokładnie odwrotnie.

wszystkim jej brakuje 14.09.2021 07:45
To się odnosi także do sytuacji jaka jest w całym kraju.

zachmurzenie duże

Temperatura: 4°C Miasto: Augustów

Ciśnienie: 1028 hPa
Wiatr: 11 km/h

Reklama
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 24
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 1Strona nr 1
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 2Strona nr 2
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 3Strona nr 3
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 4Strona nr 4
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 5Strona nr 5
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 6Strona nr 6
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 7Strona nr 7
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 8Strona nr 8
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 9Strona nr 9
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 10Strona nr 10
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 11Strona nr 11
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 12Strona nr 12
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 13Strona nr 13
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 14Strona nr 14
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 15Strona nr 15
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 16Strona nr 16
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 17Strona nr 17
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 18Strona nr 18
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 19Strona nr 19
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 20Strona nr 20
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 21Strona nr 21
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 22Strona nr 22
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 23Strona nr 23
Miesięcznik Przegląd Powiatowy nr 1 z dnia 30 sier - strona 24Strona nr 24
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Non scholae, sed vitae discimusTreść komentarza: Radny Mirosławie Chudecki, jeśli czegoś nie rozumiesz i tego na jakich zasadach to się wszystko odbywa, jak sam powiadasz, może trzeba było bardziej przyłożyć się do nauki lub po prostu czas wziąć przykład z pisultraserwilisty, niejakiego Andrzeja Sebastiana D. Ten doktur od megalomanoegotykoprerogatyw wielokrotnie powtarzał, że on bez przerwy się uczy, w mieszkaniu, w samochodzie, kiedy jedzie, w samolocie kiedy leci, on się cały czas czegoś uczy, jak się nie uczy tego co ma powiedzieć, to się uczy tego co będzie chciał kiedyś powiedzieć, więc czyta jakąś książkę, jeżeli nie to siedzi i uczy się języka - nowe słówka - cały czas się czegoś uczy. Żeby było jeszcze weselej, to ten cudak powtarza sobie i innym swego pokroju klaunom, że cały czas trzeba być twardym. Jednak tę delikatną sferę utrzymania w stałej twardości panu odpuszczę, żebyś pan sobie wstydu nie narobił paradując na salonach w enigmatycznej sebastianowej twardości.Data dodania komentarza: 29.11.2024, 08:07Źródło komentarza: Augustowskie WOPR nadal bez pieniędzy. RIO podjęła uchwałęAutor komentarza: Kariera Nikodema DyzmyTreść komentarza: O co chodzi z działalnością w Orzyszu urzędnika augustowskiego magistratu i radnego starostwa powiatowego w Augustowie M. Kotarskiego?Data dodania komentarza: 28.11.2024, 16:52Źródło komentarza: Augustowskie WOPR nadal bez pieniędzy. RIO podjęła uchwałęAutor komentarza: HR managementTreść komentarza: Panie Marianie, działalność obecnego burmistrza Augustowa Mirosława Karolczuka i jego dwóch zdublowanych zastępców jest niestety dla Augustowa i jego mieszkańców przede wszystkim fasadowa, nastawiona na iluzoryczny, pozorny i wizerunkowo godny pożałowania zaściankowo-festyniarski efekt. Efektywność i skuteczność ww. miejskich urzędników może być porównana do malowania przeterminowaną zieloną farbą już dość mocno zapuszczonego trawnika oraz przebierania nogami ze skutkiem bardziej cofania się niż poruszania się do przodu. Może Ci wywołujący lekki uśmiech i