Jolanta Wojczulis
Z okazji 50. rocznicy lądowania na Księżycu DKF „Kinochłon” postanowił zaprezentować swojej wiernej publiczności film „Apollo 11”, fascynujący dokument, który dzięki dotąd niepublikowanym materiałom daje unikalne doświadczenie uczestnictwa w najsłynniejszej misji NASA niespodziewanie odnalezione, dotąd nieprezentowane, bezcenne materiały z taśmy 65 mm, ponad 11 000 godzin materiału audio, skupienie astronautów i specjalistów z centrum dowodzenia NASA, emocje milionów widzów, którzy w napięciu oglądali z Ziemi tę nadzwyczajną misję… Z tych elementów Todd Douglas Miller i jego ekipa z precyzją skonstruowali pasjonujący dokument, który trzeba zobaczyć na wielkim kinowym ekranie. Przy akompaniamencie hipnotyzującej muzyki dosłownie zanurzycie się w ten niezwykły, doniosły czas 1969 roku i będziecie uczestniczyć w przełomowym wydarzeniu: gdy ludzkość wykonała wielki krok ku przyszłości.
Oderwijmy się na chwilę od swojej codzienności i przenieśmy się w końcówkę lat '60. Wstrzymajmy na chwilę oddech jak miliony ludzi przed telewizorami, gdy Apollo 11 zaczynał swoją historyczną misję.
Jeszcze wtedy nikt nie znał słów "Houston, mamy problem". Nikt tam na dole nie wiedział, że wcale nie jest takie pewne czy wrócą.
Światowa premiera „Apollo 11” odbyła się w Salt Lake City na festiwalu filmowym w Sundance, 24 stycznia 2019 r. (film otrzymał nominację do Nagrody Głównej Jury). Obecnie krytycy oceniają go jako poważnego kandydata do przyszłorocznych Oscarów (w kategorii filmów dokumentalnych). Warto wybrać się na tę projekcję, zobaczenie obrazu na dużym ekranie to niezapomniane doświadczenie, a film nie jest zaplanowany do masowej dystrybucji. Gościem pokazu będzie Karol Wójcicki.
Cennik i rezerwacja biletów:
Bilet na ten wyjątkowy pokaz jest w cenie 20 zł
Bilety do nabycia w MDK lub na godzinę przed pokazem w holu kina Iskra.
Zapraszamy również grupy, które goszczą w tym czasie na wypoczynku w Augustowie.
Rezerwacje/info: 87 643 36 59 lub 790 228 560
Karol Wójcicki
Pasjonat i fotograf nocnego nieba, popularyzator astronomii, dziennikarz naukowy, prezenter telewizyjny. Twórca największego w Polsce astronomicznego fanpage „Z głową w gwiazdach” na Facebooku.
Przemierza świat w poszukiwaniu najpiękniejszych zjawisk astronomicznych takich jak zorze polarne czy całkowite zaćmienie Słońca. Regularnie rozdarty pomiędzy mroźną Arktyką, a polskimi Bieszczadami. Jednocześnie uwielbia leżeć na tarasie u siebie w domu, wypatrując sypiących z nieba meteorów.
Z zarażania swoją astronomiczną pasją innych uczynił sposób na życie. Zorganizował jedne z największych na świecie wspólnych obserwacji nocnego nieba (na 12 tys. osób) oraz wiele innych imprez popularnonaukowych. Częsty gość programów telewizyjnych i radiowych.
Współpracownik Gazety Wyborczej. Prowadził programy popularnonaukowe na antenie Discovery Science i TVN Turbo. Nauczyciel astronomii w szkole podstawowej Eureka. W latach 2008-2016 związany z Centrum Nauki Kopernik. Obecnie odkrywa przed innymi sekrety Islandii, podczas wypraw na obserwacje zorzy polarnej.
Laureat nagrody Popularyzator Nauki 2015 przyznawanej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Polską Agencję Prasową.
Napisz komentarz
Komentarze