współczucie megalomani i dyletanci cały czas ćwiczą moon walk, ale nie jako klauni w cyrku tylko niekompetentni urzędnicy w karykaturalnym samorządzie.Data dodania komentarza: 28.11.2024, 16:24Źródło komentarza: Marian Dyczewski krytykuje uchwałę rady miejskiej w Augustowie (video)Autor komentarza: Priorytety naszomiastowych burmiszczów🤡Treść komentarza: Nie ma co się bulwersować, ale na pewno warto permanentnie przypominać mieszkańcom Augustowa o wcześniej uskutecznianych i obecnie praktykowanych przez ekipę NM-PiS, burmiszcza Karolczuka i jego zdublowanych zastępców priorytetach zarządzania Augustowem. Nasuwa się pytanie - co to za samorzadowcy, a tym bardziej włodarze, którzy przedkładają tworzenie etatów w UM generujących drenowanie miejskiego budżetu setkami tysięcy złotych w skali tylko jednego roku, natomiast torpedują przyznanie 30 tys. zł dla WOPR w celu zwiększenia bezpieczeństwa na augustowskich jeziorach? Jednocześnie ratuszowe demiurgi tworzenia bubli prawnych wydają quasi-zarządzania stojące w jaskrawej kolozji z wykładnią aktów prawnych sfery samorządowej. Być może niebawem okaże się, iż za niejednorazowe złamanie prawa zostaną odpowiednio potraktowani przez prokuraturę.Data dodania komentarza: 28.11.2024, 15:23Źródło komentarza: Izabela Piasecka krytykuje władze miejskie. Mieszkańcy Augustowa zapłacą krocie za śmieci? (video)Autor komentarza: szuwarekTreść komentarza: Coś tam było z tym silniczkiem, wopr to stowarzyszenie i niech dział jak inne stowarzyszenia, niech się starają .....Data dodania komentarza: 28.11.2024, 14:51Źródło komentarza: Augustowskie WOPR nadal bez pieniędzy. RIO podjęła uchwałęAutor komentarza: KarierowiczTreść komentarza: Panie Kotarski.. jak jest w Orzyszu? nie ośmieszaj się Pan i mam nadzieję ze pana kariera tak szybko się skończy jak się zaczęła. Trochę trzeba się pouczyć i mieć w sobie trochę przyzwoitości, ale pan to już jest pisowiec i nigdy więcej na pana nikt normalny nie zagłosujeData dodania komentarza: 28.11.2024, 13:21Źródło komentarza: Augustowskie WOPR nadal bez pieniędzy. RIO podjęła uchwałęAutor komentarza: Złodziejom STOPTreść komentarza: Wspomnę jeszcze o "kapaczach". Odkręcają tacy kran i kapią. Po nocy jest nakapane pół wanny. Podobnie podlewanie ogródków. Za ukradzioną wodę wszyscy zapłącą za złodziei.Data dodania komentarza: 28.11.2024, 09:39Źródło komentarza: Izabela Piasecka krytykuje władze miejskie. Mieszkańcy Augustowa zapłacą krocie za śmieci? (video)Autor komentarza: ZbulwersowanyTreść komentarza: ale to tylko za rok. za 5 lat czyli za jedną kadencję to będzie 1.250.000 zł wynagrodzeniaData dodania komentarza: 27.11.2024, 17:52Źródło komentarza: Izabela Piasecka krytykuje władze miejskie. Mieszkańcy Augustowa zapłacą krocie za śmieci? (video)Autor komentarza: wwwTreść komentarza: Proszę zgłosić do urzędu , na pewno się tym zajmą w najbliżej 5 latceData dodania komentarza: 27.11.2024, 16:27Źródło komentarza: Postulaty dotyczące świątecznej iluminacji AugustowaAutor komentarza: wwwTreść komentarza: Przenieś się na Lipowiec tam wszystko oświetlone.Data dodania komentarza: 27.11.2024, 16:25Źródło komentarza: Postulaty dotyczące świątecznej iluminacji AugustowaAutor komentarza: Ela KamińskaTreść komentarza: Ja budynku nie przeniosę ale iluminacje można przenieś.Data dodania komentarza: 27.11.2024, 15:40Źródło komentarza: Postulaty dotyczące świątecznej iluminacji AugustowaAutor komentarza: PrzechodzieńTreść komentarza: To ja też coś powiem. Na ulicy Letniskowej jest 8 latarni ulicznych. Ponad miesiąc w trzech nie było komu wymienić spalonych żarówek, ale ktoś zgłosił i szyko wymienili. Wszystkie ulice wokół mają nowe lampy ledowe, a Letniskowa jako jedna w okolicy nie. Tu mieszkańcy płacą również podatki od nieruchomości. Pani Kamińska, co Pani na to?Data dodania komentarza: 27.11.2024, 15:30Źródło komentarza: Postulaty dotyczące świątecznej iluminacji AugustowaAutor komentarza: Wujek dobra radaTreść komentarza: Niech działaczka turystyczna przeniesie się na 100 metrówę. Jaki problem widzi?Data dodania komentarza: 27.11.2024, 13:28Źródło komentarza: Postulaty dotyczące świątecznej iluminacji AugustowaAutor komentarza: kierowca bombowcaTreść komentarza: Taksówki muszą spać w nocy i może im iluminacja świecić prosto w oczy. Proste.Data dodania komentarza: 27.11.2024, 13:24Źródło komentarza: Postulaty dotyczące świątecznej iluminacji AugustowaAutor komentarza: Zarządzenie burmistrza w sprawie upcyclingu wody z wannyTreść komentarza: Mega super, po prostu rewelacyjny komentarz! Mam nadzieję, że burmiszcz Karolczuk weźmie go sobie do wnikliwej deliberacji i wspólnie ze swoim służbowym impresario - "fejsbukowym marketingowcem"- popełnią kolejne cudaczne zarządzenie, w którym uwzględnią zniżki za wywóz odpadów komunalnych dla mieszkańców budynków wielorodzinnych, którzy przynajmniej raz w tygodniu wdrożą przypomniany powyżej sposób z lat dziewięćdziesiątych na optymalizację zużycia wody poprzez wielokrotne wykorzystanie wody z wanny po wykąpaniu się całej rodziny, tj. upcyclingu popłuczyn odzyskanych ze ścieków szarych zmagazynowanych w wannie w celu długofalowego spłukiwania sedesu. Początki wolnej Polski wzskrzeszyły w narodzie wyjątkowo creative skillsData dodania komentarza: 27.11.2024, 05:13Źródło komentarza: Izabela Piasecka krytykuje władze miejskie. Mieszkańcy Augustowa zapłacą krocie za śmieci? (video)Autor komentarza: RobertTreść komentarza: Na tej plaży powinien powstać slip dla łodzi ora gastronomia z ogródkiem piwnym.Data dodania komentarza: 27.11.2024, 00:18Źródło komentarza: Trzcinowisko i muł nad NeckiemAutor komentarza: logikaTreść komentarza: Ale to miasto podnosi ceny za śmieci czy spółki które zajmują się odpadami???Data dodania komentarza: 27.11.2024, 00:03Źródło komentarza: Izabela Piasecka krytykuje władze miejskie. Mieszkańcy Augustowa zapłacą krocie za śmieci? (video)Autor komentarza: Ćwierć miliona złotych wyprowadzonych na etat II z-cy bma KarolczukaTreść komentarza: ☝️💪👍👍👍😅Data dodania komentarza: 26.11.2024, 23:52Źródło komentarza: Izabela Piasecka krytykuje władze miejskie. Mieszkańcy Augustowa zapłacą krocie za śmieci? (video)Autor komentarza: 💰💵💶🤑 = high consumption 👉 📊📈🗑🗑🗑Treść komentarza: Trafny komentarz związany z zasygnalizowaniem "problemu śmieciowego" w Augustowie, którym włodarze z koalicji NM-PiS niestety chcą obciążyć budzety domowe mieszkańców Augustowa, przede wszystkim rodziny wielodzietne, które co do zasady zużywają najwięcej wody, ale niekoniecznie produkują najwięcej śmieci. Może zaskoczę lub nawet oświecę burmistrza Karolczuka raźno kohabitującego z koalicją NM-PiS informując, iż korelacja pomiędzy ilością zużytej wody i śmieci powstałych w gospodarstwie domowym jest mniejsza, niż pomiędzy poziomem zamożności danego gospodarstwa domowego i ilością wytworzonych odpadów komunalnych.Data dodania komentarza: 26.11.2024, 23:47Źródło komentarza: Izabela Piasecka krytykuje władze miejskie. Mieszkańcy Augustowa zapłacą krocie za śmieci? (video)Autor komentarza: Naszomiastowopisowski cyrk na kółkachTreść komentarza: Co za cyrk odprawia się w augustowskim samorządzie?! Ludzie, to są jakieś kosmiczne jaja! Jeden A. Zarzecki, czyli radny opozycyjny do koalicji rządzącej w augustowskim samorządzie, czyli konglomeratu NM-PiS dokumentnie "wyjaśnił" pisowsko lawirujących urzędników miejskich piastujacych najwyższe stanowiska w UM w Augustowie na czele z burmistrzem Karalczukiem, z-cą Chodkiewiczem, kierownikiem Kotlarskim, a w bonusie chyba oświecił prawniczkę miejską i pisowsko przewodniczącego RM Ostapowicza. Co najmniej trzy etaty urzędników miejskich powinny pójść do likwidacji na poczet jednego etatu radnego Zarzeckiego. Budżet miejski byłby bogatszy o co najmniej pół miliona złotych w skali jednego roku i burmistrz nie próbowałby majstrować swoimi ko(s)miczne eg(z)otycznymi zarządzaniami przy ustanowionych uchwałach rady miejskiej w Augustowie.Data dodania komentarza: 26.11.2024, 22:37Źródło komentarza: Augustowskie WOPR nadal bez pieniędzy. RIO podjęła uchwałę
Reklama